Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Yeşil ışıkta yayaları altına ettiren motorcu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce bunu yazdın ve dedin ki sağlam bir avukatları olsa var ya...

sonra da bunu yazdın. anladığım kadarıyla avukatsın. madem avukatsın neden yukarıda sağlam bir avukatları olsa var ya dedin de avukat olarak beni tutsalar var ya demedin? bu durumda bu soruyu sormakta bir sakınca görmüyorum;

ya avukatsın ama sağlam değilsin ya da avukat değilsin?

hangisi doğru?

vereceğin cevap kahkaha katsayımın belirleyicisi olacak.
    avukat olsa dava dosyalarını internette paylaşmaması gerektiğini bilir ve böyle bir hataya düşmez ve zaten konunun hukuki boyutunu kanunda yer aldığı şekilde anlatırdı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güncel olarak avukatımdan aldığım bilgi..
    Aradığım yorum buydu
    ero__ bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı y.selimbatu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgli Ufoz,benim kadar üzüldüğünü gördüğüm için yazma gereği duydum.
    Foruma bir mesaj yazdım, daha sonra bir çok kişi aksi yönde şeyler yazdı, hatta biri motosikleti satalım vs tarzı şeyler yazdı. Sonuçta forum kızmak yerine tamamen farklı görüşte olsamda hoşuma bile gitti bu yorum.
    Derken bu bey amca geldi, yazdıkları forumda bakabilirsin,derken bunun destekçisi bir arkadaş aynı durumda yayaları biçeceğini, ne olacağını merak ettiğini bir avukat tutup kendisine göstermemi yazdı.Zaten ip ordan koptu, ona iddiasını kabul ettiğimi söyleyince yine forumdan anlaşılacağı üzere aklı sıra bana" şerefsiz" imasındna bulundu.Bu beyamcada bu fikri desteklediği anlamında birşey yazdı.Bunun üzerine bende o koyu yazdığı yazıyı yazdım. Ancak beyamca yaşlılıktan sanırım unutmuş o yazının başı var, onada bakabilirsin,Artı bu yazıda bir hakaret vs olduğunu da düşünmüyorum çünkü belli bir yaştan sonra bazı kişilerde ani öfke patlamaları, sinir vs olabilir.İnsanız sonuçta ve yaşlıları her zaman mazur görürüz.Bize şerefsiz imasına bulunsa bile...
    Sonrası malum. Şöyle bir baktığımda ne çok zaman harcamışım ama boşa. Sizin gibi iki üç arkadaşın desteği dışında adam biçeceğini söyleyen kişinin arkasına takılıp,meslekler hakkında tahmin yapıp " pehhh omuymuş", "nihayetinde,alt tarafı ...," babında pek çok insanın namusuyla onuruyla yaptığı mesleklere dil uzatan, akılları sıra küçük gören kişilerle muhatap olmak zorunda kaldık. Bazende ulan acaba gerçekten trolmü bunlar dedikleri yaşta değillerde atıyorum ortaokul çağında bir ergen bizi kızdırıp kızdırıp gülüyor mu diye düşünmüyor da değilim sonuçta internet ortamı (Eğer öyleyse tebrik ederim harbi kızdırıyor)

Zaten bir düşünce üzerine tartışmada artık tıkandı.Yani burayı okuyan kısır bir kavga dışında pek birşey elde edemiyecek. O yüzden bundan sonrası muhataplarla ya birebir görüşmek yada olursa gerekli kurumlar önünde görüşmek en doğrusu ki baştan bu yana söylediğim şeylerin arkasındayım.
    İtiraf edeyim gerçekten sinirlerim bozulduğu için artık bu başlıkta benden bu kadar çünkü kontrolümü kaybetmekten korkuyorum. Dediğim gibi gerçek hayatta insan biçen delikanlılara da kapım her zaman açık...Nazik kibar tavrın ve desteğin için teşekkür ederim.
    Olan biteni ben sana söyleyeyim, aklınca forumdan biraz destek alıp egonu biraz tatmin etmek istedin. Bu ters tepince insanlarla tartışmaya girip kendini haklı çıkarmaya çalıştın ki bu çok doğal. Kim olsa aynı şeyi yapar. Sonra baktın ki olmuyor, konuyu çevirip; "bana bu imayı yaptın bana şunu dedin sen bunu destekledin" gibisinden bir manipüle girişiminde bulundun ki, bu konuda oldukça berbatsın. Daha sonra algı yönetimi yapmak isteyip yazında "BİLE İSTEYE BİR YAYAYI BİÇECEĞİNİ SÖYLEYEN" ibaresini kullanmışsın ki böyle bir konu bile yok ortada. Aynı senaryoyu yaşayalım ben haklı çıkarım dedim. Videodaki motorcu açıkça görüldüğü üzere bile isteye yayaların üzerine sürmüyorum. İşte burada sizin algı yönetimi seansınız başlıyor. Toplum tarafından masum olarak nitelendirilen ve acitasyon ile YAYAYI BİLEREK BİÇECEK gibi bir tabiri kullanarak, konuyu hem saptırmış hem de destekleri kendi üzerinize çekmeyi hedeflemişsiniz. Burası biraz sıvama bölümü olmuş hakikaten. Daha sonra @ufoz isimli forumun bilinen üyelerinden birini kendinize yandaş bellemişsiniz ki, bunun ondan haberi yok. Ufoz sadece objektif bakıp olayları yorumluyor, burada direncinizin kırılıp ilk önünüze çıkan dala tutunma isteğini gösteriyor. Ne yazık ki, bu tür olaylarda konunun nereye varacağı biraz erkenden kestiriliyorsa oradan koşarak uzaklaşırım. Açıkça ben size şerefsiz demedim, demem de. Yazdığım cümlenin birçok anlamı var. İstediğinizi de çıkarabilirsiniz, unutmayın ki çıkardığınız anlam sizin kişiliğinizi yansıtıyor foruma. Kalbinizi kırdıysam özür dilerim bunlar son söyleyeceklerim. Burada ne kadar tartışıp istemeden kalbini kırdığım varsa affetsinler

lawbreaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    araçlara yeşil yanıyorsa o yayalar caddeye fırlamayacak bitti konu kilit.

Neden uzadı bu kadar anlamış değilim
    HRider bunu beğendi.

y.selimbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şun An Yok.
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabanın önünden, yeşil ışıkta yaya çıkıyor? Ve buna rağmen hata sürücüye mi verilecek... Komikmiş, gel aynı yerde aynı pozisyonda biçeyim. İstediğin avukatı tut uğraştır beni, çok merak ettim.
    Sevgili Hr,bu mesajı okuyunca ben bir fikre karşı bir fikir beyanından ziyade, bi meydana okuma, bi yapta görelim, hak bendeyse biçerim anlamını çıkıyorum.Çünkü biçmek kasti yapılan eylemlerde kullanılan bir ifade, sen çıkıp işte bu kazada ben olsaydım bana hukuken birşey olmaz deseydin, ne bileyim senin beyamca gibi bu kazada üç dört kişiyi öldürsem hakim cd yi izler serbest bırakırdı tarzı birşey yazsan bir yere kadar görüş deriz olur biter.Ama dediğim gibi ben bu mesajda bir meydana okuma,bir kasıt görüyorum. Sen bunun böyle olmadığını ayrıca bana yönelik şerefsiz imasında bulunmadığını söylüyorsanda buna diyecek birşeyim yok.Ben öyle anlaşımışım .Eyvallah.
    Diğer ego,manüpilasyon, süspansiyon vs tarzı süslü laflar için ise sonuçta birbirimizi tanımıyoruz, haliyle bu düşüncelerini bu ortamda değişterme şansı pek yok o yüzden söyleyecek pek birşey yok.Senin düşüncen senin takdirin,

Diğer ikisine gelince, şimdi ben bunlara dava dosyası nedir, dava dosyasında ne bulunur,nasıl olur, nerelerde muhafaza edilir, adli ve idari yargı birimlerinde dosya sahiplerinin dosyalarından suret alma hakları varmıdır yokmudur, varsa suret dosyalara ne isim verilir,gölge dosya,kaim dosya, bilirkişi dosyası, uzlaştırmacı dosyası,arabulucu dosyası hatta özlük/örnek dosya nedir, kamusan alan/kişisel alan ayrımı nasıl yapılır,kamusal görüş/kişisel görüş ayrımı nedir,avukatların sır saklama yükümlülükleri, avukatların reklam yasakları,tabela kısıtlılığı vs vs uzun uzun anlatsammı diye düşünüyorum. Ancak insanın yaşama hakkının kutsallığına dair en temel hakkı bile yeterince anlatamamışken (birisi hala kanun maddesinden bahsederdi diyor) bunları anlatmak sıkıntı olacak heralde diye düşünmekteyim..

Yani bu konuya dair yapabilecek çok fazla birşey de yok aslında. Ben en baştaki mesajlarımda yazdığım gibi kimliğimi, işimi vs bu kadar merak ediyorsanız oturup istediğiniz yerde ve zamanda bu hususu konuşma tartışma taraftarıyım. (Kavga edelim demiyorum tanışalım tartışalım yanlış anlaşılamsın.) Özelliklede çelikatlının üç beş kişiyi öldürüp hakimin cd izlereyerek serbest bıraktığı tezi oldukça ilgimi çekiyor.Konuşup tanışma ısrarım ise ikinizinde özellikle çelikatlı abinin yaşı benden küçük bir trol olduğunu ve bir köşede nasıl kızdırıyorum diye kıs kıs güldüğünü düşündüğümdendir. Öyle değilseniz şimdiden her ikinizden de özür dilerim.

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haa yaş nedeniyle böyle moruk pardon.

https://fastly.4sqi.net/img/general/...1Pzhn3sz2o.jpg
    Liseyi bitireli onbeş sene olmuş ama ergenlikten çıkamamış çocuk, kışt hadi başka kapıya. Git akranlarinla kumda oyna sen hadi bakiyim.

Motosikleti
    Alıntı y.selimbatu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Hr,bu mesajı okuyunca ben bir fikre karşı bir fikir beyanından ziyade, bi meydana okuma, bi yapta görelim, hak bendeyse biçerim anlamını çıkıyorum.Çünkü biçmek kasti yapılan eylemlerde kullanılan bir ifade, sen çıkıp işte bu kazada ben olsaydım bana hukuken birşey olmaz deseydin, ne bileyim senin beyamca gibi bu kazada üç dört kişiyi öldürsem hakim cd yi izler serbest bırakırdı tarzı birşey yazsan bir yere kadar görüş deriz olur biter.Ama dediğim gibi ben bu mesajda bir meydana okuma,bir kasıt görüyorum. Sen bunun böyle olmadığını ayrıca bana yönelik şerefsiz imasında bulunmadığını söylüyorsanda buna diyecek birşeyim yok.Ben öyle anlaşımışım .Eyvallah.
    Diğer ego,manüpilasyon, süspansiyon vs tarzı süslü laflar için ise sonuçta birbirimizi tanımıyoruz, haliyle bu düşüncelerini bu ortamda değişterme şansı pek yok o yüzden söyleyecek pek birşey yok.Senin düşüncen senin takdirin,

Diğer ikisine gelince, şimdi ben bunlara dava dosyası nedir, dava dosyasında ne bulunur,nasıl olur, nerelerde muhafaza edilir, adli ve idari yargı birimlerinde dosya sahiplerinin dosyalarından suret alma hakları varmıdır yokmudur, varsa suret dosyalara ne isim verilir,gölge dosya,kaim dosya, bilirkişi dosyası, uzlaştırmacı dosyası,arabulucu dosyası hatta özlük/örnek dosya nedir, kamusan alan/kişisel alan ayrımı nasıl yapılır,kamusal görüş/kişisel görüş ayrımı nedir,avukatların sır saklama yükümlülükleri, avukatların reklam yasakları,tabela kısıtlılığı vs vs uzun uzun anlatsammı diye düşünüyorum. Ancak insanın yaşama hakkının kutsallığına dair en temel hakkı bile yeterince anlatamamışken (birisi hala kanun maddesinden bahsederdi diyor) bunları anlatmak sıkıntı olacak heralde diye düşünmekteyim..

Yani bu konuya dair yapabilecek çok fazla birşey de yok aslında. Ben en baştaki mesajlarımda yazdığım gibi kimliğimi, işimi vs bu kadar merak ediyorsanız oturup istediğiniz yerde ve zamanda bu hususu konuşma tartışma taraftarıyım. (Kavga edelim demiyorum tanışalım tartışalım yanlış anlaşılamsın.) Özelliklede çelikatlının üç beş kişiyi öldürüp hakimin cd izlereyerek serbest bıraktığı tezi oldukça ilgimi çekiyor.Konuşup tanışma ısrarım ise ikinizinde özellikle çelikatlı abinin yaşı benden küçük bir trol olduğunu ve bir köşede nasıl kızdırıyorum diye kıs kıs güldüğünü düşündüğümdendir. Öyle değilseniz şimdiden her ikinizden de özür dilerim.
    Biçmek benim için bu konuda, "Dümdüz çarpıp en ağır hasarı vermek" anlamına geliyor. Yanlış anlaşılma olduysa kusuruma bakma, böyle lanse etmişimdir. Sen de bilemezsin ki, doğru söylüyorsun birbirimizi tanımıyoruz. Bu kadar basit konular için de bu kadar büyük tartışmalara gerek yok. Herkes kendi fikrini belirtsin fanatikliğe gerek yok bundan sonrasında. İlk yaptığım yorum sanırım fitili ateşledi, tekrar kusuruma bakmayınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:04 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu "at kafası"na kurban gitti benden demesi...
    Dayanamaz bi abs yapıştırırdı bence, sanmıyorum.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saniyede kat ettiği tahmini mesafe
    Sağ tarafta araçların bulunması .. gibi bazı değişkenleri hesapladım ..

Ayrıca 3. saniyede yayalar gayet açık belli ediyor kendini, onu bırak soldan adma yürüyerek geliyor, insan psikolojik olarak biraz yavaşlar.

Hızını km olarak tespit etmeme gerek yok yani, mevcut duruma göre hızlı. Sonuçta tek şeritte gidiyorsun sağındaki araç sola kırarak da yola çıkabilir, burası Türkiye ..

---------------------------

20 km / saniyede 5,5 m

30 km / saniyede 8,3 m

40 km / saniyede 11,1 m
    Özetle sallıyorsunuz ve hızlı işte yauv diyorsunuz...

Güzel ama yasa böyle çalışmıyor...

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özetle sallıyorsunuz ve hızlı işte yauv diyorsunuz...

Güzel ama yasa böyle çalışmıyor...
    Burada ders çıkarman gerekiyor, sağa sola salça olacağına bir şeyler öğrenmeye bak ! Motosiklet mevcut duruma göre hızlı ve ezbere sürüyor ! Var mı itirazı olan ?

Bu videoda motosiklet sürücüsünün hatasız olduğunu (sürüş olarak) söyleyen motosiklet kullanmayı bıraksın, konuyu da saptırma ! Yazacağın önemli bir şey varsa (konu ile ilgili) buraya yaz, ha benimle ilgili bir şey yazacaksan da özelime yaz

Burada millet bir şeyleri fark edebilsin diye uğraş veren bir avuç insan var, hala forum "kim daha uzağa işiyor" yarışı yapan ergenlerle dolu.

Ayrıca, sen yasa konusunda haklı olabilirsin. Bir şey demiyorum, itiraz etmiyorum, bu konu ile alakalı konuşmuyorum da. Anlatmak istediğim şeyleri anla önce ! Anlayamıyorsan yine aşağılamam, herkesin anlama kapasitesi bir değil, sen İKİ KERE OKU !

Admin'e naçizane bir öneri ; Beğen gibi beğenmeme butonu da koyabiliyorsak koyalım lütfen, yazmakla uğraşmak yerine " düşüncelerine katılmadığımız kişiler için " ilgili butona basar geçeriz. Gereksiz yere de forumun kalitesi düşmez.
    gokhan85 ve HRider bunu beğendiler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burada ders çıkarman gerekiyor, sağa sola salça olacağına bir şeyler öğrenmeye bak ! Motosiklet mevcut duruma göre hızlı ve ezbere sürüyor ! Var mı itirazı olan ?

Bu videoda motosiklet sürücüsünün hatasız olduğunu (sürüş olarak) söyleyen motosiklet kullanmayı bıraksın, konuyu da saptırma ! Yazacağın önemli bir şey varsa (konu ile ilgili) buraya yaz, ha benimle ilgili bir şey yazacaksan da özelime yaz

Burada millet bir şeyleri fark edebilsin diye uğraş veren bir avuç insan var, hala forum "kim daha uzağa işiyor" yarışı yapan ergenlerle dolu.

Ayrıca, sen yasa konusunda haklı olabilirsin. Bir şey demiyorum, itiraz etmiyorum, bu konu ile alakalı konuşmuyorum da. Anlatmak istediğim şeyleri anla önce ! Anlayamıyorsan yine aşağılamam, herkesin anlama kapasitesi bir değil, sen İKİ KERE OKU !

Admin'e naçizane bir öneri ; Beğen gibi beğenmeme butonu da koyabiliyorsak koyalım lütfen, yazmakla uğraşmak yerine " düşüncelerine katılmadığımız kişiler için " ilgili butona basar geçeriz. Gereksiz yere de forumun kalitesi düşmez.
    Sana mı soracağım?

Bu motosiklet sürücüsü kanunen hatasız diyorum. Var mı ötesi? Avukattan aldığım kanunlar çerçevesinde net bilgi. Aksini iddia eden motosiklete binmesin.

Buraya yazılanları iyi oku da ders al. Kıçımızdan uydurmuyoruz. Kanun maddelerini de illa istersen yazarım okur öğrenirsin. Bilgin yok fikrin var.
    celikat bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Arkadaşlar,

İki şey yazıp bir daha bu konuda yazmayacağım.

1. Bu videoyu, şirket avukatıma, motosiklet kullanan avukat arkadaşıma, emekli savcı bir akrabama izlettim.
    Söyledikleri şu :

Tek bir kanun maddesine bakarak hüküm vermeye çalışırsan, yayalar kırmızıda geçtiği, araçlarada yeşil yandığı için motosiklet sürücüsü sıfır kusurlu gibi görünecektir.

Ancak hukuk tek maddeden ibaret değil. Bu nedenle her ne kadar araçlara yeşil, yayaya kırmızı yanıyor olsada, videodaki olayın bütünününe bakıldığında motosiklet sürücüsünün kusurlu olduğu durumlar ortaya çıkacaktır.

Hatta bana bir iki örnek verdiler. Meşru müdafaada hangi durumların meşru müdafaa sayılıp sayılmadığı, tecavüz olayında (ki burada açık açık yazmak istemiyorum) neyin tecavüz, neyin taciz sayıldığı gibi...

Bu nedenle hukuk, tek maddeden ibaret değildir. Bu şekilde bakarsanız yanılırsınız. Bu nedenle avukatlık mesleği var. Davalarınızda avukatlar aracılık yapıyorlar...

2. Yazışmalarda, verilen cevaplarda, satır aralarında üstünlük taslama, aşağılama, küçük görme, ego çıkıyor ortaya. Tabi buda cevaba cevap veren kişininde bu şekilde hatta açık açık hakarete varan şekilde yazmasına sebep oluyor.

Bence artık bu üstü kapalı laf geçirme, ego tatmini, iğneleme, aşağılama, laf sokma olayını bırakmak gerek. Yoksa zincirleme sürer gider.
    benim kitabımda ilk tahrik eden hatalıdır. Sonrakinin söylediklerine katılmasamda, tahrik edildiği için çokta yanlış bulmam.

Bu nedenle en iyisi artık laf sokmayı bir tarafa bırakıp sadece bu başlık için değil, diğer başlıklarda da konunun özüne dönmekte fayda var.

10 yıl önceki başlıkları okuyun. İnsanlar birbirlerine sayın X, sayın Y diye hitap ederken, bugün geldiğimiz noktada laf sokmak maharet gibi görülmeye başlanmış.

Tabi bunda, ülkenin başındaki yöneticilerin zırt pırt muhalefeti, kendine oy vermeyen halkı aşağılamasının, hakaret etmesinin payıda son derece yüksek.

Kimileri, bu usluptan hoşnut olsa da, benim açımdan (ki benim gibi çok kişi var) son derece itici ve hiç hoş görünmüyor.

Sağlıcakla kalın,

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

1. Bu videoyu, şirket avukatıma, motosiklet kullanan avukat arkadaşıma, emekli savcı bir akrabama izlettim.
    Söyledikleri şu :

Tek bir kanun maddesine bakarak hüküm vermeye çalışırsan, yayalar kırmızıda geçtiği, araçlarada yeşil yandığı için motosiklet sürücüsü sıfır kusurlu gibi görünecektir.

Ancak hukuk tek maddeden ibaret değil. Bu nedenle her ne kadar araçlara yeşil, yayaya kırmızı yanıyor olsada, videodaki olayın bütünününe bakıldığında motosiklet sürücüsünün kusurlu olduğu durumlar ortaya çıkacaktır.

Hatta bana bir iki örnek verdiler. Meşru müdafaada hangi durumların meşru müdafaa sayılıp sayılmadığı, tecavüz olayında (ki burada açık açık yazmak istemiyorum) neyin tecavüz, neyin taciz sayıldığı gibi...

Bu nedenle hukuk, tek maddeden ibaret değildir. Bu şekilde bakarsanız yanılırsınız. Bu nedenle avukatlık mesleği var. Davalarınızda avukatlar aracılık yapıyorlar...

2. Yazışmalarda, verilen cevaplarda, satır aralarında üstünlük taslama, aşağılama, küçük görme, ego çıkıyor ortaya. Tabi buda cevaba cevap veren kişininde bu şekilde hatta açık açık hakarete varan şekilde yazmasına sebep oluyor.

Bence artık bu üstü kapalı laf geçirme, ego tatmini, iğneleme, aşağılama, laf sokma olayını bırakmak gerek. Yoksa zincirleme sürer gider.
    benim kitabımda ilk tahrik eden hatalıdır. Sonrakinin söylediklerine katılmasamda, tahrik edildiği için çokta yanlış bulmam.

Bu nedenle en iyisi artık laf sokmayı bir tarafa bırakıp sadece bu başlık için değil, diğer başlıklarda da konunun özüne dönmekte fayda var.

10 yıl önceki başlıkları okuyun. İnsanlar birbirlerine sayın X, sayın Y diye hitap ederken, bugün geldiğimiz noktada laf sokmak maharet gibi görülmeye başlanmış.

Tabi bunda, ülkenin başındaki yöneticilerin zırt pırt muhalefeti, kendine oy vermeyen halkı aşağılamasının, hakaret etmesinin payıda son derece yüksek.

Kimileri, bu usluptan hoşnut olsa da, benim açımdan (ki benim gibi çok kişi var) son derece itici ve hiç hoş görünmüyor.

Sağlıcakla kalın,
    Yazmayacaktım. Dayanamadım.

Sonunda işi iktidara bağladın ya konuya direkt level atlattın.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazmayacaktım. Dayanamadım.

Sonunda işi iktidara bağladın ya konuya direkt level atlattın.
    Haklısınız. Belkide siyasetçiler demem daha doğru olurdu. Çünkü neredeyse hepsi yapıyor.

Ama maharetmiş gibi, tüm tv kanallarında iktidarın hakaretleri çok fazla verildiğinden bilinç altımda böyle yerleşmiş olabilir.

Motosikleti
    Hayabusa

ben hatasız olduğunu söylüyorum ve motora binmeye de devam ediyorum. ama bugün hava yağmurlu, çıkmam bugün.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:57 ----------

Arkadaşlar,

Söyledikleri şu :

Sağlıcakla kalın,
    hukuk falan diyor herkes ancak hukuk nedir adını hatırlamadığım birisi çok güzel özetlemiş;

hukuk zenginlerin içinden geçtiği, fakirlerin takıldığı örümcek ağıdır.

ne de güzel söylemiş.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    hukuk falan diyor herkes ancak hukuk nedir adını hatırlamadığım birisi çok güzel özetlemiş;

hukuk zenginlerin içinden geçtiği, fakirlerin takıldığı örümcek ağıdır.

ne de güzel söylemiş.
    "İki avukatada ben sordum, onlar bu şekilde söyledi" diye katkıda bulunmak yerine, adını hatırlamadığınız birisinin hukuka olan güvensizliğine katıldığını belirterek laf soktuğunuzumu sandınız...

Hukuk sistemi mükemmel olmadığı gibi hatalarla dolu olabilir. Dilerim en kısa zamanda o hukuk sistemine ihtiyacınız olur.

Ne boş beleş bir trolmüşsün...

Size göre kıçınız tavana vuruyor olsada, buradan bakınca sadece kıçınızın çıplak olduğu görülüyor...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gencler ikili sohbetlerden kacının

alt edemediklerini sonra sikayet ediyorlar.

Motosikleti
    Hayabusa
    Ufoz sen ciddi bir kibir abidesiymissin yanlız. Basit bir mesaja verdigin tepkiye bak. Birde ben sizin rakı sofrası arkadaşınız değilim sen diyemezsin bana siz diye hitap edeceksiniz diyen adam kıç mıç ne varsa saydırıyor. Yürü be koçum kim tutar seni be?

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Basit bir mesaj değil.

Bu forumu egonu tatmin için kullanıyorsun.
    Yine daha önce belirtmiştim. Aynı şekilde devam edersen eğer, benzer şekilde cevap veririm diye...

Bundan sonrada öyle yapacağım. Forumu trollediğin müddetçe kibarlık falan yok.

Hangi dilden anlıyorsan o dilden cevap...

Motosikleti
    Hayabusa
    Basit bir mesaj değil.

Bu forumu egonu tatmin için kullanıyorsun.
    Yine daha önce belirtmiştim. Aynı şekilde devam edersen eğer, benzer şekilde cevap veririm diye...

Bundan sonrada öyle yapacağım. Forumu trollediğin müddetçe kibarlık falan yok.

Hangi dilden anlıyorsan o dilden cevap...
    senin ne olduğunu herkes gördü. rakı sofra arkadaşın değilim ben, sen değil siz diye hitap etmenizi rica edeceğim diyen adamın son mesajında kıçlar havalarda uçuştu. işte bu tamda sensin ya, ikiyüzlülük paçalardan şarıl şarıl akıyor.

senin gibilerle hiç işim olmadı, olmaz, olmayacak.

şimdi seninle ilgili aldığım karar şudur bundan sonra,

itim söyler, dötüm dinler.

kendin konuşursun, kendin dinlersin bundan kelli.

selametle ufozcum.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    senin ne olduğunu herkes gördü. rakı sofra arkadaşın değilim ben, sen değil siz diye hitap etmenizi rica edeceğim diyen adamın son mesajında kıçlar havalarda uçuştu. işte bu tamda sensin ya, ikiyüzlülük paçalardan şarıl şarıl akıyor.

senin gibilerle hiç işim olmadı, olmaz, olmayacak.

şimdi seninle ilgili aldığım karar şudur bundan sonra,

itim söyler, dötüm dinler.

kendin konuşursun, kendin dinlersin bundan kelli.

selametle ufozcum.

Bana bak...

g.tün tavana vurmuş değil kıçın vurmuş dedim olabildiğince nazikçe.

Bu forumu yeterince meşgul ettin.
    Senin gibi kavga meraklıları yüzünden buralar çok çekti.

Hala devam etmek istiyorsan aç bir başlık o başlıkta yaz , bende sana yazayım.

Burada itlik yapıp milletin zamanını çalma, hatta bana ve başkalarınada çaldırma...

İlk yazdığımda da söyledim ...
    Senin gibi boş beleşlerin tek derdi var...

Bu başlığın 18 nolu mesajında, o arkadaşı tahrik ettiğin gibi aynı şeyi şimdide yapıyorsun.

Senin karakterinde, yapında bu.
    KAVGA, KAVGA... başka bildiğin bir b.k yok...

Çok meraklıysan başka bir başlığı aç ve orada cevabını veririm. Bu başlığı senin ayak oyunlarınla kirletmeni istemiyorum.

NOT : 114 kişi takip ediyor bu başlığı şu anda.

Aynen başlığın 18 nolu mesajında yaptığı gibi,
    Zarf atıp milleti kavgaya çeken, sonrada temizlik, iyilik, dürüstlük, masumluk abidesi pozlarına yatan bu tür trollerden nefret ederim.
    Haksızlığa tahammül edemediğim için bu kadar cevap yazdım. Ama anladımki karşımdaki kavga için salyasını akıtmaktan vazgeçmeyecek...

Şu an olduğu gibi başlığı nice 114 kişiler izleyecek ama tepki göstermeyecek.
    Bunuda anlayamamaktayım. Bir yandan insanlar butür şeyleri okumaktan hoşlanıyormu demektende kendimi alamıyorum.

Neyse, izleyip okuyanlardan zamanlarını aldığım için affınızı rica ederim...
    Bu başlığa daha fazla hiçbir şekilde yazmayacağım...

Sanırım ben yanlış yerdeyim. Çokta fazla hak hukuktan bahsetmemek gerekmiş...

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)