Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kangal Saldırısı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sabah uyanıp pencereden baktığımda ilk olarak gördüğümü anlayamadım. Motosikletin önüne paçavra atmışlar zannettim. Dikkatli bakınca motosikletin brandasının paramparça edilmiş halde yanında durduğunu farkettim. Motorun yanına gidince komşulardan biri gece beyaz bir kangal köpeğin motora saldırdığını kovduklarını söyledi. Köpek herhalde sonradan tekrar gelmişti. Oxford marka güzel bir branda idi. Ve tamiri imkansız. Lime lime olmuş. Zaman zaman sahibi tarafından serbest bırakılan bu köpeği görseydim sanırım ben de engelleyemezdim. İzbandut gibi bir şey. Çare olarak yeni branda almayacağım. Umarım ikinci saldırıyı motora yapmaz.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    durduk yere saldırması mantıklı gelmedi.

bir koku sinmiş olabilir. iyice bi yıkatmanızı öneririm

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    durduk yere saldırması mantıklı gelmedi.

bir koku sinmiş olabilir. iyice bi yıkatmanızı öneririm
    Malumunuzdur. Brandaya kediler sık sık işiyor.
    İşim kolay. Çünkü, brandayı yıkamaya gerek kalmadı. Daha doğrusu branda kalmadı. Burası nispeden dağbaşı olduğu için kangalı kızdıran başka bir hayvan da (sansar, sincap, yılan vs.) olabilir. Kangalın hedefinin ne olduğunu önümüzdeki günler anlayacağım sanırım.

içine de işemiş olabilir.

her tarafını kapattıgım neredeyse rulo yaptıgım motorumu nereden buluyor ise girip işiyor hayvan.

en azından motora zarar vermemiş, üstüne eski bi çarşaf örtün bence yine de.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    içine de işemiş olabilir.

her tarafını kapattıgım neredeyse rulo yaptıgım motorumu nereden buluyor ise girip işiyor hayvan.

en azından motora zarar vermemiş, üstüne eski bi çarşaf örtün bence yine de.

Motoru yeni yıkamıştım. Bir güneşlik bulup örttüm. Hayvanseverler hoşlanmayacak belki. Kangal motora dadanırsa kalbini kıracağım.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motoru yeni yıkamıştım. Bir güneşlik bulup örttüm. Hayvanseverler hoşlanmayacak belki. Kangal motora dadanırsa kalbini kıracağım.
    Boşver hocam başının gözünün sadakası olsun. Arkadaşların dediği gibi belki koku sindi ya da hayvan girdi çıktı branda içine. Yeni branda aldığında umarım sorunun çözülür.

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hayvan sana saldırsa niye kolunu ısıttırmadın belki acıkmıştır diyecek bir güruh var.

Motoruna dadanırsa kovalamak için gerekeni yapmak gerekir tabi ki.
    mavellen bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Albertorun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660r+xtz660+honda cy50+monkey z50+mobylet
    Çok iyi ya :D böyle şeyler duyduğumda hoşuma gidiyor, benim başıma da kedi saldırıları, tünemeleri ve depoya zarar verme hikayeleri geliyor. Sabah gördüğümde aşırı sinirleniyorum fakat birkaç gün sonra onun bir hayvan olduğunu elbet bir sebep ile bunu yaptığını felan düşünüp kızmamaya anlamaya çalışıyorum ve yaşadığım müsibet komik bir hatıra olarak kalıyor zihnimde... sizleri çok iyi anlıyor geçmiş olsun diliyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Her sabah ısınan manifoldların burnuma haşince iteklediği o harika kedi sidiği kokusu, anlatılamaz yaşanır.

Maalesef yapacak çok şey yok; motosikleti günaşırı yıkamak ve temiz tutmak kurtarır belki... Bir kere sidik kokusu sindi mi kediler o motosikleti umumi WC olarak belliyorlar, bura benim hayır benim yok benim diye işaretleyip duruyorlar...
    AleniDesais, mattiadestro ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Branda neyse de, insana, çoluk çocuğa saldırırsa n'olacak? Kangal basit bir hayvan değil.

Sahibinin tehlike potansiyeli olan hayvanı gözetmeden salması büyük sorumsuzluk.

Burada olsa, sahibini bir daha salmaması için uyarır, olur da bir daha salarsa da hayvan koruma ekiplerini çağırırdım, ki direk alıp götürüyorlar başıboş hayvanı.

Bariz güvenlik tehlikesi. Şakası yok. Sahibi köpeğini seviyorsa insan gibi bakacak.
    espresso bunu beğendi.

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saldırgan köpekler uyutulacak ise sahibi ile birlikte uyutulması taraftarıyım. O hayvan gidecek kendine yeni bir hayvan alacak ve onu da hırçın sevecek, hırçın oynatacak ve hırçınlaştıracak.

İnsanlarda böyle, anası babası yani sahibi hırçınsa kendisi de hırçın oluyor. Eğitim, gördüğünü yapma... Adına ne konursa.

Konu bu değil, kedi kokusu muhtemelen ama olsun içimde kalmasın diye söyleyiverdim.
    tommygun, bursalıali, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    Kediler ve köpeklerden çok sıkıntı çekiyoruz köpekler kovalıyor kediler selede yatıyor işiyor artı çok tüy bırakıyor kapalı otopark ta geçen gün gördüm siyah kedi ağa gibi selede yatıyor 4 tanede motorun etrafında dolaşıyor motorun yanına gidince hepsi kaçtı selede yatan siyah kedi hiç umursamadı biraz bağırdım yine umursamadı ayağımla hafif vurdum kaçtı canını acıtmayacak şekilde otoparka belediyeye ait birkaç sunta vardı onu selenin üstüne koyuyorum mecbur onuda bazen birisi alıp kenara koyuyor ne akıl anlamadım

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Branda neyse de, insana, çoluk çocuğa saldırırsa n'olacak? Kangal basit bir hayvan değil.

Sahibinin tehlike potansiyeli olan hayvanı gözetmeden salması büyük sorumsuzluk.

Burada olsa, sahibini bir daha salmaması için uyarır, olur da bir daha salarsa da hayvan koruma ekiplerini çağırırdım, ki direk alıp götürüyorlar başıboş hayvanı.

Bariz güvenlik tehlikesi. Şakası yok. Sahibi köpeğini seviyorsa insan gibi bakacak.
    Hocam kangal basitçe bir hayvan değil. Çocuğa bebeğe saldırmaz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Ama tabi normal bir adama saldirabilir sebebi varsa

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Gietti17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saldırgan köpekler uyutulacak ise sahibi ile birlikte uyutulması taraftarıyım. O hayvan gidecek kendine yeni bir hayvan alacak ve onu da hırçın sevecek, hırçın oynatacak ve hırçınlaştıracak.

İnsanlarda böyle, anası babası yani sahibi hırçınsa kendisi de hırçın oluyor. Eğitim, gördüğünü yapma... Adına ne konursa.

Konu bu değil, kedi kokusu muhtemelen ama olsun içimde kalmasın diye söyleyiverdim.
    Kopegin sahibi, kopegin yaptiklarindan yasal olarak mesuldur.

Olay burada olmus olsaydi, kangalin sahibi, arkadasin brandasinin parasini odemek zorunda kalirdi.

Zaten Kangal tipi buyuk kopek sahibi olmak icin sigorta zorunlu.
    espresso ve Gietti17 bunu beğendiler.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t

Olay burada olmus olsaydi, kangalin sahibi, arkadasin brandasinin parasini odemek zorunda kalirdi.

İlk defa duyuyorum bunu.
    Zorunlu Mali Köpek Sigortası gibi bir şey.
    Peki pirimi neye göre belirliyorlar @hasmet .
    Ne bileyim, köpeğin cinsine, yaşına göre falan mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk defa duyuyorum bunu.
    Zorunlu Mali Köpek Sigortası gibi bir şey.
    Peki pirimi neye göre belirliyorlar @hasmet .
    Ne bileyim, köpeğin cinsine, yaşına göre falan mı?
    Genelde ev sigortaları, evdeki köpeklerin etrafa vereceği zararı kapsıyor (belli bir miktara kadar), ama belli türler dışında. Onlar için ekstra sigorta almak gerekiyormuş:

Akita
    Alaskan malamute
    Cane Corso
    Chow Chow
    Doberman Pinscher
    German shepherd
    Great Dane
    Mastiffs
    Pit bull terriers
    Presa Canario
    Rottweiler
    Siberian Husky
    Staffordshire Bull Terrier
    Wolf hybrids
    vs.

Kangal Amerika'da yaygın olmadığı için listede yok ama "guard dog" tanımına dahil olduğu için dahil aslında. Hatta tanımın ta kendisi desek yeridir

Bu arada Kangal için ısırma kuvveti en yüksek köpek türü yazıyor bazı sitelerde!!! Ne kadar doğru bilmiyorum.

Bir de bu tür yasalar eyaletten eyalete farklılık gösterebiliyor.
    ufoz ve Gietti17 bunu beğendiler.

Alıntı Kursad55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kangal basitçe bir hayvan değil. Çocuğa bebeğe saldırmaz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Ama tabi normal bir adama saldirabilir sebebi varsa

https://www.milliyet.com.tr/gundem/m...rcaladi-525772
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sigorta iyiymiş. Sigorta parasını vermemek için köpek bakmayacak adamlar ayıklanır burada.

Yasal uygulama da iyiymiş. İstese de istemese de sağa sola zarar vermesin diye düzgün eğitmek zorunda kalacak yine para vermemek için Eyy para! Nelere kadirsin.

Bunların hep istek ile olması gerekiyor işte. "Sağa sola zarar vermesin" diye düşünüp eğitmek, başkasının malına zarar verince utanmak... Herifler koruma köpeği olacak diye hırçın yetiştiriyor sonra önüne gelene saldırıyor. Halbuki suçu günahı olmayan sadece yanlış yönlendirilmiş bir canlı. İnsan yavrularında da var bu örneklerden. Gırla... Canavar yetişiyor bazı evlerde ama "çocuk işte".

Amerika'da kangal gibi köpeklere sigorta varsa ehliyet gibi bir uygulama da vardır diye düşündüm. Var mı? Zorunlu eğitim? Hem sahibe hem köpeğe?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Haberin içinde "kangal kırması" diye bir detay var. Önemli bir detay. Kim bilir hangi köpeğin kırması.

"Köpeği daha yavruyken almıştık. Bu bir kangal köpeği ve normalde insanlara saldırmıyor." sahibi demiş bunu ama gitmiş kırmasını almış!

"Dün gece sabaha kadar bekledim" diyemiyorum. Uyku bastırınca "başlarım motosikletine" deyip mışıl mışıl uyudum. Motorun üzerinde haliyle branda yoktu. Sabah uyandığımda kangal ısırığı, çişi, boku vs. yoktu

Bu arada safkan Kangal insana saldırmıyormuş;

"Kangal köpeği, özellikle ürkütücü ulumaları, baskın yapısı, babayiğitliği, aslanı andıran görüntüsüyle mutlaka sizlere karşı caydırıcı bir özellik taşır. Kangal köpeği, güçlü bir çene basıncına sahiptir ve ailesine çok düşkündür. Asla saldırmaz ve eşinden başka bir dünyası olmaz. Kangal köpeği güçlüdür, sezileri kuvvetlidir, hızlıdır, çeviktir, atiktir ve saldıracağı kişiyi öldürmez, ısırmaz; aksine teslim alır, yere yatırır ve onun hareketliliğini bekler. Hareketliliği arttığı andan itibaren tekrar onu etkisiz hale getirmek için uğraşır."

Kaynak: Kangal köpeği ısırır mı?

Safkan değilse ne halt edicez

Motosikleti
    bisikletim bile yok

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler