Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklete şortla binmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru yan ayaklığığa alırken (üstündeyim motosikletin) ayaklık açıldı geri kapandı motor yan tarafa yattı, motorun hakkından gelemedim ve egzoz ayağımı bir güzel pişirdi.
    Sonuç:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    Geçmiş olsun.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Geçmiş olsun.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Çok Geçmiş olsun.
    Bu iyi senaryo, bir de düşmek gibi daha kötü bir senaryo var.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    cok gecmis olsun. dikkatsizligin bir sonucu ancak ustteki yazar da guzel ozetlemis: dusmek en kotusu.

allah kimsenin tekerine tas degdirmesin.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Geçmiş olsun. Hastaneye gitmediyseniz gidin. Yanık olduğu için iyileşmiyor iltihap yapıyor. Günlük pansuman yapılması lazım. Bizim de başımıza geldi ilk tedaviye 2gün sonra gittik, 2 hafta hergün pansumana gitmek zorunda kaldık. 1 seneyi geçmesine rağmen izi bariz şekilde duruyor.

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Hastaneye gitmediyseniz gidin. Yanık olduğu için iyileşmiyor iltihap yapıyor. Günlük pansuman yapılması lazım. Bizim de başımıza geldi ilk tedaviye 2gün sonra gittik, 2 hafta hergün pansumana gitmek zorunda kaldık. 1 seneyi geçmesine rağmen izi bariz şekilde duruyor.
    İlk gün pansuman yapıldı ertesi gün çıkar dedi doktor. merhem sür açıkta daha çabuk ileşir Pansumana gerek yok dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

Sağolun arkadaşlar.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Geçmiş olsun. İyi ki üzerinize o şekilde düşmemiş, çok daha ciddi bir yanık oluşabilirdi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugün sortla binmiştim, içim bi kötü oldu

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Scooter'a binmiyorsaniz motora sortla binmek zulumden baska bir sey degil. Sizi daha serin de hissettirmiyor yoldaki motorun isisini bacaklariniza iletirken arada hic bir kumas olmamasindan oturu.

Bir de sortla scootera bile binseniz dizlik takiyorsaniz goruntude cikita maymun gibi oluyorsunuz. Hic gerek yok havadar bir motosiklet pantalonu, devam.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Albertorun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660r+xtz660+honda cy50+monkey z50+mobylet
    Geçmiş olsun, çocukken benim de başıma gelmişti uzun bir süre izi kaldı, silverdin eksik etmeyin ..

Motosikleti
    Yamaha Niken
    çok geçmiş olsun

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun. abimin yıllar önce (mz ya da java hatırlamıyorum) motorundan inerken benim de bacağım yanmıştı böyle krom egzozdan. yıllarca izi kaldı sonra geçti.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Bu ciddi bir yanık. Uzun süre Antibiyotikli kremler kullanmanız gerekecek. Şuan acı ağrı bile yoktur büyük ihtimal. Çünkü resmen pişmiş. Egzozlara sargı sarmak bence mantıklı geliyor böyle durumları engellemek için.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

gecmis olsun
    bulursam görselleri eklerim daha beter bir durum icin.
    sortla motora binen biri kaza yapiyor, kaza esnasinda bacak egzosun oldu tarafta egzos ve asfalt arasinda kaliyor.
    bacagin bir tarafi asfalt ile kemige kadar zimparalaniyor, diger tarafi ise egzosun sicakligi ile yaniyor.
    bacaktan geriye kalan sey, bacak disinda herseye benziyordu. :(

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Büyük geçmiş olsun.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Kardeşim büyük geçmiş olsun
    Allah beterini yaşatmasın inşallah

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    geçmiş olsun.
    ben motora bi kere şortla bindim. o da bu mevsimlerde ehliyet sınavına girdiğim zamandı
    bacağım motorun sıcağından öyle bi haşlanmıştı ki anlatamam (mt07)

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    geçmiş olsun en kısa sürede sıkıntıyı atlatırsınız umarım, maalesef çok belirgin olmasa da bir iz kalacaktır.

bu sıcaklarda bolca şort tshirt li arkadaş görüyorum, bazılarında kask bile yok, 15 senedir sürekli motor kullanan biri olarak ben sanki ekipmansız motor kullanamam, ben de biliyorum giysiler bunaltıcı, terliyoruz ama bu arkadaşların anlamadığı şu, kazanın bir zamanı yok, her an olabilir, ben de şort tshirt le, kasksız aylarca en ufak sıkıntı olmadan ve hatta bu arkadşların birçoğundan güvenli bie şekilde motosiklet sürebilirim ama olay değişmiyor, siz dikkatli de olsanız bu olayda olduğu gibi öngörülemez kazalar olabiliyor, kıyafetler bir kez işinize yarayacak, o anda üstünüzde yoksa bazen bir ömür sürecek bir pişmanlık yaşayacaksınız ve diyeceksiniz ki keşke o güneş altında kan ter içinde olsaydım ama koruyucu ekipmanlarım olsaydı diyeceksiniz. Bizim milletin genel huyu başına bir şey gelmeden durumun vahametini anlayamıyor.

Bende istisnasız her koşulda kask, mont, bot, eldiven, pantolon çıkıyorum, çok nadir de olsa bot ya da pantolon giymediğim oluyor ama en azından yarım bir dizlik takıyorum, bu sıcaklarda zor ara ara insan gevşeyebilir ama sürekli korumasız dolaşmak maharet değil, belaya davetiyedir, bir gün çok pişman edebilir.
    Thesinner83 bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Geçmiş olsun. Sürpriz bir kaza değil maalesef. En azından doğal seleksiyondan kurtulmuşsunuz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)