Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bluetooth kulaklık önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar, malum apple airpods furyasından sonra kablosuz kulakiçi kulaklık doldu piyasa.

Motosiklet ve kask ile kullanan var ise aramızda, artı ve eksi yönleriyle tavsiyede bulunabilir misiniz ?
    Bütçeyi minimum fiyat/fayda oranını maksimumda tutmak hayat felsefemdir bu arada

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Her ne kadar kask icinde kullanmasam da, gectigimiz ay Xiaomi Redmi Airdots Tws bluetooth kulaklik aldim, ses olarak guzel de mikrofon olarak berbat. Kotu demiyorum bakin, berbat diyorum. Mikrofon olarak kullanacaksaniz almayin, aldirmayin. Yok sadece muzik dinlerim diyorsaniz alinabilir. Fiyati 120-130TL civarinda.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Xiaomi Redmi Airdots Tws Kask için hiç uygun değil. kaskın kulağa yaptığı baskı yüzünden kulak ağrısı yapıyor ve kendi kendine duraklat/devam tuşuna basıyor. gurcan abinin de dediği gibi mikrofon leş ötesi. kask için tercih edilmemeli. O yüzden bu modelden kesin uzak durun.
    gurcanozturk bunu beğendi.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Haylou t15. Sesi en yüksek veren cihaz şuan piyasada twsler arasından. Mikrofonu ortalama iş görür. Kaskta intercom boşluğu varsa hiçbir sorun yaşamazsınız

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ful face kask takip çıkarırken rahatsız etmeyecek kadar küçük olan var mı ki?

Kablolu kulaklıklar bile birkaç istisna dışında hepsi acıtıyor ya da oynuyor takıp çıkarırken kaskı.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    İntercom kullanıyorum normalde.

Merak ediyorum, şu airdotların mikrofona kötü diyorsunuz. Hani iyi olan da kaskın içinde sizin sesinizi karşıya aktarabilecek mi.
    Deneyen var mıdır aceba.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İntercom kullanıyorum normalde.

Merak ediyorum, şu airdotların mikrofona kötü diyorsunuz. Hani iyi olan da kaskın içinde sizin sesinizi karşıya aktarabilecek mi.
    Deneyen var mıdır aceba.
    Geçen e5de yolda kaldım. Dururken kask ile konuştum. Karşımdaki gayet iyi anlaşılıyor demişti. Ama seyir halindeyken interkom kadar işlevli olmaz.

Atacan KSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada V2
    airpods ile kullandım, sadece müzik dinlemek için yeterli. airpods şekli sebebi ile yani kulak dışına çıkan kısmının az olmasından dolayı kask içinde kullanıma bence en uygun kulaklık. tabii kaskı takıp çıkarırken dikkat etmek gerekiyor, ama kask içinde buff kullanıyorsanız çok da sıkıntı olmuyor.

Fakat daha sonra kn4000 aldım. çünkü airpods dinleme seviyesinde yeterli oluyor, arayan olması durumunda otomatik açma standard ayarlarda yok, bu yüzden hareket halinde hiç konuşamadım, telefonun özelliklerine bağlısınız. interkom olarak da yine kullanılabilecek telefon uygulamaları var fakat interkom yerini tutmuyor.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Henüz kaskı kafama geçirebildiğim bir kulaklığa rastlamadım.
    Bulursanız bana da haber verin.
    Şu hoparlörlü kulak tıkaçlarından bakmaktayım.

Motosikleti
    2017 Suzuki V-Strom DL 650
    Aynı dertten muzdarip biri olarak kulak içi kulaklığı kask ile birlikte kullanmanı tavsiye etmem. Ben sorunu jabra elite 25e ile çözdüm boyundan askılı bluetoth kulaklık. Boyutu küçük olduğu için kask içinde kulağa baskı yapmıyor. Üzerindeki tuşlar hareket halinde eldivenle çok rahat kullanılıyor.

Şarjı çok uzun süre gidiyor mikrofon performansı da harika. Otobanda 100 kmh ile giderken kask dışındaki mikrofon sesimi gayet iyi iletiyordu.

Müzik son sesi biraz kısık gelebilir. Daha iyi bir müzik sesi için elite 65e alabilirsin ama bence o kadar çıkmaya gerek yok.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Henüz kaskı kafama geçirebildiğim bir kulaklığa rastlamadım.
    Bulursanız bana da haber verin.
    Şu hoparlörlü kulak tıkaçlarından bakmaktayım.
    Plugfones...

Ideal cozum.
    COQ bunu beğendi.

enes_ayx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    PHILIPS TAUT102 1 ay oldu alalı ses kalitesi cidden iyi kaskın altında taktığımda da herhangi bir rahatsızlık vermiyor alabileceğin en küçük bu yurtiçinde tavsiye ederim mikrofunu 50km hızlara kadar konuşabiliyorum ondan sonra rüzgar sesi fazla geldiği için anlamıyor karşı taraf, taktından sonra herhangi bir oynama rahatsızlık vermiyor sadece kaskı çıkarırken zorlanıyorum. Fiyatı 360 almıştım mediamarketten. Günlük olarak bile kullanıyorum işimi görüyor.

Motosikleti
    Bn125
    Syllable s101 modelini kullanıyorum. Ses seviyesi oldukça yüksek ve müzik dinlemek için harika. Aliexpressten araştırarak almıştım yabancı sitelerde ve xiaomi tws den kat ve kat daha iyi. Kulaklığı tavsiye ederim ama mikrofon olarak nasıldır bilmiyorum. Airdotslardan mikrofon beklemek pek mantıklı değil. Mikrofon ve müzik istiyorsanız da airpod kadar iyisini ben görmedim. Huawein de airpodu var onlara da bakılabilir baya beğenilen modellerdir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)