Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

10 yıldır muayene yapılmayan motor

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba yazlıkta bi motorum var hiç muayene yaptırmadım 125 cc scooter şimdi bu motorun gecikme bedelimi ödenmesi gerekiyor kontrol ettiğimde astronomik rakamlar çıkıyor ortaya ihmalkarlık yazdan yaza kullandığım için fırsatımda olmadı hiç minimum zararla atlatmanın bi yolu varmıdır teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Çalınırsa belki?

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ne kadar ceza çıkıyor. sukuterin marka modeli ney

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Dostum 10 sene demişsin, o nasıl ihmalkarlık öyle? Maalesef kolay bir yolu yok. Hesaplattın mı gecikmeyle beraber nasıl bir rakam çıkıyor?

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Yaptırılmamış tüm muayene ücretleri + gecikme faizi galiba. Motorun değerini geçer.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tüvün sitesinden hesapladım 1178,82-tl çıkıyor.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüvün sitesinden hesapladım 1178,82-tl çıkıyor.
    10 yıl için bence ideal

ya paraya kıyıp motosiklete temiz bi sayfa açıcan
    yada böyle kullanmaya devam edicen.

bir polise yakalanana kadar :D

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Örneğin trafikten çektiniz 10 yıl , sonra tekrar trafiğe sokacaksınız , gene istiyorlar o muayene ücretlerini. Kardeşim araç trafiğe çıkmamış , bu neyin parası ? Tam haydutluk. Deli Dumrul boşuna bu ülkede çıkmadı.
    Osm@n ve cıbılduck bunu beğendiler.

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 yıl için bence ideal

ya paraya kıyıp motosiklete temiz bi sayfa açıcan
    yada böyle kullanmaya devam edicen.

bir polise yakalanana kadar :D
    Geçen hafta akdeniz turu yapıyordum.Dönüşte ilçenin birinde(yerin adını yazmayayımda polisler bilinmesin,adamlar iyilik yaptılar ifşa olmasın) çevirdiler.Baktı baktı sonra 1 haziranda muayene bitmiş dedi.Ben şok.3 yıldır muayene yaptırmayınca insan unutuyor.Aslında aklımda vardı ama ruhsatıda bir türlü bulamıyordum.Polis ceza yazmadan beni saldı.Ertesi gün eve geldim.Notere gittim.Muayene olmadığı için ruhsat yerine geçici ruhsat verdiler.Alanya sanayide sadece motorlar için muayene istasyonu var.5 dakkada muayenemi yaptırdım sonra notere 208 tl ödedim ruhsatı aldım.
    mavzer-i bunu beğendi.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Parçala yedek parça olarak sat

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Örneğin trafikten çektiniz 10 yıl , sonra tekrar trafiğe sokacaksınız , gene istiyorlar o muayene ücretlerini. Kardeşim araç trafiğe çıkmamış , bu neyin parası ? Tam haydutluk. Deli Dumrul boşuna bu ülkede çıkmadı.
    Aslında mantık çerçevesine sığmıyor, çeki belgeli araca muayene faizi uygulamak.

sinansari_fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1300S
    Alıntı crazyboy93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba yazlıkta bi motorum var hiç muayene yaptırmadım 125 cc scooter şimdi bu motorun gecikme bedelimi ödenmesi gerekiyor kontrol ettiğimde astronomik rakamlar çıkıyor ortaya ihmalkarlık yazdan yaza kullandığım için fırsatımda olmadı hiç minimum zararla atlatmanın bi yolu varmıdır teşekkürler
    Hurdaya ayırırsan, mtv ve muayene ücretlerini ödemezsin.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Örneğin trafikten çektiniz 10 yıl , sonra tekrar trafiğe sokacaksınız , gene istiyorlar o muayene ücretlerini. Kardeşim
    araç trafiğe çıkmamış , bu neyin parası ? Tam haydutluk. Deli Dumrul boşuna bu ülkede çıkmadı.
    Trafikten çekerseni çektiğiniz tarihten itibaren hiç bir borç yazilmıyor. Ama eski muayene borçları duruyor onları ödemek zorundasiniz.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafikten çekerseni çektiğiniz tarihten itibaren hiç bir borç yazilmıyor. Ama eski muayene borçları duruyor onları ödemek zorundasiniz.
    Belki de pul paralarıydı ? İkisinden birisi çalışmaya devam ediyormuş , tam emin olamadım şimdi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Belki de pul paralarıydı ? İkisinden birisi çalışmaya devam ediyormuş , tam emin olamadım şimdi.
    daha yeni çekme belgeli motosiklet aldım kendime, çekme belgeli yapmak için tüm trafik cezaları ve vergi borçlarını ödemek zorundasınız, sadece muayene borçlarını ödemiyorsunuz sadece borç yazılmasını durdurmuş oluyorsunuz. trafik cezası ve vergi borcu dışında başka bir gideride yok bildiğim kadarıyla.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Astronomik deyince ben de birşey zannettim, kusura bakmayın. Bir de MT-07 - MT-10 - CBR600 gibi motosikletlere kasko yaptırmayı deneyin. İçiniz bir hoş olur.

En basit ve ucuz yolu hızlıca ödemek. Başka yolu yok malesef.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Merak etmeyin, motosikletlerin %80'inin muayenesi yokmuş zaten. Muayene ücretleri bu kadar kazık oldukça böyle gider bu iş.

"Türkiye’deki kanunlara göre 100 cc motor hacminin altında olanlar da dahil tüm motosikletler ilk üç yılın sonunda ve sonrasında her iki yılda bir periyodik araç muayenesine gitmek zorunda. TüvTurk verilerine göre 2011 yılında trafiğe kayıtlı 2,5 milyon motosikletin 1 milyonunun muayeneye gelmesi gerekirken, sadece 194 bin motosiklet muayeneye geldi. Bu durum, otomobillerde yüzde 23 olan muayene kaçağı oranının motosikletlerde yüzde 80 olduğuna işaret ediyor."

bkz:
    https://www.motoron.com.tr/motosikle...let-muayenesi/

Trafikten çekerken muayenesi varsa borç yazılmıyor. Muayenesi bitikse ceza işliyor.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Sen şimdi bir on sene daha böyle bin sonra zaten hurdalığa atarsın. Yorma kafanı.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Trafiğe çıkacaksanız veya evraklı olarak satacaksanız o muayene ücreti ödenecek. Ama 25-30 tl gibi bir rakamla hurdaya çıkarırsanız, borçtan kurtulursunuz, ama bu seferde motosikletinizin kara yollarına çıkma hakkından olursunuz. Motosikletiniz 1000 küsür tl lik muayene ücretine değer maddi ve manevi varsa yaptırın.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)