Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motora Aksesuar Almak Ne Kadar Mantıklı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    10.000'e 16.000km'de pulsar 200 aldım.

lastik 650,
    çanta demiri 100,
    çanta 300,
    zincir 315,
    ön dişli 50,
    konfor sele 250,

zorunlu bakımları saymıyorum...

tabiri caiz ise popom başınıyor, yan çanta demiri, yan çanta, tur camı ve elcik koruma alayım diyorum.
    diyorum da motor kaç paralık motor. satarsam aksesuarlar elimde patlayacak veya yok parasına satılacak.
    ne yapayım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Motoru aksesuarsız satışa koyup aksesuarları 2. elde satmak daha mantıklı olabilir.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

lastik 650,
    çanta demiri 100,
    çanta 300,
    zincir 315,
    ön dişli 50,
    konfor sele 250,

tabiri caiz ise popom başınıyor, yan çanta demiri, yan çanta, tur camı ve elcik koruma alayım diyorum.
    diyorum da motor kaç paralık motor. satarsam aksesuarlar elimde patlayacak veya yok parasına satılacak.
    ne yapayım?

Lastik aksesuar değil, kötü ise mutlaka değiştirmen lazım.
    Zincir ve dişli de aynı şekilde, sıkıntılı ise değiştirmen lazım.

Diğerleri keyfi tabi.

Çantaları satarken alırsın, konfor sele olayını da üstüne modellerden takılan versiyondan alırsın. 2sini sattıktan sonra yeni aldıgın motorda da kullanırsın.

Bi tek canta demiri kalıyor, 100 lira o da.

kac paralık dediğin alet su an sıfırı 22 23 bin tl
    maktama bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    ben nc 700x i takaslarken çantaları demirleri sökmüştüm motorun , onlarıda ayrı satıp yeni motora lastik vs almıştım.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben 2. el aldığım şimdiki motorumun eski sahibinden ücretsiz aldığım Aliexpress tur camı, Aliexpress arka led sinyal, arka çanta demirini bile yüzsüz gibi sattım geçenlerde.
    berk_cglr bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2. el aldığım şimdiki motorumun eski sahibinden ücretsiz aldığım Aliexpress tur camı, Aliexpress arka led sinyal, arka çanta demirini bile yüzsüz gibi sattım geçenlerde.
    kraaaal :D
    tommygun bunu beğendi.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    tercih meselesi. bende araç satınca aksesuar vs. ne varsa olduğu gibi veririm. lakin bir motorum da Shad'ın SH45 model çantası vardı. keşke vermeseydim derim onun için

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Tuzu kuru satıcı olarak; (hepsi de iyi marka olan) ön cam, takozlar, arka ve yan çanta demirleri ile alan varsa alır yoksa almaz... (Çantaları tutarım yenisinde kullanırım.) Parçasını satmakla uğraşamam; mal alıcılarla (çok var) uğraşmak zor - iş bunu parça sayısı kadar çarpmak kalbimi sıkıştırır

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 5 önce ns200 bakarken adamlar full + full aksesuarlı yazıp daha fazla para istiyordu.

Full + Full u belirtmek isterim ki topcase , ön cam ve 30 liralık elcik koruma

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

lastik 650,
    çanta demiri 100,
    çanta 300,
    zincir 315,
    ön dişli 50,
    konfor sele 250,

ne yapayım?
    @arndiol yazmış zaten,lastik,zincir ve dişli seti aksesuar değil bunlar değişmesi zorunlu şeyler.

Aksesuara ihtiyacınız varsa ve kullanacaksanız tabii ki alacaksınız.Motosiklete yapacağınız her harcamaya kar-zarar olarak bakmayın.Sonuçta o motosikleti de aksesuarları da kullanacaksınız işinizi görecekler,hayatınızı kolaylaştıracaklar bunun da maddi olarak bedelini ödeyeceksiniz.Bizim milletimiz istiyor motosiklet-araba alayım,aksesuar alayım kullanayım hiç param kaybolmasın motoru çok büyük kar ile satayım üstüne çok az ekleyeyip yenisi alayım vb....

Motosikleti satmaya niyetiniz varsa almayın zaten.Yada illa kılı kırk yaracağım,sinekten yağ çıkartacağım derseniz satarken aksesuarları ayrı satın.

Ben mi fazla cömertim yoksa insanlar mı aşırı sıkı anlamış değilim.En son sattığım motosikletin yanında aksesuarları bakım malzemeleri ufak tefek yedek parçalarını bedava verdim.Üç beş kuruş kar için uğraşmaya keyfimi bozmaya değmez bence.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Olay al-sat ise aksesuar eklemek zarar ettirir.

Mantıklı miktarda ve anlamlı aksesuarlar satış şansını artırabilir, en azından rakipler arasında sizin motosikletinizi öne çekebilir.

Mantıklı da olsa bazı aksesuarlar ise motordan potansiyel müşteriyi uzaklaştırabilir de. Mesela benim motosikletim bir naked, bunu arka ve yan çanta demiri ile almak isteyecek müşteri sayısı demirsiz almak isteyecek müşteri sayısından anlamlı ölçüde azdır, ama böyle bir aksesuar isteyen / ihtiyacı olan için de motosikleti - piyasaya göre daha pahalı olsa dahi - ön sıralara taşıyacaktır. Sonuçta çıplak alıp üzerine 2500-3000TL ekleyip mi demir takmak mı tercih edilir yoksa mesela 1500 farka hazır takılı olanını almak mı?

Hepsi kısmet meselesi...
    emenyasin bunu beğendi.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    "aldığım aksesuar motoruma değer katar" diye düşünmemek lazım.
    aksesuar dediğin şey atla deve değil.
    üstelik keyfe keder bir şey
    mesela ben, topcase hiç sevmiyorum. görünce direkt eliyorum. oysa siz 'fiyata değer katar' sanıyorsunuz

ayrıca alıcı aksesuare hiç bakmıyor, hatta motordaki ufak tefek çiziklere bile bakmıyor,
    adamın gönlünde varsa, minik kazalara ya da (mesela) elcik korumaya hiç takılmıyor. eski motorumu hafif çizikli sattım, biri araç park ederken sürtüp düşürmiş. alıcı "hiç sorun değil" dedi.

*

ama şunu söylemeden geçemicem
    görülmüyporuz aga, görülmüyoruz

benim gibi 1.94 boyunda dev gibi bir adam, nc750'de bile görülmüyor!

o bakımdan aksesuar olarak, ya sis farı taktırın ya da sürekli uzun farla gezin

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    @SavageGarden full çantalar + çanta demirleri motosikletin piyasa fiyatının %10'undan fazla ediyor. Onu isteyecek de müşteri vardır. Nasıl çantalı motor senin umurunda değil, emin ol senin gibi müşteri de benim umurumda değil sonuçta satış için alıcı ve satıcı bir noktada buluşmak zorunda.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @SavageGarden full çantalar + çanta demirleri motosikletin piyasa fiyatının %10'undan fazla ediyor. Onu isteyecek de müşteri vardır. Nasıl çantalı motor senin umurunda değil, emin ol senin gibi müşteri de benim umurumda değil sonuçta satış için alıcı ve satıcı bir noktada buluşmak zorunda.
    Hah işte, sorun şu ki aksesuarsız(ve bundan dolayı biraz daha ucuz) motor almak isteyenlerin sayısı başkasının keyfine göre takılmış aksesuarlı motor almak isteyenlerden çok çok daha fazla. Sizin umrunuzda olmayabilir ancak motorunu keyfekeder değil de ihtiyaçtan/başka motor alma planından dolayı aksesuarlı olarak satmak isteyen bir çok satıcının umrunda oluyor normal olarak(çünkü satmak istiyorlar). Ancak o "buluşma" olayı aksesuarsız motorda bile zor oluyorken aksesuarlı satmaya çalıştığınızda çok çok çok daha da zorlaşıyor. Ha, satıcı zaten "Beklerim, ne olacak" diyorsa kendisi için sorun yok. Alıcı da aramaya devam eder o kdar

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    İşte ben de diyorum ki benim aksesuarlı motorum öyle müşterinin motoru değil. İsteyene, lazım olana gidecek bir motor. O yüzden kimse ukalalık yapmasın... Ha şu devirde paraya ihtiyacı olmayan adamın motosiklet satması da çok mantıklı değil, yenisini nasıl alacaksın? Yeni fiyatlara biraz alışmak lazım, Çengelköy hıyarından bir anda bostan patlıcanına geçemiyor insan...

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Ben taktım. Satıyorum. Alacağıma da takarım. Ben zevkine biniyorum abi gözüme hoş gelmesi lazım. Motoru bir yere çektim mi ilgi çekmesi lazım. Ben pulsara çanta ve ön cam hariç her şeyi taktım. Sis farı ve elcik korumayı saymıyorum çünkü bunlar +35 yaş aksesuarı. Kendi arkadaşım bile dedi, onun da bir arkadaşı aldı aynı renk aynı model pulsar. Senin motorun benim gözümde spor ve yakışıklı bi motor o arkadaşının ki ise orasından burasından ses gelen eli yüzü düzgün olmayan bir motor. Benim için önemli olan şeyleri her zaman yaparım motosiklete gocunmam.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)