Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zontes Scrambler 125

Motovento
    REKLAM ALANI

Sanırım bu tür tasarımlar günümüzde bayağı popüler oldu, Honda, Husqvarna vs vs den sonra diğer markalarda da benzer modeller görecek gibiyiz, güzel de olmuş 125 cc scrambler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    görüntü güzelmiş. böyle bir markanın varlığından haberim yoktu. bu çinliler marka yaratıp isim koyarken çok mu zorlanıyorlar acaba? biraz fonetiğe şekle dikkat etseler keşke. zontes ne abi?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aslında Zontes 3-4 senedir Türkiye pazarında var, karenaj bileşiö yerlerinde somun,vida kullanmamak gibi ilginç teknolojileri var. Ha fiyattandır, distribütördendir, başka sebeptendir Türkiye'de şu ana kadar hedefledikleri pazar payını tutturamamışlardır ayrı konu.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Bi ben mi ısınamadım bu neo cafe racer muhabbetine acaba

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motor güzel olmuş da 125 cc bu kadar kaliteli görünen, tel jantlı bir motorun fiyatı da yüksek olacaktır. 250 cc ile 125 cc'nin maliyetleri birbirinden çok farklı değil. 250 cc olsa güzel olurdu. Zontes bir türlü fiyat/performans ayarını tutturamadı.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor güzel olmuş da 125 cc bu kadar kaliteli görünen, tel jantlı bir motorun fiyatı da yüksek olacaktır. 250 cc ile 125 cc'nin maliyetleri birbirinden çok farklı değil. 250 cc olsa güzel olurdu. Zontes bir türlü fiyat/performans ayarını tutturamadı.
    Sanırım amaç A1 ehliyeti olanlara da motosiklet satabilmek, Avrupa da 125 cc motosikletler çok revaçta ve zontes oldukça iyi satışlar yapıyor belki daha büyük cc scrambler modelleri de gelebilir çünkü güzel tasarım olmuş

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    O arka mesnetin şekli
    Not: Arka jantın iki taraftan bağlandığı parçaların adı arka mesnet değil mi?

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Hayatımda ilk defa zontesi balıkesirde gördüm.

Motosikleti
    1998 electra glide
    310 modellerine verilen 40 Bin TL lik fiyattan sonra ben bu Zontes ten bu motoru doğru fiyattan çıkacağını sanmam bi 35-38 isterler buna da.

Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O arka mesnetin şekli
    Not: Arka jantın iki taraftan bağlandığı parçaların adı arka mesnet değil mi?
    onu farketmemiştim güzel bi tasarım olmuş

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:03 ----------

Alıntı CanAydın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    310 modellerine verilen 40 Bin TL lik fiyattan sonra ben bu Zontes ten bu motoru doğru fiyattan çıkacağını sanmam bi 35-38 isterler buna da.
    Sanmam, Zontes firması aynı zamanda bizim mondial drift ve vulture modellerini de üreten bi firma yani onlar da 125 cc ve onlara yakın bi fiyatı olur bunun da , tabii eğer gelirse

Motosikleti
    1998 electra glide
    Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onu farketmemiştim güzel bi tasarım olmuş

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:03 ----------

Sanmam, Zontes firması aynı zamanda bizim mondial drift ve vulture modellerini de üreten bi firma yani onlar da 125 cc ve onlara yakın bi fiyatı olur bunun da , tabii eğer gelirse
    Valla 12-14 arası veririm yukarısı zor.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Egsoz, manwet koruma, motor koruma demiri, ayna vs..
    Pek çok ayrıntı güzel.
    Bir tek fardaki yana çıkıntıyı sevmedim.
    Bizzat görmek icap eder..
    Ama ön tekerin devamı var mı, gelir mi şüpheli..

Motosikleti
    1998 electra glide
    Boşuna sevinmeyin bence 2999 Euro fiyatı

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Zontes malesef fiyattan sınıfta kalıyor, o paraya japon malı alırım diyor haklı olarak motosiklet severler, makina oldukça yakışıklı gözüküyor, scrambler sınıfında olmazsa olmazlardandır tel jant ve geniş dişli lastikler, önceki motorum suzuki vanvan125’in keyfini asla unutamadım.
    CanAydın bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zontes malesef fiyattan sınıfta kalıyor, o paraya japon malı alırım diyor haklı olarak motosiklet severler, makina oldukça yakışıklı gözüküyor, scrambler sınıfında olmazsa olmazlardandır tel jant ve geniş dişli lastikler, önceki motorum suzuki vanvan125’in keyfini asla unutamadım.
    Sanıyorum avrupalı, ve koreli üreticiler Türkiye'de vergi ayrıcalıkları ile satılıyor.

Zontes ne yapsın?

Yanlış bir politika.

Türkiye'de ki hane halkı gelir seviyesi gözönüne alınarak. Çin, Hint üreticilerine değil, avrupalı üreticilere ek vergi koyulmalı. Bu da yetmez Türkiye'de yerli teknoloji ile motosiklet üretilmeli. Duyan olursa tabii

https://i.hizliresim.com/GXvj1G.png Boşuna sevinmeyin bence 2999 Euro fiyatı
    hangi ülkede bu ve diğer modeller kaçtan satılıyor o önemli , oranlayarak Türkiye fiyatını da az buçuk tahmin edebiliriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki van van larda yedek parça ve lastik bulma konusunda sıkıntı yaşadınız mı ?

Motosikleti
    1998 electra glide
    hangi ülkede bu ve diğer modeller kaçtan satılıyor o önemli , oranlayarak Türkiye fiyatını da az buçuk tahmin edebiliriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

Suzuki van van larda yedek parça ve lastik bulma konusunda sıkıntı yaşadınız mı ?
    Şöyle yazayım fiyatları ozaman modellerin

X310 = 4 690,00 €
    R310 = 4 590,00 €
    T310 = 4 890,00 €

Şuan Bu Scrambler modeli özel fiyat ile satılıyor ve fiyatı 3 490€
    Zontesin Fr sitesinden bakabilirsin yeni modellere fiyatlara bu min 30k olur.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    11.000km ye kadar bakım(yağ-filtre) hariç parça ihtiyacım olmadı, herhangi bir arıza yaşamadım, lastik zor bulunuyor demişlerdi, bildiğim kadarıyla Suzuki servisi lastiği de temin ediyor, arka lastik 180 ebattaydı araba lastiği gibi, sattıktan sonra çok üzülmüştüm, eskiyecek bozulacak bir motor değil ömürlüktü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:50 ----------

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanıyorum avrupalı, ve koreli üreticiler Türkiye'de vergi ayrıcalıkları ile satılıyor.

Zontes ne yapsın?

Yanlış bir politika.

Türkiye'de ki hane halkı gelir seviyesi gözönüne alınarak. Çin, Hint üreticilerine değil, avrupalı üreticilere ek vergi koyulmalı. Bu da yetmez Türkiye'de yerli teknoloji ile motosiklet üretilmeli. Duyan olursa tabii
    Bugün Bajaj dominar 400 ug modelini 35 bin tl den verebiliyorken, zontes’in 300cc eşdeğer modeli R310 45 bin tl, aradaki fiyat farkını hakececek bir üstünlüğü var mı bilmiyorum detaylı incelemedim, üstelik dominar +5 beygir gibi bir ilave güce sahip
    CanAydın bunu beğendi.

Şöyle yazayım fiyatları ozaman modellerin

X310 = 4 690,00 €
    R310 = 4 590,00 €
    T310 = 4 890,00 €

Şuan Bu Scrambler modeli özel fiyat ile satılıyor ve fiyatı 3 490€
    Zontesin Fr sitesinden bakabilirsin yeni modellere fiyatlara bu min 30k olur.
    aga bunların amacı ne bu fiyatlarla, bi sinerji mi oluşturmaya çalışıyorlar, hiç uğraşmasınlar daha iyi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)