Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet ayaklık üretimi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikletim için orta sehpa alacağım. Üreticiye ayaklığın özelliklerini sorduğumda demir boru malzeme, et kalınlığı 2 mm dedi.
    Metal işinden anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim 2mm et kalınlığına sahip demir boru 200-210 kg ağırlığında motosikleti sorunsuz olarak taşır mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    yükü on veya arka lastikle ortak tasidigi icin.

taşır

Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yükü on veya arka lastikle ortak tasidigi icin.

taşır
    Motosiklet orta ayaklıktayken tekerler yere değmiyor ama 🤔

yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    2mm et kalınlığındaki boru 500 kg bile taşır sonuçta dik baskı yapıyor sıkıntı olmaz az çok bilirim bu işleri
    Ali Mert ve D e m i r bunu beğendiler.

Alıntı yawuz58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2mm et kalınlığındaki boru 500 kg bile taşır sonuçta dik baskı yapıyor sıkıntı olmaz az çok bilirim bu işleri
    Teşekkür ederim. Evet neticede dikey olarak basacak. Çok az bir açı var elbet ama dike yakın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Evet neticede dikey olarak basacak. Çok az bir açı var elbet ama dike yakın.
    Birde ayaklıkta kullanılan dikey çubuklar öyle uzun da değil. Sanırım 17-18cm ancak. Bu da dayanıklılığı artırır gibi

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    orta ayaktayken elbet bir tekeryere basar. pulsarlarda on teket mesela

Albertorun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660r+xtz660+honda cy50+monkey z50+mobylet
    Taşımasından endişen varsa şayet aliminyum kullanabilirsin. Üzerine çıkıp dans bile edebilirsin orta ayaktayken ;D

Alıntı Albertorun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taşımasından endişen varsa şayet aliminyum kullanabilirsin. Üzerine çıkıp dans bile edebilirsin orta ayaktayken ;D
    Öyle bir alternatifim yok. Hazır bu şekilde 2mm demir borudan üretilmiş bir ayaklık var. Alıp almamakta kararsız kalmıştım sadece. Malum 6 ay kış boyunca motosiklet evde yatacak ve bu süreçte motosiklet orta ayaklıkta duracak. Dayanıklılığı önemli.

3 hafta kış yaşıyoruz

Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 hafta kış yaşıyoruz
    Ne mutlu size

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Kısa borular olacağı için 200kg 2mm et kalınlığı olan boru için sorun olmaz. Sıkıntı yaşayacağınız tek şey kaynak noktaları olur. Gaz altı ile kaynak yaptırmanızı tavsiye ederim. Elektrik kaynağı çabuk kopuyor. zaten ayaklık sadece sehpaya alırken siz ayağınızla bastığınızda yük görüyor. motoru taşımaktan çok ayağınızı bastığınız anda kırılması muhtemel. 2mm bu yükü taşır. Örnek verecek olursak Makas krikoların et kalınlıkları 2.5mm - 3mm kadar. ama 2 ton kaldıracağı yazıyor.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    ben çelik konstrüksiyon fabrikasında çalışıyorum. 2mm profil gayet sağlam. sorun çıkmaz.

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu nasıl oluyor görüntü atar mısın?

Motosikleti
    Yamaha Niken
    orjinal orta sehpa için 2100TL talep ediyorlar
    muadil yapabilecek istanbul da bir yer var mı acaba

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    iki mm kalınlıkta dikişli boru mu, dikişsiz çekme boru mu, malzeme kalitesi olarak piyasayada çok çeşitli çelik boru var, test edilmiş Kullanıcıları tarafından denenmiş ürünlere bakın derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:00 ----------

Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki mm kalınlıkta dikişli boru mu, dikişsiz çekme boru mu, malzeme kalitesi olarak piyasayada çok çeşitli çelik boru var, test edilmiş Kullanıcıları tarafından denenmiş ürünlere bakın derim.
    Metal özellikleri hakkında üreticiden alabildiğim tek cevap, 2 mm kalınlığında demir boru dedi. Ürün görselini yükledim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:01 ----------

Alıntı BikeManiac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben çelik konstrüksiyon fabrikasında çalışıyorum. 2mm profil gayet sağlam. sorun çıkmaz.
    Teşekkür ederim. Ürün demir boru ve 2 mm et kalınlığı şeklinde bilgi verdi üretici. Görseli ekledim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısa borular olacağı için 200kg 2mm et kalınlığı olan boru için sorun olmaz. Sıkıntı yaşayacağınız tek şey kaynak noktaları olur. Gaz altı ile kaynak yaptırmanızı tavsiye ederim. Elektrik kaynağı çabuk kopuyor. zaten ayaklık sadece sehpaya alırken siz ayağınızla bastığınızda yük görüyor. motoru taşımaktan çok ayağınızı bastığınız anda kırılması muhtemel. 2mm bu yükü taşır. Örnek verecek olursak Makas krikoların et kalınlıkları 2.5mm - 3mm kadar. ama 2 ton kaldıracağı yazıyor.
    Hangi kaynak ile işlem yaptıklarını sormadım doğrusu. Demir boru ve 2 mm et kalınlığı olduğuna dair bilgileri de sordurarak öğrenebildim.
    Görseli ekledim

https://i.hizliresim.com/EcuMtv.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

https://i.hizliresim.com/v5mL3K.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:00 ----------

Metal özellikleri hakkında üreticiden alabildiğim tek cevap, 2 mm kalınlığında demir boru dedi. Ürün görselini yükledim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:01 ----------

Teşekkür ederim. Ürün demir boru ve 2 mm et kalınlığı şeklinde bilgi verdi üretici. Görseli ekledim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

Hangi kaynak ile işlem yaptıklarını sormadım doğrusu. Demir boru ve 2 mm et kalınlığı olduğuna dair bilgileri de sordurarak öğrenebildim.
    Görseli ekledim
    Ayaklık yayını nereden aldiniz acaba, bendeki gevsedigi icin 3.7 inch yay ariyorum

D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yawuz58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam, 600 lük racing makineler için ön ve arka ayaklık alırken neye dikkat edilmeli, çok farklı fiyatlarda ürünler var. en ucuzunu alıp yolumuza mı bakalım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)