Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KALBİ DURAN ADAMA YAPILAN ILK YARDIM

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Forza
    tommygun ve yürekçe bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Geçen sonbahar işyerime 100 metre uzaklıkta bir amca kalp krizi geçirmişti , burada poliklinikteki doktorlar koşmuştu yardıma uzun süre kalp masajı yapmıştı sonra ambulans gelmişti..Benzerini gözümle gördüm ve sanırım amca vefat etmişti..Rabbim kimseye yaşatmasın..

Motosikleti
    Forza
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sonbahar işyerime 100 metre uzaklıkta bir amca kalp krizi geçirmişti , burada poliklinikteki doktorlar koşmuştu yardıma uzun süre kalp masajı yapmıştı sonra ambulans gelmişti..Benzerini gözümle gördüm ve sanırım amca vefat etmişti..Rabbim kimseye yaşatmasın..
    Geçmiş olsun

Motosikleti
    yamaha x-max 250
    geçmiş olsun

Motosikleti
    cıks
    2 sene önce tam bir gün sonra ilkyardım sınavına girecektim, işten geldim eve...binanın önünde sokakta bir sigara içip öyle gireyim dedim eve, tam yarısını çekmişken sigaranın sokaktan feryat figan babam ölüyor sesleri geldi, önce tırstım bu işin kavgası var cinayeti var , baktım bir kaç kişi gidince hadi bende gideyim dedim ve eve girdim, amca koltukta gözler kapalı dil hafif dışarda, içerde bir sürü insan var ama herkes şokta :S

hemen ambulansı aradınız mı diye sordum, bön bön yüzüme bakıyorlar, dedim birisi acilen arasın, nabız ve nefes kontrolü yaptım...nabız var ama nefesi anlayamadım, yere indirelim diyerek yatırdık, temiz bir bez ve küçük cam veya ayna istedim, nefes kontrolü için bunları yaparken ambulansı da aradım baktım millette bir cacık yok, dilini ağzını sildim...bir anda nabız kesildi, ellerimde can verdi adam, ben kalp masajına geçecekken hemşireler geldi şok aleti ile direk şok verdiler...

direk hastaneye götürdüler ama adam vefat etmiş, allah taksiratını affetsin

ilk yardım, motosiklet kullanmaktan daha önemli... her an bir sevdiğinize yardım etmek zorunda kalabilirsiniz

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    İş yerim ilkyardım eğitimine gönderdi. Çok basit hareketlerle bir can kurtulabilecekken çok saçma nedenlerle ölünebiliyor.

Örneğin geçen gün 20. ölüm yıl dönümünü andığımız Kemal Sunal (20 mi oha!)

Uçak korkusuna bağlı olarak aşırı nabız ile beraber kalp yeterli kanı pompalıyamıyor ve bayılıyor. Sadece yere uzanıp "baş-çene" pozisyonu verilse anında bilinci yerine gelecekken, başının altına saçma şekilde bir yastık konuyor ve hava yolu iyice tıkanıyor. Nefes ve Nabız kankadır. Bir olmazsa diğeri de yoktur veya birkaç saniye içerisinde öbürü de olmayacaktır. Hava yolu tıkanınca nabız da duruyor. Nabız olmayınca hayat da olmuyor.

Psikolojik etmen: Kabin ekibi veya yolcular arasından Hekim değil ama ilkyardım bilen olsa da, zor durumda kalan kişi Kemal Sunal olunca, "ulan yanlış bişey yapsak koskoca Kemal Sunal'ı öldürdü olacak, millet asar beni topa tutar" diye tahminimce müdahaleyi minimumda tuttular.

İlk yardım öğrenmekte ve yeri gelince uygulamakta fayda var.

Ölecek kişi evet ölüyor ama basit ilk yardım uygulamaları yapılmayınca, ölmeyecek kişi de ölüyor.
    potasyum bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    cıks
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İş yerim ilkyardım eğitimine gönderdi. Çok basit hareketlerle bir can kurtulabilecekken çok saçma nedenlerle ölünebiliyor.

Örneğin geçen gün 20. ölüm yıl dönümünü andığımız Kemal Sunal (20 mi oha!)

Uçak korkusuna bağlı olarak aşırı nabız ile beraber kalp yeterli kanı pompalıyamıyor ve bayılıyor. Sadece yere uzanıp "baş-çene" pozisyonu verilse anında bilinci yerine gelecekken, başının altına saçma şekilde bir yastık konuyor ve hava yolu iyice tıkanıyor. Nefes ve Nabız kankadır. Bir olmazsa diğeri de yoktur veya birkaç saniye içerisinde öbürü de olmayacaktır. Hava yolu tıkanınca nabız da duruyor. Nabız olmayınca hayat da olmuyor.

Psikolojik etmen: Kabin ekibi veya yolcular arasından Hekim değil ama ilkyardım bilen olsa da, zor durumda kalan kişi Kemal Sunal olunca, "ulan yanlış bişey yapsak koskoca Kemal Sunal'ı öldürdü olacak, millet asar beni topa tutar" diye tahminimce müdahaleyi minimumda tuttular.

İlk yardım öğrenmekte ve yeri gelince uygulamakta fayda var.

Ölecek kişi evet ölüyor ama basit ilk yardım uygulamaları yapılmayınca, ölmeyecek kişi de ölüyor.
    sırf bu yüzden thy eğitim vermeye başladı, daha öncesinde eğitim bildiğim kadarıyla yoktu
    halimiz itten beter, keyfimiz paşada yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)