Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kenan Sofuoğlu, Ramazan'ın hayalini gerçekleştirdi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

AK Parti Sakarya Milletvekili ve Türkiye Motosiklet Federasyonu Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu, bisikletini "motorsuz motosiklete" dönüştüren 14 yaşındaki Ramazan Can'ın hayalini gerçekleştirdi.

Trabzon'un Yomra ilçesinde yaşayan Ramazan Can, eski bisikleti motorsuz motosiklete dönüştürüp motosiklet sahibi olmayı ve Kenan Sofuoğlu ile görüşmeyi istedi.

Ramazan'ın bu hayalini öğrenen Kenan Sofuoğlu, sosyal medyadaki paylaşımlar üzerine ailesine ulaşıp Ramazan Can'ı Sakarya'nın Akyazı ilçesindeki pistine davet etti.

Babası Mehmet Yaşar Can ile piste gelen Ramazan Can, Sofuoğlu ile buluştu.

Ramazan ve babasıyla bir süre sohbet eden Sofuoğlu, kask, elbise ve eldiven giydirdiği Ramazan ile motosiklet kullandı.

İlk kez motosiklete bindiği için heyecanlı olduğu görülen Ramazan'a, Kenan Sofuoğlu ve Yamaha Türkiye tarafından motosiklet, elbise, kask ve eldiven hediye edildi.

Hediye için Sofuoğlu ve Yamaha takımına teşekkür eden Ramazan Can, daha sonra motosikletiyle pistte tur attı.

Ramazan da Kenan Sofuoğlu'na üzerinde "motorsuz motosiklete" çevirdiği bisikleti ve Sofuoğlu'nun fotoğrafının yer aldığı tablo hediye etti.

Beni hayrete düşürdü çünkü motosikleti hemen kullanabildi"

Kenan Sofuoğlu, basın mensuplarına, Ramazan'ın bisikletine yaptığı tasarımı çok beğendiğini söyledi.

"Bisikleti eski görünce aklımdan 'Ramazan'a bisiklet mi alsam?' diye geçirdim." diyen Sofuoğlu, şöyle devam etti:

"Sonrasında dedim ki 'Ramazan'a ulaşalım, Sakarya'ya çağırıp motosiklete bindireyim.' ama sadece bindirmekle kalmayalım, bu kadar hevesli bir çocuk, Yamaha markasına rica ettim, hemen motosikletini gönderdiler. Ramazan'ın haberi yoktu bu arada. Sadece benimle motosiklet kullanmaya gelmişti."

Sofuoğlu, bugüne kadar motosiklete bindirdiği birçok kişinin daha ilk turda çığlıklarla inmek istediğini fakat 2-3 tur atmasına rağmen Ramazan'dan ses çıkmadığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Üçüncü turda, 'Korkuyor musun hiç?' diye sordum. 'Yok ağabey, devam.' dedi ve tur atmaya devam ettik. Ardından, 'Hiç motosiklet kullandın mı?' dediğimde, 'Hiç kullanmadım.' dedi. İmkanı da yokmuş. Sonra kendisine hediye ettiğim motosikleti çıkardım. Beni de hayrete düşürdü çünkü motosikleti hemen kullanabildi. 'Ara parkurda kullan.' dedim, Ramazan'ı bir anda pistte gördük. Maşallah çok becerikli, soğukkanlı.

Ramazan'ın yaşındaki çocukları burada eğitiyoruz. Onları gelecekte dünya şampiyonalarında yarışabilen sporcular haline getirmek için güzel projelerimiz var. İnşallah ileride Ramazan'ı da bu projeye dahil etmek istiyorum. Tabii bu sene koronavirüs nedeniyle birçok organizasyon iptal edildi ama önümüzdeki yıl inşallah Türkiye'de yapacağım elemelere Ramazan'ı da davet edeceğim. Belki Ramazan çok yetenekli bir çocuktur ve ileride ülkemizi temsil eden bir sporcu da olabilir. Bugün onun bir hayalini gerçekleştirdik."

"Motosikletimin olmasını istiyordum ve oldu"

Ramazan Can ise küçüklüğünden beri motosiklete binmeyi çok istediğini belirterek, daha sonra aklına böyle bir fikir geldiğini ve harekete geçtiğini anlattı.

Kenan Sofuoğlu ile motosiklet kullandığı için çok mutlu olduğunu dile getiren Ramazan, "Onunla motora binmeyi hayal etmiştim. Hayallerim gerçekleşti. Hiç de korkmadım. Motosikletimin olmasını istiyordum ve oldu. Kenan ağabeye çok teşekkür ederim." diye konuştu.

"Oğlum Kenan ağabeyinin izinden gidiyor"

Baba Mehmet Yaşar Can, oğlunun hayalini gerçekleştirdiği için Sofuoğlu'na teşekkür etti.

Oğlunun heyecandan uyuyamadığını aktaran Can, "Hatta rüya bile görüyordu. Kenan Bey'in bizi Trabzon'dan buraya davet etmesine çok sevindik. Ramazan'a motosiklet sürdürmesi ayrı bir duygu. Çok sevinçliyim, sebep olanlardan Allah razı olsun. Kenan Bey, Ramazan gibi gençleri burada eğitiyor, ülkemizin böyle insanlara ihtiyacı var. Böyle şampiyonlara sahip çıkılmasını istiyorum." ifadelerini kullandı.

Can, oğlunun "Kenan ağabeyi"nin izinden gittiğini belirterek, "Çok başarılı, elektrik, elektronik hastası da bir çocuk. Bir şey buldu mu hemen onu tamir ediyor, atmıyor. Tehlikeli bir spor ama ülkemize faydalı biri olacaksa motosiklet sporcusu olmasını istiyorum. Kenan Bey'in yolunda gitmek güzel bir şey. İnşallah kaza bela olmadan onun gibi bir sporcu olur. O konuda yardımlarını da bekliyoruz." diye konuştu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Her başarı bir hayalle başlar. Ramazan kardeşimizin umarım motosikletteki vergilerin düşmesiyle ilgili de bir hayali vardır.
    hachiko, bursalıali, MR.BERK ve 12 diğerleri bunu beğendiler..

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Keşke önce söz verdiği işleri bitirse şu şey.

Nerede ülen katil bariyerlerin yerine gelecek olan bariyerler? Kimse sormuyor...

Arada hobi olarak milletin vekilliğini de yapar bir gün senatörümün kenarı...
    Shrieker, fatih.met ve MR.BERK bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aklımda 2 şey var.

1.si yaptıgı şey cok güzel, bir gencin hayallerini ve isteklerini gerçekleştirmek ciddi anlamda hayat değiştirici bir durum. Kendisini tebrik ederim.

2.si ise bu adam verdiği hiçbir sözü tutmuyor, milletvekilliğinden cok motorculuk oynuyor. istifa etsin oy aldığı işi yapmayacak ise.
    Siluet... bunu beğendi.

Bu milletvekili olacak adam önce gitsin,
    1) Kasklardan motosiklet ekipmanlarından bizim canımızı koruyan ekipmanlardan alınan vergiler ile ilgili yasalar
    2) Yolların güvenliği ile ilgili ( Katil bariyerler, saçma sapan viraj çukurları) yasalar
    3) Araba sürücüleri yani arabacıların bilinçlendirilmesi, ehliyet veren kursların düzgünce denetlenmesi ve derslerin içerikleri ile ilgili yasalar
    4) İstanbul'daki ve tüm şehirlerdeki trafiği azaltacak olan motosikletlerden alınan ÖTV (scooter gibi trafiği rahatlatacak araçlardan bahsediyorum benimde kocaman motosikletim var onlar ayrı) ile ilgili indirim, ve teşvik yasaları
    5) Yurtdışında var olan ve ülkemizde eksik olan trafik kanunları düzenlemeleri yasaları(Filtering gibi)
    6) Büyük şehirlerde motosiklet park alanları (Avrupa'nın bir çok şehrinde motosiklete aşırı teşvik ve park imkanı var insanlar kullansın trafik yükü azalsın diye) bunlar ile ilgili düzenlemeler yasalar.

Tüm bunları gitsin bir MİLLETVEKİLİ olarak meclise sunsun ondan sonra TV karşısına çıkıp istediği kadar böyle şovlar yapabilir.
    Eğer bu yasalar meclise sunulduktan sonra RET yese bile oyum kendisine olacaktır. Tabii ki RET EDEN PARTİ kim ise ona vermeyeceğim bilgisi de kesin.
    cıbılduck, Siluet... ve hialbayrak bunu beğendiler.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    gündemde kalma çabaları
    Siluet... ve fatih.met bunu beğendiler.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu adamdan bitane var birsuru şeyi sadece bi adamdan istiyorsunuz çok komik
    Helim61 bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam aday oldugunda acıklama yaparken bol keseden atmayacaktı o zaman.

tutamayacagı sözleri verirlerken sıkıntı yok, biz sözlerini tutmalarını ya da birşeyler yapmalarını istediğimizde mi sıkıntı yani
    Gaahl, snappy x, MR.BERK ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Yaptığı 1 tane şey gösterebilir misiniz?
    Gaahl, Siluet..., cıbılduck ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her başarı bir hayalle başlar. Ramazan kardeşimizin umarım motosikletteki vergilerin düşmesiyle ilgili de bir hayali vardır.
    tommygun bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bu yaptığı güzel de motosiklet sporcusu kimliğiyle de yapılabilecek şeyler. Milletvekilliği, pardon, senatorlük daha fazlasını gerektirir.
    Shrieker, Siluet... ve BIYIKLI bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ufak bir yanılgının altını çizeyim...

Kimse kendisine oy vermedi. Onu CB milletvekili yaptı. Eski şoförü Yeliz gibi. Velhasıl kendisi "milletvekili" değil, CB vekili...

Galiba sorun seçim sistemimizde...

Diğer ülkelerde nasıl acaba?
    BIYIKLI, MR.BERK ve Gaahl bunu beğendiler.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ufak bir yanılgının altını çizeyim...

Kimse kendisine oy vermedi. Onu CB milletvekili yaptı. Eski şoförü Yeliz gibi. Velhasıl kendisi "milletvekili" değil, CB vekili...

Galiba sorun seçim sistemimizde...

Diğer ülkelerde nasıl acaba?
    Bu arada yamuluyorsam biri düzeltsin.

Şimdi diyelim ki seçim var ve aday olacaksınız. Yaptığınız yardım, topladığınız yardım, oy potansiyeliniz vs za zu sıraya sokuluyor diye biliyorum.

"BU" zaaart diye gelip en üstten dalınca sıraya alttakilere ne oldu acaba? :D
    Siluet... bunu beğendi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hay ağzına sağlık ne güzel demişsin
    tommygun bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    mevcut ekonomik çöküşten mütevellit hayalleri yıkılan yüzlerce, belki de binlerce motosiklet tutkunundan bir tane düşeriz.
    hepimiz senatör olup, Lamborghini ile meclise gelip, villanın ikinci katından havuza atlarken sakatlanmıyoruz.

geçiniz.
    Kural [ Z ], BIYIKLI ve Cloud bunu beğendiler.

Şu demokrasi denen yalanla insanlığı ne hale getirdiler..

"Milletvekili" dedikleri adamlar para & şirket & ün sahibi olanlar..?!!

Bİr gün norveçteki yada Finlandiyadaki gibi sıradan hayatlar yaşayan insanlar milletvekili olmalı..

Bu sistem televizyon şov programı gibi.. Gerçek değil ve çok %99,9 milleti kandırmaya yönelik.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Bir gün iğnenin ucu sizede batacak!

Siluet... bunu beğendi.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boş bakkal

Motosikleti
    CBF 150, Kisbee 50
    Kızdığımız konular ayrı... bu çok güzel bir haraket!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)