Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Babalar gününüz kutlu olsun

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Babalar gününüzü kutlarım...

Zor bir zenaat olan Baba olmayı, şair Ayhan Işın Antoloji.com da yayınlanan şiirinde pekte güzel anlatmış...

CANIM KIZIMA...

Bir gün sende büyüyeceksin ve uçup gideceksin.
    Sen benim biricik kızımsın.
    En zor anında sesleneceksin bana.
    Yanağında bir esinti duyarsan eğer, o an işte ben senin yanındayım ve yanakların avuçlarım da.
    Eğer bir sıcaklık hissedersen, sana sıkıca sarıldım.
    Kulağında bir fısıltı duyarsan eğer, seni sevdiğimi söylüyorumdur.
    Sakın inanma sana derlerse ki babaların sevgisi anaların sevgisinden azdır diye.
    Babalar kızlarını analardan daha çok severlerde, analar kıskanır.
    Bilirler ki babalar kızlarına kıyamazlar.
    İşte bazı analar çıkarda kızlarının üzerinden duygu sömürüsü yaparlar. İşte sevgimizi kıskanırlar.
    Bir gün sende ana olacaksın, belki sende kıskanacaksın. O zaman beni düşün.
    Hayat babalara dik durmasını öğrettiği için babaların sevgisi az gibi gözükür de, sen inanma.
    Sakın babanın ağlamadığını düşünme.
    Sen giderken, sular seller gibi ağlarlar da, tek göz yaşı göremezsin. Bil ki yüzünü döktüğü an ağlıyordur. İçten içe yanıyordur yüreği.
    Babanın ağladığını tek yağmur yağdığı günlerde görebilirsin. Onun içindir babalar yağmuru çok severler.
    Her yağmur yağdığı zaman baban senin gidişine ağlıyordur.
    Kimsecikler görmesin diye.
    Her yağmur yağdığında bil ki baban ağlıyor.
    Belki sevinçten belki de üzüntüden ama her zaman yağmuru sev.Ben yağmuru seviyorum.
    Canım kızım her zaman bu yürek seninle atacak.
    Seni seven yüreklerde olacak ama unutma, ilk nur yüzüne düştüğü zaman, ilk yüzüne bakan erkek benim.
    Sen hala gözümde ilk doğduğun anki kızımsın.
    Doğduğun gün sevincimi kimseler bilemedi.. Kimse gideceğini bile bile seni sevemez..
    İşte bir tek babalar sever kızlarını gideceğini bile bile.
    İyi ki doğdun gül yüzlü güzel kızım hiç boynunu bükme, bir gün öldü deseler.
    Sakın inanma ben hep senin yanında olacağım.
    Sıkı, sıkı sarılacağım sana…

NOT : Ayhan Işın'ın 2008 yılında, Antoloji.com da yayınlanmış şiiridir...
    AleniDesais, bursalıali ve AzÇok bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF150
    Allah bizede baba olmayı nasip eder inşallah
    ufoz bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Tüm babaların, baba olmak isteyenlerin, çocuğu olmayan ama bir çok insana babalık yapan değerli forumdaşlarımın ve motosiklet camiası arkadaşlarımın babalar gününü kutluyorum.
    ufoz bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Babalar gününü kutlarım.

Şiir çok güzelmiş te...

"Canım Oğluma" versiyonu yokmuymuş?
    bursalıali ve ufoz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bir babanın, oğlunun öğretmenine yazdığı mektup...

Zaman alacak biliyorum, fakat eğer öğretebilirsen, ona, kazanılan bir liranın, bulunan beş liradan daha değerli olduğunu öğret.

Kaybetmeyi öğrenmesini öğret ona ve hem de kazanmaktan neşe duymayı.

Kıskançlıklardan uzaklara yönelt onu.

Eğer yapabilirsen, sessiz kahkahaların gizemini öğret ona.

Bırak erken öğrensin, zorbaların görünüşte galip olduklarını…

Eğer yapabilirsen, ona kitapların mucizelerini öğret.

Fakat ona sessiz zamanlar da tanı.

Gökyüzündeki kuşların, güneşin altındaki arıların ve yemyeşil yamaçlardaki çiçeklerin ebedi gizemini düşünebilsin.

Okulda hata yapmanın, hile yapmaktan çok daha onurlu olduğunu öğret ona.

Ona, kendi fikirlerine inanmasını öğret.

Herkes ona yanlış olduğunu söylediğinde dahi, tüm insanları dinlemesini öğret ona, fakat tüm söylediklerini gerçeğin eleğinden geçirmesini, ve sadece iyi olanları almasını da öğret.

Ona kuvvetini ve beynini en yüksek fiyata satmasını, fakat hiçbir zaman kalbi ve ruhuna fiyat etiketi koymamasını öğret.

Uğultulu bir insan kalabalığına kulaklarını tıkamasını öğret ona.

Ve eğer kendisinin haklı olduğuna inanıyorsa dimdik dikilip savaşmasını öğret.

Abraham Lincoln
    Thesinner83 ve AzÇok bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Babalığı hak eden tüm babaların babalar gününü kutlarım.
    ufoz bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Babanız yaşıyorsa hala çocuksunuzdur. Bu harika.

İnsan babası ölünce büyüyor çünkü. Yalnız başına kalıyorsunuz o zaman artık.

Çocukken her şeyi bilen, herkesten güçlü olan babamız biz büyüdükçe küçülüyor.

Zamanını tamamlamış ve geçmişte kalmış bir yaşlı olarak kendi köşesinden bize bakıyor. Uzakta olsa da, bize dokunamasa da...

Usandıracak kadar ayrıntılı sorularla hayatı öğrendiğimiz, her şeyi bilen babamızın sorularıysa biz büyüdükçe artık bize sıkıcı gelmeye başlıyor.
    Müdahale etmese, soru sormasa ne iyi olur dediğimiz zamanlar çok oluyor artık. Biz ondan daha iyi biliyoruz ya her şeyi.
    Zaman artık onun zamanı değil ya... Teknoloji gelişti ya... Her şey değişti ya...
    Oysa ne zaman ki babanızı kaybediyorsunuz, işte o zaman gerçekten büyüyorsunuz. Çünkü çınarın gölgesi yok artık üzerinizde.
    Sizi fark etmediğiniz halde yağmurdan, güneşten koruyormuş meğer o gölge.

Siz de aile kuruyorsunuz, baba oluyorsunuz, sizinde gölge yaptığınız ve koruduğunuz birileri oluyor ama o gölgeyi çok arıyorsunuz.

Babanız öldüğünde büyüyorsunuz.
    Artık soru soracağınız, öğreneceğiniz, azarını duyacağınız, takdirini alacağınız, akşam eve dönerken yolunu gözleyeceğiniz, korkacağınız bir babanız yoksa büyüyorsunuz.
    Yarınınızdan sorumlu tuttuğunuz, her istediğinizi almak zorunda olan o kişi yoksa artık...

Hep sessiz ağlayan, suskun seven, en zor dönemde bile yıkılmaz görünen, sırtınızı dayadığınız çınar ağacınız yoksa artık...
    Büyüyorsunuz o zaman işte.

Savaşın ortasında komutansız kalmaktır, babasız kalmak.
    Kaç yaşınızda olursanız olun babanız yaşıyorsa hala çocuksunuzdur.
    Babalar gününüz kutlu olsun.
    tommygun, Thesinner83, ufoz ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Ufuk hocam , babalar gününe eyvallah . Lakin cevabını benim de bilemediğim soru şöyle; DEDELER GÜNÜ niyçün kimse tarafından ihdas edilmedi? En azından bir dedeler günü tespit edilseydi ve dahi torunlarım belki birer WhatSapp mesajı ile şu fakire birer selam gönderse idiler, sanırım -- çok güzel hareketler bunlar -- derdim. Hürmet ve selamlarımızla.
    ufoz bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Ali bey,

Babalar günü, analar günü, sevgililer günü gibi günler, hep kapitalist düzenin alışveriş oluşturmak için pohpohladığı olgular.
    En azından ben öyle düşünüyorum.

Dedeler/nineler günü alışveriş açısından para etmiyor olsa gerek ki böyle bir gün icat etmemişler

Yoksa her gün analar, babalar, dedeler, nineler günü...
    İnsan kaybedince bunu daha çok anlıyor...
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Ufuk hocam o kadar haklısın ki . Kapitalist düzenin zincirleri öyle bir sarılmış ki boğazımıza, söküp, kırıp , atmak
    istedikçe daha da çok sıkıştırıyor. Tam --oh bir tanesinden kurtuldum -- dediğimiz anda, haşırrrsst diye yeni beş tanesi sarılıyor bedenimize. Hocam bu sene sanırım sizin model uçak yarışmaları da COVİD 19 sebebiyle epeyce sınırlamaya maruz kalmıştır. Sanıyorum büyük aksilik çıkmadıkça,1 hafta içinde 2 aylığına evoyla 5. Çeşme yolculuğuna çıkma niyetindeyim. Ağustos sonları gibi tekrar Bursa düşünüyoruz. Eylül ve sonrasında yolunuz bizim köye düşerse misafirim olmanızdan şeref duyarım. Hürmet ve selamlarımızla.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ufuk hocam o kadar haklısın ki . Kapitalist düzenin zincirleri öyle bir sarılmış ki boğazımıza, söküp, kırıp , atmak
    istedikçe daha da çok sıkıştırıyor. Tam --oh bir tanesinden kurtuldum -- dediğimiz anda, haşırrrsst diye yeni beş tanesi sarılıyor bedenimize. Hocam bu sene sanırım sizin model uçak yarışmaları da COVİD 19 sebebiyle epeyce sınırlamaya maruz kalmıştır. Sanıyorum büyük aksilik çıkmadıkça,1 hafta içinde 2 aylığına evoyla 5. Çeşme yolculuğuna çıkma niyetindeyim. Ağustos sonları gibi tekrar Bursa düşünüyoruz. Eylül ve sonrasında yolunuz bizim köye düşerse misafirim olmanızdan şeref duyarım. Hürmet ve selamlarımızla.
    Ali bey, tüm yarışmalar iptal edildi. İçlerinde birde uluslararası yarışma vardı.
    Haziran ayında farklı şehirlerdeki ekipler kısıtlı şekilde antreman yapmaya başladırlar.

Bursa taraflarına geldiğimde sizi arayacağım. Bir orta şekerli kahve eşliğinde sohbeti çok isterim.
    Size Çeşme istikametinde kazasız belasız yolculuklar dilerim.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)