Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

izmir gezi rotası oluşturma hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Merhabalar,
    Motorum ile kısmet olursa 1 Temmuzda 5 geceliğine izmir konak'a gidiyorum.
    rezervasyonumu ve yıllık izinlerimi hazırladım.
    rotayı çizdim, ancak izmirde oturan ve bu bölgeye hakim olan kardeşlerimin ve abilerimin tavsiyelerine de kulak vermek istedim.

İstanbul sancaktepeden eskihisar feribotuna geçeceğim, feribot ile yalovaya geçip izmir yeni otobanına gireceğim. oradan da doğrudan konağa geceğim muhtemelen 6 saat sürecek.
    sebebiyle sabah 08:00 09:00 arası yola çıkacağım.

gezeceğim yerleri gün gün ve ayrıntılı şekilde aşağıda ki tabloda anlattım
    sizler ne düşünüyorsunuz?

eklememi veya çıkarmamı istediğiniz yer mevcut mu?

şimdiden teşekkürler

Vidos bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    2. gun sehir icindesin bayrakli smyrna antik kentine mutlaka git

izmir denince akla efes kadifekale ve agora gelir ama smyrna izmirin ilk yerlesimidir ve nedenini hala cozemedigim bir bicimde oksuz birakilmistir benim cocuklugum buralarda gecti

yine ayni gun salihli sardes antik kentine de gidebilirsin malum parayi kullanmayi ilk akil eden ustun zekali lidyalilarin baskenti

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

4. gun de pamucaga kadar gelmisken ozdere gumuldur tarafina mutlaka git bol virajli samos manzarali ve maydonoz koyu gibi guzel koylari olan bir yol

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:14 ----------

3. gun biraz zor olsa da bergamaya gitmeyi zorlayabilirsin
    gezegendeki en dik antik tiyatronun bulundugu pergamon
    ve caginin tip merkesi asklepion

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Programınız çok güzel, ben olsam Alsancak sahilde sabahtan içmeye başlar gece mekandan ayrılırdı. 5 günüm böyle geçer. İstanbul'a da döndüğümde de ortamlarda "hacım gittik İzmir'e ama heryer aynı yahu, hemencecik bitti" diye bir de saçmalardım.
    potasyum bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tavsiye ne haddimize. Böyle detaylı gezi programı ne yaptım ne de gördüm. Tersine senin programın işime yarayacak. Gezecek yer kalmadı diye evde oturup duruyordum.
    Manisa Spil dağı programında yok sanırım. Tavsiye ederim.

- Manzara çok güzel. Manisa'ya tepeden bakarsın.
    - yolları motosiklet için enfes.
    - Mangal yasak. Bir şeyler hazırlayıp yanında götürebilirsin.
    - Gitmişken yılkı atlarını görmek için biraz zaman harcamanı tavsiye ederim. Çok yaklaşmana izin vermeseler de uzaktan fotoğraflarını çekebilirsin.
    - Manzara fotoğrafı çekebileceğin yer çok.
    - Dönüşte Manisa'ya yaklaşınca çay bahçeleri var. Manzara seyretmek ve çay içmek için uygun seçenek.
    - Programa ekleyeceksen 1 gününü alır.

Motosikleti
    SYM WOLF 250
    Çeşme'ye Karaburun üzerinden gidebilirsin. Yol biraz uzar ama gittiğine değer. İzmir'de bakir kalmış nadir koyları ve doğal güzellikleri görebilirsin. Yolları motosiklet için bir harika.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Programınız çok güzel, ben olsam Alsancak sahilde sabahtan içmeye başlar gece mekandan ayrılırdı. 5 günüm böyle geçer. İstanbul'a da döndüğümde de ortamlarda "hacım gittik İzmir'e ama heryer aynı yahu, hemencecik bitti" diye bir de saçmalardım.

bir izmirli olarak listedekilerin %70 ine hiç gitmedim, sabahtan aksama alsancakta iciyorum

hatta yeni duydugum yerler bile var.

izmirliliğimden utandım.
    tommygun bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir izmirli olarak listedekilerin %70 ine hiç gitmedim, sabahtan aksama alsancakta iciyorum

izmirliliğimden utandım.
    İzmir'e çok gittim bir zamanlar. Alsancak sahil ve Karşıyaka sahilden dışarı çıkmadım. Şaka bir yana çok seviyorum İzmir'i.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Müsadenizle planınızı alıyorum. Gerçekten çok güzel yapmışsınız. Teşekkürler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimin plani, paylasimi yapan arkadasin plani mi tommygun isimli arkadasin plani mi :D

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı bluent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimin plani, paylasimi yapan arkadasin plani mi tommygun isimli arkadasin plani mi :D
    Benim plan sıkıntılı, aman benim plana uymasınlar da tarihi yerleri, manzaralı güzel yerleri gezsinler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    20 yil Izmir'de yasadim, planladiginiz yerlerden bazilarini ben bile gormedim Simdi ise her haftasonuna bir yer sIkIstirmaya calisiyorum. Cumartesi Golyazi'daydim mesela.

Listedeki yerlerin çoğunu içeren 2 farklı gezi yaptım. Liste çok güzel fakat "bitireceğim" diye zorlamayın. Sıcak mahvediyor insanı. Ayrıca listeyi ayrıntılı olarak gezerseniz (ören yerlerindeki tüm tabelaları okuma, tüm alanları görmek gibi) gün yetmeyebilir. Fotoğraf makineniz mutlaka yanınızda olsun. Mekanın ve tabelaların fotoğraflarını çekip sonrasında detaylı inceleme şansınız olur.

y.selimbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şun An Yok.
    Belirtilen yerlerin belirtilen tarihlerdeki aşırı kalabalığı, pandeminin de etkisi ile zaten iş yapamayan yerel esnafın turist kazığı, sıcak, nem vs vs. Valla yerinizde olsam karadeniz taraflarına kaçardım.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    2. gün planını başarı ile bitirebileceğinizi sanmıyorum.

izmir'in yerlisi olarak sadece kemeraltı çarşısını gezmek 1 gün sürüyor.

Motosikleti
    MT 25
    seyirtepeye'de bir uğra listede birtek o eksik.
    kemeraltı kapalı çarşının açık hâli ihtiyacın olan birşeyler varsa oradan temin edebilirsin. Bu süreçte gezmeni tavsiye etmem.Gidersen girişte sağda başkent dönercisi adı altında dönerci mevcut. ek olarak hasanağa'da şerbet eşliğinde kumda kahve içebilirsin. Birşeye ihtiyacın falan olursa mesaj at çekinme.

Ek olarak Kemeraltında kaybolman garanti. Yankesicilere karşı değerli eşyaları ön cebine koy.Her dükkan başı kot ceket kıyafet vs satmaya çalışan satıcılardan da uzak dur :D Alsancak"ta gülcülerden.

Bütçe el veriyorsa bir ara akşam yemeğini Passaport pier hotel'de yemeni tavsiye ederim kabaca 100-150liraya işin içinden çıkarsın.

Deponu fulle ve güvenilir yerlerden benzin al. İstanbuldan izmire dönerken benzinin dandikliğinden 1 depo benzini çöpe atmak zorunda kalmıştım.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı bluent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. gun sehir icindesin bayrakli smyrna antik kentine mutlaka git

izmir denince akla efes kadifekale ve agora gelir ama smyrna izmirin ilk yerlesimidir ve nedenini hala cozemedigim bir bicimde oksuz birakilmistir benim cocuklugum buralarda gecti

yine ayni gun salihli sardes antik kentine de gidebilirsin malum parayi kullanmayi ilk akil eden ustun zekali lidyalilarin baskenti

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

4. gun de pamucaga kadar gelmisken ozdere gumuldur tarafina mutlaka git bol virajli samos manzarali ve maydonoz koyu gibi guzel koylari olan bir yol

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:14 ----------

3. gun biraz zor olsa da bergamaya gitmeyi zorlayabilirsin
    gezegendeki en dik antik tiyatronun bulundugu pergamon
    ve caginin tip merkesi asklepion
    tavsiyeleriniz inanılmaz güzel, herbirini inceledim ve çok beğendim. söylediğiniz gibi mutlaka hepsine gideceğimi düşünüyorum, özellikle bergamayı bilmiyordum, foçaya daha kısa zaman ayırıp oraya gitmeye çalışacağım çok teşekkürler tavsiyeniz için, listeyi güncelliyeceğim

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahaha :D öncesinde bende öyleydim, gider nargile içer sonra zevk alamazdım, artık planlarım daha çok yer görmeye daha çok fotoğraf çekmeye dayali :D hayırlısıyla bir gidelim de, en son 5-6 duble rakı içtikten sonra daha alkol kullanamıyorum, komaya giriyordum en son :D

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiye ne haddimize. Böyle detaylı gezi programı ne yaptım ne de gördüm. Tersine senin programın işime yarayacak. Gezecek yer kalmadı diye evde oturup duruyordum.
    Manisa Spil dağı programında yok sanırım. Tavsiye ederim.

- Manzara çok güzel. Manisa'ya tepeden bakarsın.
    - yolları motosiklet için enfes.
    - Mangal yasak. Bir şeyler hazırlayıp yanında götürebilirsin.
    - Gitmişken yılkı atlarını görmek için biraz zaman harcamanı tavsiye ederim. Çok yaklaşmana izin vermeseler de uzaktan fotoğraflarını çekebilirsin.
    - Manzara fotoğrafı çekebileceğin yer çok.
    - Dönüşte Manisa'ya yaklaşınca çay bahçeleri var. Manzara seyretmek ve çay içmek için uygun seçenek.
    - Programa ekleyeceksen 1 gününü alır.
    estafurullah, valla işinize yaradıysa ne mutlu bana. İnanın çok sevinirim paylaşmamıza
    spil dağını çok düşündüm ancak orası bana 1 gün ayırılacak yer gibi geldi :( özellikle kız arkadaşımda orayı istiyor, onu bir düşünücem zaten 2 gün boş vaktim olacak, muhtemelen o sıra oraya gidebilirim çook teşekkürler

Alıntı Conexantt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çeşme'ye Karaburun üzerinden gidebilirsin. Yol biraz uzar ama gittiğine değer. İzmir'de bakir kalmış nadir koyları ve doğal güzellikleri görebilirsin. Yolları motosiklet için bir harika.
    tavsiyeniz için çok teşekkürler, karaburun aklımda dediğiniz gibi çok güzel koyları varmış ama rotaya epey ters kalıyor, belki 2gün boş günümde buraya gelebilirim

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

izmirliliğimden utandım.
    ahhahahha çok güldüm yav :D bakmayın bir çok insana bulunduğu konumu gezmek tam olarak gezme sayılmıyor, o yüzden herhalde :D
    ben gezeyim size anlatırım

Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiiiki mğsade sizin

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 yil Izmir'de yasadim, planladiginiz yerlerden bazilarini ben bile gormedim Simdi ise her haftasonuna bir yer sIkIstirmaya calisiyorum. Cumartesi Golyazi'daydim mesela.
    aynen abi işte bazen bir şehirin içindeyken kıymetını bilmiyoruz :( ben izmiri görmeden seviyorum, insanlarını seviyorum, izmir denince sanki bir noktama vurguluyorlar gibi hissediyorum :D

Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Listedeki yerlerin çoğunu içeren 2 farklı gezi yaptım. Liste çok güzel fakat "bitireceğim" diye zorlamayın. Sıcak mahvediyor insanı. Ayrıca listeyi ayrıntılı olarak gezerseniz (ören yerlerindeki tüm tabelaları okuma, tüm alanları görmek gibi) gün yetmeyebilir. Fotoğraf makineniz mutlaka yanınızda olsun. Mekanın ve tabelaların fotoğraflarını çekip sonrasında detaylı inceleme şansınız olur.
    çok güzel bir tavsiye vermişsiniz ve çok haklısınız, bunun için müzelerin online olarak, kayıtlarını satın aldık. ikimizde kulaklıklarımız ile birlikte gittiğimiz yerleri dinleyeceğiz, böylelikle zamandan kazanmış olacağız, tabi haklısınız sıcak sıkıntı yaratacak ama olduğu kadar artık

Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. gün planını başarı ile bitirebileceğinizi sanmıyorum.

izmir'in yerlisi olarak sadece kemeraltı çarşısını gezmek 1 gün sürüyor.
    hocam ben bir yere aşırı bağlı kalamıyorum, kurt var :D
    gidiyorum 10-15 dk sonra yer değiştiriyorum, o yüzden olduğu kadar artık
    tommygun bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    bu gezilecek yerler birbirine çok yakın mı. izmiri hiç bilmiyorum ama gezi programını görünce şaşırdım. her birine 1 saat bile harcasan ciddi zaman alıyor.
    sutlusoda bunu beğendi.

İzmir Smyrna antik kentini gezmek için motosikleti bırakabilecek düzgün bir otopark var mı?

Yakında Çankaya Katlı Otoparkı var galiba. Burada motosiklet park yeri var mı?

Yada girişte motoru bırakacak park yeri var mı?

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir Smyrna antik kentini gezmek için motosikleti bırakabilecek düzgün bir otopark var mı?

Yakında Çankaya Katlı Otoparkı var galiba. Burada motosiklet park yeri var mı?

Yada girişte motoru bırakacak park yeri var mı?
    Smyrna Antik kenti, Tepekule mahallesinde, Bayrakli'da. Cankaya katli otoparkinin arkasindaki oren yerini diyorsaniz oranin adi Agora antik kenti olarak gecer. Aralarinda 10km mesafe var.

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Smyrna Antik kenti, Tepekule mahallesinde, Bayrakli'da. Cankaya katli otoparkinin arkasindaki oren yerini diyorsaniz oranin adi Agora antik kenti olarak gecer. Aralarinda 10km mesafe var.
    Yanlış bakmışım. Smyrna Antik kenti'ni görmeyi düşünüyorum. Motosikleti park yeri var mı acaba?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)