Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bayiye gidiyorum dikkat etmem gerekenler?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motorun göstergesinden kilometre kontrolünü yap. Soğutma sıvısı dolu mu değil mi kontrol et, aynı şekilde yağı da. Sonrasında akü durumunu kontrol et. Ruhsatı aldığın zaman motor numaranı ve diğer bütün bilgileri kontrol et. Sonra bin ve zevkini çıkar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlısı olsun.

Almıssın ancak sonradan alacaklar okusun dıye yazalım yine de.

Şase numarası mutlaka kontrol et
    Aküye bak, sağlam olsun.
    İçindeki su - yağ - hidrolik sıvılarının dolulugundan emin ol.
    Motoru calıstır, km saatindeki verileri kontrol et, göstergede hasar / sıkıntı amblemleri calıstırdıgında olmaması lazım
    Evraklarını tam al mutlaka

Ve en önemlisi, abi elimizde yok evrak işlerini halledelim 2 güne gelecek tarzı esnaflara güvenme. Bu forum bunun acısını ceken insanlarla dolu.

Aldıktan sonra ise lastikleri değiştir. Eski lastikleri face ns200 grubunda satarsın, sıfır fabrıka lastıgı diye. Cok alıcısı var.

Butcen az ise Anlas Tournee , bütçen var ise Pilot Street al.

Hayırlısı olsun

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    hangi bayiden alacaksın.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bundan tam 2 hafta once bagcilardaki bajaj servisi motoref gittim fren hidrolik tamir kiti aldim sitesinde 70 tl yazmasina ragmen benden 130 tl isdedi sen 100 versende olur dedi bende dedim sitede 70 yaziyo yok eski fiyatdir falan fisdan neyse dedik aldik .
    dün bi arkadaş icin yag tapasi almaya gittik sitedinde 20 tl yazan yag tapasina 35 tl fiyat cekdi almadan cikdik kapinin onunde bizim arkadaş sikayet etmek icin bi kac numara bakiyoduki sonra birisi yanimiza gelip fiyat 20 tl dedi anladilarki sikayet ediyoz yani arkadaşlar bizim insanimiz tuttukunu seviyo temkimli olcan babanin ogluna dahi güvenmicen.
    Şikayet etmediyseniz ayıbınız büyük.
    mavzer-i ve kurubuzz bunu beğendiler.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mtvyi bayiler yatırmıyor.Eskiden yatırıyorlardı.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bundan tam 2 hafta once bagcilardaki bajaj servisi motoref gittim fren hidrolik tamir kiti aldim sitesinde 70 tl yazmasina ragmen benden 130 tl isdedi sen 100 versende olur dedi bende dedim sitede 70 yaziyo yok eski fiyatdir falan fisdan neyse dedik aldik .
    dün bi arkadaş icin yag tapasi almaya gittik sitedinde 20 tl yazan yag tapasina 35 tl fiyat cekdi almadan cikdik kapinin onunde bizim arkadaş sikayet etmek icin bi kac numara bakiyoduki sonra birisi yanimiza gelip fiyat 20 tl dedi anladilarki sikayet ediyoz yani arkadaşlar bizim insanimiz tuttukunu seviyo temkimli olcan babanin ogluna dahi güvenmicen.
    motoref i duyunca tanıdım. bi arka sokağında oturuyorduk 3 sene öncesine kadar.
    abime yazıyı gösterince bişeyler yazıp paylaşmamı istedi.

yazı abimden alıntıdır.

"motorefin oraya taşındığından beri bilirim. orada oturuyorum. paraya tapan ve bu yüzden dengesiz esnaflığı olan biridir. 20 sene önce sadece anahtar takımlarını kullanıp (kaldırımda hallettim işimi içeri bile girmedim) anahtar kullanma parası vereyim dedim. hak geçmesin. 40 lira dedi. 20 sene önce! 40 lira verdim. ahlaki anlamda da sorunlu biri. esnaflığı da beş para etmez. o kadar yakın olmama rağmen başka yere giderdim. memlekette tamirci kalmasa kendim yaparım yine ona gitmem."
    maktama ve kurubuzz bunu beğendiler.
    since 1987

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mtvyi bayiler yatırmıyor.Eskiden yatırıyorlardı.
    Bazıları yatırıyoruz deyip yatırmıyor, müşteriyi ters garda alıyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:44 ----------

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoref i duyunca tanıdım. bi arka sokağında oturuyorduk 3 sene öncesine kadar.
    abime yazıyı gösterince bişeyler yazıp paylaşmamı istedi.

yazı abimden alıntıdır.

"motorefin oraya taşındığından beri bilirim. orada oturuyorum. paraya tapan ve bu yüzden dengesiz esnaflığı olan biridir. 20 sene önce sadece anahtar takımlarını kullanıp (kaldırımda hallettim işimi içeri bile girmedim) anahtar kullanma parası vereyim dedim. hak geçmesin. 40 lira dedi. 20 sene önce! 40 lira verdim. ahlaki anlamda da sorunlu biri. esnaflığı da beş para etmez. o kadar yakın olmama rağmen başka yere giderdim. memlekette tamirci kalmasa kendim yaparım yine ona gitmem."
    Ulan ne insanlar var be.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    * Lastik havalarını mutlaka kontrol ettirin. (Yeni lastik de al hocam en ufak bir zemin bozuklğunda çil çil motoru düşüreceksin)
    * Bunlar kutudan demonte gelip, bayide montajı yapılıyor. Fren kaliperi, Lastik civataları, manetler, aynalar kontrol edin.
    * Bayiden hediye istediniz mi? (Topcase, koruma demirleri, orta ayaklık, depo koruma...)
    * Adam gibi kontrol ettirin her yeri. 30 bin TL para verdiniz. Bayiyi öttürün. O ileride senden 50 liralık şey için 400 TL isteyecek iliğini kurutacak.
    maktama bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...

* Adam gibi kontrol ettirin her yeri. 30 bin TL para verdiniz. Bayiyi öttürün. O ileride senden 50 liralık şey için 400 TL isteyecek iliğini kurutacak.
    Sanırım bu yorum genel olarak her şeyi açıklıyor.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şikayet etmediyseniz ayıbınız büyük.
    aynı gün bajaj sitesine girip olayı anlattım mail attım halen geri bildirim gelmedi.
    ero__ bunu beğendi.

Motosikleti
    motolux
    artık bayilere bile güven kalmadı, iyi insanlar hariç memleket sahtekar üçkağıtcı ile doldu,
    kendi açtığım konuda belirtmiştim. bursanın bir ilçesindeki bayiden motolux scooter satın aldım adama kaparo gönderdim, aynı gün akşamı motor gönderdiler geldiklerinde ise kartımdan parayı çektiler. o dalgınlıkla ben evrakları sormadım, ertesi günü aradım bir kağıdın fabrikadan gelmesi gerktiğini bir kaç güne göndereceklerini söylediler, bir kaç gün bekledim yine aradım. çok işleri olduğunu sonra aqrayacaklarını söyleyip kapattılar bir kaç gün bekledim yine aradım bu kez tehdit küfür başladı saydırmaya nedeni ise sık sık arayıp sormam işleri çokmuşda benlemi uğraşacaklarmışda, ve arkasından git mahkemeye ver göndermiyorum dedi, kısacası ne iş yaparsanz yapın işinizi sağlam yapın ortalık çok kötü

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:08 ----------

bu devirde ne bayiye ne fabrikaya güven kalmadı, arayın motolux fabrika firmasını bir bayan çıkıyor size malı satana kadar yağ bal oluyorlar ama bir sorundan bahsederseniz alaycı bir tavır takınıyor yada ciddiye almıyor ve o bayandan başkasınada ulaşamıyorsunuz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)