Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Orta-Üst segment kask tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar, 3 aşağı 5 yukarı 3 bin tl civarında, fazla rüzgar sesi almayan ( en azından düşük süratlerde 80-100 gibi ) GÜNEŞ VİZÖRSÜZ mümkünse fiberglass veya üzeri kask arıyorum supersport tarzına uygun..

aslında Shoei NXR modelini tercih edecektim fakat L bedeni kalmamış çoğu yerde kalan 1 yere de ben üretim tarihini sorunca 2.500TL olan fiyatı sağolsunlar 3.200TL ye çektiler

Bende madem bu civarda bir para cebimden çıkacak diğer alternatiflere de bakmak ve öğrenmek gerek diye düşündüm..

Nexx markasının XR2 modelini duydum bir çok yabancı incelemesini okudum ve dinledim herkes memnun, fakat sharptan 3 yıldız ile derecelendirilmiş..

Onun dışında yine forumda MT Kre snake carbon 2.0 diye bir kask önerisi verdiler.. 2.200TL civarında karbon fiber olduğu iddia ediliyor.

bir de adını bu ara sıkça duyduğum yine 2.800-3.000TL bandında Exo 1400 Carbon modeli var.. fakat güneş vizörlü ve herhangi bir sharp, snell gibi testleri yok.

Güneş vizörü istememe sebebime gelirsek, zaten gözlüklü bir kullanıcıyım hem rahatsız edeceğini düşünüyorum hem de direkt olarak siyah vizör ile kullanmayı planlıyorum, boşu boşuna güvenlikten ödün vermek gereksiz kullanmayacağım bir parça için

Önereceğiniz modeller var mıdır ? güncel haziran 2020 fiyatlarına ve kurlarına göre ?

Veya kullanıpta memnun kaldığınız fakat şu an fiyatını bilmediğiniz modeller ?

Teşekkürler şimdiden yardımcı olan herkese

Forumda KASKLAR bölümünde bir konu açmıştım dün hali hazırda fakat sonradan dikkatimi çekti o bölümde hemen hemen kimse cevap bulamamış zaten sorusuna etkileşim hem daha az hem de alınıp kullanılan kask incelemelerini içeren bir bölüm olmuş, hayırlısı ile kaskı aldıktan sonra bende orada bir inceleme atacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

Dipnot: Neden bu kadar üzerine düştüğümü ve yaklaşık 10 gündür sürekli sağda solda sorduğumu merak eden olursa..

Arkadaşlar az para vermiyoruz, ülkemizin ekonomik durumu ortada, bende zırt pırt kask veya ekipman değiştiremem, o yüzden yıllarca beni memnun etmesini bekliyorum alacağım kasktan açıkçası

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Aynı kişiye yazmışım.
    Quantrell bunu beğendi.

Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı kişiye yazmışım.
    Her gün yeni bir model daha öğreniyorum o yüzden ince eleyip sık dokuyorum hocam
    İnstagram üzerinden beni takip etmek, eğlenceli 3-5 video görmek için : @mertsunar.r

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yalniz degilsin ben de kask meselesini kafaya takmis durumdayim

ulkemizde piyasaya sunulmus olup mumkun oldugunca yeni uretim ve snell 2020 onayli model aradim buldum

shoei rf-sr

4000 tl

ama agustosa kadar zamanim var plastik ile karbon arasinda guvenlik anlaminda bir fark var mi hala arastiriyorum

Alıntı bluent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalniz degilsin ben de kask meselesini kafaya takmis durumdayim

ulkemizde piyasaya sunulmus olup mumkun oldugunca yeni uretim ve snell 2020 onayli model aradim buldum

shoei rf-sr

4000 tl

ama agustosa kadar zamanim var plastik ile karbon arasinda guvenlik anlaminda bir fark var mi hala arastiriyorum
    yurtiçinde bulamadım, bütçemi de zaten aşıyor benim ben birazcık daha yeni modelden ziyade kullanıcı yorumlarını dikkate alıyorum.. yukarıda bahsettiğim XR2 ve exo 1400 den kullanıcılar memnun, xr2 de güneş vizörü de yok fakat sharp 3 yıldız
    İnstagram üzerinden beni takip etmek, eğlenceli 3-5 video görmek için : @mertsunar.r

Forumdan Uzaklaştırıldı
    tamam iste sharp 3 yildiz model alip kafa karisikligi yasayacagina butceyi zorlayip snell onayli 4000 tl shoei alirsin senin yorumlarina bakip baskalari alir neden olmasin

yurticinde bulamadim demissin brnmotor sitesinde satisi var wtsap hattindan gorustum siparis uzerine 10 gunde getiriyorlarmis

Motosikleti
    Pulsar 200ns - Yamaha mt-25abs
    abi, bana sorarsan hiç zorlama ya, 2200 e carbon fiber kask olması mümkün değil. evet anlıyorum fiyatlar çok yüksek, hatta insan bazen fiyatları görünce yuh be o para buna verilir mi diyor. fakat hadi diyelim xxx bir markanın ürününü aldın. ama kafanda hep soru işareti olacak. ya aldık ta acaba harbiden öyle güvenli mi falan diye.

imkanın varsa zamanın varsa bir süre daha bekleyip üzerine koyup, veyahut biraz daha borçlanıp vs, arai, shoei, hjc gibi rüştünü ispatlamış kasklara yönel bence. inan seninle aynı durumdaydım. ya bi polikarbon-termoplastik kask alır kullanırım nedir ki baksana zaten şurada fiber ile aynı güvenlikte yazmışlar falanca şöyle söylemiş gibi kendimi avutmaya çalıştım. Fakat olmadı kafamı rahatlatamadım. gittim arai aldım. şimdi kask konusunda kafamda hiç şüphe yok çok rahatım.

tabi maddi durumunu bütçeni ayırabileceğin miktari bilmiyorum ama emin ol şu kurlar ile vs hepimiz bir nebze zorlanıyoruz, almışken gerekirse biraz daha borçlanıp iyisini alalım daha uzun süre kullanalım diyoruz. Karar yine de senin.

nxr konusuna gelecek olursak, abi yeni tarihli aradığın bedende mutlaka vardır bir yerlerde. feyizoğlu var adem abi var bir görüş yardımcı olur.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu seneki fuardan beri Schuberth S2 kullanıyorum. Accayip memnunum. İlk defa kendimi güvende hissediyorum. Sessiz, konforlu ve buğu yapmıyor.

tamam iste sharp 3 yildiz model alip kafa karisikligi yasayacagina butceyi zorlayip snell onayli 4000 tl shoei alirsin senin yorumlarina bakip baskalari alir neden olmasin

yurticinde bulamadim demissin brnmotor sitesinde satisi var wtsap hattindan gorustum siparis uzerine 10 gunde getiriyorlarmis

bütçe zorlama kısmına gelirsek de onun sonu yok her alanda olduğu gibi bak 3000 vereceğine 4000 ver şunu al diyorsun birisi gelecek 4.000 vereceğine 4.500 ver bak şunu al diyecek bir başkası az daha zorla 5.000 e bunu al diyecek vs vs o toplara hiç girmemek lazım. önerdiğiniz modeli olur da ikramiye vs bulursam diye fav a aldım yine de, teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

Alıntı coderbiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi, bana sorarsan hiç zorlama ya, 2200 e carbon fiber kask olması mümkün değil. evet anlıyorum fiyatlar çok yüksek, hatta insan bazen fiyatları görünce yuh be o para buna verilir mi diyor. fakat hadi diyelim xxx bir markanın ürününü aldın. ama kafanda hep soru işareti olacak. ya aldık ta acaba harbiden öyle güvenli mi falan diye.

imkanın varsa zamanın varsa bir süre daha bekleyip üzerine koyup, veyahut biraz daha borçlanıp vs, arai, shoei, hjc gibi rüştünü ispatlamış kasklara yönel bence. inan seninle aynı durumdaydım. ya bi polikarbon-termoplastik kask alır kullanırım nedir ki baksana zaten şurada fiber ile aynı güvenlikte yazmışlar falanca şöyle söylemiş gibi kendimi avutmaya çalıştım. Fakat olmadı kafamı rahatlatamadım. gittim arai aldım. şimdi kask konusunda kafamda hiç şüphe yok çok rahatım.

tabi maddi durumunu bütçeni ayırabileceğin miktari bilmiyorum ama emin ol şu kurlar ile vs hepimiz bir nebze zorlanıyoruz, almışken gerekirse biraz daha borçlanıp iyisini alalım daha uzun süre kullanalım diyoruz. Karar yine de senin.

nxr konusuna gelecek olursak, abi yeni tarihli aradığın bedende mutlaka vardır bir yerlerde. feyizoğlu var adem abi var bir görüş yardımcı olur.
    Benim derdim karbon almak değil sadece önerdikleri modelleri de yazayım istedim ^-^ ama bir üst yorumumda belirttim o bütçeyi az daha zorlanın sonu yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ben "3000 verecegine 4000" ver demiyorum

ben "sharp 3 yildizli 3000 tl kask alacagina kapi gibi snell 2020 onayli (bak heceliyorum: S N E L L 2020 onayli) 4000 tl shoei" al diyorum daha da karismiyorum

ben 3 aylik motorculuk tarihimde sunu gordum:

motorcu motor alip yanina ekipman dosemez

motorcu ekipman alip yanina motoru ekler

cunku ekipmana verilen para kaportaya verilen para

motora 36 bin verdim

snell 2020 onayli (bak heceliyorum: S N E L L 2020 onayli) 4000 liraya kask alip kaportayi saglama almak 36 binin yaninda bir hic bile

ben "3000 verecegine 4000" ver demiyorum

ben "sharp 3 yildizli 3000 tl kask alacagina kapi gibi snell 2020 onayli (bak heceliyorum: S N E L L 2020 onayli) 4000 tl shoei" al diyorum daha da karismiyorum

ben 3 aylik motorculuk tarihimde sunu gordum:

motorcu motor alip yanina ekipman dosemez

motorcu ekipman alip yanina motoru ekler

cunku ekipmana verilen para kaportaya verilen para

motora 36 bin verdim

snell 2020 onayli (bak heceliyorum: S N E L L 2020 onayli) 4000 liraya kask alip kaportayi saglama almak 36 binin yaninda bir hic bile
    mazur gör lütfen reis, ekledim o kaskı da şaka bir yana ne olur ne olmaz durum oluşturursak alır geçerim ^-^

Motosikleti
    Tracer700
    bende kararsız kaldım bu sefer shark sparta aldım bakalım nasılmıs

Alıntı orh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende kararsız kaldım bu sefer shark sparta aldım bakalım nasılmıs
    O seriyi de incelemiştim kullanıcıları memnun fakat güneş vizörlü..

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    şimdi önceki mesajları okumadım, ona göre yazıyorum. revzilla'ya giriyorsun, orda her kaskın hangi kafa tipine uygun olduğu belirtiliyor: kimi kask yumurta şeklinde kafaya göre, kimisi yuvarlak, kimisi uzun kafa yapısına uygun. işin en çetrefilli kısmı burayı atlatmak zaten.

kafa şeklini nasıl bileceksin? tam tepeden bakacaksın kafana. balaklavan varsa tak, tam yukarıdan foto çek bak. balaklava yoksa, saçları iyice yapıştır kafaya, ıslat-mıslat bi şeyler yap, gene çek foto bak. kafana uymadıktan sonra kask iyiymiş, güzelmiş bir anlamı yok.

sen de söz ettin diye söylüyorum, Shoei'ler genelde yumurta şeklindeki kafalara uyumlu.

Hocam bu konuda motorisk.net gibi bir kaynak varken başka yere bakman hata olur.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı Quantrell adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Nexx markasının XR2 modelini duydum bir çok yabancı incelemesini okudum ve dinledim herkes memnun, fakat sharptan 3 yıldız ile derecelendirilmiş..

Forumda KASKLAR bölümünde bir konu açmıştım dün hali hazırda fakat sonradan dikkatimi çekti o bölümde hemen hemen kimse cevap bulamamış zaten sorusuna etkileşim hem daha az hem de alınıp kullanılan kask incelemelerini içeren bir bölüm olmuş, hayırlısı ile kaskı aldıktan sonra bende orada bir inceleme atacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

Dipnot: Neden bu kadar üzerine düştüğümü ve yaklaşık 10 gündür sürekli sağda solda sorduğumu merak eden olursa..

Arkadaşlar az para vermiyoruz, ülkemizin ekonomik durumu ortada, bende zırt pırt kask veya ekipman değiştiremem, o yüzden yıllarca beni memnun etmesini bekliyorum alacağım kasktan açıkçası
    Nexx xr 2 carbon modelinin sharp değerlendirmesi yok. Aynı kaskın fiber kompozit modelleri çok önceden test edilmiş. Karbon olan gold edition versiyonunu değerlendirmeye alın. Shoei gibi nexx gibi markalardan sonra mt gibi avrupada amerikada satışı bile olmayan bir markaya bakmayın. Söylediğiniz mt kre modeli ne revzillada ne fc motoda nede motoin gibi büyük satış sitelerinde var. Kask iyi bir kask olabilir ancak ilerde yedek parçada sıkıntı yaşamamanız için daha güncel markalardan tercih etmenizde fayda var.

Bunların yanına agv ve hjs gibi markaların modellerinide ekleyebilirsiniz.
    Quantrell bunu beğendi.

Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nexx xr 2 carbon modelinin sharp değerlendirmesi yok. Aynı kaskın fiber kompozit modelleri çok önceden test edilmiş. Karbon olan gold edition versiyonunu değerlendirmeye alın. Shoei gibi nexx gibi markalardan sonra mt gibi avrupada amerikada satışı bile olmayan bir markaya bakmayın. Söylediğiniz mt kre modeli ne revzillada ne fc motoda nede motoin gibi büyük satış sitelerinde var. Kask iyi bir kask olabilir ancak ilerde yedek parçada sıkıntı yaşamamanız için daha güncel markalardan tercih etmenizde fayda var.

Bunların yanına agv ve hjs gibi markaların modellerinide ekleyebilirsiniz.
    Dikkate alacağım çok teşekkürler bu önerileriniz için ^-^ kafamdaki bir diğer sorun şu an beğendiğim kaskı yurt dışından getirtmeye çalışsam kaç günde gelir ? ve ne kadar ek gümrük vergisi ödemem gerekir ? daha önce böyle bir deneyiminiz oldu mu acaba ?

ilk defa sizden duydum hocam, iyi ki açmışım konuyu ^-^

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

tam olarak buna benzer bir liste hazırlıyordum bende, çok teşekkürler hepsini inceleyip döneceğim..

Nereden aldınız kaskınızı ? ben türkiye içerisinde çoğu mağazada L beden bulamıyorum.. Championshelmet gibi yurt dışı sitelerine yönelsem gümrük beni şaşırtır mı ?
    Ben motoruma.com'dan almıştım. Gümrük olayı ürün bedeline ek olarak %20 ekle ve 25 30 tl civarında damga pulu ücreti oluyor. Bunların dışında ek masraf çıkması çok zor. NXR bu aralar kampanyada. Bence o da çok güzel bir kask.

Sevgili dostlarım bu konuyu hortlatma sebebim AGV ye attığım mailin aynı gün içerisinde dönüş yaşaması ve sizin bilgilenmeniz.

AGV'ye sorduğum sorunun amacı, bir kask beğendiğim fakat üretim yılının 2015 olmasından dolayı satın alırken çekindiğim, malzeme koruyuculuğuna güven olup olmayacağı.. ve mototaş ile görüşmem sonucunda satın alımdan itibaren 5 yıl garanti bulunduğunu yazmışlar, bu üretim yılı farketmeksizin geçerli mi? sorularını öğrenmek.

AGV nin dönüş sağladığı mail

Dear Mert

thank you for reaching out

Indeed we do suggest to change the helmet every 6/7 years but this means we are considering the helmet has been used for all this time - in your case I believe it's not much time you are effectively wearing it, correct?

If so and if it didn't fall or received impacts, no worries - it is safe to use it for the next years and the guarantee will cover 5 years from invoice date

Always available for further info, I thank you for your cooperation.

Have a lovely evening!
    Maruska

Mailin özeti, ORTALAMA 6-7 yıl olarak belirlenen kask ömrü siz o kaskı KULLANIRSANIZ geçerli olan bir ömür. yani Kask 2015-2014 tarihli bile olsa kutusunda depoda beklediği sürece, kullanım ömründen bir şey kaybetmediğini söylemişler. Ve üretim tarihi ne olursa olsun satın alınan her kaskın fatura tarihinden itibaren 5 yıl marka garantisi varmış

böylece size de yardımcı olmak istedim. kask elime ulaşınca eğer bedende sorun yaşamazsak 1 hafta kadar kullanıp youtube a kullanıcı yorumu da bırakacağım çünkü türkçe inceleme bulamadım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sevgili dostlarım bu konuyu hortlatma sebebim AGV ye attığım mailin aynı gün içerisinde dönüş yaşaması ve sizin bilgilenmeniz.

AGV'ye sorduğum sorunun amacı, bir kask beğendiğim fakat üretim yılının 2015 olmasından dolayı satın alırken çekindiğim, malzeme koruyuculuğuna güven olup olmayacağı.. ve mototaş ile görüşmem sonucunda satın alımdan itibaren 5 yıl garanti bulunduğunu yazmışlar, bu üretim yılı farketmeksizin geçerli mi? sorularını öğrenmek.

AGV nin dönüş sağladığı mail

Dear Mert

thank you for reaching out

Indeed we do suggest to change the helmet every 6/7 years but this means we are considering the helmet has been used for all this time - in your case I believe it's not much time you are effectively wearing it, correct?

If so and if it didn't fall or received impacts, no worries - it is safe to use it for the next years and the guarantee will cover 5 years from invoice date

Always available for further info, I thank you for your cooperation.

Have a lovely evening!
    Maruska

Mailin özeti, ORTALAMA 6-7 yıl olarak belirlenen kask ömrü siz o kaskı KULLANIRSANIZ geçerli olan bir ömür. yani Kask 2015-2014 tarihli bile olsa kutusunda depoda beklediği sürece, kullanım ömründen bir şey kaybetmediğini söylemişler. Ve üretim tarihi ne olursa olsun satın alınan her kaskın fatura tarihinden itibaren 5 yıl marka garantisi varmış

böylece size de yardımcı olmak istedim. kask elime ulaşınca eğer bedende sorun yaşamazsak 1 hafta kadar kullanıp youtube a kullanıcı yorumu da bırakacağım çünkü türkçe inceleme bulamadım.

bunu ogrenmek icin eposta gondermene gerek yokmus ki agv sitesinde bu bilgiyi zaten veriyormus

"We suggest replacing your helmet at least every 5 years from purchase."

kaynak:

https://www.agv.com/us/en/product-faq.html

ama arai bambaska bir bilgi veriyor

arai kasklarının "üretim" tarihinden itibaren 7 yıl, "satılış" tarihinden itibaren 5 yıl sonra değiştirilmesini öneriyor

"Arai recommend replacing your helmet 7 years after date of manufacture and 5 years after date of purchase to maintain the maximum levels of protection."

kaynak:

https://www.araihelmet.eu/en/faq

bu kadar onemli bir konuda iki buyuk firmanin bu kadar tezat bilgi vermesi beni hasta ediyor ama agv inandirici gelmiyor

cok basit bir ornek vereyim

20 haziran 2020de (aha bugun) uretilmis 1 arai 1 agv kask var elimizde

ben arai alayim

sen agv al

aradan 100 yil gecsin kasklar uygun depolama kosullarinda hic kullanilmadan beklemis olsun

20 haziran 2120

benim torun arai kaski kullanamaz cunku arai 93 yil once kaskin omrunun (hic kullanilmamis olsa bile) tukendigini iddia ediyor

senin torun agv kaski kullanabilir cunku agv "hic kullanilmamis kaskin" omrunun ne zaman bitecegine dair hicbir bilgi vermemis bile

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)