Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Sıfır KM'den Pahalı Satılan İkinci El Motosiklet Sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bulunmayan mal değerlenir. Üretimler hızlanır, modeller bayilere gelir işte o vakit 2.el piyasası normale döner. Bu dönemde 2.el fiyatlarının tartışılması manasız geliyor bana.

Adam sana zaman satıyor. "Bayiden alacaksan git al 3-5 ay beklersin, hemen teslim istiyorsan gel bana ama 5 bin fazla vereceksin." Vakit nakittir!
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    İçinde yaşadığımız sistemin adı kapitalizm. Elinde kapitali olan bunu istediği gibi kullanır. Hazırda nakiti olan gitmiş bayilerden sıfır motorları toplamı olabilir. Bayilerde kalmayınca da bakın bende var şu kadar fiyata diyebilir. Yasal mı? Tabi ki yasal, sisteme tam uyuyor. Adam elindeki parayla durumun böyle olabilecğeini öngerebilmiş ve hazır nakiti de varken bu işe yataırmış. Sistem böyle. Haa, sistem iyi mi derseniz, bu sistemi değiştirmek lazım, sonuçlarından değil nedenlerinden şikayet edin.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar ben maalesef hala taa o zamanın para birimiyle düşünüyorum. Yeni fiyatlara alışamadım. Kimse darılmasın isterse uzay teknolojisi kullansın, uçsun,kaçsın 250'lik tek silindir scootera ben 40.000 TL vermem. 250'lik scootera 40 veren 45 de verir. Xmax elbette kalitelidir, sınıfında popüler ve iyidir ama 40.000 TL çok fazla, 45.000 TL ise intihar.

Motosikleti
    rx3
    Bayilerde neredeyse çoğu model yok. Geleceklerde kasımı bekliyor. Eger ek %10 luk vergiler söylendiği gibi kaldirılmazsa artısin bir kismı kalıcı olacak. Kasım sonu doların 8 liralara çıkacağinı varsayıyor piyasa da buna gore fiyatlarını olusturmuş.Nc 750 x ek gumruk vergili fiyatı 11000 dolara tekabül ediyor. Güncel kurla 75000liralarda olmasi gereli. 2019 larda bile 80000 usşü fiyatlari dtc lerin. Mantikli olan dolar alıp kasım sonu geçici gumruk vergisi kalkmasiyla bayiden sıfirini 10500 dolar civarına almak.Diger modellerde de benzer durum. Avrupadan ithal olanlara bile vergi gelmis gibi fiyatlandırdı herkes. Almaıin 6 ay sonraki fiyatlardan motorları. Motor fiyatlari dusmeyecek tl bazinda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

Şunu da ekleyeyim. Motorun parası elinde olmayan tl kazanan biri borclanarak motor alacaksa bekledikçe zarara uğrar.
    computeus bunu beğendi.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aga almayin olay kapansin. Herkes fiyatlardan şikayetçi birakin ellerinde kalsin elbet bu piyasa patlayacak satamayacaklar.

MR.BERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Ve beklenen ilan geldi, artık nasıl çıldırmışsa kardeşim

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-ufuk-g-ye-opsiyonlandi-tech-max-2020-power-black-827348422/detay
    tommygun bunu beğendi.

"Serbest piyasa kardeşim" diyen ticarettin t sini bilmeyen ekip geldi mi kontrol etmeye geldim.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı MR.BERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve beklenen ilan geldi, artık nasıl çıldırmışsa kardeşim

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-ufuk-g-ye-opsiyonlandi-tech-max-2020-power-black-827348422/detay
    Adam sağlam makara yapmış
    MR.BERK bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Transalp xl 700
    Bilmiyorum sadece bana mı denk geldi ama favorilere attığım bi' kaç tane er6n vardı, hepsinin fiyatı 2000 tl civarında düştü bu ay içerisinde. Ağustos ayı içerisinde ikinci el satışlarının artması ile çok az da olsa fiyatlar düşebilir.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Negüzel işte,sövecek yer çıkıyor bizede,bunlara sürekli sövüyoruz

Motosikleti
    rx3
    Ben Sahin ka kardesimden Ufuk G. Beye hurmetlerini iletmesini istedim. Sagolsun iletmiş. Burdan bir hayırli olsun diyelim artik.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Valla gerekirse çin malı dandik motora binerim, 3 ay sabrederim, ekstra para biriktiririm böylelerine para vermem. Sıfır alırım veya düzgün fiyat verenden alırım.
    odo bunu beğendi.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Facebook sym grubunda 25 tl lik sym far lambalarını 100 tl istemesi de buna benzer durum vardı. Biri yorum yazmış sıfırları 25 tl diye " alma " o zaman kardeşim diye pişkin pişkin cevap veriyor utanmadan herkes birbirini düdükleme derdinde.
    tommygun ve Meraklı Genç bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Facebook sym grubunda 25 tl lik sym far lambalarını 100 tl istemesi de buna benzer durum vardı. Biri yorum yazmış sıfırları 25 tl diye " alma " o zaman kardeşim diye pişkin pişkin cevap veriyor utanmadan herkes birbirini düdükleme derdinde.
    Adam 25 TL.lik ampule 2500 TL de isteyebilir serbest piyasa mantığında. Ancak burada FB.daki grup yöneticilerine de epey görev düşüyor, ya o ilanı yayımlamayacaklar ya da gevşek gevşek "alma kardeşim" diyeni sille tokat dövecekler. Ben Sym Wolf Türkiye grubunun yöneticilerinden biriyim, tüm ilanlar biz yöneticilerin onayına düşüyor. 2.el yedek parça satanlardan çalıntı motor olmasın diye ruhsat kopyası bile istiyoruz. İnanın öyle enteresan ilanlar var ki, mecburuz eleme yapmaya.
    Alman_ bunu beğendi.

Nmax 155 sıfır fiyatı 26.500 . 2019 model sahibinden fiyatı 30 bin. Kafayı yemiş millet.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Çebi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nmax 155 sıfır fiyatı 26.500 . 2019 model sahibinden fiyatı 30 bin. Kafayı yemiş millet.
    Kabahat bizde, denetim mekanizması olarak ağız burun girişmiyoruz bu arkadaşlara.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben maalesef hala taa o zamanın para birimiyle düşünüyorum. Yeni fiyatlara alışamadım. Kimse darılmasın isterse uzay teknolojisi kullansın, uçsun,kaçsın 250'lik tek silindir scootera ben 40.000 TL vermem. 250'lik scootera 40 veren 45 de verir. Xmax elbette kalitelidir, sınıfında popüler ve iyidir ama 40.000 TL çok fazla, 45.000 TL ise intihar.
    Valla üstat tamda aynı sebeple baktığım hiçbir scooter içime sinmiyor. 25 bin 28 bin arası xmax forza yada sym modellerine bakıyorum. Tamam motorlar çok güzel çok kaliteli ama nihayetinde 250cc scooter. Acıyorum o paralara
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla üstat tamda aynı sebeple baktığım hiçbir scooter içime sinmiyor. 25 bin 28 bin arası xmax forza yada sym modellerine bakıyorum. Tamam motorlar çok güzel çok kaliteli ama nihayetinde 250cc scooter. Acıyorum o paralara
    Zaman makinesi olsa da geçmişe, milletin 15-20 sene önce takır tukur 4 silindir SS aldığı dönemlere geri dönebilsek de "Abiler ben 40.000 TL.ye 250'lik tek silindir scooter almak istiyorum, ne dersiniz?" diye sorsak da cemaat bizim ağzımızı yüzümüzü kırsa keşke.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

Zaman makinesi olsa da geçmişe, milletin 15-20 sene önce takır tukur 4 silindir SS aldığı dönemlere geri dönebilsek de "Abiler ben 40.000 TL.ye 250'lik tek silindir scooter almak istiyorum, ne dersiniz?" diye sorsak da cemaat bizim ağzımızı yüzümüzü kırsa keşke.
    erensel bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ayni şekilde bende ne zaman ciddi niyetlensem kendi kendime saçmalama diyorum otur oturduğun yerde o kadar para verilmez.
    3-5 kuruş kazanmak için özel sektörde ciğeri beş para etmez adamlara eyvallah çekiyoruz.

Halâ kafamda o motorları 40bin tl segmentine oturtamadım.

Sanki 25bine 250cc 0km scooter alınabiliyormuş gibi düşünüyorum.
    erensel bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benim için 0km 250cc scooter'in fiyatı halen 16-18.000. İyice geride kaldım; 25.000 bile çok pahalı geliyor...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler