Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cf moto 400 nk / Dolandırıcılık Resmen

Motovento
    REKLAM ALANI
    frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Merhaba arkadaşlar cf moto 400 nk yı 2020 2019 model diye millete satıyorlar hatta sattılar ama araştırdığım kadarıyla 2020 model olmayan motorları millete 2020 diye kakaladılar.

Dolandırıcılık değil mi bu?? YouTube de Oktay motorla video çekmiş biri 2020 model falan diyorlar neyse, bende almaya niyetlendim araştırınca gördüm ki 2020 model değil, eski kasaları yeni model diye millete sokak dilinde g...mişler yani.

Cf moto yu çok seviyorum 250 nk alma niyetim var ama şu servis konusundan korkuyorum. Özellikle bu tür durumlardan, iyi ki almamışım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Cb250r
    Arkadaşım ülkede artık kim kime paralel düz çapraz ne itelerse artik. Cf moto kronik sorunları şimdiden 7bin km de görülmeye başladı. Forumda video çekip eklediler bakip araştırın derim nk250 icin. Ayrıca tr den çekilme gibi durumlarınında soylentisini düşününce, riske atmamak üzere bir kaç arkadaşıma aldırmadım. Tvs bile bi ara piyasadan elini çekti milleti rezil etti.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı hükümdar06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım ülkede artık kim kime paralel düz çapraz ne itelerse artik. Cf moto kronik sorunları şimdiden 7bin km de görülmeye başladı. Forumda video çekip eklediler bakip araştırın derim nk250 icin. Ayrıca tr den çekilme gibi durumlarınında soylentisini düşününce, riske atmamak üzere bir kaç arkadaşıma aldırmadım. Tvs bile bi ara piyasadan elini çekti milleti rezil etti.
    Yotube da 1 kişide gördüm 250 nk ile sorun oda hallettim dedi garanti den parça gelecek miş bence alınır. Çok araştırdım çünkü. Ana 400 nk ya sıcak bakamıyorum.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Temmuz başında ilk indirim yapıldığında 2020 model sattık demiş olabilirler belki bilemiyorum
    Ama şu an hem uma hem cfmoto yetkilileri 2019 model olduğunu belirtiyor. Bazı bayilerde 2017leri vardı bir kaç hafta öncesinde 26.900 istiyorlardı

Söz konusu olay doğru ise suçtur.. Buna benzer bir olay 1991 de vw distribütörünün değişimine sebep olmuştur. Sonra Doğuş grubuna geçmiştir.. O tarihlerde 1990 model golf cl modelleri 1991 diye müşteriye satıldığı için..

Zaten teknik belgesinde motorun kaç model olduğu yazar.. Teknik belgeye bakmadan taşıt satın almayın..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar cf moto 400 nk yı 2020 2019 model diye millete satıyorlar hatta sattılar ama araştırdığım kadarıyla 2020 model olmayan motorları millete 2020 diye kakaladılar.

Dolandırıcılık değil mi bu?? YouTube de Oktay motorla video çekmiş biri 2020 model falan diyorlar neyse, bende almaya niyetlendim araştırınca gördüm ki 2020 model değil, eski kasaları yeni model diye millete sokak dilinde g...mişler yani.

Cf moto yu çok seviyorum 250 nk alma niyetim var ama şu servis konusundan korkuyorum. Özellikle bu tür durumlardan, iyi ki almamışım.
    alırken verilen belgelerde ve en sonda ruhsatta 2019 oldugu yazar.
    Zaten buna bile bakmadan motor alıyorsa insanlar bence bisiklet ile hayatlarına devam etsinler.

Alıntı hükümdar06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

aga bi ara cf moto bajajı tokatlar, çinli gibi değil cok saglam of süper tam f/p ürünü tarzı yorumlar oldu forumda.
    İlk defa böyle bir şikayet gördüm ne yalan söyleyim.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Benim tarzım scooter ama motosiklet alacak olsam kesin cıfmoto alırdım. Motor alırken evrağında yazıyor zaten kaç model olduğu nasıl 2020 diye satıyorlar onu anlamadım.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söz konusu olay doğru ise suçtur.. Buna benzer bir olay 1991 de vw distribütörünün değişimine sebep olmuştur. Sonra Doğuş grubuna geçmiştir.. O tarihlerde 1990 model golf cl modelleri 1991 diye müşteriye satıldığı için..

Zaten teknik belgesinde motorun kaç model olduğu yazar.. Teknik belgeye bakmadan taşıt satın almayın..
    1991 yılı şu anda yaşadığımız karanlık çağın çok öncesinde kaldı. Artık ahlaksızlık diye bir şey ancak dizilerdeki sansürlenmiş, mozaiklenmiş sahnelerde var. Şu anda her şey serbest, zaten bunu yapanlar da bu düzenin destekçileri...

Sıfır motor da işlemler başlamadan kağıtlara bakın, 2019 ise almaktan vazgeçin gitsin. Satıcı istediği kadar yalan söylesin, orada ortaya çıkar.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alırken verilen belgelerde ve en sonda ruhsatta 2019 oldugu yazar.
    Zaten buna bile bakmadan motor alıyorsa insanlar bence bisiklet ile hayatlarına devam etsinler.

aga bi ara cf moto bajajı tokatlar, çinli gibi değil cok saglam of süper tam f/p ürünü tarzı yorumlar oldu forumda.
    İlk defa böyle bir şikayet gördüm ne yalan söyleyim.
    Görüntü güzel, çekici, performans ve veriler cazip, fiyat davetkar... Herşey güzelse vardır bir bit yeniği. Bu, dünya kurulduğundan beri böyledir.

Biraz düşünmek gerek, servis desteği ne durumda? Hiç yetkili servislerinden birine gidip baktınız mı, bir servis mi yoksa mahalle arası tamirci görünümünde mi? Elinde malum modellerinin debriyaj balatası, fren balataları ve hava/yağ filtreleri gibi temel parçaları hazırda duruyor mu hiç kontrol ettiniz mi?

Sonuçta binlerce lira vererek alacağınız bir ürün. İnternetten peşkeşçilerinin, sadece kulaktan duymacıların, malını elden çıkartana kadar övüp sonra yerin dibine vuranların yazıp yazmadığı dahi belli olmayan bilgilerle karar verip alan arkadaşların sınırsız nakit kaynağı var derim. Veya afedersiniz ama enayilik vardır o işte.

Temel bakış olarak:
    * Sorunlu distribitör
    * Yedek parça sıkıntısı belirtileri
    * Çin menşei
    * Taze marka
    * Muallakta servis hizmeti ve daha birçok küçük detay

Böylesi bir rakkamı kumar oynamak için kullanıp kazanabilirsiniz de kaybedebilirsiniz de. Kumarı seviyorsanız bu seçenek tam sizin için. Şahsen kesinlikle risk almam.
    Green Arrow bunu beğendi.
    ...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görüntü güzel, çekici, performans ve veriler cazip, fiyat davetkar... Herşey güzelse vardır bir bit yeniği. Bu, dünya kurulduğundan beri böyledir.

Biraz düşünmek gerek, servis desteği ne durumda? Hiç yetkili servislerinden birine gidip baktınız mı, bir servis mi yoksa mahalle arası tamirci görünümünde mi? Elinde malum modellerinin debriyaj balatası, fren balataları ve hava/yağ filtreleri gibi temel parçaları hazırda duruyor mu hiç kontrol ettiniz mi?

Sonuçta binlerce lira vererek alacağınız bir ürün. İnternetten peşkeşçilerinin, sadece kulaktan duymacıların, malını elden çıkartana kadar övüp sonra yerin dibine vuranların yazıp yazmadığı dahi belli olmayan bilgilerle karar verip alan arkadaşların sınırsız nakit kaynağı var derim. Veya afedersiniz ama enayilik vardır o işte.

Temel bakış olarak:
    * Sorunlu distribitör
    * Yedek parça sıkıntısı belirtileri
    * Çin menşei
    * Taze marka
    * Muallakta servis hizmeti ve daha birçok küçük detay

Böylesi bir rakkamı kumar oynamak için kullanıp kazanabilirsiniz de kaybedebilirsiniz de. Kumarı seviyorsanız bu seçenek tam sizin için. Şahsen kesinlikle risk almam.
    hocam kendi fikrimi söylemedim zaten.

gecenlerde br konuda tartışması oldu, ben pulsar kullanıcısıyım. en azından hintli ve parçası bol, servis agı geniş dedim ve cf moto için bilmiyorum ancak sizin dediğiniz gibi bunların sorgulanması gerektiğini söyledim.

Forumdaki birkaç tip nasıl bir cf moto asıgı ile saldırdı bana
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    İzmir Cf moto bayisi ve servisi motomania Youtube'da bu motor için yorum yapmış. Bana inandırıcı gelen bir vatandaş.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir Cf moto bayisi ve servisi motomania Youtube'da bu motor için yorum yapmış. Bana inandırıcı gelen bir vatandaş.
    Evet 250 nk için yorumu iyi de 400 nk için Çinliler pek hazır değil bi nebze yüksek cc ye.

Gaahl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 nk 2018
    Yeni tasarım yapılmış görüntülerini paylaştılar. Ama 2020 model bu dememişler belki 2021 model için belki başka ülkeler için tasarımlar. 2017 modelin 2019 2020 diye satıldığına dair sadece tahmin mi yürütüyorsunuz?

650 nk, 400nk daki sorunları barındırmıyor. Çok daha az satılmıştır tabi ama çin yüksek cc üretemiyor demek sorunu bulurken kolaya kaçmak gibi. Z950 atvlerin Amerikadaki offroad performanslarını izliyorum yani makineler can-am polaris gibi markalarla rekabet amaçlı yapılıyor kesip atmamak gerekir.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Biraz düşünmek gerek, servis desteği ne durumda? Hiç yetkili servislerinden birine gidip baktınız mı, bir servis mi yoksa mahalle arası tamirci görünümünde mi?

Burası benim köydeki Yamaha/Mondial/CF Moto/Diğerleri yetkili servisi.
    Yeşil işaretli kapı servis girişi. Kırmızı işaretli YAMAHA servisi elemanı, Mavi işaretlisi de MONDIAL ve diğerlerinin elemanı.
    (İronidir normalde kim denk gelirse o el atıyor.)

Eskiden böyle bir reklam vardı.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam kendi fikrimi söylemedim zaten.

gecenlerde br konuda tartışması oldu, ben pulsar kullanıcısıyım. en azından hintli ve parçası bol, servis agı geniş dedim ve cf moto için bilmiyorum ancak sizin dediğiniz gibi bunların sorgulanması gerektiğini söyledim.

Forumdaki birkaç tip nasıl bir cf moto asıgı ile saldırdı bana
    geçen aylarda 250nk'nın göstergesi 4750 tl dedim diye taşladılar beni. 4 gösterge parasına sıfır motor alıyorsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)