Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aliexpress alışveriş tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Aliexpressten toplu alışveriş yapıcam.
    Motosiklete yeni başlayan biri için ne getirmemi tavsiye edersiniz?
    Türkiyeye göre uygun fiyatlı olması şartı ile
    Önceden buraya göre uygun olan, burda bulunmayan, değisik ürünlerden sipariş vermek istiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu toplu siparişlerinizi yasal mevzuata göre yapacaksınız değil mi ? Yani bireysel olarak kendinize alacaksanız sıkıntı yok ama alıp satmayı düşünüyorsanız sonrasında gümrük, gümrük müşaviri vs. uğraşmak durumunda kalmayın.

Konuya cevap verecek olursak;

İlk etapta aklıma gelenler
    1- Balaklava
    2- Depo pedi
    3- Eldiven
    4- Sis farı / gündüz farı
    6- Elcik
    7- Soft yan çanta

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu toplu siparişlerinizi yasal mevzuata göre yapacaksınız değil mi ? Yani bireysel olarak kendinize alacaksanız sıkıntı yok ama alıp satmayı düşünüyorsanız sonrasında gümrük, gümrük müşaviri vs. uğraşmak durumunda kalmayın.

Konuya cevap verecek olursak;

İlk etapta aklıma gelenler
    1- Balaklava
    2- Depo pedi
    3- Eldiven
    4- Sis farı / gündüz farı
    6- Elcik
    7- Soft yan çanta
    Evet sadece kendim için birer tane alıcam. Vergisini de ödeyerek buraya göre ucuz olacak ürünlerden almak istiyorum. Bu dediğiniz ürünlerden aliexpresste olup tavsiye edebilecekleriniz var mı?

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    yinede almadan önce türkiyedeki fiyatlarada bak bazen daha ucuza ya da ayı fiyata geliyor eskisi gibi cazip değil artık döviz kuru yüksek olduğu için birde alıcağın ürüne vergide gelicek onuda hesapla aliden alırken

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yinede almadan önce türkiyedeki fiyatlarada bak bazen daha ucuza ya da ayı fiyata geliyor eskisi gibi cazip değil artık döviz kuru yüksek olduğu için birde alıcağın ürüne vergide gelicek onuda hesapla aliden alırken
    Evet gerçekten döviz kurundan dolayı bazı stoklu ürünler Türkiye'deki N11 vb. sitelerde daha uygun fiyatla bulunabiliyor. Veya üzerine eklenecek 18-20 lira vergi ile aynı fiyata denk gelebiliyor. Ürünleri almadan önce iyi fiyat araştırması yapmak gerekli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

Alıntı StreetStiLLs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet sadece kendim için birer tane alıcam. Vergisini de ödeyerek buraya göre ucuz olacak ürünlerden almak istiyorum. Bu dediğiniz ürünlerden aliexpresste olup tavsiye edebilecekleriniz var mı?
    Alacağınız ürünü satış rakamlarına göre listeleyin. En çok hangi satıcı satmış ona bakıp, satın alanların yorumlarını inceleyin. Her dili iyi kötü Türkçe'ye çeviriyor. Aliexpress'deki satıcılar negatif puan almamak için dikkatli davranıyorlar, fakat bazı ürünler çok kaliteli olup bazıları ise çok kalitesiz olabiliyor.
    Yani örneğin şekil ve görüntü olarak bire bir aynı olan sis farı 50 lira ile 100 lira arasında satılıp biri kötü malzemeden diğeri iyi malzemeden üretilmiş olabilme ihtimali olduğu gibi pahalı ürünün illaki kaliteli olmayacağını da yorumları okuyarak anlayabilirsiniz.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Gaahl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 nk 2018
    ekipman olarak eldiveni kesinlikle aliexpressten, kask mont pantolon bot vs ise kesinlikle türkiyeden almanızı öneririm. motorunuza özel aksesuarları da aliexpresste daha bol çeşit ve uygun fiyata almak mantıklı.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    https://tr.aliexpress.com/item/40005...archweb201603_

Ben şu ürüne kafayı taktım iki gündür. Airhawk ve benzerleri çok uçuk fiyatlarda. En fazla vergiyle beraber 200tl ye gelmiş olur.

1-2 saat motor üzerinde kalınacaksa gerekli.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Koruma dışında herşey uygundur.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    bütçe meselesi tabi ama koruma ürünlerini birebir aynı bile olsa almayın marka olanların hepsi replika suni deri ya da çok ince deri sürtünmeye dayanıklı değil vs onun harici renkli metallerde genelde zamanla rengi soluyor grenaj vidaları da çoğu aluminyum sıkarken yamuluyor bunuda dikkate alın :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)