Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

merhaba (bir sorun var)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    motolux
    Arkadaşlar aranıza yeni katıldım,
    Benim bir sorunum var, Sahibinde.com üzerindeki bir ilanda ismi ve telefonu olan bir bayiyi arayarak, bir ay önce Bursa'nın bir ilçesinde bulunan bir motosiklet bayisinden sıfır bir scooter satın aldım, önce eft ile kaparo gönderdim, akşam eve teslim ettiklerinde de mail order yolu ile kalan miktarı kredi kartımdan çektiler, fakat hiç bir evrak vermediler, aradığımda, bir evrağın fabrikadan geleceğini ve daha sonra tescil için gerekli olan evrakları kargo ile göndereceklerini söylediler, bir müddet sonra tekrar aradım ve tartıştık göndermiyorum dedi, yada gönderdim kargoda kaybolmuştur derim dedi ve üzerine hakaret edip, birde tehdit ederek sıkıyorsa gel buradan al denildi. kendilerini avukatlarım aracılığı ile bir kaç gün içerisinde mahkemeye vereceğim.
    Sizin ekleyebileceğiniz önerileriniz, tavsiyeleriniz var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DarkCasper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki-Honda-Yamaha-Suzuki
    Alıntı Engin_Ercan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bir sorunum var, Sahibinde.com üzerindeki bir ilanda ismi ve telefonu olan bir bayiyi arayarak, bir ay önce Bursa'nın bir ilçesinde bulunan bir motosiklet bayisinden sıfır bir scooter satın aldım, önce eft ile kaparo gönderdim, akşam eve teslim ettiklerinde de mail order yolu ile kalan miktarı kredi kartımdan çektiler, fakat hiç bir evrak vermediler, aradığımda, bir evrağın fabrikadan geleceğini ve daha sonra tescil için gerekli olan evrakları kargo ile göndereceklerini söylediler, bir müddet sonra tekrar aradım ve tartıştık göndermiyorum dedi, yada gönderdim kargoda kaybolmuştur derim dedi ve üzerine hakaret edip, birde tehdit ederek sıkıyorsa gel buradan al denildi. kendilerini avukatlarım aracılığı ile bir kaç gün içerisinde mahkemeye vereceğim.
    bence sakın insanların ne dediklerini takmadan olanları belgeli olarak anlatın herşeyi ile zaten dava sizin olacaktır bunu bir bayi yetkilisi olarak yazıyorum yani çok büyük ayıp yapmış kendileri

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Fatura gondermek zorunda, fatura almadim derseniz maliye ilgilenecektir Fabrikadan belge gelecek konusu dogru olabilir. Forza Facebook gruplarinda, bayilere araclarin geldigi ama karayollari uyum belgesinin gelmedigini soyluyorlardi. Ama o bayiiler araclari teslim etmiyormus, sizinki etmis. Plaka cikarabilmeniz icin fatura ve karayollari uyum belgesine ihtiyaciniz olacak.

Motosikleti
    YZFR25
    tekrar tahrik ederek ses kaydı almanız.

Motosikleti
    pulsar ns200
    Geçmiş olsun, ülkemizde bu tip esnaflar çok paranızla kepaze ediyorlar adamı, ismini verin satın aldiginiz yerin en azindan buralardan kimse gitmesin bir daha o dükkana

Hic bir evrak vermediler ise ortada bir alişveriş de yoktur. Dogal olarak tescil ettiremezsiniz. Fatura bile mi yok?

Fakat dava sürecinde mal geri iade edilecekse avukatiniz en dogru bilgiyi verecektir. Tahminimce kullanmamaniz gerekir
    birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    motolux
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatura gondermek zorunda, fatura almadim derseniz maliye ilgilenecektir Fabrikadan belge gelecek konusu dogru olabilir. Forza Facebook gruplarinda, bayilere araclarin geldigi ama karayollari uyum belgesinin gelmedigini soyluyorlardi. Ama o bayiiler araclari teslim etmiyormus, sizinki etmis. Plaka cikarabilmeniz icin fatura ve karayollari uyum belgesine ihtiyaciniz olacak.
    hem mahkemeye vereceğim, hemde fatura düzenlemediği, ötv beyanı verip ötv sini yatırmadığı için gelirler genel müdürlüğüne şikayet edeceğim, internet üzerinde ilan vererek satış yapan şirketlerin e-fatura düzenleme zorunluluğu var (googlede araştırdım öyle diyor)kazanacağı üç kuruşu helalinden yemek, kendsine teşekkür ettirip müşteri memnuniyeti kazanmak yerine haram lokma yemeyi tercih etti, birde maliye ceza kessin aklı başına gelsin. ayrıca avukat ve mahkeme masraflarınıda ödeyecek, çünkü ihtarname gönderdi avukatım. iş resmiyete dökülecek zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

Alıntı mkolia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, ülkemizde bu tip esnaflar çok paranızla kepaze ediyorlar adamı, ismini verin satın aldiginiz yerin en azindan buralardan kimse gitmesin bir daha o dükkana

Hic bir evrak vermediler ise ortada bir alişveriş de yoktur. Dogal olarak tescil ettiremezsiniz. Fatura bile mi yok?

Fakat dava sürecinde mal geri iade edilecekse avukatiniz en dogru bilgiyi verecektir. Tahminimce kullanmamaniz gerekir
    aynen hiç bir evrak yok ortada elimde olan ise eft dekontu ve kartımdan çektikleri paranın k.k. extresi.

birde böyle bir şey söz konusu da olabilir.
    https://www.akbank.com/kredi-karti-harcama-itirazi

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:11 ----------

Alıntı DarkCasper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence sakın insanların ne dediklerini takmadan olanları belgeli olarak anlatın herşeyi ile zaten dava sizin olacaktır bunu bir bayi yetkilisi olarak yazıyorum yani çok büyük ayıp yapmış kendileri
    üstad, hadi bayi böyle yaptı adanadaki fabrikayı arıyorum bir bayan çıkıyor telefona adeta dalga geçiyor, hiç bir yetkiliye ulaşamıyorum bayan ismini neci olduğunu söylemiyor. nsıl bir firmadır anlamadım doğrusu, en azından markaları adına bayisine yaptırım uygulaması gerekirdi.
    Yıllardır internet üzerinden alışveriş yaparım, böyle bir şey ile karşılaşmadım hatta satın aldığım ürün ile ilgili bir sorun olursa satıcıyı bilgilendiririm ve satıcı gereğini ypar. bilhassa n11 gibi yerlerde bir çok satıcı hakkında yada sattığı ürün hakkında yorumlar mevcut kimisi firmayı kötülemiş kimisi ürünü beğenmemiş kimiside kargodan şikayetçi
    emenyasin bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Motoru teslim ederken irsaliye falan hiç bir şey imzalatmadılarmı.Ellerinde teslim ettiklerine dair bir belge yokmu. Ben parayı yolladım bunlar motoru vermedi desen ne diyecekler merak ettim.

Gerçi şimdi baktımda zaten E-bike imiş araç.Buna zaten tescil yada plaka falan gerekmiyor diye biliyorum.

Motosikleti
    Bn125
    Çok geçmiş olsun. Keşke almadan önce bayiyi araştırsaydınız. Bayi adını verirseniz en azından uzak dururuz. Kazanacak olan sizsinizdir kesin ama yine de umarım bir sorun çıkmaz.

Motosikleti
    motolux
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru teslim ederken irsaliye falan hiç bir şey imzalatmadılarmı.Ellerinde teslim ettiklerine dair bir belge yokmu. Ben parayı yolladım bunlar motoru vermedi desen ne diyecekler merak ettim.

Gerçi şimdi baktımda zaten E-bike imiş araç.Buna zaten tescil yada plaka falan gerekmiyor diye biliyorum.
    araç e-bike değil Ross 50cc(80cc) scooter motoru teslim ettiler, ancak evraklara gelince yan çizdiler.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    marka ve bayiyi de yazsa idiniz keske dedigim baslik. davada haklisiniz. maliye biner tepelerine zaten. vergi kacakciligi cezasina kadar gider. kanunen belgelendirilmemis gelir hele de mali kayitli isletmeler icin buyuk bir gap. avukatinizin yonlendirmesiyle hareket edin, gecmis olsun.

Motosikleti
    motolux
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marka ve bayiyi de yazsa idiniz keske dedigim baslik. davada haklisiniz. maliye biner tepelerine zaten. vergi kacakciligi cezasina kadar gider. kanunen belgelendirilmemis gelir hele de mali kayitli isletmeler icin buyuk bir gap. avukatinizin yonlendirmesiyle hareket edin, gecmis olsun.
    bayiyi şimdilik yazmıyorum, ilerleyen zamanlarda duruma göre yazabilirim.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Ben olsam adam toplar gider bayiyi basarım. Sıkıyorsa vermesin faturayı.

Ama siz böyle yapmayın

Motosikleti
    motolux
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam adam toplar gider bayiyi basarım. Sıkıyorsa vermesin faturayı.

Ama siz böyle yapmayın

maşa varken, kor el ile tutulmaz. veririm mahkemeye zaten ihtar süresinin bitimine az kaldı pazartesi verilecek mahkemeye

Motosikleti
    Honda CBF150
    Hocam bende bursalıyım. Adana'daki fabrika dediğiniz için markayı tahmin edebiliyorum. O markayı satan pek fazla bayi yok die biliyorum bursa'da

Motosikleti
    motolux
    Alıntı qqferit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bende bursalıyım. Adana'daki fabrika dediğiniz için markayı tahmin edebiliyorum. O markayı satan pek fazla bayi yok die biliyorum bursa'da
    motolux firması bursanın bir ilçesinde ama şimdilik yazmıyorum.

Motosikleti
    motolux
    Arkadaşlar bugün avukatıma verdim
    önceden THH heyetine müracaat etmiş ve daha sonra ihtaname çekmiştim fakat bayi cevap vermedi bugün avukatıma verdim evrakları bakalım ne zaman sonuçlanacak

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Arkadaşlar bugün avukatıma verdim
    önceden THH heyetine müracaat etmiş ve daha sonra ihtaname çekmiştim fakat bayi cevap vermedi bugün avukatıma verdim evrakları bakalım ne zaman sonuçlanacak
    Tuketici Hakem Heyeti belli bir miktarin (eskiden 2000TL idi, simdi nedir bilemiyorum tavan deger) uzerindeki tuketim mallarinin islemleri ile ugrasmaz, bu urunlerle ilgili olarak zaten Tuketici Mahkemesi'ne basvurmaniz gerekir.

Motosikleti
    motolux
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tuketici Hakem Heyeti belli bir miktarin (eskiden 2000TL idi, simdi nedir bilemiyorum tavan deger) uzerindeki tuketim mallarinin islemleri ile ugrasmaz, bu urunlerle ilgili olarak zaten Tuketici Mahkemesi'ne basvurmaniz gerekir.
    THH başvuru yaptım zaten il THH ayrıca avukatımada verdim o ilgilenecek

Motosikleti
    motolux
    Yardımı geçen fikir veren herkese teşekkür ederim sorunum ile ilgili önce THH müracaat ettim bildiğiniz gibi 45-50 gün oldu ses yok, avukatım ihtar çekmem söyledi, ihtar çektik yine bayiden ses yok, en son avukatım aracılığı ile bir şekilde aldım evrakları mı, bugün plakayı çıkarttım, motor alacak arkadaşların kesinlikle motolux firmasından ve mudanyadaki bayisinden uzak durmalarını tavsiye ediyorum.
    Ayrıca o bayiye (o şahsa) hakkımı helal etmiyorum beni 45-50 gün mağdur etti ve 1500 TL avukatlık masrafı ödemem sebep oldu, zehir zıkkım olsun her kuruşu, hastane ilaç parası olsun ona. Sizlere tavsiye bir şey alacaksanız bulunduğunuz yerde görerek alın ve para Bi yana mal Bi yana diyerek alın benim gibi paranızla rezil olmayın.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Bayinin adını neden yazmıyorsunuz bende onu anlamış değilim ? Şimdilik yazmıyorum diye belirtmişsiniz bir kaç cevapta garip geldi. Gidip basacak değiliz merak etme.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)