Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet Selamlaşmasının Azalması ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok takiyosunuz bu selam islerine. Selam vericem diye bariyere giren arkadaslar gordum ben.

Vermeyin selam yav yolunuzda gidin iste niye takiyosunuz oooo bak bana selam vermedi demek ki serefsizin teki. Boyle mi oluyo?

Birakin su selam isini yav. Ha sana yol verir bi bip yaparsin tesekkur edersin o ayri. Ya da karsidan gelene korna calarsin opuyorum diye. Bak o olur.

Ama eli kolu birakip eyoo demek falan. O isleri birakin artik.

Bi de diyelim sen karsidan geliyosun selam vercem diye bastin biip. Ben nerden biliyim sen onundeki dobloya mi kufur ediyosun, sagdan cikana korna mi basiyosun, bana mi selam veriyosun sagdaki kiza mi goz atiyosun. Hadi abi, ilerliyoruz artik 2020 yilindayiz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok takiyosunuz bu selam islerine. Selam vericem diye bariyere giren arkadaslar gordum ben.

Vermeyin selam yav yolunuzda gidin iste niye takiyosunuz oooo bak bana selam vermedi demek ki serefsizin teki. Boyle mi oluyo?

Birakin su selam isini yav. Ha sana yol verir bi bip yaparsin tesekkur edersin o ayri. Ya da karsidan gelene korna calarsin opuyorum diye. Bak o olur.

Ama eli kolu birakip eyoo demek falan. O isleri birakin artik.

Bi de diyelim sen karsidan geliyosun selam vercem diye bastin biip. Ben nerden biliyim sen onundeki dobloya mi kufur ediyosun, sagdan cikana korna mi basiyosun, bana mi selam veriyosun sagdaki kiza mi goz atiyosun. Hadi abi, ilerliyoruz artik 2020 yilindayiz.
    Abicim seni tebrik ediyorum.
    Aynı paragrafta hem korna çalmayın deyip hem de korna çalın demeyi başarmışsın.

Ha sana yol verir bi bip yaparsin tesekkur edersin o ayri. Ya da karsidan gelene korna calarsin opuyorum diye. Bak o olur.

Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Yahu ne kadar selam vermek istemeyenler adamlar varmış
    Olay çok basit
    Selamlasmak muhakkak iyi bir şeydir
    Uygun olduğumuz müddetçe başımızla elimizle veya en azından korna ile olabılır tutup viraj dönerken selam verelim demiyorum ben ama lambalarda durunca birbirimizin suratına mal mal bakmak yerine en azından bir kafa selamı. Yada yavaş yavaş giderken müsait bir durumda isek el ile selamlasmak iyidir yani.
    Yani kısacası şartlar elverişli ise selamlasmak mutlaka iyidir
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    Yorumlar beni çok şaşırttı ve üzdü. demek hakikaten bu kültürü kaybediyoruz.

Kırmızı ışıkta kornaya DANNNNNNNNNNN diye basanlar değil de bizim dıt sesi ile verdiğimiz kornalar mı rahatsız ediyor insanları gerçekten ? Tanımadığın insanlara selam vermek ne kadar güzel birşey halbuki.

Yeni dünyada insanlar sosyalleşmekten çok uzaklaşıyorlar.

Anlaşılan o ki motorcu nesli büyük bir değişime uğruyor.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim seni tebrik ediyorum.
    Aynı paragrafta hem korna çalmayın deyip hem de korna çalın demeyi başarmışsın.

��������������������

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

Alıntı Ogretmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlar beni çok şaşırttı ve üzdü......
    Anlaşılan o ki motorcu nesli büyük bir değişime uğruyor......
    Hocam siz nerede ikamet ediyorsunuz bilmiyorum , İstanbul' da motorcu nesli
    hakkatten büyük değişim gösterdi , birkısmına selam versen utanırsın :(

mesajımda yazdığım şekilde karşıdan vız diye gelip geçen adama selam versem sosyalleşmiş mi olacağım şehirler arası yollarda aynı yöne giderken yanyana geldiğim ve selamlaştığım birçok motorcu ile durup çay sigara içmişliğim vardır ;)

Coq,
    Saçma sapan konuşup insanın sinirini bozma.Önce "" muasır" yazmayı öğren h kesinlikle yok.Sonra da muasır sandığın dangalak devletlerin tarihte ve hala uyguladıkları vahşet,ikiyüzlülük ve haksız uygulamaları gör.
    snappy x bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı yukirunner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Coq,
    Saçma sapan konuşup insanın sinirini bozma.Önce "" muasır" yazmayı öğren h kesinlikle yok.Sonra da muasır sandığın dangalak devletlerin tarihte ve hala uyguladıkları vahşet,ikiyüzlülük ve haksız uygulamaları gör.
    Biraderim , COQ un sözcüsü değilim kendi adıma sana bir cevap vereceğim , evet bu bahsedilen devletler vahşet , ikiyüzlülük vs vs aklına ne gelirse en kötüsünü yapmışlardır vede yapıyorlar , lakin bu devletlerin vatandaşları , mesela pikniğe gitseler çöpünü orada bizim gibi bırakmaz , mesela bir çoğu sokağa tükürmez , mesela trafikte motosiklete veya diğer araçlara saygı gösterirler , mesela yanlış yola saptığını farkedip geri dönmek için duraksayan adama zart diye korna çalmazlar , adamlar dünyaya karşı acımasızlar punduna getirip sömürürler ama birbirlerine karşı gerçekten insan gibiler..
    espresso bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    aga işe gidip gelirken min 50 tane motor denk geliyor hepsine korna basmaya kalksak sıkıntı

o iş genelde aynı model motoru olan ya da yolda biri denk gelir tatlı tatlı gazlarken en son ayrılacağın zaman ya da şehir dışı yollarda vs denk gelirsen oluyor

Nikkfurie
    Cevabınız için teşekkürler.
    Sanayi devrimini onlar yaptı ilk motorlu araçları onlar üretti ve ilk motosikletler onların caddelerinde trafiğe çıktı Dolayısıyla bu arkadaşın beğenmediği motorcuların kornayla selamlaşması geleneği de zaten onların ülkelerinde ortaya çıktı.Yani korna selamlaşması Türk icadı değil.

Motosikleti
    Nikkfurie
    Cevabınız için teşekkürler.
    Sanayi devrimini onlar yaptı ilk motorlu araçları onlar üretti ve ilk motosikletler onların caddelerinde trafiğe çıktı Dolayısıyla bu arkadaşın beğenmediği motorcuların kornayla selamlaşması geleneği de zaten onların ülkelerinde ortaya çıktı.Yani korna selamlaşması Türk icadı değil.
    onların yada bizim icadımız olması farketmez , yapılan selamlaşma estetik ise insanları birbirine yakınlaştırıyorsa tüm dünya insanları kullanabilir , daha önce belirttiğim gibi bana iki saniyelik karşılaşmalarda selam vermek gereksiz geliyor , bazen küçük köy yollarında karşıdan gelene selam veririm ki zaten çok yavaş gidiyoruz..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her araba birbirine nasıl korna çalmıyorsa motorun da çalmasının bir amacı da maksadı da yok. Trafikte selamlaşma adabı diye saçma bir kültür oluştu Türkiye'de gereksiz. Gerekli durumlarda çalınması gereken bir şey korna. Aynı tanıdık görünce üstüne sürmek gibi saçma bir şey.
    Öyle. Şeritte gitmek gibi gerekli şeyleri içselleştirmek varken, zaruri olmayan bir şey yapılmıyor diye üzülmek bize mahsus.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biz önce apartmanda karşılaştığımız komşumuza selam vermeyi öğrenelim. bırakın trafikte vermiyelim selam

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Selam vermenin yollarını anlatmak için motosiklet eğitmeni olmaya gerek yok arkadaşlar
    selam vermek isteyen kornaya basar, basmak istemeyen eliyle işaret yapar, trafikte umrumda değilsiniz diyenlerde görmezden gelir olur biter.
    küçük bir bip sesi kimseyi rahatsız etmez.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Coq,
    Abicim seni ne sinirlendirdi bu kadar? Arapça bilmemem mi? Yoksa medeni olma isteğim mi?
    Yok medeni ülkeler gibi olursak, kroluk yapamayız diye endişeleniyorsan hiç merak etme. Getto kurar istediğiniz gibi gürültü yapıp yerlere tükürebilirsiniz.
    Bunlar her medeni ülkede olan şeylrr!
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    eskiden daha güzelmiş selamlaşma

mz251 lerin deli satıldığı zamanlar
    abimde seyhan 251 vardı(1995 + -). motoru park etmiş biyerde arkadaşıyla otururken motorlunun biri motorun yanına gelip
    sanki yıllardır tanıyormuş gibi konuşup selamlaşıp ayrılıyor.
    abimin yanındaki arkadaşı tanıyormuydun diyor.
    abim- yoo ilk defa görüyorum dediğinde arkadaşı şaşırıyor. falan filan.

eskiden daha cana yakınlardı motorcular.
    ben bu piyasaya daha yeni girdim (2017)
    trafikte pek selamlaşmıyorum.
    zaten selam geliyorsada anlamıyorum trafikte o kadar korna çalan varki
    selam için bana mı çalıyorlar yoksa rast gele mi çalıyorlar anlamıyorum.

uzun yolculuklarda dağ yollarında motorlu gurup gördüğümde onlarda bende korna ile selamlaşıyoruz o zaman çok ta zevkli oluyor

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Foruma yazı ve yorumlarıyla katılan değerli motosiklet eğitmenlerimize saygısız ifadeler kullanmayalım. Forumdaki motosiklet eğitmenleri yazmaz oldular. Genç olmak duyarlı olmak demektir. Bilgi ve tecrübeye saygı duymak milletimizin de bir değeridir. "Bilmemek ayıp değil. Öğrenmemek ayıp" atasözü bizim milletimizin bağrından çıkmıştır.

Korna ve selektörün amacı dışında kullanımının tehlikeli sonuçları olabilir. Dün amcaoğlu ile karşılaştım. Arabası ile karşıdan geliyordu. 90 derecelik sola yol ayrımına girecektim. Biraz hızlanarak önünden geçtim. Baktım görmüyor. El salladım. Bu arada 90 derecelik yol ayrımına girdim. Bütün çabama rağmen beni görmedi.

Daha sonra kendime "oğlum sen ne yapıyorsun?" dedim.

- Önünden geçicem diye amcaoğlunun arabasının altına girebilirdim.
    - El sallayacam diye 90 derecelik virajı alamayabilirdim.

Veciz bir cümle ile noktayı koyayım; "Fırçala dişleri. Bırak bu işleri"

Ben bu medeniyeti! çok sevdim ya
    Bir tarafta yerleri tükürük ve çöp içinde bir ülke öbür tarafta bir sene içinde polis tarafından gözaltına alınırken 100 kişiden fazla ölüm yaşanan bir ülke.Medeniyet! için ölürüm yeter ki yerler temiz olsun

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Uzun yolda selamlaşmak en güzeli. Çünkü motor tutkusu olmayan ve yzun yol yorgunluğunu riskini göze almayan, uzun yola motosikletle çıkmaz, çıkan da bir selamı hak eder.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hareketi bize yol veren otomobil sürücülerine teşekkür etmek için de kullanıyoruz.

abi bunu yapsak, sana bacağım girsin anlamını düşünüp bizi döverler

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Sebebi altına motosiklet alanın kendini motorcu sanması..Eğitim desen yok ekipman desen hak getire.Mt-09 varken daha çok selam alıyordum.Şuan xmax 250 sahibiyim fakat verilen selam oranı bir hayli azaldı Selam cc'ye göre değişiklilik gösteriyor sanırım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)