Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Honda servis ve yedek parça rezaleti

Motovento
    REKLAM ALANI
    SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    Merhaba,

Özellikle sohbet kısmına bu konuyu açıyorum ki, Honda satın almayı düşünen herkes bir şekilde haberdar olsun.

5 Haziran 2020 günü basit bir kazaya karıştım. Yolumdan giderken, aniden arabasından çıkmaya karar veren bir sürücü, aynaya bile bakmadan kapısını tam önümde açınca, frene asılmaya bile kalmadan direkt olarak sürücü kapısına çarptım. Işıklarnda yeni çıkmıştım süratim en fazla 15-20km arası, o kadar bile olmayabilir.

Buraya kadar herşey normal. Tamam kaza, fakat oldukça klasik bir motoisklet kazası, basit ezikler vs...Lakin motosikletim hasar gördü. Gidon yamuldu, ön rüzgarlık kırıldı, sinyal lambaları yamuldu, çamurluk çizildi, motor korumaları çizildi vs vs..yine de motorda bi sıkıntı yoktu. Zira motor koruması vardı ve Motoiklet de çalışır durumda idi. Çalıştırdım ve Honda DRD Hasanpaşa servisine bizzat götürdüm. Keza Evraklarını ve tüm tutanakları telim ettim.

Tarih 5 hazıram Saat 15:00.

Eskpertiz 8 Haziran'da geldi. Kusur oranına bakıldı, değişmesi gereken, tamir görmesi gereken parçalar belirlendi derken. Ekspertiz raporu 12 Haziran gibi bitti. (Kazada kusur oranım %0'dır. karşı taraf kusur oranı %100'dür.)

Asıl komedi şimdi başlıyor.

Servis tamir edilmesi gereken parçaları söküyor, ama tamir etmiyor. Tamire gönderiyor! Yani servis aslında tamir yeri değil!
    Değişmesi gereken parçalar için ise sipariş geçiyor. Sipariş geçme tarihi 17 Haziran 2020. Kazadan tam 12 gün sonra!

Haydaa diyorum, niye acele ettiniz bu kadar!

Haziran 22'de tekrar arıyorum, saf aklımla sanıyorum ki parçalar gelmiştir, ne de olsa değişmesi gerekn parçalar kompleks parçalar değil, basit sinyal lambaları, gidon, radyatör korum kapağı vs..hepsi basit parçalar! herhalde ellerinde vardır sanıyorum. ne kadar safım!

Abi diyor, bunlar Belçika'dan gelecek!

Nasıl ya, bu kadar basit parçalar koskoca Honda Türkiye'nin elinde yok mu yani? Hepsi mi Belçika'dan gelecek?

Evet diyor servis. Hepsi Beçika'dan gelcekmiş. Peki kaç günde? En az 10 gün diyor adam! e Yuh.

Sineye çekiyorum, zira mevcut durumda pandemi sebebiyle işlerim yoğun, peşinden koşturacak halim pek yok.

Tam 1 ay sonra, Temmuz başında tekrar arıyorum.

Bakın bir ay oldu, artık gelmiştir herhalde diyorum. Kaza yaptığım bayan çoktan aracını aldı, belki bir sonraki kazasını bile yaptı diyorum. Fakat o da ne, parçaların hepsi gelmemiş, sadece bazıları gelmiş!.

Nasıl ya? nasıl hepsi gelmez. Gelmeyenler nereden gelecek?

Adam müjdeyi veriyor: Japonya'dan!!!

Hangi parçalar diyorum. Sadece sinyal lambası diyor. Yani diyorum, koskoca ülkede şu anda basit bir sinyal lambası yok mu? cevap veremiyor.

Sinirleniyorum. Nasıl iş bu ya diyorum, böyle rezillik mi olur diyorum. Şu anda başka bir honda NC serisi mosotikletin o basit sinyal lamasına ihtiyaacı olsa ne oalxak diyorum? cevap veremiyor

Peki ne zaman gelecek diye soruyorum? 22 Temmuz diyor

Yani parçanın gelişi, takılması derken, araya da Kurban Bayramı filan girerse, motosikleti tahmini teslim alım tarihim Ağustos başı olacak

BUgün itibariyel hala parça bekliyoruz!!!

Ey Honda motosiklet satın almayıo düşünen forumdaşlar, ey romalılar.

Basit bir parça, bsit bir sinyal laması parçası gerekirse bilin ki parça için Honda'nın sizi en az 45 gün bekletme ihtimali var! Yazın başında motoskletiniz servise verirseniz, koskoca yazı motoskletsiz geçirme ihtimaliniz var.

Şikayett hattını aradım, tama dediler ama kaale almadılar. Şikayet formu yazdım, sonuç yok!

Koskoca Honda türkiye'Nin stok yönetim politikası: elimzide hiç stok tutmayalım, lazım olursa Japonya'dan getirtiriz, şeklindedir.

HOnda benim için pişmanlıktır. Yamaha'nın gözünü seveyim, basit bir ayak tutacağı basit bir fren manyetini servis gider gitmez sadece yarım saatte değiştirttim, hemen yaptılar, işçilik ücreti bile almadılar!
    espresso, -Black-, MR.BERK ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Koskoca Honda türkiye'Nin stok yönetim politikası: elimzide hiç stok tutmayalım, lazım olursa Japonya'dan getirtiriz, şeklindedir.
    aslında onu kawasaki yapıyor diye biliyorum. belki verdiğiniz serviste iş yoktur.
    zira hondanın servis ağı en iyisi diye biliyorum ben türkiyede.

şikayet var sitesine de yazmanı tavsiye ederim.
    SavageGarden bunu beğendi.
    since 1987

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Merak etmeyin. Bütün markalar aynı. 15 gün önce hasar dosyası açılan otomobilimin onarımı daha başlamadı bile...
    Ama kasko yenileme için hiç utanmadan ararlar...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Geçmiş olsun.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Nc gibi kendi segmentinde en çok satılan motorların bile yedek parçası stokta tutulmuyorsa o zaman millet Kawasaki'ye, Suzuki'ye boşuna b.k atıyor.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Merhabalar Hocam öncelikle geçmiş olsun.
    Sanırım ilk kazanız, hondanın en kapsamlı servislerinden birine gitmişsiniz ve sanırım ilk kazanız.
    size 1 ay süre verip eğer 2 ayda teslim ediyorlarsa buna şükretmelisiniz

2 sene önce kawasaki sol grenaj ve arka kuyruk parçasını 7 ay bekledik.
    suziki yetkili servislerinde şuanda " vida " yok. bildiğin vida

motosiklet sektörü arabalar gibi sürekli olarak orjinal parçalar ile değişmediğinden veya bosh car servise gibi orjinal parça getiren tedarikçiler olmadığından sipariş üzerine geliyor.

bende mağazacıyım, yurt dışından ürün 15 günde geliyor 1-1,5 ay gumrukte devlet bekletiyor. inanılmaz bir sıkıntı var.

yetkili servislerde grenaj setleri, yedek parça bulunmaz.
    genelde depolarında zincir/dişli/sisler/hava filtresi/ yağ filtresi gibi temel bakım malzemeleri tutarlar.
    çünkü bunların çoğu şirket mağazası değil, sahip ne isterse onu getirir dükkana. birde hondada şöyle bir sistem var sizin şasi nonuz üzerine grenaj getiriyor. tabi bir sinyal lambası bulamamaları da enterasan orası ayrı.
    SavageGarden ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bende mağazacıyım, yurt dışından ürün 15 günde geliyor 1-1,5 ay gumrukte devlet bekletiyor. inanılmaz bir sıkıntı var.
    bu yurt dışından gelen her ürün için geçerli mi.
    aliexpress ten sipariş verdim. türkiyeye giriş yaptıktan ortalama 1.5 ay sonra mı gümrükten çıkıyor
    since 1987

Motosikleti
    Yamaha Niken
    Arkadaşım Ocakta cbr650r için;
    quickshifter, ön siyah cam ve arka sele için mono kapak siparişi verdi.
    cam ve mono kapak haziran ayında geldi. quickshifter ı hala bekliyor

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aliexpress ten sipariş verdim. türkiyeye giriş yaptıktan ortalama 1.5 ay sonra mı gümrükten çıkıyor
    Yok hocam. Aliexpressten 30 Haziranda verdiğimiz bir sipariş 14 Temmuz'da teslim edildi. Burada önemli olan gönderenin hangi posta ile yolladığı. Ama şu aralar Aliexpress iyi çalışıyor.

Motosikleti
    Alıntı sezarim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok hocam. Aliexpressten 30 Haziranda verdiğimiz bir sipariş 14 Temmuz'da teslim edildi. Burada önemli olan gönderenin hangi posta ile yolladığı. Ama şu aralar Aliexpress iyi çalışıyor.
    benim bi ürün 2 aydır hala yolda gözüküyor
    ayın 20 sine kadar ulaşmazsa destek ekibimize danışın diyo. beklemedeyim hala
    since 1987

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Bireyseller farklı, kurumsallar farklı. kurumsal şirketlerde ne yazık ki işlem daha uzun sürüyor. bireyselde ise gecikme olması aksi bir durum. size tavsiyem takip nosu isteyin, aktarmalı geliyor olabilir ürününüz
    SavageGarden ve -Black- bunu beğendiler.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    öncelikle geçmiş olsun

honda pcx 150 olan arkadaşım için db honda servisinden ne parça istediysek bulmuştuk. drd honda nın böyle yapması ilginç

ayrıca yamaha kardeşlerden örnek vereyim

xmax 250 için hiç kimsede bozulmayan arka fren kaliper sacı lazım oldu servis dedi bizde yok yurt dışından gelcek 15 gün sürer
    neyse parasını verdik kardeşler yamaha ya

1 hafta sonra aradılar parça geldi gelip alın diye.

kardeşler yamaha parça konusunda çok iyi yani bize karşı iyi en azından
    espresso ve SavageGarden bunu beğendiler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sadece yurt dışı değil. Yurt içi de sıkıntılı. Sanıyorum pandemi nedeniyle kargo firmalarının yoğunluğu katlanarak arttı.
    Bana 60 km. mesafede olan bir firmadan yaptığım sipariş gelmedi. "Tekrar kargolayalım" dediler "olsun bakalım" dedim. O da gelmeyince siparişi iptal ettim. Motora atlayıp gidip aldım.
    cıbılduck ve SavageGarden bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    NC'de kullanılan sinyal sadece NC'ye özgü değildir, başka pek çok Honda motosiklette kullanılır. (LED olanı demiyorum; klasik filamentli ampüllü olanı söylüyorum, LED versiyonu bilmiyorum ama çok büyük ihtimal o da ortaktır...) Stok yönetiminde ciddi yanlışlık olmuş...

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    benim bi ürün 2 aydır hala yolda gözüküyor
    ayın 20 sine kadar ulaşmazsa destek ekibimize danışın diyo. beklemedeyim hala
    Hocam sizin durum gönderilen kargo şirketi ile alakalı. Yanwen economic gibi şirketler var takipsiz kargoyla gelen. onlardan biri ise bu süre normal olabiliyor.

Motosikleti
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bireyseller farklı, kurumsallar farklı. kurumsal şirketlerde ne yazık ki işlem daha uzun sürüyor. bireyselde ise gecikme olması aksi bir durum. size tavsiyem takip nosu isteyin, aktarmalı geliyor olabilir ürününüz
    takip nosu var ama sonuç çıkmıyor takip noda. böyle bi takip no bulunamadı gibi bişey diyordu

Alıntı sezarim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sizin durum gönderilen kargo şirketi ile alakalı. Yanwen economic gibi şirketler var takipsiz kargoyla gelen. onlardan biri ise bu süre normal olabiliyor.
    gelsin de 3 ay sonra gelsin. ama kesin gelsin.
    sipariş ettiğim ürün motosiklet ön arka güvenlik kamerası "sys m6L"
    since 1987

kimse isini duzgun yapmayinca, zincirini bircok halkasi kiriliyor. dagiliyor.
    en guzeli aslinda en bastan anlasmak, kac gunde parca gelir, ne zaman hazir olur.
    dediginiz tarihte hazir olmazsa baska cözum var mi?
    kendim parca alip getirebilir miyim?

yaz mevsiminde, makinanin birkac hafta yatmasi adami dellendirir...

dragstar72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTARXVS650 KAWASAKİ ER-6F YAMAHA XJ6
    Yirmi yıllık Kawasaki Z moto efsanesini yerle bir ettiniz! Malesef bu sorun hemen hemen tüm markalarda var.

2011 yılında ER-6 F yana yatırmadan kaynaklı sağ ayak pedi kırıldı.Z motoya gittim. Yüzüme bile bakmadan 2 ay sonra japonya dan gelir dediler.
    Eminönüne gidip çinci dükkanlarından çakma ped bulup taktım 2 ay boyunca.

2013 yılında Yamaha Dragtar arka teker mili için yine 2 ay dediler. Sanayi de tornacıda halettim.

Suzuki Hondam olmadı bilemiyorum.

Şimdi yine Yamaham var. Bir şey olacak diye ödüm kopuyor. (2013 ten beri maşallah bir sorun çıkarmadı)
    Geçmiş olsun. Türkiye de sanırım işler biraz böyle yürüyor.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    honda fan club birazdan gelir

bajaj ın gozunu seveyım, yedek parça denilen şey peynir ekmek gibi adamlarda.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Sizin dağıtıcınız var sorun yaşıyorsunuz, bizim motorun dağıtıcısı yok bu kadar sorun çekmiyoruz. Honda araba fabrikasını kapatıyormuş. Bakalım durum nasıl etkilenecek? Yedek parça olayı dağıtıcı açısından daima sıkıntı. Stok maliyetleri çok yüksek. Ayrıca 1. mesajdaki arkadaşa tamir olacak parçalar için bu işte uzmanlaşmış firmalar var, tamir olacak çoğu parçayı onlar tamir ediyor artık. (far, plastik, tampon, jant gibi)

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)