Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Allah kuryelere sabır versin

Motovento
    REKLAM ALANI
    HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Arkadaşlar bugün arkadaşın motorunu servisten almaya gittik. Ben servisten çıkan motora bindim, gidiyoruz hiç sıkıntı yok. Motosikler: Honda Spacy. Orta şeritten gayet makul hızlarda gidiyorum 75-80. Birden annesizin biri renault kango bana sıfır geçti ve o sırada el kol yaptı. Sırf şeritten gittiğim için. İçimden geçirdim, ah kendi motorum olsaydı altımda da yetişip indirip polis gelene kadar dövseydim bunu diye.. Fakat aklım sonrasında bir şey takıldı. Kendi motorum altımdayken bunu yapmıyorlar. Genelde şerit değiştirip gidiyorlar. 4 Tekerli davarlar kuryeleri hiçe sayıyor ve sanki trafikte yokmuş gibi bakıyor. İnşallah allah çoluğundan çocuğundan çıkarır diyorum. Sonra da motorcular dövünce maganda oluyor. Anlayamıyorum insanları, şeritten gidince şeritten gitme diyenler. Yeşil ışıkta geçince niye geçiyosun diyen duyarcı motor tayfa. Aradan geçince hem motorcu hem arabacı duyar tayfası. Çok garip çoook
    Öz_Musti bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Bugün 4 ciddi kaza atlattım.
    Hepsi yabancı plaka.
    Sonuncusu bayaa zorladı sinirimi, yok dedim; dövmicem.
    Adam kendini dövdürmeye uğraştı ama sadece dinleyip. Tamam dedim ve yola devam ettim.
    Bazen ben, kendimden öyle korkuyorum ki!
    Biri gelip o canavarı yine çıkaracak diye ödüm kopuyor!!!..

Motosikleti
    falcon flash 100
    Kuryeler her yerden çıktıkları için ister istemez kuryelere karşı millette bir tik oluştu.

Not: Haklı, haksız yorumu yapmıyorum. Benim ki sadece durum tespiti.

Motosikleti
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuryeler her yerden çıktıkları için ister istemez kuryelere karşı millette bir tik oluştu.

Not: Haklı, haksız yorumu yapmıyorum. Benim ki sadece durum tespiti.
    Gerçekten biraz öyle, ama yolda giderken de üstüme sürmezsin. Şu an etmek istediğim belalı küfürlerin haddi hesabı yok.. Fakat forum kuralları :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 4 ciddi kaza atlattım.
    Hepsi yabancı plaka.
    Sonuncusu bayaa zorladı sinirimi, yok dedim; dövmicem.
    Adam kendini dövdürmeye uğraştı ama sadece dinleyip. Tamam dedim ve yola devam ettim.
    Bazen ben, kendimden öyle korkuyorum ki!
    Biri gelip o canavarı yine çıkaracak diye ödüm kopuyor!!!..
    Ben asla trafikte sağa kırmış, yok sinyalsiz geçmiş. Yok işte ben emniyet şeridinde giderken önüme atlamış vb(Haklılık payım yok böyle durumlarda). Böyle şeyleri takmam, çünkü alıştım. Motosiklet sürerken bunu hesaba katarak sürüyorum. Ama bomboş dümdüz yolda üstüme sürerse kafasını kaskla ezerim onun.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kuryelik ciddi riskli bir iş allah sabır versin.

İşveren ve biz müşteriler yüzünden cogu kuralları hiçe saymak zorunda kalıyorlar orası kesin.

Ancak kaskı oldugu halde takmayan, gereksiz risk alıp başkalarını kaza yapmaya iten arkadaşlar var içlerinde.

Bu nedenle diğer arac sürücüleri sevmiyor.

hatta benim eski vulture e topcase taktıgımda da fark ettim bunu. kurye sandıklarnda tavırları cidden farklı oluyor.

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    büyük motorlara kesinlikle salça olmuyorlar.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük motorlara kesinlikle salça olmuyorlar.
    Tamamen katılıyorum. Gerçi trafikte kimseden yol vermesini beklemiyorum ama Rks Titanic ve Sym Wolf kullanırken daha sıkıntılıydı bu iş, şu anki g.tü b.klu eski model motorum daha büyük ve gürültülü, sol şeritte kanuni hız limitlerinde ve belli bir takip mesafesinde gittiğimde bile önümdeki birçok aracın sağ şeride geçerek bana yol verdiğine çok şahit oldum.
    HRider bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamen katılıyorum. Gerçi trafikte kimseden yol vermesini beklemiyorum ama Rks Titanic ve Sym Wolf kullanırken daha sıkıntılıydı bu iş, şu anki g.tü b.klu eski model motorum daha büyük ve gürültülü, sol şeritte kanuni hız limitlerinde ve belli bir takip mesafesinde gittiğimde bile önümdeki birçok aracın sağ şeride geçerek bana yol verdiğine çok şahit oldum.
    Abi sen motosiklet mi değiştin

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sen motosiklet mi değiştin
    Evet 7-8 ay oldu.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet 7-8 ay oldu.
    Kazasız belasız inşallah hayırlı uğurlu olsun abi.
    tommygun bunu beğendi.

MaryJane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 Rr Movistar
    Amin Tesekkür ederim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı MaryJane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amin Tesekkür ederim
    bu neyin tesekkuru 😹😹😹

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Valla çoğu kurye sıkıntılı tamam 4 tekerli araç kullanan öküzde çok ama kuryelerde sıkıntılı kaç tanesine denk geldim ışıkta geçiyor aradan fırlıyor filan,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kazasız belasız inşallah hayırlı uğurlu olsun abi.
    Allah daha daha iyilerini sana nasip etsin.
    HRider bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200ns - Yamaha mt-25abs
    Alıntı MaryJane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amin Tesekkür ederim
    tommygun'un fake hesabı yanlışlıkla bu açıkken bundan yazmış asfjagj
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı coderbiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tommygun'un fake hesabı yanlışlıkla bu açıkken bundan yazmış asfjagj
    Hakikaten de fake hesap gibi olmuş ben de senin yazıdan sonra dikkat ettim

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    motorumun şanzımanında sorun vardı, tornada işleri vs vardı. arkadaşın mondial 125 znu skuterini aldım, sanayiye gittim.

meğersem trafikte pulsar bile itibar görüyormuş. skuter ile sıkıştırmayan, sıfır geçmeyen, taciz etmeyen kalmadı.

pulsarla bile gerek şehir içi, gerek çevreyolunda skuter ile gördüğüm müamelenin onda birini görmedim.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçen hesapladım yaklaşık 40 bin km'dir motosiklet kullanıyorum. şunu kesinlikle söyleyebilirim ki ne zaman sakin sürsem ""istisnasız"" birkaç tane ciddi ciddi kaza atlatıyorum ama ne zaman -yolun da müsaitlik durumunu göz önüne alarak- tempolu/apaçi modunda sürsem arabacılarla herhangi bir sorun sıkıntı yaşamıyorum.

olay nerede kopuyor biliyor musunuz?

-abartmamak kaydıyla- hızlı bir şekilde araç kullanırken yavaş sürene (tabir-i caizse) siz hükmediyorsunuz. adam zaten yavaş gidiyor isterseniz yanından geçin gidin isterseniz yavaşlayın. ama yavaş kullanırken hızlı gelen adama siz dikkat etmek zorunda kalıyorsunuz. geçti mi geçecek mi makas mı atıyor derken yavaş araç kullanan herkes kendini birden koruma moduna alıyor.

şunu düşünün; arkanızda veya önünüzde makas atarak giden birini gördüğünüzde ne yapıyorsunuz? siz de makas mı atmaya başlıyorsunuz yoksa dur şu manyak geçsin gitsin deyip hızınızı koruyup adamın gitmesini mi bekliyorsunuz?

olay tamamen tehdit olarak algılanıp algılanmamakta. trafikte tehdit olarak algılanıyorsanız diğer sürücüler sizden uzak duruyor. klasik bir hayatta kalma/yaşama içgüdüsü.

tabiki de hiçbirşey hız=felaket denklemini bozamaz. bunu da unutmamak gerekli.
    HRider ve Ali Mert bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Orta şeritten gayet makul hızlarda gidiyorum 75-80. Birden annesizin biri renault kango bana sıfır geçti ve o sırada el kol yaptı. Sırf şeritten gittiğim için. İçimden geçirdim, ah kendi motorum olsaydı altımda da yetişip indirip polis gelene kadar dövseydim bunu diye..
    Hocam bak bu artçılı şekilde Florya'da yayaya çarpan, Hadımköy'de ışıklarda mı ne başına bir iş gelen sen miydin? Tam hatırlamıyorum ama sen isen başka ekleyeceğim öneri-tavsiyeler olacak. Eğer başkasıyla karıştırıyorsam, normal devam ediyorum

Şimdi arkadaş konumlanma, konumlanma, konumlanma, konumlanma, konumlanma, konumlanma, konumlanma, konumlanma, konumlanma, konumlanma, konumlanma, konumlanma, konumlanma, konumlanma.....

Yanlış yerde duruyorsunuz. Trafiği okumuyorsunuz. Çok defa önümde giden motorcuyu izlerken "aha bak bak nasıl başkasına sıkıştırtacak kendisini, aha aha hoooop gördün mü. Olm ne işin var orada. Bir de arabaya el kol yapıyorsun...." diyorum.

Hangi orta şeritte gidiyordun? "Orta şerit" dediğine göre en az 3 şerit olmalı. TEM değildir zaten. Tahminimce E5. Seni sıyırıp geçecek birisi olduğuna göre o trafikte 70-80 den daha hızlı gidilebiliyor. Abicim ne işin var trafikten daha yavaş şekilde orta şeritte? Arabayla olsan bile hata ki sen motorlasın!!!Trafik 50-60 hızlarda akıcı gidiyorsa aralardan "filtering" yaparak 70-80 ile gitmen lazım ki böyle birşey olmamış adam tahminimce 90-100 seni yalayarak geçmiş. 50-60 ile akıcı giden İstanbul trafiği de er-geç ileride tıkanmaya gebedir.

Hocam yanlış hızda ve yanlış şeritteymişsin. Adam seni affetmiş, el-kol yaparak geçmiş sabırla. Ben olsam motorla bile sıkıştırırdım.

Ya 2-3 gün önce Beylikdüzü civarında gri bir Honda spacyi gördüm iki kişi yan yoldan Avcılar istikametli E5 e katılıyordu. Ona da içimden geçirmiştim yanlış kullanıyor diye. Umarım sen değildin. Ama yukarıda yazdığım tavsiyelere uymanı öneririm.

Konumlanma.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    seridinde giden spacy gördüğü için adam ne yapacağını şaşırmış. adamlar kaldirimda giden yayaya korna çalıyor
    onuriskender bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)