Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet sigortasına ek olarak çekici hizmeti

Motovento
    REKLAM ALANI
    rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaptıran var mı aranızda?
    Otomobiller için anlaşmalı servislere götürüyorlar diye biliyorum. bu durum motosiklette nasıl oluyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben quick sigortadan yaptırdım. Detayını bilmiyorum.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    bendede var yılda 1 hak vermiş quick sigortadan

poer.145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    650F
    Zamaninda bir firmadan sigorta yaptirmistim yok şu kadar cekiyci hakki yok evine şu olursa bu hakki diye birgun motorun aküsü bitti aradim kendilerini sirf meraktan hem ogrenmis oluruz.sonuc motosikleti kapsamiyor hizmetimiz dediler ve cefakar vefali ustam takviye kablosuyla geldi 😃(tabi bu konu arac sigortasi degildi ozel sigortaydi bahsettiğiniz konuda detayini iyice öğrenin sonra bosuna ekletmis olmayin)

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Allah lüzum etmesin, kaza sonrası diye biliyorum.

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Sigortam netten yaptırdım yılda iki defa mekanik bir sorundan araç yolda kalırsa çekici hizmeti var poliçe detaylarında yazar ☺

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Sınırı var mı bilmiyorum ama Anadolu Sigortanın yol yardımını ücretsiz şekilde bir kere kullandım.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Anadolu sigortadan yaptırdım. 30tl falan fark etti.

YOL YARDIM KARAYOLLARI MOTORLU ARAÇLAR ZORUNLU MALİ SORUMLULUK SİGORTA POLİÇESİ
    Ödenecek Tutar : 408,00
    Anadolu Hizmet "Trafik" Klozu
    İşbu poliçe ile sigortalı aracın kaza sonucu hareketsiz kalması durumunda kurtarılması ve en yakın anlaşmalı servise çekilmesi 1.000 TL'ye kadar sağlanır. Diğer hizmetler poliçe ekinde verilen Trafik kitapçığında belirtilen limitlere kadar sağlanır. Sigortalı aracın yaptığı kazaya karışan karşı aracın en yakın anlaşmalı servise nakli de 1.000 TL'ye kadar temin edilir. Arıza durumunda yılda iki kereye mahsus olmak üzere çekme yardımı 1.000 TL'ye kadar sağlanır. Arıza, aracın hareketsiz kalmasına neden olan elektrik veya mekanik arızayı ifade etmektedir.
    1 sene boyunca başıma bir iş gelirse çekiciye kaç para bayılırım diye düşünmek yerine 30tl fazla ödedim.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Çekici hizmeti sadece binen araç kapsar tarzında sözleşme sonunda yazılar oluyor dikkat etmeli. Bende de öyle var çünkü

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı rebeka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptıran var mı aranızda?
    Otomobiller için anlaşmalı servislere götürüyorlar diye biliyorum. bu durum motosiklette nasıl oluyor?

Şimdi o durum şöyle; Quick ve Anadolu sigorta poliçelere ek 30/50 TL arası bedelle çekici hizmeti veriyorlar. Anlaşmalı servis şartı söz konusu olmuyor. Çünkü arıza yada kusurlu olduğun kazalar sigortanın konusu değil. Sana biri çarpar ve çarpan araç kusurlu olur ise, çarpan aracın trafik sigortasının anlaşmalı servisine çekim isteyebilirsin (Tabi poliçedeki çekim ücreti limiti dahilinde)

Birde çok kişi bilmez ama kullandığınız kredi kartlarının da çekici hizmeti oluyor. Mesela eğer değişmedi ise Garanti Bonus kredi kartlarının ruhsat ve kart sahibi aynı kişi olmak şartı ile çekici hizmeti var.

Alıntı poer.145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamaninda bir firmadan sigorta yaptirmistim yok şu kadar cekiyci hakki yok evine şu olursa bu hakki diye birgun motorun aküsü bitti aradim kendilerini sirf meraktan hem ogrenmis oluruz.sonuc motosikleti kapsamiyor hizmetimiz dediler ve cefakar vefali ustam takviye kablosuyla geldi ��(tabi bu konu arac sigortasi degildi ozel sigortaydi bahsettiğiniz konuda detayini iyice öğrenin sonra bosuna ekletmis olmayin)
    Hangi firma ?

Motosikleti
    yamaha mt-25
    yol yardımı vardı anadolu sigortada 20 tl fark ile yaptırdım ama pek yardım edecekelerini düşünmüyorum

Motosikleti
    Hunk
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yol yardımı vardı anadolu sigortada 20 tl fark ile yaptırdım ama pek yardım edecekelerini düşünmüyorum
    Taahhüt ve limitleri dahilinde ederler, etmek zorundalar

Motosikleti
    Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taahhüt ve limitleri dahilinde ederler, etmek zorundalar
    ama detaylarını okumadık bi dağ başına geliceklerini sanmıyorum
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

Motosikleti
    Hunk
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dağ başından kastın gerçekten yolun olmadığı tepeler ise teknik olarak kurtarıcı araçlar o bölgelere gelemezler. Ama köy yolları dahil kara yolları üzerinde arıza/kaza durumda bu hizmetler 7/24 veriliyor.

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi o durum şöyle; Quick ve Anadolu sigorta poliçelere ek 30/50 TL arası bedelle çekici hizmeti veriyorlar. Anlaşmalı servis şartı söz konusu olmuyor. Çünkü arıza yada kusurlu olduğun kazalar sigortanın konusu değil. Sana biri çarpar ve çarpan araç kusurlu olur ise, çarpan aracın trafik sigortasının anlaşmalı servisine çekim isteyebilirsin (Tabi poliçedeki çekim ücreti limiti dahilinde)

Birde çok kişi bilmez ama kullandığınız kredi kartlarının da çekici hizmeti oluyor. Mesela eğer değişmedi ise Garanti Bonus kredi kartlarının ruhsat ve kart sahibi aynı kişi olmak şartı ile çekici hizmeti var.
    Poliçe detayını okudum anlaşmalı servis yazıyordu. Ben şunu istiyorum motorum bozuldu ücretsiz şekilde evime gitmek istiyorum bunu yaparlar mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:08 ----------

Dağ başını geçtim normal yoldan alıp evime getirmeleri yeterli.

Motosikleti
    Hunk
    Motorunun kara yolları üzerinde arıza yapması durumunda en yakın servise ücretsiz çekilir.
    Bu hizmetleri veren Asistans ve Sigorta firmalarında 5 yıl çalıştım.
    Poliçe teminatlarında ki hizmet klozlarının tamamından faydalanırsınız.
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    Motorunun kara yolları üzerinde arıza yapması durumunda en yakın servise ücretsiz çekilir.
    Bu hizmetleri veren Asistans ve Sigorta firmalarında 5 yıl çalıştım.
    Poliçe teminatlarında ki hizmet klozlarının tamamından faydalanırsınız.
    peki benim motorum yamaha mesela en yakın yamaha servisine mi götürüyor
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Kendi yaptirdigim zorunlu trafik sigortasi policemde su sekilde kloz (clause) var. Cekici bedeli olarak 55TL odeyecekmisim bu durumda.

Asistans Klozu : Poliçede bilgileri bulunan aracın, herhangi bir kaza (aracın çalınmaya teşebbüsü veya çalınıp bulunması dahil) veya bir arıza nedeniyle hareket edememesi veya hareket etmesinde sakınca olmasın halinde, onarımın yapılabileceği aynı il sınırları içinde en yakın yere kadar ulaştırılması,teminata dahil edilmiştir. Kiralık olarak kullanılan araçlar Asistans teminatı kapsamı dışındadır.7 gün 24 saat verilecek olan bu hizmet için 0216 528 30 12 numaralı yardım hattının aranması gerekmektedir.(Yol yardım hattının aranmadığı durumlarda, sigortalı tarafından yapılan çekici, kurtarıcı hizmet harcama bedelleri teminat kapsamında değerlendirilmeyecektir.)

HERHANGI BIR KAZA (ARACIN ÇALINMAYA TESEBBÜSÜ VEYA ÇALINIP BULUNMASI DAHIL) NEDENIYLE ARACINIZ HAREKET EDEMIYORSAYA DA HAREKET ETMESINDE SAKINCA VARSA, 24 SAAT VERECEGIMIZ ÇEKME VE KURTARMA HIZMETINDEN YARARLANMAK IÇIN 0850 399 99 99 NOLU ÇÖZÜM HATTINI ARAYYABİLİRSİNİZ. KASKO TEMINATI KAPSAMINA GIRMEYEN ARIZA HALLERINDE DAHI BU NUMARAYI ARAYARAK ÇEKME VE KURTARMA HIZMETLERINDEN ÜCRET ÖDEMEDEN YARARLANABİLİRSİNİZ.

Motosikleti
    Hunk
    peki benim motorum yamaha mesela en yakın yamaha servisine mi götürüyor
    Teminatta en yakın yetkili servis yazıyorsa evet.
    Ama poliçe klozunun kapsamına iyi bakmak gerek. Çünkü bazı sigorta firmaları hizmet açıklamasına ''AYNI İL'' yada '' EN YAKIN OTO SANAYİ BÖLGESİ'' diye ibare koyuyor.
    Sigorta firmaları bu hizmetleri verirken limitler koyar. Örneğin 1000 TL gibi. Bunun sebebi şöyle;
    Diyelim sen şehirler arası seyahatinde Edirne'nin Keşan ilçesinde arıza yaptın. Sigortayı arayıp ben motorumu İstanbul Kadıköy'de ki servise çektirmek istiyorum dersen bu talep kabul edilmez.
    Hizmet kapsamında en yakın yetkili servis yazıyorsa Edirne yada Tekirdağ'daki yetkili servise, en yakın oto sanayi bölgesi yazıyorsa Keşan Oto Sanayiye ücretsiz çekilir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)