Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bence motosikletler çok ucuz

Motovento
    REKLAM ALANI

Ciddi söylüyorum motosikletler çok ucuz. Her bütçeye göre bir sürü markanın bir sürü modeli var.
    50cc 0 km Çinli scooterlar 700-1000 dolar civarı
    R25 alınabilecek en iyi 250liklerden birisi 6000 dolar
    Xmax alınabilecek en premium scooter 4500 dolar

Bugün iPhone 11 pro olmuş 15bin lira. En ucuz otomobil hyundai i10 110bin lira.Eli yüzü düzgün bir oyun laptop alayım desen 8000bin lira ve bu ürünler seri üretimde motosiklete göre yüzlerce kat fazla piyasası ve alıcısı olan ürünler.

Motosiklet piyasası ise ölmekte olan can çekişen bir sektör ona rağmen en kaliteli markanın motorunu 3e 5e alabiliyorsun. Bence pahalı diyenler bir motosiklet üretmek için gereken detay ve parçalara baksın sonra birde motosiklet fiyatlarını aldığı diğer ürünlerin fiyatlarıyla karşılaştırsın. TL bazında fiyatların yüksek olması pek tabi ki motosiklet üreticilerinin suçu yada sorunu değil.
    serif abi, espresso ve wing41 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM 250 Duke
    başta dolar, ortalarda TL, sonda da belirsiz bir para biriminden bahsederek ucuz pahalı karşılaştırması yapan adam gibi adam bravo
    Albertorun bunu beğendi.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Selami27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ciddi söylüyorum motosikletler çok ucuz. Her bütçeye göre bir sürü markanın bir sürü modeli var.
    50cc 0 km Çinli scooterlar 700-1000 dolar civarı
    R25 alınabilecek en iyi 250liklerden birisi 6000 dolar
    Xmax alınabilecek en premium scooter 4500 dolar

Bugün iPhone 11 pro olmuş 15bin lira. En ucuz otomobil hyundai i10 110bin lira.Eli yüzü düzgün bir oyun laptop alayım desen 8000bin lira ve bu ürünler seri üretimde motosiklete göre yüzlerce kat fazla piyasası ve alıcısı olan ürünler.

Motosiklet piyasası ise ölmekte olan can çekişen bir sektör ona rağmen en kaliteli markanın motorunu 3e 5e alabiliyorsun. Bence pahalı diyenler bir motosiklet üretmek için gereken detay ve parçalara baksın sonra birde motosiklet fiyatlarını aldığı diğer ürünlerin fiyatlarıyla karşılaştırsın. TL bazında fiyatların yüksek olması pek tabi ki motosiklet üreticilerinin suçu yada sorunu değil.
    Tövbe estağfirullah birşey derdimde şimdi neyse
    snakeplissken bunu beğendi.

Yazık kafana

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hepimiz Usd üzerinden para kazansaydık, ben de "evet, gerçekten ucuzmuş" derdim. Ama TL ile para kazanınca hatta son bir kaç aydır TL bile kazanamayan arkadaşlarımızın olduğunu bildiğimden ben sizin gibi bardağın dolu tarafını maalesef göremiyorum. Değerli devlet büyüklerimizin "zaten köklemişiz, bir de t...kları zorlayalım" mantığında aldığı vergilerin konusuna girmiyorum bile.
    MT00 bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    dolar üzerinden maaş alsak asgari ücretliler muhtemelen 350-400 dolar kazanırdı yine ulaşamazdık bunlara

Meraklı Genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    -var mı şikayet ? şikayeti olan söylesin! diye gürleyince arkalardan cılız bir ses duyulmuş:
    -padişahım, o köprünün ortasındaki adam var ya!..
    - eeee!, demiş padişah bir umutla...
    - aksamları çok kalabalık oluyor, sıra uzuyor, eve geç kalıyoruz, bir adam daha koysanız...
    potasyum, Furkan2534, MT00 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepimiz Usd üzerinden para kazansaydık, ben de "evet, gerçekten ucuzmuş" derdim. Ama TL ile para kazanınca hatta son bir kaç aydır TL bile kazanamayan arkadaşlarımızın olduğunu bildiğimden ben sizin gibi bardağın dolu tarafını maalesef göremiyorum. Değerli devlet büyüklerimizin "zaten köklemişiz, bir de t...kları zorlayalım" mantığında aldığı vergilerin konusuna girmiyorum bile.
    Zaten ben yorumumu üretici açısından yaptım. Ben 50lik scooter aldım fiyatı 4750 lira gerisi ÖTV KDV. Düşünüyorum 4750 liraya şasesi, motoru bir sürü antin kuntin parçası olan şey veriyor adamlar o paraya cep telefonu yok. Bence inanılmaz ucuz. Bugün plastik sandalye üreteyim desen 100bin lira kalıp maliyetin olur bir motosiklet üretmenin maliyetini düşünemiyorum bile.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Vurun beyler gün namus günüdür vurun daha ölmedi..
    berk_cglr, muhammetcon ve karayel90 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Selami27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten ben yorumumu üretici açısından yaptım. Ben 50lik scooter aldım fiyatı 4750 lira gerisi ÖTV KDV. Düşünüyorum 4750 liraya şasesi, motoru bir sürü antin kuntin parçası olan şey veriyor adamlar o paraya cep telefonu yok. Bence inanılmaz ucuz. Bugün plastik sandalye üreteyim desen 100bin lira kalıp maliyetin olur bir motosiklet üretmenin maliyetini düşünemiyorum bile.
    "neden motosiklet üretmiyoz" sorusunun cevabı...

kıyas yaptıgın da bence haklı beyler ,

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Xmax'a "premium" değil, olsa olsa "piyasa" denebilir. İyi motordur, orası ayrı...

İnsanlara pahalı geliyorsa pahalıdır, bunu iPhone ile kıyaslamaya veya dolara çevirmeye gerek yok. 15 bin TL'ye iPhone 11 Pro alıp sadece sosyal medyada gezen adama (çoğunlukla da kadına) söyleyecek söz yok zaten. Bu sektör onların sayesinde ayakta kalıyor.

Peki şuna ne diyoruz ? Hindistanda Dominar 400 ile aynı fiyata satılan, aynı vergi dilimindeki Royal Enfield Himalayan bizde 57 bin TL'ye satılıyor. Orada 25 bin TL olan Interceptor modeline bizim amcalar 85 bin TL demişler.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmax'a "premium" değil, olsa olsa "piyasa" denebilir. İyi motordur, orası ayrı...

İnsanlara pahalı geliyorsa pahalıdır, bunu iPhone ile kıyaslamaya veya dolara çevirmeye gerek yok. 15 bin TL'ye iPhone 11 Pro alıp sadece sosyal medyada gezen adama (çoğunlukla da kadına) söyleyecek söz yok zaten. Bu sektör onların sayesinde ayakta kalıyor.

Peki şuna ne diyoruz ? Hindistanda Dominar 400 ile aynı fiyata satılan, aynı vergi dilimindeki Royal Enfield Himalayan bizde 57 bin TL'ye satılıyor. Orada 25 bin TL olan Interceptor modeline bizim amcalar 85 bin TL demişler.
    Ben işin vergi kısmını konuşmuyorum zaten son cümlemde de belirttim.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aldıgı maaşı TL olarak söyleyip fiyatları döviz olarak belirten ahaber gibi oldu.
    MT00 bunu beğendi.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    bu forum vermez ama nekadar alıyosun böyle konular açmak için? valla bak aramızda 3-5 toplar atarız hesabına

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    bizim burada 7 bin dolara motor almayanı dövüyorlar

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Belli ki Meczup.. Dalga geçmeyin la yazıktır
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

merak ediyorum da bu forumda takildigina göre, motosiklet sevdalisisin.
    motosiklet ucuz diyorsan da kesin garajinda birkac makina vardir, mesela;
    - gsa 1250
    - hd road king
    - kawasaki h2r

param olsa bunlari mutlaka alirdim.

madem bu kadar ucuz, neden bu kadar kisi yeni guzel modeller almak istiyorda, eli bir yerlerinde bekliyorlar?
    kendilerine aci vermekten mi hoslaniyorlar acaba?

diger seri uretim tuketim mallarini hesaba katinca, motosikletler teknolojileri ve sunduklari ile fiyat konusunda yine iyi durumda dersen (tabii dunya genelinde), ha ozaman oturalim konusalim.
    aksi halde, motosiklet, Türkiye gibi bir ulkede suan icin asla ama asla ucuz degildir.
    Kacirdigin nokta, motosikleti kiyas ettigin diger seri uretim urunler (cep telefonu, araba, pc) de ulkemizde cok pahalilar.
    Onlarin cok pahali olmasi motosikleti ucuz yapmaz.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecen hafta yeni kulaklık aldım 50 tl 'ye.

Yolda giderken HD 883 kullanan bir arkadaş yanımda durdu.

Diyor ki kulaklık ile harley i takas edelim.

Vurdum kafasına kürekle.

Ulan dedim. Ulan, motosiklet cok ucuz, sen kimsin köpek benim yepyeni kulaklıgımı harley ile takas etmeye calısıyorsun, dolandırıcı.

Sonra motorcu ağlayarak uzaklaştı.

İşte böyle ucuz bizim ülkede motosiklet.

Africa Twin + Ayran 20 TL
    UzunYolAdami ve Rdapl bunu beğendiler.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecen hafta yeni kulaklık aldım 50 tl 'ye.

Yolda giderken HD 883 kullanan bir arkadaş yanımda durdu.

Diyor ki kulaklık ile harley i takas edelim.

Vurdum kafasına kürekle.

Ulan dedim. Ulan, motosiklet cok ucuz, sen kimsin köpek benim yepyeni kulaklıgımı harley ile takas etmeye calısıyorsun, dolandırıcı.

Sonra motorcu ağlayarak uzaklaştı.

İşte böyle ucuz bizim ülkede motosiklet.

Africa Twin + Ayran 20 TL
    SALIH olmasin bu Selami27 sakin, bizi isletiyor yine ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)