Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask takmamanın acı tecrübesi.ders niteliğinde

Motovento
    REKLAM ALANI

Elimdeki kan malesef kask takmadan ilerleyen kurye arkadaşa ait.2 gün önce başka bir sokakdan çıkan motorla çarpıştı sokak başına gelmesine rağmen sanki başka bir aracın önüne çıkmayacağı garantisi varmış gibi girdi ve aynı kendisi gibi tam gaz gelen motorla çarpıştı.kafasına ağır bir darbe aldı şoka girdi ilk defa ilk yardım bilgim işe yaradı gerekli tüm müdahaleyi yaptım ambulansa teslim ettim bilgisini aldım durumu iyiymiş.elim heleki pantolonum kan içinde kaldı.kask takmayan bana bişey olmaz mantığındaki tüm kardeşlerime ibret olsun diye paylaşıyorum kazasız günler dilerim
    pea, Jeansque, Disturbed34 ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı EMRE_R19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/YjKrGF.jpg

kask takmayan bana bişey olmaz mantığındaki tüm kardeşlerime ibret olsun diye paylaşıyorum kazasız günler dilerim
    Eline sağlık,
    Mantığı olan insan kask takar, bana bir şey olmaz kafası mantık değildir.
    espresso bunu beğendi.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saçım bozulacak diyip kask takmayanlara ibret olsun.

Madrap2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2017
    Siyah güneş gözlüğü yoktu sanırım yoksa kulak cevresi ve göz üstünü %100 korurdu
    Not : 1hafta önce ciddi kaza geçirdim cidden sadece kask değil tüm ekipmanlarin takilmasi gerekiyor ayağımdaki spor ayakkabı bile firladi gitti keşke botum olsaydi demiştim
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Bizim milletimiz kültür olarak "bin tane nasihat versen sallamazlar" artık, çünkü en az 2 jenerasyondur(20 yıldır)aile/yakın çevre öyle gösteriyor, öğretiyor. "Musibet başlarına gelmeli ki öğrensinler" diyeceğim ama başlarına gelince bile öğrenMEmek için çabalayanlar çoğunlukta. "Bana bişey olmaz yeaaa" ya da "atın ölümü arpadan olsun yeaa" düşüncesi baskındır genelde. Bunu da havalı/artistik bulurlar, onların gözünde diğer türlü(güvenli/olması gerektiği gibi) düşünen de aciz/zayıf/bilgisiz/korkaktır.

(30 sene önce bir haber programına konu olan "aids" vidyolarının birinde adam birlikte olmak istdiğ ama "bende aids var ama" diyen hayat kadınına "atın ölümü arpadan olsun" demişti, o zaman böyle öküzümüz görece azdı, şimdi bakıyorumda çok daha çeşitli konularda çok daha fazlalar ne yazık ki).
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Biz maalesef bazı şeyleri hakkını vererek değil göstermelik yapıyoruz. Kask var mı var ama kolunda ya da kafasının tepesinde ve bağlanmamış şekilde. Askerde bile temizlik göstermelik yapılıyor, hijyene önem verilmiyor; sadece suyla paspaslanan hela ve aynı b.klu su ve paspala koridorlar temizleniyor. Covid 19 önlemleri gereği maske takmak zorunlu kılındı birçok şehirde, adam çenesinin altına maskeyi yerleştirmiş, maske var mı? var..Geçenlerde yeni bir vloggerın Yamaha'nın bir modelini test ettiği videoyu izliyorum; amcam diyor ki "ekipman şart", çok güzel de videoya bir bakıyorsun herifte ne eldiven, ne korumalı pantolon ne bot var, öyle armut gibi sürüyor test ettiği motoru. Konumuza dönecek olursak kaza yapan arkadaş umarım sağ ve sağlıklıdır.
    espresso ve bluent bunu beğendiler.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Bende kas takınca daralıyorum kapalı yer fobisinden dolayı kısa mesafede takmıyorum,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bence kavşağa geldiğinde hiç araç çıkmayacakmış gibi ilerlemesi kask takmamasından çok daha büyük problem. Türkiye'de milyonlarca araç sürücüsü bu şekilde araç kullanıyor, sokak aralarında gereksiz şekilde hızlı gidiyor. Hızlı dediğim de o sokağa göre hızlı, yani en fazla 40 km/saat gibi hızlar. Bu kullanım tarzı bence cehalet göstergesidir. Gördüğümde içimden "cahil ayının teki" sürüyor aracı derim ki genelde kemer de takmazlar. Bunların motorcu versiyonları da işte yukarıda bahsedilenler oluyor. Risk algısını milletçe kaybetmiş durumdayız. Yapılan kazaların büyük kısmı aslında kaza falan değil.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı Robinson_C adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende kas takınca daralıyorum kapalı yer fobisinden dolayı kısa mesafede takmıyorum,
    Bu da ilginç bir fobi. Uzun mesafede daralmıyor musun?

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu da ilginç bir fobi. Uzun mesafede daralmıyor musun?
    Daralıyorum durup sigara filan içiyorum sonra devam ediyorum yoluma,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı Robinson_C adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daralıyorum durup sigara filan içiyorum sonra devam ediyorum yoluma,
    Kendinizi zorlayıp alışmalısınız. Yeni başladıysanız belki evde rahat bir ortamda kaskla oturarak alışabilirsiniz. Bir tarafımdan atıyorum tabi bunu, kask takmayı seven birisi olarak söylemesi kolay. Ama yok olmuyor diyorsanız sürmeyin bence. Kısa mesafede özellikle şehir içinde kazaya karışmanız ve başınıza bir şey gelme ihtimali daha yüksek.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Alper600RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesajınız avatarınız ile baya örtüşmüş

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Doğal seleksiyon candır.

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Yine de bu tarz durumlarda kanın elinize ya da cildinize direk temasini da onleyin arkadaşlar.
    Binde bir ihtimal de olsa kan yoluyla bulaşan hastalıklar gelip sizi bulabilir
    espresso bunu beğendi.
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaskı takıp ceneden bağlamayanlar da var bir de.

ne yazık ki kurye arakdaşların işi cok zor, tak cıkar rahatsız oluyorlar.

Bu sekilde riske gireceklerine çene açılır ve bir beden büyük kask almaları bence daha mantıklı. hiç olmamasındansa daha iyi olur

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı Alper600RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sırf bu yuzden sac uzattim....

eger hayat bizr uyamiyorsa biz ona uyacağız

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    valla kask önemli 2014 de ettim kazada kaskımla aracın camını patlamıstım hala aynı kaskı kullanuyorum yeni motor aldım 3 gün once bende degiştircem yakın zamanda catlak kaskla geziyoz yıllardır
    tommygun bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı burak5353 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla kask önemli 2014 de ettim kazada kaskımla aracın camını patlamıstım hala aynı kaskı kullanuyorum yeni motor aldım 3 gün once bende degiştircem yakın zamanda catlak kaskla geziyoz yıllardır
    Allahın sevdiği kuluymuşsunuz, bence çocuk okutun, hayır işlerine verin kendinizi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)