Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask vs. kaplamada yeni bir yöntem: Vinil kaplama

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Başlık reklam gibi oldu hehehe
    Neyse, Kask kaplamak için plastidip vs. araştırıyordum, "Vinyl wrap" denen şekil hoşuma gitti. Örnekler:

Sizin de haberiniz olsun dedim. Esasen çift taraflı bant'ın üstüne bu malzemeyi gerdirerek yapıştırıyorlar, ilk videodaki ısıtmamış. Isıtılarak da daha iyi sonuç alınıyor.

Ben bu yöntemi daha önce duymamıştım, ikinci videoda özellikle kalın ve içi desenli malzeme kullanmışlar. 3d kaplama ile boya ile alabileceğinizden daha iyi bir sonuç alabilirsiniz diye düşünüyorum. Tek bir sıkıntısı var, bu malzemeyi nereden temin edeceğiz, ve fiyatı can yakacak mı? Bunları araştırıyorum. Aklıma yatmazsa kaskın üstüne astar ve plastidip çekerim. Ama spray boya kullanmayı pek sevmiyorum, kazıkçılık gibi biraz, çok az boya ver içinde. Neyse, ekipman aldığım için şu aralar param yok, ancak araştırıyorum zaten.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Vinyl wrap denilen şey otomobil folyosu oluyor yeni falan değil konu kaç yılında açılmış diye baktım 😄
    Bununla kaplamak istiyorsan 3M marka al mutlaka diğerleri renk atıyor sökülmüyor iz yapıyor vs bir sürü sorun

Motosikleti
    RS200
    Alıntı Selami27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vinyl wrap denilen şey otomobil folyosu oluyor yeni falan değil konu kaç yılında açılmış diye baktım ��
    Bununla kaplamak istiyorsan 3M marka al mutlaka diğerleri renk atıyor sökülmüyor iz yapıyor vs bir sürü sorun
    İlk farklı bir yöntem diye açtım sonra değiştirdim :D Orası çok önemli değil fikrinizi almış olayım dedim. Vinyl ile kask kaplayanı duymadığım için "yeni" dedim. Neyse başlık ismi önemli değil, kitap isimlendirmiyoruz sonuçta, derdimizi anlatacak kadar başlık atalım yeter

Bu yöntem bence boya vs.'den daha mantıklı, sonuçta kamerayı da 3m ile bantlıyoruz sıkıntı olmuyor. Bendeki mobilya için olan 3m hatta, bayağıdır kullanıyorum hala sağlam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

Artan parçayla motorun çamurluğu vs. de kaplanabilir. Aklıma yattı ha bu. Araç kaplaması diye aratınca daha rahat çıkıyor uğur böcekli sitede falan.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    bir kaç defa kapladım evet geri orjinale dönme şansımız olduğu için gayet kullanışlı ama kesinlikle ucuz ali expressten n11 den 20 30 50 tl ye satılan yapışıp esnemeyen folyolardan almayın yoksa kıvrımlardan ya da kestiğiniz yerden kalmaya başlıyor

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sert boya gibi sağlam olmuyor. Yumuşak esnek plastik sonuçta. Bir de konkav kısım varsa ısıtarak uygulamış olsanız bile zamanla kendini toplayıp ayrılıyor yüzeyden. Özel yapıştırıcısı var konkav yüzeyler için.

Motosikleti
    RS200
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir kaç defa kapladım evet geri orjinale dönme şansımız olduğu için gayet kullanışlı ama kesinlikle ucuz ali expressten n11 den 20 30 50 tl ye satılan yapışıp esnemeyen folyolardan almayın yoksa kıvrımlardan ya da kestiğiniz yerden kalmaya başlıyor
    Link verebilir misiniz iyi bir tanesine ait?

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    biraz pahalı evet ama alabiliceğin en iyi folyolar bu adamlarda esneklik ve yapışma vs bakımından

https://www.renkligaraj.com/kategori...-folyolar?tp=3

onun harici marka olarak bulursanız avery ve 3m marka bakın 3m lerin sahtesi çok metresi 90 ile 100 tl den başlıyor orijinal olanların hiç bulamazsanız araç kaplayan bir iyi bir yerden direk alın merak etmeyin metreyle satar coğu kpmple grenajlı bir motora ortalama 3 metre gidiyor minumum kasta 1.5 metre tutuyor ortalama tabi işin acemliğinide eklerseniz 2 metre alın biraz deneyerek elinizi alıştırın ısıtarak en rahatı oluyor
    Ali Mert bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)