Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Selamlar yaş 46 motosiklet eğitimi almak istiyorum.ama....

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar herkese selamlar.motor tutkum çocukluğumdan beri var.babama zorla aldırdığım 50 cclik mobiletten beri (30 sene önce)motor sürmedim.şimdi tekrar hevesim nüksetti.motor almadan önce eğitim alayım dedim.ama hondanın sürüş eğitimi full dolu.eğitim almadanda sürmek istemiyorum.mekanım bursa orhangazi ilçesinde.eğitim ve motor konusunda tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Honda eğitimler ayın 15'inde saat 12:00'da açılır. Yani haftaya belirttiğim gün ve saatte girip eğitim kaydı yaptırabilirsiniz.

Honda olmazsa, Yamaha Riding Academy'de iyidir. Ancak tek gündür eğitim.
    ERCEYLAN bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Bmw riding academy, sdr, osocan riders buralardan da egitim alabilirsin.
    ERCEYLAN ve Okan Sinan Ocan bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Abimiz yaşındasınız, bu saatten sonra motosiklet tavsiye etmiyorum, 22 yıl bir fiil motosiklet kullandım,bir sezon yarıştım, sayısız kez piste çıktım, 35 yaşından sonra hem piskolojik hem de fizyolojik olarak vücut 20 li yaşlardaki gibi olmuyor, insanın kafası yoğunlaşıyor, birçok sorumluluk oluyor, vucut daha çabuk yoruluyor esnekliğini yitiriyor, gözler kulaklar, reflexler herşey azalıyor, tamam çıkıp piste yarışmayacaksınız ama özellikle caddeler daha tehlikeli, heleki büyük şehirler, geçmişten bir tecrübeniz olsa hadi diyecektim 3-5 sene daha kullanın, ama hiç tecrübeniz yok, bence önce kendinizi sonra sevdiklerinizi düşünün vazgeçin bu sevdadan kimsenin gazına lafınada bakmayın, millet yanına yandaş arıyor, bir kaza geçirdiğinizde ki geçireceksiniz zaten umarım bu büyük olmaz, kimse kalmıyor yanızıda vicdanınız ve sevdikleriniz üzülecek.

Bende tavsiye sadece sonuçta kendi fikriniz, ben bile 37 yaşımda olmama rağmen geçmişten çok tecrübeli olmama rağmen yavaştan azalltım motosikletimi, 2'di teke düşürdüm, onada herzaman binmiyorum artık, arabamla güvenli bir büçümde seyahat ediyorum.

ülkemizde yanlış kanunlar var malesef,Türk insanı genel koşullardan çok yıpranıyor, buda birde kuralsızlık, kanunsuzluk ve cehalet eklendiği için, otomobil dahil tüm ehliyetler 60 yaşından sonra iptal edilmeli malesef bizim ülkemizin gerçeği bu heleki motosiklet, valentino rossi olsa 50 yaşından sonra tırtlar malesef, motosiklet sağlıklı kullanım yaşı 50 dir. benim görüşlerim bu yönde.
    ERCEYLAN ve Dumlupınar bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Oocan nikli üyemize mesaj atın yardımcı olur.
    Kendisi sürüş eğitmenidir ve sanıyorum hemen hemen aynı yaştasınız.
    İyi bir eğitim alıp akıllı bir başlangıç yaparsanız uzun yıllar keyifle motosiklet kullanırsınız.
    Ben 39 yıldır bu meretin üzerindeyim ve elim ayağım tutmaz olsa dahi motorun üstüne bindirip indirecek birini bulduğum sürece kullanmaktan vazgeçmeye niyetim yok.
    Sizde vazgeçmeyin.
    ERCEYLAN, Okan Sinan Ocan ve 007mac bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Motosiklet terapi gibidir, yaşı olmaz ...iyi birkaç eğitim ve kısa ara geciş motorları sonrası iri cüsseli bir enduro ile keyfinize bakabilirsiniz..
    007mac bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    @shamy kardeşim bir yere kadar doğru söylüyor. Lakin, bu bir tutku..
    ancak her tecrübe farklı yaşam ve şartların sonucudur.
    Yaşanmamışların keske'si daha zor ve ağırdır. İmkân varken, size verilmiş olan yaşam armaganinin hakkını verin.. bu arada 42 yaşındayım

bende 40'ından sonra motora bindim, 3 yılda 3.motorumu aldım, toplam yaklaşık 40 bin km. yaptım. hiç bir eğitim falanda almadım. elim ayağım tuttukçada üzerinden inecek değilim. kişi kendini bildikten sonra problem yok azizim. malum bu meret benzinle çalışıyorda... üstündekinin neyle çalıştığı önemli. gazla çalışan insanlara göre bişi değil bu.
    GezeGeze bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hus Te 250 İ - Tri Th 900 C - Duc Pa 1299 S
    Merhaba california superbike school da eğitim almanı tavsiye ederim Türkiye şubesi aslında biraz daha başarısız ama imkan ve eğitim olarak diğer eğitim okullarından +1 önde benim şahsi fikrim hatta imkanınız varsa bir hafta için avrupaya çıkıp oradan 1 ve 2 kurları almanız sizin için büyük bir artı olacaktır.

Motosikleti
    Honda
    sakin olaki üstteki öneriyi ciddiye alip california superbike school da egitim falan almaya kalkmayin.
    Ihtiyaciniz olan egitimle alakasi yoktur.
    Okuyunca dehsete kapildim.
    Aman ha!!!!
    Okan Sinan Ocan ve yürekçe bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakin olaki üstteki öneriyi ciddiye alip california superbike school da egitim falan almaya kalkmayin.
    Ihtiyaciniz olan egitimle alakasi yoktur.
    Okuyunca dehsete kapildim.
    Aman ha!!!!
    Ben almayı düşünüyorum acaba neden böyle bir şey söyledin açıklarsan çok sevinirim.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Eğitim mucize olmasa da önce eğitimle başlamak en iyisi bende motosiklet kullanmaya 37 yaşımda başladım , 2. motorum toplam 58000 km yol yaptım , düşe kalka biraz öğrendim diyelim.Ama başlangıçtan gelen hatalar sizinle gidiyor mesela hala iki ayağımı aynı anda yere koyuyorum sağda solda sadece sol ayağını yere koyup , sağ ayak arka frende duranları görünce imrensemde.Bunun gibi tonla ayrıntı var.
    Honda 2 seviyeye gittim , ne kadar eksiğim olduğunu gördüm çoğu hatamda kemikleşmiş , çok mucize bir eğitim değil ama eğitimle başlamak iyi.Benim önerim bu , en kötü bu eğitimlerde yapılanları kendiniz trafik olmayan bir alanda çalışmanız ama irade lazım mesela honda'ya para vermemiş olsam 2 gün gitmezdim muhtemelen zor geldiğinden.
    Bu arada en azından bir eğitime yedek olarak kaydolun sonra kayıt açılınca cep telefonuna mesaj geliyor ben 14 şubatta gittim , kılıbık asillerden bazıları eğitimden vazgeçince :D
    Bu arada kaydolurken honda fun clup üyesi olun %5 indirim , şirket varsa faturayı da şirkete kestirin.

Alıntı kill-joy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 40'ından sonra motora bindim, 3 yılda 3.motorumu aldım, toplam yaklaşık 40 bin km. yaptım. hiç bir eğitim falanda almadım. elim ayağım tuttukçada üzerinden inecek değilim. kişi kendini bildikten sonra problem yok azizim. malum bu meret benzinle çalışıyorda... üstündekinin neyle çalıştığı önemli. gazla çalışan insanlara göre bişi değil bu.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Css eğitimi her zaman olmuyor zaten abimizede uygun değil. Honda güvenli surus merkezini arayıp rezervasyonun açıldığı gün size mesaj gönderilmesini isteyin bence, hemen o gün rezervasyon yaparsanız haftasonuna bile yer bulabilirsiniz. Yaşınız konusunda söylenenler tam anlamıyla safsata, laf salatası. Takmayin. Oldu olacak 60 yasindakiler dışarı bile çıkmasın hatta hepsini yakalim sabun yapalım. Mirketlerden ders almayın, Honda 1. Seviye eğitim sonrasında 2. Seviye eğitim işinizi görecektir. Bir de full koruma surerseniz çiçek.

Motosikleti
    Honda
    Alıntı Ufuk Uzun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben almayı düşünüyorum acaba neden böyle bir şey söyledin açıklarsan çok sevinirim.
    Abicim adam motosiklet kullanmayi ögrenecegim diyor, pist yarisçisi olacagim demiyor.
    CSS yol, trafik egitimi vermez.
    Gidersin hizli viraj dönmeyi ögrenirsin.
    Yani pist yarisçisi olma niyetin varsa ilk gidecegin yer orasi.
    Ama önce motosiklet kullanmayi ögrenecegim diyorsan adres baska yer.
    Sonra pisersin, gelisirsin, farkli seyler ve heyecanlar denemek istersin,
    iste o zaman Css seni bekler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim adam motosiklet kullanmayi ögrenecegim diyor, pist yarisçisi olacagim demiyor.
    CSS yol, trafik egitimi vermez.
    Gidersin hizli viraj dönmeyi ögrenirsin.
    Yani pist yarisçisi olma niyetin varsa ilk gidecegin yer orasi.
    Ama önce motosiklet kullanmayi ögrenecegim diyorsan adres baska yer.
    Sonra pisersin, gelisirsin, farkli seyler ve heyecanlar denemek istersin,
    iste o zaman Css seni bekler.
    Anladım, teşekkür ederim haklısınız.
    feti_can bunu beğendi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı Ufuk Uzun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İleri düzey yarış dinamikleri ağırlıklı ve yoğun tempolu bir eğitim olduğu için. Başlangıç eğitimi değil yani. Üstelik ucuz da değil.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    CSS alip sehir ici patlayanlar oluyormus

Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.Olumlu yazanda var olumsuz yazanda.Ruh halimi anlatırsam belki daha iyi kendimi anlatnış olurum.15-20 yaş arasında tam bir motorsiklet fanatiğiydim.O zamanlar çift kafa mobyletler - peugeotlor meşhurdu.Ama benim gözüm çift kafa JAWA daydı.Eskiler bilir.350 cc olması gerekir.Ama babamı ikna edemedim.Kendisine şimdi hak veriyorum ama benim içimde ukde kaldı.
    Yaşım 46.artık hayattan zevk almıyorum.Derlerya para var hayat var.İşte bende para var ama hayattan bir gr.bile zevk almıyorum.Bu yüzden aşırı kilo aldım.Tam 130 kiloyum.sigarada var.İçki yok ALLAHA şükür.Aileme çok sadık ve işimi severek yapıyorum.
    1 ay önce tesadüfen bu site ile tanıştım.belki içimde hayata dair yeniden başlama isteği olursa hızla kilo veririm sigarayı bırakırım.hayattan zevk almaya başlarım.eşimide ikna edersem yolculuklara çıkarız.siteyi okumasaydım belki direkt gider motor alır gelirdim.ama bu sitede benim başka forumlarda görmediğim kadar bilinçli ve bilgili arkadaşlar var.
    şimdi niyetim ilk başta honda 1. eğitimi var.sonra sizlerden ekipman konusunda yardım almak.akabinde gene sizlerin tavsiyesiyle 250 cc lik scooter veya vitesli motorsiklet.en sonda ise honda dan 2.ve 3. eğitimi almak.
    saygılarımla
    yürekçe ve espresso bunu beğendiler.

Dumlupınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ERCEYLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.Olumlu yazanda var olumsuz yazanda.Ruh halimi anlatırsam belki daha iyi kendimi anlatnış olurum.15-20 yaş arasında tam bir motorsiklet fanatiğiydim.O zamanlar çift kafa mobyletler - peugeotlor meşhurdu.Ama benim gözüm çift kafa JAWA daydı.Eskiler bilir.350 cc olması gerekir.Ama babamı ikna edemedim.Kendisine şimdi hak veriyorum ama benim içimde ukde kaldı.
    Yaşım 46.artık hayattan zevk almıyorum.Derlerya para var hayat var.İşte bende para var ama hayattan bir gr.bile zevk almıyorum.Bu yüzden aşırı kilo aldım.Tam 130 kiloyum.sigarada var.İçki yok ALLAHA şükür.Aileme çok sadık ve işimi severek yapıyorum.
    1 ay önce tesadüfen bu site ile tanıştım.belki içimde hayata dair yeniden başlama isteği olursa hızla kilo veririm sigarayı bırakırım.hayattan zevk almaya başlarım.eşimide ikna edersem yolculuklara çıkarız.siteyi okumasaydım belki direkt gider motor alır gelirdim.ama bu sitede benim başka forumlarda görmediğim kadar bilinçli ve bilgili arkadaşlar var.
    şimdi niyetim ilk başta honda 1. eğitimi var.sonra sizlerden ekipman konusunda yardım almak.akabinde gene sizlerin tavsiyesiyle 250 cc lik scooter veya vitesli motorsiklet.en sonda ise honda dan 2.ve 3. eğitimi almak.
    saygılarımla
    baba işin kötü yanı jawa tadını verecek motorda pek kalmadı

Motosikleti
    -
    Daha bugun Aydın Korkmaz hocadan egıtım aldım mukemmeldı,smart rıdıng hocası ve 15 yıllık honda acedemy hocası fakat sız bursadasınız o yuzden nasıl olur bılemıyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)