Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bir de derler ki motorcular birbirine selam verir.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nicksizabla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok pahalı, zam da gelmiş...
    Arkadaşlar kim uydurdu bunu?

Daha doğrusu böyle bir şey var da altındaki motora göre mı muamele yapıyorsunuz?

Bir çoğunuz gerçekten öyle görünen köy kılavuz istemiyor.

Adam mt7 sürüyor karşısından geçiyoruz (ben artciyim) korna çalıp selam veriyoruz afedersiniz adamın umrunda değil. Görmemiş gibi yapıyor ki görmeme duymama şansı yokken.
    Bursa trafiğinde biz sürekli bunu yaşıyoruz. 100 motor görüyorsak 10 tanesi selam veriyor.
    Maddiyata göre adam seçmeyin. Bugün veren Allah yarın alır ya da verir. Biraz sitem dolu oldu ama olsun. Ne yani bindiğiniz motor iyi değilse biz selam vermeye bile layık değil miyiz (buraya bir küfür uydurun) ?
    kenan_gül bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xmax250
    motosiklet ya da modelinle alakası yok bunun.. halkmız genel olarak selam verip alan bir topluluk degil.. apartmanda, iş yerinde asansörde ya da kapıda kaç kere selam verip alıyorsunuz?
    TAYFUNBORA bunu beğendi.

Nicksizabla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok pahalı, zam da gelmiş...
    Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet ya da modelinle alakası yok bunun.. halkmız genel olarak selam verip alan bir topluluk degil.. apartmanda, iş yerinde asansörde ya da kapıda kaç kere selam verip alıyorsunuz?
    Aile apartmanı olduğu için sürekli. Mahallede de selam veririz çoğu tanıdık. Iş yerinde de selamlaşıyorduk. Belki bu yüzden tuhaf geliyor. Ama bakın bundan 2-3 sene önce daha çok selam veriyordu herkes. Çok ciddiyim. Şu son 1 senedir birşey olmuş motorculara.

Motosikleti
    xmax250
    Alıntı Nicksizabla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aile apartmanı olduğu için sürekli. Mahallede de selam veririz çoğu tanıdık. Iş yerinde de selamlaşıyorduk. Belki bu yüzden tuhaf geliyor. Ama bakın bundan 2-3 sene önce daha çok selam veriyordu herkes. Çok ciddiyim. Şu son 1 senedir birşey olmuş motorculara.
    sahsınıza sordugum bir soru degildi o kucuk yerde ya da uzun zamandır aynı yerde yasamanın avantajı sizim ki..

kendimle alakalı da cevap veriyim sehir icinde ben de selam vermem ayrıca.. trafikle mi ugrasiyim kafamda ki sorunları mı dusuniyim derken genelde fark etmem bile..

uzun yolda hedef de kafa da keyif almak modunda oldugu icin istisnasız selam da veririm alırım...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bence çok önemli birşey değil. Motosiklet eskiden tek tüktü, motorcu azdı. Şimdi her yer motor, ama motorcu sayısı yine az. Herkese selam vermenin anlamı yok. Ama biri selam verirse de almak lazım.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Bu iş cideen garip. Bazıları hiç umursamıyor. Ben şahsen geçen yolda kaldım. Ama tam apaçi spec. Kask şort atlet ile. 6 7 kişi durdu. Hatta bi r25li arkadaş nere gidiyorsan bırakayım dedi. Crf250 li bi arkadaş saolsun durdu avadanlık verdi de sorunu çözdüm. Eğer bu mesajı görürse Allah razı olsun ondan

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Terlik de var mıydı bari? :D

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Terlik de var mıydı bari?
    Yok eldivenim vardı sanırım. :D

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Boşverin, takmayın. Görmemiş olabilir, müzik dinliyordur duymamış olabilir ya da sizi ekipmansız görmüştür o nedenle selamınızı bilerek isteyerek almamış olabilir. İstanbul trafiği için konuşayım; çok fazla motosiklet var, hepsine selam vermeye kalksak süremeyiz. Ha Allah'ın unuttuğu dağ yolunda bir motosiklet ile karşı karşıya gelirsiniz selamlaşırsınız ama şehir trafiğinde selamlaşma çabasına girmeyin bence.
    soulexit, leons ve ilhan5757 bunu beğendiler.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    cok haklisiniz. ben hangi scooter luya selam versem donus aliyorum. ama mt7 ve turevleri yapmiyor. egolari selam alip vermeye yetmiyor herhalde. motor buyudukce ego kuculmezse sonuclari video kayit.

daha dun 5 motorsikletliye selam verdim. 3 u scooter. 1 tanesiyle kirmizi isikta sohbet ettik falan hatta. diger 2 tanesinden biri mt ve tahmin edin gecti sadece. 1 tanesi de yine adv idi o da gecti. suzuki gsxs1000 gunune geldik, sadece scooterlara selam verecegim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kesin salih klonu..heyecani kaybolan siteyi canlandirma hareketleri

Neden karsidan gelen adama korna calip selam veriyosun(hikaye ama gercek kabul edelim)

Adam isiklarda yaninda durur kafanla referans yapabilirsin de deli gibi karsidan gelen adama neden selam verilir,amatorluk baska da bisey degil.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok haklisiniz. ben hangi scooter luya selam versem donus aliyorum. ama mt7 ve turevleri yapmiyor. egolari selam alip vermeye yetmiyor herhalde. motor buyudukce ego kuculmezse sonuclari video kayit.

daha dun 5 motorsikletliye selam verdim. 3 u scooter. 1 tanesiyle kirmizi isikta sohbet ettik falan hatta. diger 2 tanesinden biri mt ve tahmin edin gecti sadece. 1 tanesi de yine adv idi o da gecti. suzuki gsxs1000 gunune geldik, sadece scooterlara selam verecegim.
    popüler model motosiklete binenler genelde tatsumo oluyor. bundan dolayı bizim kültürümüze pek aşina değiller.

Motosikleti
    MT 25
    Sürüş sırasında karşı şeritteki motorcuya selam vermek bence saçma. Bana selam veriyorlar fakat ben onun bana verilmiş bir selam mı yoksa öndeki arabaya çalınmış bir korna'mı olduğunu ayırt edemiyorum. Şeridimdeki insanlarla da selam verip alıyorum çok nadir geri almadığım ve selam veremediğim durumlar söz konusu olabiliyor.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Belki korna çalmanin sadece uyarı amaçlı ve gereksiz kullanmanin hem ayıp hem de yasak olduğunu biliyorlardır. Bu yüzden size korna çalmamışlardır.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Ben genelde karşılaşmalarda, ( eğer sol elim debriyajda meşgul değilse ) Hayl Hitler şeklinde nazi selamı veriyorum.
    Sakın yanlış anlaşılmasın . Irkçılığı zerre kadar sevmem. Yalnız motosiklet üzerinde bence en güzel selam şekli.
    Ayrıca mümkün olduğu kadar selam konusunda gayretli olsam da , ego veya daha başka sebeplerle ÇEKİNCE de kalanlara yalnızca acıyorum.Selamlarımızla.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Ekipmansız apaçi gibi geziyorsa ne alırım ne veririm. Ama ekipmanlı, cg ci apaçi gibi gezinen biri değilse alırım da veririm de. Tabii duyarsam alırım selamı çünkü çoğunlukla interkom açık oluyor. Bir de çoğunlukla uzun yolda selamlaşırım şehir içinde kimin neye el kaldırdığı korna bastığı belli olmuyor.
    TimFx bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Neden karsidan gelen adama korna calip selam veriyosun(hikaye ama gercek kabul edelim)

Adam isiklarda yaninda durur kafanla referans yapabilirsin de deli gibi karsidan gelen adama neden selam verilir,amatorluk baska da bisey degil.
    Gözüm üzerinde
    ero__ bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Şehiriçinde, nispeten motorun çok olduğu yerleşim yerlerinde selamlaşma anlamsız.
    Geziye çıkmışsındır dağ, bayır, köy yardırıyorsundur, o zaman selam verilir.
    Uzun yoldasındır sollarsın, sollanırsın o esna selam verilir/alınır.

Ben şahsen şunları tecrübe ettim:

Bi keresinde ta Kilis'ten Bursa'ya gelmeye kalktım, Kayseri'ye giriş yapıyorum. Yanımda bi araba, adamlar camlara çıktı (bir kişi de değil) el sallamalar, "selamün aleyküm" diye bağırmalar falan . Tabi altımda o zaman 390 Duke var, turuncu lolipop gibi bi şey, 1km mesafeden seçiliyor, çantalar falan da olunca yabancı turist falan mı sandılar ne?

Bi de, şu an yaşadığım küçük bi ilçede gene bi öğlen atladım motora dolanarak okula gidiyorum, bölünmüş yollu ana caddede 3-4 tane büyük KTM'li bi grup geliyor, artçılı falan geziye çıkmışlar belli, gene onlar da kornalar, sellektörler, el sallamalar falan düğün konvoyu gibi geçtiler. Altımda da bu sefer 690 Duke var.

Benim kanım, aynı marka nispeten nadir görülen motorlara binenler, karşılaşanlar selamlaşmaya daha bi hevesli.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Otomatik duzeltme?

https://www.merriam-webster.com/dictionary/reverence
    Hırbonen bunu beğendi.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    siyanoz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)