Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2020 xmax 300 lerin 200 300 km de satılması şüpheli bi durum mu var acep?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Sahibinden ilanlarında 2020 xmax 300 lerin 200 300 km de bisürü ilanı olmaya başladı. acaba fabr. çıkıslı sorunlu motorlar mı forza 250 gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

al sat yapip para kazanan tiplerdir mutlaka
    zamlardan önce almis, piyasasi olan bir bir motor sonucta

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Tek yanıt Para ...
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

2020 model xmx 300 yok ki.
    250'likse, al sat yapıyorlardır, adam ötv indiriminde 24'e almışsa motor olmuş sana 37 bin 32'ye satsa 29'a bile satsa karda hesabı. Ama bunu yapan da farkında değil ki aslında o günkü 24 bin şu an zaten 30 bin olmuş, ne kadar kardadır düşündürücü. TL'nin alım gücü düşüyor, o gün 24'e alabildiğini bugün de 24'e alabiliyor olup da firma ekstradan sadece o markaya ya da modele zam koymuş olsa eyvallah ama zaten o günkü hiç bir motor artık o fiyat değil. Kar zarar hesabı da iyice şaştı. hani al sat yapmak için de bir malı almak eskisi kadar karlı değil gibi. Elinde bekledikçe eski modele dönmesi bir yana bir de paranın değerinin düşmesi var.

Normalde yeni kasa xmax'lerde kronik bir sorun yok diye biliyorum, en azından benim 3500km'dir yakıttaki cimriliğinden aşırı memnun olduğum yeni kasa xmax'imin en ufak bir kronik sorunu yok.
    Böyle giderse de bir daha xmax ya da bildik marka motorların sıfırını rüyamda görürüm herhalde. Ama olsun 2023'de düze çıkacaz motörler hep 2007'deki gibi 6 - 7bin TL olacak Ha bana o zaman da o fiyatlar fazla geliyordu alamıyordum o ayrı

Bazen ulan hala şu motor alma, fiyat şu bu konularında ne yazıyorum ben yaa deyip kendime gülüyorum, o kadar anlamsız geliyor ki. 37bin küsur lan sıfırı xmax'ın, ohaa. ne motoru, ne al satı..... Manyaklık dostummm.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu vesileyle Forza'nın fabrika çıkışı sorunlu olduğunu da öğrenmiş olduk.
    kenan_gül, gurcanozturk ve espresso bunu beğendiler.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Dediğiniz olay bir çok motosiklette mevcut, Cbr650 R için bir ara " sadece 100 km, sadece 300 km " ilanları çoktu.

Kredi faizlerinin düşük olması, 6 ay ertelemeli destek kredileri falan derken, insanlar " ben bunu alırım, binerim satarken de 3 000 TRY - 5 000 TRY fazlaya veririm, motosiklete de bedavaya binmiş olurum " kafasını yaşamaktalar.
    maktama bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı kivanc34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden ilanlarında 2020 xmax 300 lerin 200 300 km de bisürü ilanı olmaya başladı. acaba fabr. çıkıslı sorunlu motorlar mı forza 250 gibi.
    Büyük ihtimal sadece ilgilendiğiniz, ilanlarını incelediğiniz motor xmax olduğu için bu olay o motora özgü zannediyorsunuz. Ancak Gökhan_Aygün'ün de dediği gibi al-satçılar bayiilerin elinde çok da bulun(a)mayan, kar edebileceklerini düşündükleri bir çok motorda bunu yapıyorlar şu anda. Diğer motor ilanlarını inceleyerek/takip ederek bunu görebilirsiniz.
    Verebileceğim ufak bir öneri şu olabilir: "500km'de... 1000 km'de sadece rodajı uzun yolda yapılmıştır" diye yazanlardan uzak durun Rodaj uzun yolda yapılmaz (yapılır yapılmasına da bunu bilgi mahiyetinde yazanların motosiklet bilgisinden şüphe ederim ben. Şehir içi dur-kalk trafiği olan , motorun soğuyup ısınma zamanı olabilecek bir rodaj uygun yapılandır. )
    Gökhan_Aygün bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)