Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bu motorlar neden gelmez? Niye biz üretemeyiz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    mt07 nin vergisi 20 bin tile mis gibi kazanç

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Herkese günaydın;
    Şimdi vergi açısından bakarsanız, hepiniz haklısınız. Ama üretimde çalışacak iş gücünü ve bunun içeriye yansımasını, iş ve aş yaratma potansiyeli ile düşünmek lazım. Bugün Konya'da Bursa'da manyak ötesi yan sanayi zaten var. Krank, sübap vs bunlar zaten Türkiye'de üretilen şeyler. Bir blok ve şanzumana kalıyor iş. Neyse biz bakıp bakıp yalanmaya devam edelim. Allah rahmet eylesin Sabancı'ya üretim, üretim, üretim derdi. Dünyanın tamamı üretimden kaçıyor gibi sanki. Tüccar mantığı al-sat üretmekten daha karlı. Yani demir dağı deldik çıktık ama demirden bir şey üretemedik. Neyse biz resimlerle idare ederiz artık. Kalın sağlıcakla.
    Ali Mert bunu beğendi.

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eruo 4 geldi yakında Eruo 5 de gelir,
    Abs fren modulü honda olsun digerleri olsun onlarda dışardan alıyor Bosh beyin gibi
    Amartisör desen ,honda sı vs bile dışardan alıyor ohlis,wp gibi
    Hondayı şundan örnek veriyorum dünyada en çok katma değerli motor satan firma 250 cc ve üstü o bile baş edemiyor..
    motor yapamayacaksın dışardan alacaksın ,
    Geriye ne kalıyor granaj , jant , şase demiri farlar lambalar , bunları üretince motor mu üretmiş olacaksın.

Çİnlilerin bile bir çok motoru eski motorların klonu.

Sistem oturtmak devlet eliyle mümkündür ,devletin siyasi projeleridir ..Hangi alanlarda ülkenin gelişecegi şahıslar veya bireysel in veyaözel şirketlerin yapacagı bir şey değildir..

Mesela en basit bir şey söyleyim tavukçuluk , en en en en küçük tavuk kesim hanesi saat de 8000 bin tavuk keser en küçügü TR 32 bin keseni var , 7,5 saat bir vardiyada 60 bin tavuk günde her gün o kesim haneye 60 bin tavuk gelmesi lazım , 42 günde kesimlik olur idaeli o 2,5 Milyon siz bir bör geleye kesim hane kuracaksanız 2,5 milyon tavuk her an yaşıyor olmalı bir çiftlik bekleme dezenfkte süreleri ile birlikte yılda 6-7 kez kesime mal verebilir....

Eğer devlet teşvik vermez ise o bölge o sanayi/o iş start almaz ..

HEpimiz vergi veririz vergiler bu şekilde bir işin başlatılması geliştirilmesi için kullanılır, ilk başta sen ona bakacaksın sonra o sana bakacak ...

Siyasi partilerin amacı dünya hiç bir zaman halkı refah ve geliştirmek değildir...KENDİ YANDAŞLARI KENDİ FİKİRLERİ KORUMAK ONLARI BESLEMEK ONLARIN İSTEKLERİNİ YAPMASIDIR, Ama bunları kanunlar ve bir takım evresen değerler dogrultusunda yaparlar , tam bu noktada bizde ki durum ise kanunlar ve evrensel degerler kısmı yok ,her yol her şey mübah şeklinde oluyor..

Hükemetin bu işe destek olması için kendi seçmen kitlesinde böyle bir istek ve aruzunun olması veya çok karlı olması lazım..

İstek ve arzuya örnek ( Eronci, tecavüzcü ,çocuk istirmacısı , KArısını öldürten(çatlı gibi), hızsıların salı verilmesi kanunu bunun yanında bakanya para yatırmış dinimizde bile 2 yaşına kadar çocuklu anneye dokunmazsın der..PEygamer efendimiz S.A.S rejim olacak kadına iki yaşına kadar çocuguna bak öyle gel der... lohusa kadınları ve çocukları hapse attı ,Gereksiz bir ayasofya muhabbeti.....Niye seçmenleri bunu istiyor..

Çok karlı olması; ŞEhir hastaneleri , Deli dumrul köprüleri, Kol börekli otoyollar ın ihalleri hava alanı ihalleri gibi ..

AKP&MHP seçmeni motorsiklet ile ilgi görüşleri var mı yok taban istiyor mu yok ..Hatta negatif e daha yakınlar...
    Motorsiklet fabrikası atölyesi olması her hangi bir AKP li mütahit veya iş adamınının malına mal canına can katarmı YOK ..

O zaman bu iş olmaz..Değil mi?
    Çok fazla imla hatası var ama noktası virgülüne kadar katılıyorum.(Nokta virgül de fazla kullanmamışsın ama katılıyorum )
    Kendim yazsam anca bu kadar yazardım.
    serif abi bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Ferrari ye jant , Formula 1 e lastik , F35 e çeşitli parçalar üreten Türkiye için motosiklet hafif kalır da bizde fabrika kurup arge harcanacak bir pazar yok , devlet desteğide alsa bedava fabrika arsası bile bulsa montaj harici motosiklete kimse girmez..

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Geçenlerde Top Gear'ın eski bir bölümüne denk geldim. İngiltere'de üretilen motorlu taşıtları görünce, adamlar Formüla1 takımlarının çoğunu barındırıyor. JCB olmayan ülke yok. 9 a yakın motosiklet üretici markası var. Üzüldüm kıskandım işte. Neyse herkese iyi hafta sonları..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)