Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Cf moto 400 nk / 250 Nk

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Gaahl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250nk beygir/kg oranı 0,17, 400nk ise 0,19. eğer çoğunlukla otobanda kullanacağım dersen 400nk tercih sebebi olabilir. ataklık, torklu devir bandı genişliği, hafiflik, malzeme ve parça güncelliği, yakıt sarfiyatı, şehir içi kullanışlılığı açısından 250nk öneririm.
    Bunu forumda daha önce de yazmıştım. Güç / ağırlık oranına itibar etmeyin. O ancak tek başına araç üzerindeki motorun kendisi için veya araçlar için kullanılacaksa da birbirine denk, belli ölçüler ve ağırlık içerisinde kalan, yani performansa etki eden diğer tüm parametreler arasındaki fark çok çok az olan, örneğin F1 araçları veya MotoGP motosikletleri gibi araçlar için işe yarar. Birbirinden alakasız iki motosikleti bununla kıyaslarsanız yanılırsınız. NK250'nin performansı NK400 ile kıyaslanamaz. Eğer NK400 tek silindir olsaydı o zaman gücü daha da düşük olacaktı, bu oran belki aynı olacaktı ancak daha düşük devirdeki torku ile NK250'den ağırlığına rağmen çok daha agresif bir motor olacaktı. Bunun örneği de Dominar 400'dür. Diğer yandan yoruma ben de katılıyorum, 250 NK şehirde kullanılacaksa ve uzun yola sık gidilmeyecekse hafifliğinden dolayı daha iyi bir tercih ve de 400NK'dan daha sonra geliştirildiğinden muhtemelen daha sorunsuz bir motordur.

Yukarıdaki videoda 400NK'nın yeni modellerinin geleceği söyleniyor, onlar çok daha sorunsuz olacaklardır. Fiyatları da 40 bin TL'yi geçer.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bn125
    Arkadaşlar çok fazla motor almak için beklemeyin ben yaptım bu hatayı siz yapmayın. 16kya blue motorda benelli 251 sattılar. Dedim şu ehliyet kursları açılsın falan öyle alayım. Noldu? Motor kalmadı. Gittim sordum 2021 ortalama fiyat ne olur 20nin altında olmaz dediler. Gittim benelli bn125 aldım. Bekledikçe zarara girersiniz. Alacak gücünüz varsa alın fazla düşünmeyin. Şehir içi de kullanıcaksın, yüksek ihtimal ilerleyen dönemde uzun yol da gidiceksin. Çift silindir motor varken neden tek silindir 250 alasın? 2020 model iyi bir servisten alın ve kafanızı daha da çok karıştırmayın. Kimse sizi sizden daha iyi ikna edemez. Daha beklerseniz siz üzülürsünüz. İyi günler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu forumda daha önce de yazmıştım. Güç / ağırlık oranına itibar etmeyin. O ancak tek başına araç üzerindeki motorun kendisi için veya araçlar için kullanılacaksa da birbirine denk, belli ölçüler ve ağırlık içerisinde kalan, yani performansa etki eden diğer tüm parametreler arasındaki fark çok çok az olan, örneğin F1 araçları veya MotoGP motosikletleri gibi araçlar için işe yarar. Birbirinden alakasız iki motosikleti bununla kıyaslarsanız yanılırsınız. NK250'nin performansı NK400 ile kıyaslanamaz. Eğer NK400 tek silindir olsaydı o zaman gücü daha da düşük olacaktı, bu oran belki aynı olacaktı ancak daha düşük devirdeki torku ile NK250'den ağırlığına rağmen çok daha agresif bir motor olacaktı. Bunun örneği de Dominar 400'dür. Diğer yandan yoruma ben de katılıyorum, 250 NK şehirde kullanılacaksa ve uzun yola sık gidilmeyecekse hafifliğinden dolayı daha iyi bir tercih ve de 400NK'dan daha sonra geliştirildiğinden muhtemelen daha sorunsuz bir motordur.

Yukarıdaki videoda 400NK'nın yeni modellerinin geleceği söyleniyor, onlar çok daha sorunsuz olacaklardır. Fiyatları da 40 bin TL'yi geçer.
    Sanki bu iki motor bazında KW/Kg veya Nm/Kg karşılaştırması biraz manalı olabilir gibi;

Kg: 250NK 151Kg, 400NK 206Kg
    KW: 250NK 19,5KW, 400NK 29,5KW
    Nm: 250NK 22Nm, 400NK 32Nm

KW/Kg 400NK %11 daha iyi,
    Nm/Kg 400NK %7 daha iyi.

Burada görünen 400NK'nin sağlam ağırlığı dolayısıyla beklenen kadar daha iyi olmadığı...

Mutlaka ki 250NK'ya göre daha iyi olacaktır, ama azalan faydalar kuralı çalışmış burada. Fiyat farkına değer mi iyi değerlendirmek lazım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:44 ----------

Bir ekleme, benim motosikletim CB500F 190Kg 35KW ve 43Nm. Sıfır bir 400NK yerine 2. eli aynı (veya az daha yüksek) fiyatlarda model yılı >= 2016 olan temiz 2. el bir CB500F veya (CB500F ile aynı performansı veren) Leoncino 500 çok daha mantıklı.

Kergit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250
    400 nkyı bende araştırıyordum. Maalesef bazı soru işaretleri var. Çok düşük kmlerde sandık motor değişimi yapanlar var. Çinliler büyük ccde kendini ispat edemedi henüz. Yaygın kullanım açısından nk 250 daha mantıklı bence. illa 400 cc olsun dersen dominar biraz daha iyi duruyor

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)