Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Yeşil ışıkta yayaları altına ettiren motorcu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

https://youtu.be/iZ7Tj3BrJd4

Dayı hızını alamadı benzinlikteki adamlara da bastı kalayı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Teyzeler ikiz miydi?

Ellerindeki torbadan, verdikleri tepkiye kadar tıpatıp aynı...

Yoksa teyzeler CGI mı?
    oialdemir bunu beğendi.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    4 teker olsaydı kadını aldı götürdüydü

y.selimbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şun An Yok.
    Sorsan buna yeşil yandı ya ben haklıyım der. Kornaya basarak insanları daha beter paniğe sürüklemiş o korku ve şokla olduğu yerde dona kalsa ezip geçer. Sana yeşilde yansa,morda yansa,laciverte de yansa, yüzde birmilyon geçiş hakkı sendede olsa YAYA YOLA ADIM ATTIĞI ANDA DURMAK ZORUNDASIN. Bu videodaki kadınların yada diğer yayayarın şöyle sağlam bir avukatları olsa varya.. neyse.
    ufoz, espresso ve khaledome bunu beğendiler.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı y.selimbatu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorsan buna yeşil yandı ya ben haklıyım der. Kornaya basarak insanları daha beter paniğe sürüklemiş o korku ve şokla olduğu yerde dona kalsa ezip geçer. Sana yeşilde yansa,morda yansa,laciverte de yansa, yüzde birmilyon geçiş hakkı sendede olsa YAYA YOLA ADIM ATTIĞI ANDA DURMAK ZORUNDASIN. Bu videodaki kadınların yada diğer yayayarın şöyle sağlam bir avukatları olsa varya.. neyse.
    Bahsettiğin kural ışıklandırma veyahut alt-üst geçit yok ise geçerli, ablalar yaya geçidine hem kör noktadan hemde ışıklara uymadan çıkıyor. Bir kaza gerçekleşseydi bütün hatanın yayaya verileceğine eminim

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Işık olan geçitlerde boyle bir kural yok. Geçiş kimdeyse o geçer. Ne anlamı kalıyor o zaman ışıkların. Yaya geçidi olan veya olmayan ışıksız yerlerde yaya yola adım attığı anda durmak zorunda araç. Şuan bu motorcu haklı. Çarpsaydı, motora gelen maddi zararı bile talep edebilirdi.
    birbilent bunu beğendi.

kanuna göre trafik zabıtası (polisi) , olmadığı yerde sesli ve ışıklı işaretçiler (trafik isiklari) , olmadığı yerde levhalar, trafik isaretleri ve isaretcileri dikkate alinir.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Yaya için kırmızı yanıyor, ellerini kollarını sallayarak yürüyorlar, eğitim şart
    fz6_fazer bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yayalar bildiğin koca aracın önünden kontrolsüz yola cıkıyor ancak ne yazık ki zamanında cok eleştirdiğim biçimde motorcu kendilerine çarpar ise suclu olacaktır muhtemelen.

https://www.trthaber.com/haber/gunde...in-403979.html

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynısından uşak'ta da mevcut, araçlara yeşil yanmasına, trafiğin akmasına rağmen araçlara bakmayarak / göz göze gelmemeye çalışıyorlar ne hikmetse / yola atlayıp sırf karşıya 30 sn erken geçmek için canını hiçe sayanlar... bende iyi sövüyorum şahsen.. arkadaşlar yol tamamen boş bile olsa o ışığı beklemek zorundasınız

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Yahu senin gibilerin zihniyeti nasıl değişecek?
    otobüs orada durmuş, yayayı nasıl görecek? bence birisi bir şeye zorundaysa eğer oda senin susman olacak.
    yosunum83, tugrulbora, HRider ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Videoda iki takım gerizekalı görüyoruz. İlki motosiklet kullanmasına rağmen sağ tarafta bekleyen minibüsün görüşünü kapattığının bile farkında olmayan, arkasında yaya çıkabileceğini aklına getiremeyen ve yay geçidine yaklaştığını idrak edemeyen sözde motorcu, diğeri de kırmızı ışık yanmasına rağmen karşıdan karşıya geçen yayalar. Bu arada motorcunun hızına da dikkatinizi çekerim. Son olarak da orada yolcu indiren şerefsiz minibüsçüyü unutmayalım.

Bu olayda motorcunun hatasını göremeyenler motor sürmesin.
    tommygun, ufoz, ERTOBİ ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoda iki takım gerizekalı görüyoruz. İlki motosiklet kullanmasına rağmen sağ tarafta bekleyen minibüsün görüşünü kapattığının bile farkında olmayan, arkasında yaya çıkabileceğini aklına getiremeyen ve yay geçidine yaklaştığını idrak edemeyen sözde motorcu, diğeri de kırmızı ışık yanmasına rağmen karşıdan karşıya geçen yayalar. Bu arada motorcunun hızına da dikkatinizi çekerim. Son olarak da orada yolcu indiren şerefsiz minibüsçüyü unutmayalım.

Bu olayda motorcunun hatasını göremeyenler motor sürmesin.
    tamam abi biz motorları satılığa çıkarıyoruz, sen tek başına sürersin artık.
    HRider bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Yeşil de yanıyor olsa, kavşaklarda hız limiti şehir içinde kaç?
    ufoz bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam abi biz motorları satılığa çıkarıyoruz, sen tek başına sürersin artık.
    En doğrusu olur.

Bu şekilde düşünenler için kazada haklı çıkmak önemli olabilir ama asıl önemli olan birilerini veya kendini öldürmemektir. O minibüs orada duruyorsa arkasından yaya gelebilir veya yola top fırlamışsa arkasından çocuk gelebilir gibi...
    pea ve ufoz bunu beğendiler.

serseri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ruh aynı, cc'nin kaç olduğu önemsiz.
    "Yaya veya Okul geçidine yaklaşırken hız düşürülmeli" Lâkin 2Teker kardeşimiz bunu yapmıyor, yapmış olsaydı durabilirdi ve o yayalara ikazda bulunabilirdi. İnşaAllah birdahakine yavaşlarız...

Yayalara kırmızı yanmasına rağmen yolu kullanan bayanlar %100 suçludur. Görmelerini engelleyen "İstanbulun Trafik Kasap/Cellatları olan Minibüscünün katli vaciptir. Yinede yayaların o durumdayken yolu kontrol etmeleri gerekirdi...

Yeni uygulanmaya başlayan trafik kurallarında, yaya veya araç ışığa uymadığında cezai işlem uygulanacak...

Herşeye rağmen ülkemizde "Motosikletleri" hiçe sayan insanların sayısı "it sürüsünden" fazla, bu sebeple bizler mümkün olduğunca dikkatli olmalıyız, özellikle kuryelik yapan arkadaşlarımız sağdan geçişler yapmamalı...

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En doğrusu olur.

Bu şekilde düşünenler için kazada haklı çıkmak önemli olabilir ama asıl önemli olan birilerini veya kendini öldürmemektir. O minibüs orada duruyorsa arkasından yaya gelebilir veya yola top fırlamışsa arkasından çocuk gelebilir gibi...
    Anlatmaya Çalıştığın şey doğru fakat anlatma biçimin yanlış abi.

bak öncelikle şunu izah edeyim,

Sonuçta Yeşil ışık yanıyor mu ? evet
    geçiş önceliği o yolda yayaya kırmızı yanıyorsa, araçta mı ? evet
    görüş kısıtlı mı ? evet
    motorcu %100 haklı mı ? hayır
    Motorcu hızlı mı ? evet

peki sorun nerede?
    öncelikle o yolda geçiş üstünlüğünün motorcuda olduğunu biliyoruz,
    ancak gerek ülkemizde gerekse dünyanın her bir yerınde insanların, dikkatsız, engelli, bebek arabalı, çocuk gibi bir şeyler çıkacağını öngörülü olarak davranmak gerekiyor.
    bir motorcu bu tür kör nokta da mutlaka yavaşlamalı. bu işin haklısı veya haksızı yok.
    sakatlanması/ölmesi var.
    ben öldükten sonra beni kazada %100 haklı çıkarsalar ne olur ki ?

şimdi burada aslında eleştirdiğim nokta motorcu oldu, neden ilk motorcuyu eleştirmedim?
    çünkü biz haklı olsak dahi, ekstra dikkat etmemiz gerekiyor?

öyle değil mi abi?
    araçların aynlarından şöförlerin bizi görüp görmediğine bakıyoruz,
    sol şerit bir anda sıkıştığında araçların kendilerinin aynalarına bakmadan sağ şeride atacağını bile öngörmüyor muyuz?
    ancak unutmamız gereken bir şey var, suçlu motorcu değil yayalar.

bu noktada motorcunun hem kendinin hemde başkasının sağlığını tehlikeye atmaması adına, olası bir kaza yaşanmasın diye ekstra dikkat etmesi gerekiyor.
    ne yazık ki ülkemizde trafik kuralları araçların, ticarilerin ve motorcular tarafından tam olarak dikkat edilmiyor.

Mesela tam kavşağa park eden dolmuşçu sizce suçsuz mu ? görüşü engelliyor, ama devlet bunlara karşı çıkmıyor.
    taksicilerin aniden önümüze kırması ve hayatımızı riske atması? ne için ? sağdan yolcuyu almak için, ben yağmur yağdığında taksiye binip o yolcu ben oluyorum,
    asıl dikkat edilmesi gereken şey aslında "insanlık" ve bu durumu izah etmek için daha kibar bir dil kullanılması kesinlikle gerekiyor.
    çünkü bir motorcu kendisine yeşil yanan yolda ilerlemek trafik kuralları gereği en doğal hakkıdır, fakat bilinçsiz bir yaya olduğu için suçlu bir anda motorcuya çıkıyor. anlatmak istediğim umarım anlaşılmıştır.
    gezginkral ve Seko bunu beğendiler.

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    ben burayı ara sıra pasif olarak takip ederim. ama bu yalan yanlış, saçma sapan bilgilendirmeyi görünce cevap yazmak şart oldu.

demek yayalara ister kırmızı, ister yeşil, ister mor, ister lacivert yansın, yaya yola adım attığı an durmak zorunda? yapma yahu. dünyanın hangi ülkesinde araçlara yeşil yanarken yola adım atan yayalar için duruluyor söyler misin?

videoyu izlediğinden emin değilim, izlediysen de gözünle izleyip beyninle algıladığından emin olamadım.

önce şunu sorayım, trafikte kontrollü veya kontrolsüz deyiminden haberin var mı? görünen o ki yok. bilgin yok ama fikrin var. vay babam vaay.

dünyanın her yerinde araçlar için yeşil ışık yanıyorsa yayalar bekler. nokta.

bu kadınlar ee pardon kadın kısmına hakaret etmeyelim, bu camışlar araçlar için yeşil yandığı halde yola atlamışlar, hemde minibüsün önündeki kör noktadan atlamışlar. beyin bedava olunca bu hakaretler normal lakin o motorcu kadınlardan birisine ya da alayına çarpsa bile hatta çarpıp öldürse bile bir saniye bile hapse girmez. büyük ihtimal dava aşaması bile olmaz. savcı o videoyu izlediği anda suçlamadan vazgeçebilir veya son sözün hakim tarafından söylenmesini isteyip mahkemeye sevk eder ama videoyu izleyen hakim de motorcuyu salıverir. yok sağlam avukatı olsaymışta falanmış filanmış, boş laflar bunlar. yine bilgisi yok yine fikri var durumu.

hepsini geç, o motorcu panik fren yapsa ve düşüp kafayı vurup sakat kalsa veya ölse yine mi yayalar haklı? bir kaç aptalın yüzünden ölen adamın diyetini sen mi ödeyeceksin ailesine, sevdiklerine?

o über engin bilgin ile forumu aydınlatmanı bekliyoruz.
    HRider ve oialdemir bunu beğendiler.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    İstanbul'un her yerinde yolun yarısını otobüs ve dolmuşların kapattığını kendiniz de sürerken yaşarsınız. O göremediğiniz aralıklardan yüksek ihtimalle zımbo bir kurye veya karşıya koşturan bir yaya çıkar. Toplu taşıma araçlarını gördüğünüz an kendinizi uzağa konumlandırın ve yavaşlayın. Avrupa veya Amerika'da yaşamıyoruz. Lütfen ona göre dikkat edin. Koyduğumuz kuralda yeşil geç demek kırmızı dur demek evet ama kural uygulandığı sürece kuraldır. Dikkatli sürün, ekipman giyin.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    İster mavi ister yeşil ışık olsun eğitimsiz bir ülkede sağını solunu görmüyorsan yavaşlamak zorundasın. Milleti ne kadar eleştirsekte biz motorcular da çoğu kurala uymuyoruz.(emniyet şeridi, araçların arasından geçmek)
    cıbılduck bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)