Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Egzoz cezasına nasıl itiraz edebilirim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Her motosikletin üzerinde hangi devirde kaç desibel ses çıkarır o yazar. Örneğin MT-25 in gidon arkasında yazar. Ona göre itiraz edebilirsiniz.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanunda 32/3

"Mevzuata uygun olarak yapıldığı belgelenemeyen teknik değişikliğin çevredekileri rahatsız edecek derecede gürültü çıkaracak özellikte olması"

Değişilen egzoz mevzuata uygun olacak nasıl olacaksa bilinmeyen denklemler
    Bildiğim kadarıyla egzoz değişikliği teknik mevzuata girmiyor, ruhsata işlenmesi gerekmiyor, hatta isteseniz bile işletemiyorsunuz.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu egzos egsoz egzos egzoz mevzusuna bende çok tırsıyorum.
    Motorun egzosu orjinal değil, şehir merkezinden geçerken ses çıkarmasın, millet rahatsız olmasın diye 30 km hızla 3 veya 4 viteste gidiyorum, motor 3 bin deviri geçmesin de bağırmasın diye. Bazen debriyajı sıkarak geçiyorum meydandan. Burası küçük şehir olduğundan o egzosu kimlerin bağırtıp kimlerin usturuplu kullandığını memurlar da iyi kötü biliyorlar ama, şehir dışına çıkınca ben çarşıda pazarda 3 bin deviri geçmiyorum, gece 10'dan sonra motoru mahalle arasında kullanmıyorum, kullanırsam da çeyrek gazla gidiyorum falan dinletemezsin ki kimseye.
    Susturucu var gerçi ama daha da çok susturunanından lazım sanırım.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    offroad arabalarına bi ton orjinal olmayan parça takıyorlar. onlara ceza yok da, motosiklete takılan egzoza (ses fazla değilse gerçekten) neden ceza var anlamış değilim. her motorun orjinal olup olmadığını polis bi akışla nasıl anlıyor? belki üretici firma direk akropovicli satıyor.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    offroad arabalarına bi ton orjinal olmayan parça takıyorlar. onlara ceza yok da, motosiklete takılan egzoza (ses fazla değilse gerçekten) neden ceza var anlamış değilim. her motorun orjinal olup olmadığını polis bi akışla nasıl anlıyor? belki üretici firma direk akropovicli satıyor.
    Garip cidden. Full sistem boğazdan egzozlar çok etiket yapıyor motorları ama slip on son susturucu takılanlar baya iyi oluyor. Hem yüksek devirde ses çıkartıyor hemde kafa ütülemiyor. Tabii bizim ülkede trafik cezaları da yıllık kazanç olarak sayıldığı için yapacak bir şey yok :D

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayır yani orjinal egzoz takmak yasaksa o zaman arabaya/motora yan sanayi herhangi bi parça takmak da yasak olması lazım. saçmalık!

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hak aranmadığı için. Uygun olmayan cezaya itiraz edin arkadaşlar.

Motosikleti
    MT 25
    İşin kötüsü artık görsel destek de alıyorlar ceza anının fotoğrafları ve videoları çekiliyor.

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Tse damgalı susturuculu egzoz olacak, bisey diyemezler. Slip on diye geçiyor. Ya da alınacak egzozun, şasedeki devir/desibel oranını deneyerek eşleştirip kullanacaksınız. Değerler uyuyorsa durduran arkadaşa desibel ölçtüreceksin.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)