Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Her Çinliye ön yargıyla yaklaşanlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba forumseverler. Bi kac aydir forumdaki eski ve yeni basliklarin çoğunu gezdim. Çoğu kendisi bi cinli isim duyumca yok o öyle olmaz çinli alma japon al 2. El saha iyi falan filan diyor.
    Kimisi tecrübeyle sabit konusuyor ama kimisi de arrik orda buradan çinliylnin kötü oldugunu duyduğu için Hayir cinli alma salak misin falan diyor. Halbuki hic cinli binmemiş. Mesela cf 150 cikti cogu cinli motora 5 kurus vermem falan dedi sonra bi baktilar motor gidiyo duruyor abi. Neyse bu cinli onyargisina bi son vermeliyiz .cinliler isi ogrenmekteler. Su anki piyasada alınabilecek motorlar genelde cinli oluyor. Cunku japonlar ucmus durumda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    tecrübe ile sabittir, çinli almam. ölü japon alırım yine de çinli almam. teknolojik aletler de çin malı ön yargısını Xiaomi markası bi nebze yıktı. motosiklet piyasasına da öyle bir çinli atılırsa düşünülebilir.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Ben eski, nasıl kullanıldığı bilinmeyen japon alcağıma sıfır ya da sıfıra yakın çinli alırım. Duruma ve bütçeye göre değişebilecek bir tercih meselesi.

Çinli alırsan da temiz kullanmalısın hor kullanmaya gelmez. Bakımlarını aksatmayacaksın. Çin mallarının kalitesi düşük oluyor daha hassas malzemeden yapıyorlar genelde.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim ilk motorum çinliydi. salcano wolf 125. 0 km aldım 15 bin km yaptım sattım. satarken sadece ön far ampulü bozulmuştu. hatta satarken de alacak adam aradı antalya'ya getirebilir misin dedi. yaz sıcağında marmaris'den antalya side'ye gittim orada satışını verdim geri döndüm.
    şehirlerarası çok yol yaptım. ankara istanbul izmir muğla. sapasağlamdı hiç yolda bırakmadı. çünkü ybr125 ile aynı motor bloğu vardı. japonun yan sanayisi bile sağlam. hala daha alacak varsa bütçeniz yoksa öneririm. masrafsız motosiklettir. sürekli redline gittim geldim tık yoktu ki bu motorda yağ filtresi bile yok.
    umarım anlatabildim.
    fz6_fazer bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Çinli bir 150 cc scooter aldım , soğutma suyuna yağ kaçıyordu , geri verdim kore aldım.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayır daha komik yanı adama diyoruz ki X km şu çinliye bindim sıkıntı olmadı , bak arkadaşım su modeline su kadar bindi sıkıntı olmadı , adam hala hayır çinli kötü diyor.

benim bindiğim motoru bana öğretiyor herifler.

Çinlilerde sağlamlık oranı %20 ise japonlarda %80 ama %20 yi de çöpe atamazsınız. cidden güzel çin motorları var.

Çinli her model aynı olmuyor ki , mondial vulture , lifan em150l gibi rüştünü ispatlayan modeller de var daha çok düşük kmlerde sürekli arıza yapan yolda bırakan modeller de var

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Japon alan sağlam motosiklet alıyor ama bir arızada çinlinin vereceği parça parasının iki üç katını veriyor.
    Çinli motosiklet alan neredeyse yarı yarıya uyguna alıyor ama daha sık arıza yapma ihtimali var.
    Sonuçta iş senin tercihlerine kalıyor.
    Araba da herkes nasıl Mercedes e BMW ye binmiyorsa, öotosiklette de herkes japona binmek zorunda değil.
    Thesinner83 ve maktama bunu beğendiler.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    azıcık daha motosikletler hakkında tamir tecrübesi edindiğinizde neden çinli alınmaması gerektiğini kendi kendinize öğrenirsiniz.

rulmanlar markasız. çabuk bozuluyor.
    şanzıman aksamı kalitesiz. dişliler ısıl işlem görmemiş çabuk dağılıyor.
    üretim töleransları yeterli değil.

çin alacağına en kötü kore, hint al. tamir edenden tavsiye...
    fazil bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Babam arabanın bile çinlisine binmem derdi... Tecrübe Tecrübedir, sorun çıkacak diye bir kayde yok ancak şu bir gerçek ki, iki teker üstündeyken %5 bile kötü bir şey çıkma şansı varsa çinliden uzak dururum. can bu şakası olmaz (:

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Çin'li motosikletlerde problemler genelde " sabit " olmuyor, bundan korkulur diye tahmin ediyorum. Mesela Japon motosiklet alırsın nedir ? " kronik " kabul edilen birkaç şey vardır, karşına çıktığı zaman gideceğin yöntem bellidir, genelde de çözersin.

Fakat çinli ( Mondial v.s. ) bi motosiklet alıyorsun, 2 adet aynı motosikleti alıyorsun biri sabah ilk marşı bi türlü almıyor, diğeri alıyor mesela .. almayana her türlü elinden geleni yapıyorsun, yok düzelmiyor, bakıyorsun çalıştığı zaman bir sorun gözükmüyor, sonra diğer sorunsuz çalışana bakıyorsun, bunda da muhteşem bir titreşim var ama sabah ilk marşı rahat alamayan motosikletde böyle bir titreşim yok ..

Gibi gibi bilinmezlikler yüzünden ortaya atılmış olabilir.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

vay arkadaş. başlangıc motoru olarak 6 yaşında çinli mondial vulture kullandım sanıyordum sanırım kullanmamışım.

yorumlara bakıyorum da normalde bu motorun havaya ucması falan lazımdı ama 1 kere arıza yapmadı son haftaya kadar.

Demek ki ya her çinliye b.k atıp genellememek gerekiyor ya da benim vulture çinli değilmiş.

Scooterler hala vasat ama mondial kubanin baz modelleri cf motor rks falan bu tabutları yıkmaya yeterli bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:59 ----------

Aynen öyle nasil kullanıldığını bilinmeyen kac km bilinmiyen bi japondansa yeni nesil bi cinliyi tercih ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim ilk motorum çinliydi. salcano wolf 125. 0 km aldım 15 bin km yaptım sattım. satarken sadece ön far ampulü bozulmuştu. hatta satarken de alacak adam aradı antalya'ya getirebilir misin dedi. yaz sıcağında marmaris'den antalya side'ye gittim orada satışını verdim geri döndüm.
    şehirlerarası çok yol yaptım. ankara istanbul izmir muğla. sapasağlamdı hiç yolda bırakmadı. çünkü ybr125 ile aynı motor bloğu vardı. japonun yan sanayisi bile sağlam. hala daha alacak varsa bütçeniz yoksa öneririm. masrafsız motosiklettir. sürekli redline gittim geldim tık yoktu ki bu motorda yağ filtresi bile yok.
    umarım anlatabildim.
    Ayni motoru bende kullaniyorum hala daha cinli degil ayrica motoru ybr motoru ve ayni fabrikada uretiliyordu

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

umarım anlatabildim.
    Bende salcano wolf kullaniyorum ve motor bloğu olarak acayip kaliteli hic sikinti cikarmadi

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:03 ----------

umarım anlatabildim.
    Bende salcano wolf kullaniyorum ve motor bloğu olarak acayip kaliteli hic sikinti cikarmadi

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Mevzu çinli japondan ziyade üretimin hangi felsefe ile yapıldığı, arkasındaki şirketin dünyada tanınırlığı ve en önemlisi Türkiye dağıtımcısıdır. Japon dediklerinizin hepsinde 1 den fazla endüstri üretimi olan firmalar. Hedef kitle falan filan. Yani ne kaa köfte o kaa ekmek.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Bu iş bütçe meselesi, Bütçenin el verdiği en iyi motoru alırsın, Ve sahip olduğun motor dünyanın en iyi motorudur. Adamın Yamahasının bana ne faydası var. Ama Çİnli kapının öününde," al anahtarı gel neyse sorun hallederiz" der gibi bekliyor.

Sevdiğini alamıyorsan, aldığını seveceksin. Makinenle mutlu olmak istiyorsan kural bu.
    tommygun ve maktama bunu beğendiler.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    benim için kaliteli motosiklet
    10 yaşından büyük olsada mutlulukla kullanılıp
    orası burası nedensiz dağılmayıp
    yaşına rağmen performans sağlayıp parçası hala bulunuyorsa
    ve bunu sağlayan marka hala yeni motosikletler yapıyorsa
    ben tercihimi bu markalardan yana kullanmak isterim.

her sene motosiklet değiştiren bir insan değilim.
    3. motosikletimi aldım ve bu son aldığım motosikletim tüm gereksinimlerimi karşılıyor
    bundan sonra ikimizde birbirimizin gereksinimlerini karşılıcas
    ben onun bakımlarını üstlencem o da benim ihtiyaçlarımı üstlencek
    maddi açıdan sıkıntı yaşamadıkça da satmaya niyetim yok.

çinli motosikletlerde bu yapmak istediklerimi yapamam diye düşünüyorum.
    ama cfmoto dan ümitliyim. çin olsada kaliteli bir alt yapısı var

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Çin de dünyanın en iyi şeyleri de yapılıyor en ucuz şeyleri de. Ucuz malların pazarlanma sebebi ithalatçıların daha fazla kâr etme isteği ve hırsı. 1 liraya ürün alıp 20 liraya satmak vsr, 50 liraya ürün alıp 60 liraya satmak var, adamların işine gelmiyor. Bu sadece motosiklet için geçerli değil her ürün için geçerli
    Yoksa Çin uzaya da gidiyor, uçak ve nğkleer silahlar üretiyor, dünyanın en hızlı manyetik trenini de kullanıyor (MAGLEV), 20 katlı binaları yıkıp 40 katlı apartmanlarla değiltiriyor. Çin malları kötü değil, ithal eden daha çok kâr için en ucuzlarını ithal ediyor.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay arkadaş. başlangıc motoru olarak 6 yaşında çinli mondial vulture kullandım sanıyordum sanırım kullanmamışım.

yorumlara bakıyorum da normalde bu motorun havaya ucması falan lazımdı ama 1 kere arıza yapmadı son haftaya kadar.

Demek ki ya her çinliye b.k atıp genellememek gerekiyor ya da benim vulture çinli değilmiş.
    Olay istatistik... Olumlu tecrübe ortalama mı, yoksa istisna mı? Mesela benim motosikletin yaşı dolar dolmaz piston silindir değişti. Sadece bu iki örneğe bakacak olursak durum KTM açısından çok kötü
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    ilaveten çinlilere atıp turuyoruz. burada bahsi geçen çinliler cf moto, zongshen, benelli falan değil.

bildiğin kuba'ya mondial'e asya motor'a sallıyoruz.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olay istatistik... Olumlu tecrübe ortalama mı, yoksa istisna mı? Mesela benim motosikletin yaşı dolar dolmaz piston silindir değişti. Sadece bu iki örneğe bakacak olursak durum KTM açısından çok kötü

vulture baslıgında da sikayet yok denecek kadar az?
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)