Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mt25 debriyaj sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Arkadaşlar merhaba dün işten eve geçerken motorsikletimde bi farklılık olmaya başladığını sezdim debriyaj kolu önceden biraz daha ileride almaya başladı yani debriyajı bıraktığımda hemen kavrıyordu şuan ise debriyaj kolunun bitmesine yakın motorsiklet yürümeye başlıyor durumu bikaç kişiye anlattım kimi debriyaj balatası kimisi de debriyaj ayarı diyor bu halde kullanmak istemedim en yakın tamirciyle aramda 20 km mesafe var bu şekilde götürmeli miyim ? Ve sizce tahöini arıza nedir ve masrafı nedir ? Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha mt-25
    tamirciye gidecek bişi yok. debriyaj manetinin yanındaki somundan kavrama ayarını değiştirebilirsin.

Bende de ayni sorum vardi https://youtu.be/KNh58uW95to
    Bu videoyu izledim yaptim artik cok erken kavriyo. Yani istedigim yerde istersen erken istersen geceler kavratirsin

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Manetin yanındaki dişli en sıkı halde diğer yandan motor kapağının üstündeki ayar ile hiç oynamadım

İste cember olani sağa dene sola dene gevşet sonra diger silindir gibi olani sola dogru çevir

Sonra tekrar çemberi sık

İnstagram hesabini gönder yapılış videosunu yapip gosteriyim sana

Motosikleti
    MT 25
    Tel su aldıysa kopmaya başlamış olabilir onun dışında debriyaj ayarıyla yapılmayacak bir durum değildir.

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    125lik motor haklıymış ne sıkı ne gevşek olması gerekiyormuş biraz kurcaladım düzeldi herkese teşekkür ederim arkadaşlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)