Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İkinci El Taşıt Kredisi almak - MOTOSİKLET İÇİN

Motovento
    REKLAM ALANI
    KinqEmpires4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 UAG (209 cc ), Honda CBR 250r HRC 2014
    Selamun aleyküm. Kamu bankalarının Düşük faizli kredilerinden faydalanmak istiyorum. Ziraat Bank , Halkbank , Vakıfbank başvuracağım. Yaklaşık 18000 TL değerinde motosiklet için 12000 TL civarında kredi çekmeyi düşünüyorum. Kendim üniversite 3.sınıf öğrencisiyim. KYK kredisi alıyorum.

1 - KYK kredisi alan öğrenci için çıkma ihtimali nedir ?
    2 - Başvurudan ne kadar süre sonra sonuç verilir ? Motosiklet pazarlığına düşelim en kısa sürede

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    gelir beyanı isterler; fakat öğrenciye çıkmaz boşa ümitlenme.

Motosikleti
    Gerekirse kamu çalışanı babam kendi üzerine alır. Kısa süre içerisinde sonuç verir mi önceliğim o

Son senemde universite ogrencisiyim.Oncelikle islemler cok hizli ilerliyor. Sabah islemleri baslatmak icin gittim, ogleden sonra para hesaba gecmisti.

Ancak1 yildir stajyer olarak calistigim icin maas bordromla gitmistim ben, ogrenciye ne yaparlar bilemiyorum. Ailenin gelirini teminat olarak gosterebilirsin, yaninda babanin bordrosunu ve kimlik bilgilerini de goturmen gerekir bu durumda

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    en geç ertesi güne çıkar; eskisi gibi günlerce bekleme falan yok. kredibiliten olsa anında çıkardı.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    ilk verilen düşük faizli destek kredisi 3 haftada sonuçlanmıştı benim

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı KinqEmpires4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun aleyküm. Kamu bankalarının Düşük faizli kredilerinden faydalanmak istiyorum. Ziraat Bank , Halkbank , Vakıfbank başvuracağım. Yaklaşık 18000 TL değerinde motosiklet için 12000 TL civarında kredi çekmeyi düşünüyorum. Kendim üniversite 3.sınıf öğrencisiyim. KYK kredisi alıyorum.

2 - Başvurudan ne kadar süre sonra sonuç verilir ? Motosiklet pazarlığına düşelim en kısa sürede
    Hocam güzel heveslenmişsin ama kendini borç batağına sürükleme. Acil bir ARAÇ ihtiyacın yoksa. elinden geldiğince birikim yapıp motorunu almaya bak.
    Okulun var, en önemlisi okul bitiminden sonra büyük bir Soru İşareti seni bekliyor olacak. Tavsiyem acele etme.
    -Soruna gelecek olursak. İlla ki bankaya gitmen gerekecek. Bankaya gidip müşteri temsilcisi ile görüşürsen sana gerekli bilgileri verecektir.
    Sonuç birkaç gün içinde zaten de belli oluyor.
    İyi Forumlar.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Heves kırmak gibi olmasın ama taşıt kredisi kullanılarak alınan araçlarda banka kasko yaptırma mecburiyeti isteyecektir. İlk defa motosiklet sahibi olacaksan ve yine ilk defa kasko yapılacaksa çok yüksek bir poliçe bedeli çıkacaktır. Yani illede kredi ile motosiklet alacaksan bireysel kredi ile alman totalde daha ucuza gelecektir.
    y.selimbatu bunu beğendi.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Zamanında denemiştim, çıkmadı. KYK ile alakası yok sigortalı bir işte çalışıyor olman lazım. Ya çalışan bir arkadaşına kredi çektireceksin ya da bekleyip her ay yatan parayı biriktireceksin.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Paraları baban verecekse veya babana ödemek zorunda değilsen dünya gözüyle bi motora binmek için bu yola gir derim.

Peki durumlar iyi mi? Birkaç sene sonra kyk + kredi ödemek zor gelmesin hacı? Bu borçları öderken bir de MTV + Trafik Sigorta + Yakıt + 5 bin TL ekipman + Bakım... Var mı?

Almak değil, binmek (işletmek, adam gibi servise götürmek vs) marifet olan.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Bankada hesabın varsa cep uygulamasını indirip anında kredi özelliklerini kullanarak deneyebilirsin. İş Bankasında var, temiz müşteriysen sıkıntı çıkartmadan o krediyi veriyor. Tabi öğrenciye başka muamele gösterebilirler. En çok kredi kartını kullandığın bankadan denersen şansın daha yüksek. Denemekten zarar gelmez.

Motosikleti
    İnce düşünen arkadaşlara teşekkürler. Maddi durum kötü olmasından değil düşük faiz olanaklarından faydalanmak amacıyla kredi çekiyorum. Yavaş yavaş ödenecek. Bahsettiğiniz Sigorta + bakım + ekipmanı karşılarım. Fakat kredi borcu bitene kadar olası bir durumda motoru satamamak falan düşündürüyor. Ayrıca Kasko yaptırma zorunluluğu konusunu biraz araştırayım. Neredeyse araba ile yakın olduğunu duymuştum kasko fiyatlarının . Üstüne düştüğüm konu :

İkinci el Taşıt Kredisi çekmek mi ? İhtiyaç kredisi çekmek mi mantıklı ? Krediyi öderken evrak işleri , en sonda toplam ödemiş olduğum para konusunda avantajlı olma durumu hangisinde ?

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Alıntı KinqEmpires4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ogrenciye cikmiyor kardesim. vermiyorlar. kesin bilgi.

Çok garip bir sıralamaya sahip bir iş. Krediyi verirlerse aracın değerinin yüzde 70'ini veriyorlar, eyvallah. Ama krediyi vermek için noterden satışı yapmış olmayı şart koşuyorlar. Motorunu satacak adam karşıdakine neden güvensin de parayı almadan satışı versin ki? Süreç tasarımı bakımından delik deşik bir iş bu ikinci el taşıt kredisi olayı.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok garip bir sıralamaya sahip bir iş. Krediyi verirlerse aracın değerinin yüzde 70'ini veriyorlar, eyvallah. Ama krediyi vermek için noterden satışı yapmış olmayı şart koşuyorlar. Motorunu satacak adam karşıdakine neden güvensin de parayı almadan satışı versin ki? Süreç tasarımı bakımından delik deşik bir iş bu ikinci el taşıt kredisi olayı.
    Aslında süreç gayet net satış yaptığın sisteme düşünce banka satıcının hesabına parayı aktarıyor...
    zaferce bunu beğendi.

ufuk-*- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir bankacı olarak cevap vereyim;
    1- Sadece sıfır motosiklet için kredi kullanabilirsiniz.
    2- Öğrenciye kredi verilmez, son 6 aydır sgk nızın yatıyor olması gerekir.
    3- Babanız kullanacaksa şu anda max. 70.000 tl 24 ay vadeye kadar tüketici kredisi kullanabilirsiniz.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Herkes öğrenciye kredi verilmez demiş ancak sanırım eksik bilgilendirme olmuş, öğrenciye kredi veriliyor ancak bildiğim kadarıyla iki şart var: 18 yaşını geçmiş olmak ve sigortalı bir işte çalışıyor olmak. Üniversite 1. sınıftayken bir yandan iş sahibi olarak gözüktüğüm için kredi çekmekte hiçbir problem yaşamamıştım. İkinci el araçlarda taşıt kredisi hakkında bir bilgim yok, neden ihtiyaç kredisi düşünmüyorsunuz?

Konu hortlatmak yerine yeni bir başlık açsaydım keşke. Kusuruma bakmayın lütfen. Konuyu açan öğrenci arkadaş 2020'de yazmış. Bugün yazan ben ise öğrenci değilim, çalışıyorum. Sadece fakirim. İkinci el bir X-Max 250 ABS alırım diye umut ediyordum kredi ile. Sonra ikinci el araç alımında 7 yaş sınırını okudum. İyi dedim bari 2017 falan bakarız. Sonra ederinin yüzde yetmişini verdiklerini gördüm, aha dedim planlar ertelenecek yine. Şimdi de ikinci el motosiklete kredi yok diye okuyorum. Ohoo, işler karıştı iyice.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler