Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Bloğu Temizleme

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Merhaba herkese arkdaşlar ben köyde çaşadığım için motorumun bloğu çok pis oluyor yıkıyorum ama yinede çıkmıyor lekeler beyaz beyaz kalıyor çok gıcık oluyorum bu lekeleri nasıl temizlerim motor bloğum nasıl temiz olur nette aradım ama bulamadım önereceğiniz ürün varmı acbaa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Fotoğrafını at bakalım,belki çıkmayan bir lekedir

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Malesef ki bahsettiğiniz o beyaz lekeler büyük ihtimalle leke değil, boya döküntüsü. Bunu düzeltmenin tek yolu da bloğun ısıya dayanıklı boya ile birkaç kat düzgünce temizlenip boyanması.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef ki bahsettiğiniz o beyaz lekeler büyük ihtimalle leke değil, boya döküntüsü. Bunu düzeltmenin tek yolu da bloğun ısıya dayanıklı boya ile birkaç kat düzgünce temizlenip boyanması.

zaten o dediklerin var hocam renk atması çok kötü olmuş ama onun dışında beyaz lekelerde var fotoda onlar pek belli olmuyor bu şeklde
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğrafını at bakalım,belki çıkmayan bir lekedir

aşağıya attım fotoyu bunlar renk atması boyamak gerek bunun dışında beyaz lekeler var da akşam oldugu için pek çekemedim

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Diğer beyaz lekeler de muhtemelen boyanın zamanla ısıya verdiği tepkiden oluşan bozunmalardır. En mantıklısı ısıya dayanıklı boya alıp 3 kat kadar doğru bir uygulama ile boyamak. Isıya dayanıklı boyalarda sprey versiyonlarında parlak siyah bulmanız zor, mat siyah bulmanız kolay olacaktır. Standart bir sprey ile sonuç kısa vadede güzel, uzun vadede sorun yaratır. Uygulama öncesi yüzeyin sabırla temizlenmesinin, katlar arası bekleme sürelerinin önemini hatırlatmak isterim.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğer beyaz lekeler de muhtemelen boyanın zamanla ısıya verdiği tepkiden oluşan bozunmalardır. En mantıklısı ısıya dayanıklı boya alıp 3 kat kadar doğru bir uygulama ile boyamak. Isıya dayanıklı boyalarda sprey versiyonlarında parlak siyah bulmanız zor, mat siyah bulmanız kolay olacaktır. Standart bir sprey ile sonuç kısa vadede güzel, uzun vadede sorun yaratır. Uygulama öncesi yüzeyin sabırla temizlenmesinin, katlar arası bekleme sürelerinin önemini hatırlatmak isterim.

çok sağolun hocam dediğiniz gibi ısıya dayanıklı siyah bulamadım bildiğimiz sprey boya ile boyasam ne olur zamanla renk çıkmasının dışında motora zarar olurmu acaba

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Kimseden ses çıkmayınca evde duran göğüs plastik parlatıcı varya süt gibi beyaz ondan denedim motor bloğuna süper durdu parladı Tam istediğim gibi oldu zararı olmaz değil mi boyaya felan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)