Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Türk lirasının değerinin kalmaması/ Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar bakıyorum artık en ucuz eli yüzü düzgün motosikletler(ikinci el) zorlarsan 25 genel olarak 30 bin civarlarında. 2017 de 1404 lira asgari ücret varken hatırladığım kadarıyla cbr 125 r, 9 bin tl falandı. R25 ise hatırlamıyorum da olsun 15 bin tl. Peki şuan durum ne? Asgari ücrete hadi 1000 tl zam geldi diyelim 3 yılda peki motosiklet fiyatlarına ne kadar zam geldi?

İlk motosiklete heveslendiğim yıllarda 2017 sonları, ya diyordum en kötü okul bitince alırım. Pulsar 150 ns alırım diyordum 6 bin tl falandı şuan 3 sene oldu üniversiteye başlayalı 3. Sınıfı bitirdim anca tekerini alırım yeni modellerin :D mt 25 hatırlamıyorum ufak kaza yapmıştı 13 bin tl ye koymuştu bir adam genel olarak temizleri 14 15 arasıydı şuan 30 lira işte paranın değeri yok.

Arkadaşlarla konuşuyoruz motor bakıyoruz motor yok çünkü hep eski kafada kaldık 13 15 liraya cbr bulmaya çalışıyoruz tabii ki yok yada 10 liraya temiz pulsar bakmaya çalışıyoruz tabii ki yok. Yemin ediyorum geçen sene bu zamanlar 2 defa ya 2 defa cbr 125 r 3 bin km de sıfır gibi 13 bin tl ye aldık satarken de birini 14 birini 15 e satmıştık tanıdık birine çok istemişti bizde o ara arabaya girelim demiştik oda kaldı tabi neyse...

Velhasıl kelam, 20 30 bin lirayı gözden çıkardık ki bu devirde para değil. Arabaya girersen zaten temiz araba sıfır 150 200 den aşağı değil oda fiat Renault falan....
    Meraklı Genç bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumun en cok tartışılan konusu bu oldu artık.

Yanlıs hatırlamıyor isem ocak ayında ns200 sıfırı 15.5k idi, ben motoru 9.5 a aldım ikinci el.

6 ay sonra su an motoru satsam su an 15k ediyor, sıfırı 22 k.

Döviz karsısında zaten iffet yapılmış üstüne zevk sigarası içilmiş Tl 'mizin alım gücünün düşüklüğü yetmezmiş gibi ekstra vergiler ile birlikte alınabilirliği iyice düştü.

Normal sartlarda motora 2 sene binip mt25 ile değiştirmeyi planlıyordum, güncel piyasa nedeniyle bunu coook uzun süre yapamayacağımı düşünüyorum.

Sonra forumda siyaset konusulunca laf ediyorlar ama aha işte bu konu siyaset zaten.
    Ülkeyi yönetemeyenler yüzünden su an istediğimiz motoru alamıyoruz.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Valla bu yüzden 4 aydır motorsuzum. Sattığım fiyata alamıyorum. Paramızın hiç değeri yok. Bende sizin gibi kafa hep eski fiyatlara gidiyor. Sıfır fiyatları düşmeden 2.el de düşecek gibi görünmüyor. Ama 2.elde o fiyatlara da gidip alınmaz, şahsen ben almam. Arz talep meselesi bu. Kimse almazsa sıka sıka gerçek satıcı olan fiyatı düşürür

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Millet böyle istiyor, saygı duyun.

Motosikleti
    T7
    Bunu tartışmak, konuşmak niye siyaset oluyor hiç anlayabilmiş değilim, sanırım bir kesim beceriksizliğinin veya yanlış kararlarının göz önüne serilmesini istemiyor. Başörtüsünü laikliği yok ne bileyim buna benzer şeyleri ottan boktan sebeplerle art niyet güderek insanları ayrıştırmak üzere tartışmaya açmaya çalışan tipler olur, anlarım, ama bu siyaset değil, kisiye veya bakış açısına göre değişkenlik gösteren bi durum yok ortada, vaziyet gayet net

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    ilk defa ağlayan gördüm.tl gayet güzel değer kazanıyor galerilerde kavga çıkıyor ben alıcam sen alıcan diye.herkes memnun milletin iradesine karşı çıkmayın böyle yaşamak istiyorlarsa böyle yaşanacak

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Böyle konular açmak kimsenin bir işine yaramıyor sadece can sıkıyor arkadaşlar. Halinizi anlıyorum evet ama her gün böyle seyler görmek iç açıcı değil.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Geçen sene arkadaşım 58 bine sıfır MT-09 almıştı. Akrapovic egzoz, stompgrip, radyatör koruma gibi ufak tefek şeylerle motor 70 bine maloldu. Şuan MT-09 ₺88.900. Aksesuarla doldursan 100 bini geçiyor. Alan aldığıyla kaldı. Bir şey olurda satarım diye korkuyor. Motoru satsa aynı kondisyondaki motoru aynı fiyata almak imkansız.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim bırak TL'nin değer kaybetmesini sen, Ayasofya cami olarak ibadete açıldı mı, açıldı; ezanlarımız yüksek desibelde küffarın kulak zarına değiyor mu, değiyor; e sen de binmeyiver lüks motora. Git mobylette'e bin canım!!!
    eALP, espresso ve wing41 bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar döviz ya da vergilerin artışına etki edemiyoruz. Bu fiyatlar bundan sonra hep artacak. İlk geldiğinde 19.000 TL.den kimsenin yüzüne bakmadığı Cf Moto 400 nk şu an 28.000 TL.den satışta ve hemen hemen tümü satıldı, bayilerde motor kalmadı. Biz artık aklımızı nasıl daha fazla kazanabilirize yormalıyız. Artık ek iş mi olur, mevcut işimizde daha fazla kazanmayı sağlamak mı olur, gasp ve hırsızlık mı olur bu yollardan birine kafa patlatmalıyız.

Motosikleti
    speederbike
    Kimsenin de aklına gelmez baştakileri değiştirmek.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosikleti
    speederbike
    Giyotin olmaz. Sandık. Amma velakin burada veya sokakta veryansın edenler sandıkta devam dedikçe durum değişmez tabii.

Meraklı Genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    CBR 650 F ler 80 bin tl olmuş geçen sene 45 e temizi vardı :D

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Vallahi öyle, şuan param yok alamıyorum seneye bu zamanlar anca alırım. Ve inşallah ikincisi eli 28 e bulurum temiz. Sıfır demiyorum çünkü seneye muhtemelen 40 a dayanır... Hiç ümidim yok.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar döviz ya da vergilerin artışına etki edemiyoruz. Bu fiyatlar bundan sonra hep artacak. İlk geldiğinde 19.000 TL.den kimsenin yüzüne bakmadığı Cf Moto 400 nk şu an 28.000 TL.den satışta ve hemen hemen tümü satıldı, bayilerde motor kalmadı. Biz artık aklımızı nasıl daha fazla kazanabilirize yormalıyız. Artık ek iş mi olur, mevcut işimizde daha fazla kazanmayı sağlamak mı olur, gasp ve hırsızlık mı olur bu yollardan birine kafa patlatmalıyız.
    İki işte birden çalışıyorum yine de gidip sıfır xmax 250 alamam. 2017 başında aldığım xmax 250'yi bu nedenle satmıyorum. Hanım ısrar ediyor satmam için, kaza geçirdikten sonra bir buçuk sene oldu motora binemedim daha ama yine de tekrar almaya kalksam alamam deyip satmıyorum, nasıl olsa saklayacak güvenli yerim var diye duruyor.

Motoru bırak, yeni kask almam lazım tekrar motora binmeye başladığımda onu bile taksitle falan alabileceğim, düzgün kask fiyatları da döviz uçunca feci artmış.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    En azından ayasofya camii oldu ve almanya bizi kıskanıyor

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki işte birden çalışıyorum yine de gidip sıfır xmax 250 alamam. 2017 başında aldığım xmax 250'yi bu nedenle satmıyorum. Hanım ısrar ediyor satmam için, kaza geçirdikten sonra bir buçuk sene oldu motora binemedim daha ama yine de tekrar almaya kalksam alamam deyip satmıyorum, nasıl olsa saklayacak güvenli yerim var diye duruyor.

Motoru bırak, yeni kask almam lazım tekrar motora binmeye başladığımda onu bile taksitle falan alabileceğim, düzgün kask fiyatları da döviz uçunca feci artmış.
    Umarım istediğin herşey tez zamanda gerçekleşir.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gunaydın

ekonomi cok iyi.

gunaydın.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı Meraklı Genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 650 F ler 80 bin tl olmuş geçen sene 45 e temizi vardı :D
    geçen sene 45 bin liraya satamadım motoru, şimdi 70 bin liraya alıcısı var.
    https://bit.ly/30jiOxE

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)