Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gevsemıs Ayna Tamiri Olurmu ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar Merhaba Yamaha Xmax Kullanıcısıyım Sag Aynam zamanla gevsedi ayarlanabilir kısmı gıdon baglantısından gevsemedi bu ayarlanabilir kısmını sıkabiliyormuyuz daha once biyerde duymustum xmax aynaları tamır olmuyor dıye yapan varsa anlatabilirmi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tracer 900 2018
    Aynanin donen yere baglanan bolgesinde siyah bir kapak var kaldırınca altinda 10 numara lokmayla sıkılabilecek bir civata goreceksiniz. Ancak hicbir lokma girmiyor o deliğe. Bir lokma alir tasla dis yüzeyini inceltirseniz sıkabilirsiniz. Benim ayna da ayni halde ve elimdeki lokmalar olmayinca yetkili servise gittim, cunku mutlaka olmali diye dusundum burayi sikan bi alet edavat. Servis garantiden yeni ayna siparis etti yani onlarinda elinde yok uygun lokma. Inanilir gibi degil ama durum bu. Fabrikadan sıkılı halde geliyormus.
    Yaman1907 bunu beğendi.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Aynanın dışında bir yerden ayarlanıyorsa sıkılabilir yani sapıyla aynanın birleştiği yer ama aynanın içindeyse mecbur aynayı kırıp sıkmanız gerek.

sanırım ıcınde dısında kaucugu sıyırıpda sıkma yerı yok sanırım

aynen hocam ya cok sacma birsey sanırım yenı ayna sıparısı vericez azda bişey degilki 150 tl civarı bi ayna

Motosikleti
    xv250
    ayna fön gibi bir aletle ısıtılarak çıkartılıp sıkılıyor ama sizin aynanın tipini bilmiyorum

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı Yaman1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım ıcınde dısında kaucugu sıyırıpda sıkma yerı yok sanırım
    O zaman aynayı yani camı kırıp sıkabilirsin üstüne oraya cam kestirirsin bir daha.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    topuz mekanizmasıysa, yapıştırıcı sür, şöyle güzelce bi oynat, sonra ayarla bırak kurusun.

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Teknik olarak mümkün. Aynayı kırmadan çıkarabilirseniz içinde 8 mm anahtarla sıkılacak zımbırtı var. (ayna kırılırsa da otocam yapanlar tümsek ayna yerleştirebiliyor, yapmışlığım var.) Sakın düz ayna taktırmayın...

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...itlenir-2.html

Benim başıma geldi . Içinde sıkmak için vida filan yok en temizi değiştirmek ben yan sanayisini 120 tl ye almıştım xmax400 ün. Ikinci seçenek aynayı kendine göre ayarlayıp ince bir matkap ucu ile delip ince bir vida atıp sabitlemek ,

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler