Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yatak mı sardı? (Yamaha r25)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Geçmiş olsun ama R25 lerin canını çok aldılar patır patır dökülmeye başlarlar yakında.. Bu seslede sürülmez yahu keşke ilk sesi duyduğunuzda hiç kullanmasaydınız
    Verusrex bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZXCornering - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 -YBR esd
    Bu yüzden r25'i sevmiyorum evet r25 15bin devir çeviriyor. Fakat bu motor bloğu 15bin deviri çevirecek bi blok değil ne yazikki, sen bu motorun max çevirdiği devire kadar kullanırsan motor malesef 30k'lerde yavaş yavaş başlıyor ses vermeye.

Konuyu açan arkadaşım bu yazdıklarımı senin için söylemiyorum.Yüksek ihtimal senden önceki sahipleri motoru yüksek devir kullandı veya bakımlarını eksik yaptılar.
    Bu arada yağ pompası 2015-2016 modellerinde yetkili serviste değişti. 2017 ve üstünde fabrikada yağ pompasında güncelleme yapılıp satışa çıkarıldı. Yani senin motorunda fabrikadan çıkar çıkmaz yağ pompası değiştirildi.
    Verusrex bunu beğendi.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Alıntı ZXCornering adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yüzden r25'i sevmiyorum evet r25 15bin devir çeviriyor. Fakat bu motor bloğu 15bin deviri çevirecek bi blok değil ne yazikki, sen bu motorun max çevirdiği devire kadar kullanırsan motor malesef 30k'lerde yavaş yavaş başlıyor ses vermeye.

Konuyu açan arkadaşım bu yazdıklarımı senin için söylemiyorum.Yüksek ihtimal senden önceki sahipleri motoru yüksek devir kullandı veya bakımlarını eksik yaptılar.
    Bu arada yağ pompası 2015-2016 modellerinde yetkili serviste değişti. 2017 ve üstünde fabrikada yağ pompasında güncelleme yapılıp satışa çıkarıldı. Yani senin motorunda fabrikadan çıkar çıkmaz yağ pompası değiştirildi.
    Ninja 300 nasıldır hocam?

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Motoru açtırmayın.

İlk olarak Triger Gergisi' ni değiştirtin ve motoru tekrar çalıştırın.

Sorununuz büyük ihtimalle düzelecek.

Düzelmezse motorun sökülmesi gerekecek.

Ancak bu işlemi denemeden kesinlikle açtırmamanızı şiddetle öneriyorum. Ses, triger zincir gergisinin bozulması sonucu oluşan etkilerden kaynaklı sesle aynı.
    Verusrex bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Ne demek 15 bin devir çevirebilecek blok değil. Yamaha mühendislerinden daha mı fazla mühendissiniz?
    HRider bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı laz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne demek 15 bin devir çevirebilecek blok değil. Yamaha mühendislerinden daha mı fazla mühendissiniz?
    15000 rpm çevirir mi R25? Evet.

15000 rpm'de seyreder mi R25?
    mıymıntı musa suşi yerken halıya ispirto döktü

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    En korktuğum şey....
    Verusrex bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu yazdığınızı neye dayanarak yazdığınızı çok merak ettim. Ne gibi testlerden geçirdiniz ve 15.000 devir çevirmemesi gerektiği kanısına vardınız?

Teşekkür ederim. Evet haklısınız. İlk aldığımda öyle bir heves oldu tabii 2. Motor olunca haliyle fakat sürekli top speede zorlayacak şekilde sürmedim tabiki. Önceki sahiplerinden olduğunu düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:21 ----------

Bilgi için teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:22 ----------

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru açtırmayın.

İlk olarak Triger Gergisi' ni değiştirtin ve motoru tekrar çalıştırın.

Sorununuz büyük ihtimalle düzelecek.

Düzelmezse motorun sökülmesi gerekecek.

Ancak bu işlemi denemeden kesinlikle açtırmamanızı şiddetle öneriyorum. Ses, triger zincir gergisinin bozulması sonucu oluşan etkilerden kaynaklı sesle aynı.
    Tavsiye için teşekkür ederim parça sıkıntısı yaşayacağımı düşünüyorum yaşadığım bölgeden kaynaklı. Tek yol gergi satın almam olacak sanırım. Yine de denemeye çalışacağım. Yaşadığım sorunun belirtileri ile uyumlu mudur sizce gergi bozulması durumu? Örneğin hararet yapması çekişin aşırı düşmesi.
    Bir başka sorum gergi otomatiğini mi kast ediyorsunuz acaba değişmesi gereken derken.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:26 ----------

Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En korktuğum şey....
    Korkmayın hocam. Kesinlikle başınıza geliyor allah kimseye yaşatmasın...

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Gergi otomatiği dediğiniz şey Triger Gergisidir. Az da olsa sökme takma beceriniz varsa, internetten izleyeceğiniz videolarla dahi basitçe kendiniz değiştirebilirsiniz. Parçayı internetten de sipariş edebilirsiniz ancak orjinal olduğundan kesinlikle emin olun.
    Verusrex bunu beğendi.

Düzenleme

Gerçekten çok kötü bir şekilde yatak sarmış. Çıkma kelle denk getirerek masrafı en aza indirebildik. Eğer sorunu yaşayan olursa ilk sesi duyduğu anda motoru stop etmesini tavsiye ederim. "ciddi bir sorun olsa arıza lambası yanardı" deyip yola devam etmeyin.

Motosikleti
    Alıntı Verusrex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzenleme

Gerçekten çok kötü bir şekilde yatak sarmış. Çıkma kelle denk getirerek masrafı en aza indirebildik. Eğer sorunu yaşayan olursa ilk sesi duyduğu anda motoru stop etmesini tavsiye ederim. "ciddi bir sorun olsa arıza lambası yanardı" deyip yola devam etmeyin.
    Büyük geçmiş olsun kardeşim. Motorunu toplasan ne kadara geliyordu? Çıkma motor ne kadara geldi?

Motosikleti
    Yamaha NMax 155
    R25 Türkiyede ki en üst düzey apaçi motosikletidir. Sahipleri hep yeni yetme, tıfıl, cahil, apaçi takımıdır. Gaz çekmeyeni yoktur. 35 beygirlik motosikleti bir bok sanırlar. 2020 model, henüz 100km bile yapmış olsa ikinci eli alınmaması gereken bir motosiklettir. Eşden dosttan bile alınsada muhakkak kazalı ve defalarca kesiciye sokulmuş olarak alınabilir. Kendisi güzel ama kullanıcı kitlesi beş kuruş etmez bir motosiklettir. Aynı şeyler MT7 ve MT9 icinde gecerlidir. Bunların sahipleride yaşça ve tecrubece birazcık fazla, cepleri daha dolu apaçilerdir.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kara3545 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 Türkiyede ki en üst düzey apaçi motosikletidir. Sahipleri hep yeni yetme, tıfıl, cahil, apaçi takımıdır. Gaz çekmeyeni yoktur. 35 beygirlik motosikleti bir bok sanırlar. 2020 model, henüz 100km bile yapmış olsa ikinci eli alınmaması gereken bir motosiklettir. Eşden dosttan bile alınsada muhakkak kazalı ve defalarca kesiciye sokulmuş olarak alınabilir. Kendisi güzel ama kullanıcı kitlesi beş kuruş etmez bir motosiklettir. Aynı şeyler MT7 ve MT9 icinde gecerlidir. Bunların sahipleride yaşça ve tecrubece birazcık fazla, cepleri daha dolu apaçilerdir.
    aynen öyle bende öyleyim mesela kanka %100 apaçiyim bütün r25 kullanıcıları aynı tüü kaka ondan sonra 600cc 1000cc tokatlıyorum pistte burda boş boş apaçilerin mallıklarını herkese mal etmeyin bu kadar kesin konuşmayın
    Verusrex bunu beğendi.

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı Verusrex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzenleme

Sonuçdan daha çok Nedenler önemli. 2017 Model bir japon motorunun bu kadar çabuk yatak sarması pek normal değil.

Mutlaka Yağ pompanıza baktırın ve tüm yağ kanallarına detaylı temizlik yaptırın.

Nedeni ortadan kaldırmazsanız Aynı olaya isteyerek davetiye çıkarmış olursunuz.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Yağa su karışmış mıydı acaba? eğer karışmadıysa bile daha önceden mutlaka bir süre yağsız kullanılmış yada yağa su karışmış öyle kullanmışlar, başka türlü yatak sarması çok zor.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En korktuğum şey....
    Çok değil bunu dedikten tam 1 hafta sonra başıma geldi.. :((

Motosikleti
    Bn125
    Ülkede r25 ve mt07 o kadar çok kullanılıyor ki ikinci el almak cidden kumar oynamak gibi. Yüksek ihtimal 2.sl yüksek cc alacağım vakit kawasaki honda gibi markalara yönelirim. Temizini denk getirebilmek ciddi şans işi...
    Verusrex bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı kara3545 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum. Türkiye şartlarında ikinci elde yanına yaklaşılmayacak bir numaralı motordur ancak satışa konulduğunda da en çabuk satılandır. Bu konudaki motor eminim ilanında ne olduğunu kabak gibi belli ediyordur. Bu nasıl bir R25 sevdasıdır ki 25 bin km’de motor aldırtıyor ? 25 - 30 binde R25’i gördüğünüzde arkanıza bakmadan kaçacaksınız. Ben daha bir tane olması gereken hızda sürüş yapanına denk gelmedim. Hep bir basma sevdası...
    kara3545 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkede r25 ve mt07 o kadar çok kullanılıyor ki ikinci el almak cidden kumar oynamak gibi. Yüksek ihtimal 2.sl yüksek cc alacağım vakit kawasaki honda gibi markalara yönelirim. Temizini denk getirebilmek ciddi şans işi...
    Hocam usulca ninja 300 ün fiyatına ve kmsine. Ondan sonra honda cbr500r ın fiyatına bakın. Sonra birde motosikletlerin üretim yıllarına bakın.

Neden temiz r25 aradığımızı anlarsınız sanırım :D
    Verusrex bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)