Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hyosung gt250 naked önerir misiniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Loveless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar F250
    Öncelikle herkese merhaba. Şuanda mart ayında almış olduğum mondial zone 150yi kullanmaktayım. Açıkçası pek mutlu değilim motor sürekli üzüyor. Dokunmayla egzoz kapağı kırılıyor, kontağı çevirince bazen göstergeler gelmiyor , 6bin devri geçince motor zırlamaya başlıyor ve ön feenden ses geliyor disk bozulmuş olabilir demişlerdi. Yani sonuç olarak elimde böyle bir cihaz var. Bana masraf açmıyor değil.

Doktor olan aile dostumuzda 2005 model hyosung gt 250 naked var. 13000de sadece yazları binilmiş olan kışın kapaılan bir motor. 50 yaşında kullanıcısı. Bana jest olarak motorunu sat o parayla benim motorumu vereyim dedi. Ben rica ettim satmasını. Yani ben 1tl vermeden 150lik zone dan ona terfi edebileceğim. Hyosungun az çok kronik problemlerini duymuştum özellikle krank kırmasını ama ben bırakın bir kere kesiciye sokmayı motorumu 10bin devir üstü kullanmadım hiç. Biraz da uzun yol yapmak istediğimden bana bu 28 beygirlik hyosung daha cazip geliyor. Daha motorsiklet olarak yapılmış gibi çünkü benim motorum bana bisiklet gibi geliyor. Rüzgarda çok sallanıyorum üst hızlarda. Yedek parça olarak biraz internete göz gezdirdiğimde hemen hemen her şeyini kolayca bulabildim hyosung için. kendi motoruma ise ön dişli bulamamıştım ne internette ne de yetkili serviste.

Uzun lafın kısası elimde böyle bir şans var. Motor 50.000de bitik dökülmüş birşey olsa düşünmezdim tabiki. Şu an öğrenci olduğun için kendi motorumu satıp üstüne para koyarak birşey alamayacağım için tek şansım bu. Ya kendi motorumu kullanacağım ya da 1tl bile vermeden bunu alacağım. Pulsar 200lere bile 17 18 lira istiyorlar. Lütfen o paraya ybr ya da cbf önermeyin onlar bile 12 13 lira.

Dediğim gibi siz benim için kendi motorum olan zone 150yi mi yoksa hyosungu mu almamı önerirsiniz ? Kendi motoruma da kıyamıyorum ilk motorum ama sonuçta benim cebimden hiç para çıkmayacak.Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bence bulaşma.

Motosikleti
    Pulsar F250
    Neden öyle dediniz açıklar mısınız? sonuçta elimdeki motor çin malının ta kendisi

hocam siz zaten kararınızı vermişsiniz sadece buraya yazıyorsunuz, almanızı çok tavsiye etmem ama içinizde kalacak gibi , bi risk alın isterseniz :D

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yedek parça konusunda sıkıntı yaşarsın 15 senelik Hyosung'ta. Anlayan kalifiye ustası da az. Şu an gençliğinin verdiği heyecanla duygusal bir karar veriyorsun, vermemen daha hayırlı olur.

Motosikleti
    Pulsar F250
    Yok hocam kararım kesin olduğundan değil kendimce artı ve eksilerini yazdım ikisi de benim için aynı para olacağı için. Buraya da yazıyorum çünkü belki de hyosung tahmin edemeyeceğim kadar kötü bir motordur hayatımda 1 2 kere görmüşümdür ne sürdüm ne de dokundum öyle diyim. Aldıktan sonra kesinlikle pişman olmak istemem

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    15 yaşında gt250 alırsan , zone150 den daha az mı sorun cıkaracagını sanıyorsun

3 ay sonra buraya "lanet olsun motoru bırakıyorum" diye konu acarsın.

Motosikleti
    Pulsar F250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yedek parça konusunda sıkıntı yaşarsın 15 senelik Hyosung'ta. Anlayan kalifiye ustası da az. Şu an gençliğinin verdiği heyecanla duygusal bir karar veriyorsun, vermemen daha hayırlı olur.
    Haklı olabilirsiniz servisi yok zaten diye biliyorum. Balatası zincir dişlisi gibi ürünleri buldum ama motorun diğer parçaları dediğiniz gibi olmayabilir beni de en çok korkutan motorun yaşıydı zaten. Kendi motorum bu kadar çok sorun çıkarmasaydı zaten böyle bir motor arayışına girmezdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 yaşında gt250 alırsan , zone150 den daha az mı sorun cıkaracagını sanıyorsun

3 ay sonra buraya "lanet olsun motoru bırakıyorum" diye konu acarsın.
    Motor hiç kullanılmamış bir motor hatta o yüzden özellikle belirttim daha 13000de olduğunu ama tabi eski teknoloji bir motor. Mondial konusunda ise tek diyeceğim mondial al yolda kaldır. Şekil güzel vites göstergesi falan okey de aldığımdan beri kaç kere ustaya götürmek zorunda kaldım e doğal olarak para demek her uğraşım.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Kullanan kişi motordan anlayan motorunun inciğini cinciğini didik didik eden birisi ise 13bin km makul duruyor. Görünen en büyük sıkıntı yaştan kaynaklı parça bulamama olur riske değer diyorsan neden olmasın

Motosikleti
    Pulsar F250
    Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanan kişi motordan anlayan motorunun inciğini cinciğini didik didik eden birisi ise 13bin km makul duruyor. Görünen en büyük sıkıntı yaştan kaynaklı parça bulamama olur riske değer diyorsan neden olmasın
    Kullanan kişi zamanında mz kullanmış uzun yıllardır motora binen bunu ise 1000kmdeyken almış ve senede 1500km yapmış bana Nerdeyse hiç kullanılmadı dedi tüm kış kapattığını söyledi. Fotoğraftan çok iyi duruyordu zaten. Sahibindende 50.000den aşağı yok bu motordan. Ben manisaya dönünce iyice bakıp deneyeceğim ama hyosung kendini zamanla çok salan bir markaysa elimde de kalabilir motor. Zone 150den daha çok para ederse diye de düşünmüştüm aslında

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Motora iyi baktıysa. Her sene kmsi dolmasa bile yağını değiştiyse. Hor kullanmadıysa net alınır. İstanbul'da iseniz kesin alın. Zaten öğrencisiniz. Yeni motor için üst bütçelere çıkmak çok zorluyor insanı. Ben olsam iyice bakar alırdım.

Motosikleti
    Pulsar F250
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora iyi baktıysa. Her sene kmsi dolmasa bile yağını değiştiyse. Hor kullanmadıysa net alınır. İstanbul'da iseniz kesin alın. Zaten öğrencisiniz. Yeni motor için üst bütçelere çıkmak çok zorluyor insanı. Ben olsam iyice bakar alırdım.
    Motor manisada ben de manisalıyım denizlide İngilizce öğretmenliği okuyorum. Manisa denizli arası 200km beni yormayacak bir motor arıyorum. Şuan didimde tatildeydim manisaya döndüğümde motora iyice bakacağım ama tabi makinanın gidişinden içini anlayamam. Satan kişi yakınımız lastikler falan eski ise fiyattan düşecektir diye düşünüyorum. Benim aradığım son hız apaçilik değil de rahat araç sollayabileceğim yokuş çıkarken hız ve vites kaybetmeyeceğim bir motordur. 150likle biraz zor oluyor bildiğiniz gibi.

Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı Loveless adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanan kişi zamanında mz kullanmış uzun yıllardır motora binen bunu ise 1000kmdeyken almış ve senede 1500km yapmış bana Nerdeyse hiç kullanılmadı dedi tüm kış kapattığını söyledi. Fotoğraftan çok iyi duruyordu zaten. Sahibindende 50.000den aşağı yok bu motordan. Ben manisaya dönünce iyice bakıp deneyeceğim ama hyosung kendini zamanla çok salan bir markaysa elimde de kalabilir motor. Zone 150den daha çok para ederse diye de düşünmüştüm aslında
    sırf 3-4bin kar ederim diye alıyorsanız bulaşmayın derim.
    Ama yok ben aldım mı binerim uzun süre yükseltme gereği duymam diyorsanız titiz kullanıcı ve 13bin km direk alınabilecek bir motor

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haklı olabilirsiniz servisi yok zaten diye biliyorum. Balatası zincir dişlisi gibi ürünleri buldum ama motorun diğer parçaları dediğiniz gibi olmayabilir beni de en çok korkutan motorun yaşıydı zaten. Kendi motorum bu kadar çok sorun çıkarmasaydı zaten böyle bir motor arayışına girmezdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

Motor hiç kullanılmamış bir motor hatta o yüzden özellikle belirttim daha 13000de olduğunu ama tabi eski teknoloji bir motor. Mondial konusunda ise tek diyeceğim mondial al yolda kaldır. Şekil güzel vites göstergesi falan okey de aldığımdan beri kaç kere ustaya götürmek zorunda kaldım e doğal olarak para demek her uğraşım.

zone 180 kullandım, motor mis gibiydi. buram buram çin kokuyordu ama arıza vermedi.

2 sene vulture kullandım mondialin, gram üzmedi.

Şans işi biraz.

Sadece km demek değil, yılların yıpranması var hocam, motosiklet sadece km'den olusmuyor. Kac tl e bırakacak sana?
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Ben GD250R Aldım, sen alma.

Motosikleti
    Pulsar F250
    sırf 3-4bin kar ederim diye alıyorsanız bulaşmayın derim.
    Ama yok ben aldım mı binerim uzun süre yükseltme gereği duymam diyorsanız titiz kullanıcı ve 13bin km direk alınabilecek bir motor
    Hocam şöyle diyim belki de mezun olasıya kadar binicem belki en az 3 yıl. Beni hem yolda üzmesin kemdi kendine bozulmasın yeterli. Ben tabiki de bakımını yapacağım alabildiğim en iyi yağı zinciri vs. alıp binmek istiyorum uzun süre. Benim için hangisi mantıklıysa onu seçip yoluma devam edeceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zone 180 kullandım, motor mis gibiydi. buram buram çin kokuyordu ama arıza vermedi.

2 sene vulture kullandım mondialin, gram üzmedi.

Şans işi biraz.

Sadece km demek değil, yılların yıpranması var hocam, motosiklet sadece km'den olusmuyor. Kac tl e bırakacak sana?
    Ben motoru 7ye satsam 6ya verir o para olarak 3e 5e bakmıyor ben rica ettiğim için veriyor motoru 5e satsam 5e verecek yani öyle diyim para problem değil.

Yılların yıpratmış mı gittiğimde göreceğim çok kullanılmış bir makina olsa güvenmem ama bu adam her sene 2 3 ay kullanıyor. Motorun bu kadar kullanılmaması onu yatalak yapar mı bilemem tabiki.
    Benim motorum da hergün üzmüyor tabiki beni bir kere yolda bırakmadı ben fazla pinpiriğim arada problem çıkarıyor bu fren yapınca cıyk sesi uzun süredir üzüyor bemi onun için 2 kere balata değiştirdim olmadı disk de 200tl nerden baksan. Kötü motor değil parasına göre çok iyi hatta. Ben para vermeden alabileceğim için değerlendirmek ve size danışmak istedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben GD250R Aldım, sen alma.
    Neden hocam gerçekten çok mu kötüydü

Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Hocam şöyle diyim belki de mezun olasıya kadar binicem belki en az 3 yıl. Beni hem yolda üzmesin kemdi kendine bozulmasın yeterli. Ben tabiki de bakımını yapacağım alabildiğim en iyi yağı zinciri vs. alıp binmek istiyorum uzun süre. Benim için hangisi mantıklıysa onu seçip yoluma devam edeceğim[COLOR="Silver"]
    Bir sıkıntı olursa parça ve usta konusunda sıkıntı yaşayacağın aşikar. Ama hyosung hep arıza çıkartan bir motor mudur desen sanmıyorum. Kıyası senin yapman lazım. +sıyla -siyle hesapla. mondial neredeyse 81 ilde anlayan ustası var

Motosikleti
    Pulsar F250
    Bir sıkıntı olursa parça ve usta konusunda sıkıntı yaşayacağın aşikar. Ama hyosung hep arıza çıkartan bir motor mudur desen sanmıyorum. Kıyası senin yapman lazım. +sıyla -siyle hesapla. mondial neredeyse 81 ilde anlayan ustası var
    Haklısın evet en iyisi düşünmek. Çok teşekkür ederim yardımın ve düşüncelerin için.

Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Haklısın evet en iyisi düşünmek. Çok teşekkür ederim yardımın ve düşüncelerin için.
    Rica ederim ne demek. yardımcı olabildiysem ne mutlu

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    15 dk motoru sür ellerin, bileklerin, belin ağrır. kesinlikle gt250 tasarım hatası bir motosiklet.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)