Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Geçmiş olsun.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    geçmiş olsun.

Madrap2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2017
    Saolun 2 3 güne kazanin kusur oranini açıklarım sizlere bi kactane trafik polisine gösterdim bugün yolda 50e50 yada 70e30 şekilde kusur verirler dediler yuzde 100 vermezler dediler karşı tarafa o adam ne kadar aniden yola atlasada senin frenin var durman gerekiyor dediler bakalim neler çıkacak

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Geçmiş olsun. Tutanak olayı tam bir şerefsizlik olmuş.

Bu ülkede hiç bir şey doğru düzgün değil. Zamanında bir kaza yaşadım. Bir duble yol olmayan (sadece bir gidiş ve bir geliş) caddeyi kesen sokaktan karşıya geçmem gerekiyordu ve caddenin sağında trafik ışıkları vardı. Işıklar kırmızı idi, aracın burnunu çıkardım ve ışıktan dolayı zaten araçlar durduğu için yol verdiler. Ben çıkarken ışık yeşile döndü. Arkadan büyük bir araç Navaro idi sanırım. Ters şeritten gelip bana soldan vurdu ve ayağımın sıkışmasına ramak kaldı. Trafik ve sigorta beni suçlu çıkardı. Allahtan kasko vardı masrafım olmadı.

Allah beterinden korusun. Cana gelmemiş ya. Ama inşAllah zararınız temin edilir.

Motosikleti
    Yamaha R25 2017
    Olayin ilk günü mal gitti diye çok üzülmüştüm cidden 2sene emek verip çalış didin al birisi çıksın maf etsin olmaz boyle felan diye düşünüyordum şuanda insan sağlığının daha kiymetli olduğunu anlıyorum yasamam gerekiyormuş napalim
    sezarim ve espresso bunu beğendiler.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    geçmiş olsun kardeşim valla çok üzüldüm, yapabileceğimiz bir şey olsa keşke :(
    ama şunu biliyorum ki minübüsçülerin ve polislerin arası çok iyi :(

Motosikleti
    Yamaha R25 2017
    Saolsin atilla sonuç lari bi ogreniyim ona gore bir yol izliyicegim bakalım

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    krokiye bakınca hatanın minibüste olduğu anlaşılıyor. yada ben öyle anlıyorum. ben yalnış anlıyorsam biri beni aydınlatsın

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Malesef kaza sonrası genellikle önce ambulans sonra polis geliyor. Ambulans doğal olarak bizi paketleyip hastaneye götürdükten sonra polis gelip karşı tarafı dinleyip tutanağı tutup gidiyor.

Krokiye göre minibüsün bodoslama geldiği çizilmiş. Sana suç verildiği diye birşey yok. Sağa ve sola dönüş yasak tabelaları doğru. Ama sağa dönüş dediği yer, senin geliş istikametin. Yani minibüsün bir tabela ihlali yok.

KAzalarda çarpışma noktası da önemli. Arabanın yarısından arkasına doğru çarpışlarda sen daha fazla suçlu oluyorsun. Adam ön tamponuyla sana çarparsa daha az suçlu oluyorsun. Takipteyiz. Konuyu açıp kaybolanlardan olma
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Yamaha R25 2017
    Yuzde 75 kusurlu ciktim sigorta 5 ila 7 bin arasi para veriyor motosiklet perte çıkmış 20kusur bin tl masrafi varmış alip yakicam sanirim

MaryJane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 Rr Movistar
    Haydaa İtiraz Et Ugraş Biraz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

Nasıl 20 Bin Lira Masrafı Var Sacma Bence

Erenk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR500R(2018)
    Usta zamanında ben de kaza geçirmiştim taksiye çarpmıştım ayağım kırılmıştı beni de ambulansla haataneye götürmüşlerdi ama ondan önce olay yerinde yatarken ordaki motorcu arkadaşlara hem kendi telefonlarıyla hem de benim telefonumla kaza fotoğraflarını çekmelerini istemiştim sağolsunlar onlar da çektiler ve çok işime yaradı. Ben hastanedeyken taksici polislere ayak yapmış başka türlü oldu diye onu da öğrendim ama hem elimdeki fotoğraflar hem de kaza olduğu andan sonra araçların pozisyonu her türlü taksicinin hatalı olduğunu gösteriyordu taksici ne kadar yalan söylemeye çalıştıysa da ben motorumun parasını sigortadan söke söke almıştım keşke siz de olay yerinde fotoğraflamış olsaydınız. Araçların kazadan sonra yer değiştirmemiş olması çok önemli.

Motosikleti
    Yamaha R25 2017
    Araçla carpistiktan sonra hemen adam sağ çekti bacagimin ağrısın dan düşünemedim olay yerini yarin çalıştığım şirket bana avukat çağırmış dosyalarimi vericem itiraz edicez motorum yamahada diye sanirim yuksek bir tutar çıktı bende bilerek götürmüştü yamaha premiuma en ufak vidasina kadar yazdilar çünkü belki şuanda merdiven alti ustaya götürsem arka maşa on amortisör kafa grenani radyotor debriyaj kapağı değişse yürür hale gelir yamaha bugün aradi uzun bir süreç olucak dedi bende sirket diğer hafta şirket aracıyla motorumu garajıma cekicem akuyu söküp aylarca yatirmakdan başka biseyler gelmiyor elimden masrafi cok yüksek yaptiricak durumumda yok şuanda ortalik coronadan dolayıda baya karışık parca fiyatları aldi başını gidiyor paramada haram karistirmadim alin teriyle kazandığım mal 1tane denyo yüzünden düştüğüm hale üzülüyorum 5 6 ay icinde illaki bir gelişme olur ozaman bilgilendiririm sizleride umarım mahkemede düzgün bir sonuç alirim

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd + Mt-07 ABS
    geçmiş olsun çok dostum..bir sigortacı olarak o tutanak konusunda itiraz sürecinin sancılı olduğunu düşünüyorum..

ve işte bu gibi kazalar yüzünden de diyorum ki.. ucuz da olsa kötü de gösterse herkes araç kemarası takmalı kaskına vs..

geçmiş olsun tekrar.

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    çok geçmiş olsun dostum ucuz atlatmışsın, polisler rüşvet yememiş olabilir seni ve olayı umursamadıkları için minibüsçüyü dinleyip yazıp çizip devam etmiş olabilirler, ben bu ülkede motorcu komadayken rapor tutulup motorcu öldükten sonra 8 de 8 haklı olduğu halde ailesine tazminat ödetildiğini gördüm biliyorum çok can sıkıcı ama sen elinden gelen itirazları yap arkanada dönüp bakma belkide bu olay seni başka tatsız bir olaydan korudu öyle düşün motor her zaman bir şekilde alınır ama kolay ama zor giden sağlık asla alınamıyor ne kadar zengin olursan ol

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    geçmiş olsun kask kamerası çok önemli, hem kendi hatanız ya da karşı tarafın hatası varsa anlıyorsunuz hem de gerçekler gün gibi ortaya çıkıyor, bir kazamda kameram her şeyi çekmişti, doğrudan ekspere gönderdim, kaza hemen karşı taraf tam kusurlu olarak bir gün sonra tespit edildi, inceleme uzamanadan neticeye kavuştu, herkesin kamera kullanmasını tavsiye ediyorum yoksa bu olaydaki gibi sizin haberiniz olmadan işler dönebiliyor ve elde kanıt olmazsa da iş zorlaşıyor.
    MtnXIII bunu beğendi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben ambulanstan tazminat ve ceza davasi kazandim zamaninda. Tecrubelerime gore surece ornek olmasi acisindan anlatayim

Polis tutanaklarina itiraz edemiyorsun diye bir sey yok. Mumkunse en hizli bir sekilde davanizi acin, ki mobese kayitlari bir sekilde varsa kayiplara karismadan once incelensin ve bilirkisi devreye girsin. Gerekirse hem polise hem diger arac sahibine dava acin.

Baslangicta avukat masraflari icin 1-2 bin lirayi gozden cikarmaniz gerekebilir yalniz. Hakliysaniz mutlaka ortaya cikar. Bir kere yaralanmali kazada her zaman saibe unsuru vardir yaralananin ifadesine tekrar tekrar bakilir.
    gezginkral bunu beğendi.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı Madrap2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuzde 75 kusurlu ciktim sigorta 5 ila 7 bin arasi para veriyor motosiklet perte çıkmış 20kusur bin tl masrafi varmış alip yakicam sanirim
    Kusur maddesi nedir? Bence karşı tarafın 75 kusurlu çıkması gerekirdi

Motosikleti
    Yamaha R25 2017
    Bana 52 1a karsi tarafda 56 1a vermiş ama krokide dengemi kaybedip tasa vurduğum icin 75kusur ciktim avukata verdik suanda vekaletnameyide p. Tesi günü vericem avukata sonrası allah kerim artik

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Cok geçmiş olsun. Öncelikle Sağlığın yerinde bu senin ve ailen için her şeyden önemlisi. Cimerden yaz ben ambulanstayken tek taraflı tutanak tutulmuş diye. Direk polisi hedef gostermeden üstü kapalı. Anladın sen onu. Polise kimse laf ettirmez bilirsin.
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)