Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT25 / R25 VİTES MİL YAYI GERİ ÇAĞIRMA SEBEBİ

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT 25
    Benim mt25'in vites mil yayı için geri çağrılması mevcut. Her forumda bu konudan bahsedilmiş fakat açılan konularda bunun ne gibi sorunlara yol açtığından bahsedilmemiş. Vites mili yayının işlevi ve fonksiyonu nedir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim mt25'in vites mil yayı için geri çağrılması mevcut. Her forumda bu konudan bahsedilmiş fakat açılan konularda bunun ne gibi sorunlara yol açtığından bahsedilmemiş. Vites mili yayının işlevi ve fonksiyonu nedir ?
    Vites mili yayında sıkıntı olursa hem vites atamazsın vites atamadığın gibi vites koluda eski yerine geri gelmez büyük sorunlara yol açabilir.

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites mili yayında sıkıntı olursa hem vites atamazsın vites atamadığın gibi vites koluda eski yerine geri gelmez büyük sorunlara yol açabilir.
    Benim makina'da 1'den 2 ye atarken boşta takılma sorunu mevcut. Büyük ihtimalle bu yay yüzünden olabilir o zaman..

Motosikleti
    YZFR25
    Benim makina'da 1'den 2 ye atarken boşta takılma sorunu mevcut. Büyük ihtimalle bu yay yüzünden olabilir o zaman..
    Debriyajsız vites değiştirdiniz mi hiç ?

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    O yay bildiğime göre vites pedalını orta konumda tutmaya da yarıyor. Diyelim ki yay yeterince gergin değil ya da arızalı olursa zaten yer çekimiyle daha aşağıda duracak olan vites pedalı derin bir kasisten ya da herhangi bir kasisten sert geçişlerde darbenin etkisiyle aşağıya doğru hareket edip vites düşürmeye neden olur. İsteğimiz dışında ve bilgimiz olmadan gerçekleşen vitesin küçülmesi tehlike arz edebilir. Ayrıca şanzımana da zarar verebilir. Tabi bunun gerçekleşmesi için devir de buna izin verecek düzeyde olmalı.

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı furkansevke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyajsız vites değiştirdiniz mi hiç ?
    Çalışırken hayır, fakat orta sehpada şakır şakır değişiyor

Motosikleti
    YZFR25
    Çalışırken hayır, fakat orta sehpada şakır şakır değişiyor
    Orta sehpa derken ? arka sehpa mı demek istediniz ?

Yolda debriyajsız vites değiştirmekten oluyor bu olay sehpada çok yaptıysanız ondanda olabilir olmayadabilir bilemiyorum.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Alıntı furkansevke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orta sehpa derken ? arka sehpa mı demek istediniz ?

Yolda debriyajsız vites değiştirmekten oluyor bu olay sehpada çok yaptıysanız ondanda olabilir olmayadabilir bilemiyorum.
    yan ayalıkta demek istemiştir. benim mt25'de motor çalışmıyor iken debriyajı sıkmadan vites değişiyor normal olduğunu düşünüyorum.

debriyaj manetinin ve vites kolunun boşluklarını alarak vites değiştirmeyi dene.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)