Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hangi 50 ccyi almalı

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhabalar.

hali hazırda otomobil kullanıcısıyım. birkaç kere skuter kullanmaktan başka motor tecrübem yok. Bu aralar 50cc lere çok heves ettim. yüksek cc al demeyin zaten hali hazırda otomobilim var ekstra vergisi sigortası ehliyeti vs uğraşmak istemiyorum. günlük 30 km işe git gel ve markete fırına akşam arkadaşlarla kahve içmeye yani kısacası keyfi kullanıcam.

aklıma takılan en büyük sıkıntı küçük hacim akan trafikte ne kadar sıkıntı olur 80cc kitleri vs ne kadar işe yarar bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

aklımdaki modeller:
    -küba blueberry
    -rks blazer (test ettim içlerinde en dengelisi bu gibi geldi)
    -arora cappicino (tipi çok güzel ama 10 bin vermek istemem)
    - motolux rossi rs (bununda manisadaki bayiden olanlarını almak gerekiyormuş heralde)

her türlü yorumunuza açığım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    50cc kral bellidir bi today50 alıyorsunuz sizden iyisi yok zamanında today50 ye pcx teklif etmiştimde kabul etmemıstı arkadas

Usta ben kuba dragon 50 cc kullanıyorum 100 lük yaptım düz yolda 80 i görüyorum ama ben zorlamıyorum 60 civarı rahat rahat gidip geliyorum şuan 15 bindeyim günlük ortalama 35 km yol yapıyrorum işe gidip gelme için hiç bir sıkıntısı yok maşallah düşünürsen tavsiye ederim ilk motorum diğerleri hakkında bi bilgim yok bu arada 1 litreyle 45 km rahat gidiyor bilgine

Bende blueberry 50 var. Sizin güzergahı bilmem ama benim her işimi görüyor. GPSe göre yatmadan eğilmeden 63-64 yapıyor.(İbrede 70)
    YouTube da 80cc ye çeviren Ankaralı birinin videosu vardı ona bakabilirsiniz ben 50cc olarak kullanıyorum.
    Capuccinoda direk 80cc kit veriyorlarmış enjeksiyonlu falan güzel bi model o da.

Motosikleti
    Honda CBF150
    İnceleme fırsatım olmadı ama yuki gusto kullanan birisiyle konuştum memnun olduğunu söylemişti

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Geçen hafta Rks Blazer Xr modelini inceledim ,özellikle farlar ve genel dizayn güzel çizgilere sahip , hafiften xmax a benziyor.. İstanbul Hasanpaşa daki bayide çalışan eleman kendiside satın almış çok memnunum dedi , motor 80 cc olarak geliyor , iki kişi bile 90 km/s görüyormuş ama radara girerse 50 km üstüne çıktığı için motoru bağlayabilirler dedi , motoru çepeçevre saran koruma demiri ile beraber 7700 tl lik fiyatı da makul gibi ama plastik kalitesi ve demirin vasat görüntüsü soru işareti oluşturuyor , motor ve yürüyen aksam kaç km gider muamma..

yorumlar için teşekkürler peki ortalama 8 bin tl vermeye değer mi

Birde özellikle kullanıcalardan yorum istiyorum şu marka şu modeli al diyen var mı ?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Günlük 30 km işe git gel kullanımında trafiğin hızlı aktığı çevre yollarını kullanacaksanız 50 cc hem sizi yoracaktır hem de akan trafik hızının altında olacağınız için bence tehlikeli olacaktır. 8000 TL vermenin ekonomik mi pahalı bir karar mı olduğu durumu tamamen kullanım amacınız ve beklentilerinize göre değişkenlik gösterir.
    espresso bunu beğendi.

S3cond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    8000 TL ye 50 CC almak yerine 9 10 bin verip sıfır cross almak daha mantıklı ve eğlenceli olacaktır emin ol.
    Düşse bişi olmuyor, enjeksiyonlu,az yakıyor, trafikde skuter gibi algilanmiyor oto sürücüsü açısından,trafikde yuksekdesin,hafta sonu için tam idaal eğlence kamp vs parça fiyatları komik derecede ucuz,kalkışta ışık vs R25 ve dengi bütün motosikletlere şaka makinası oluyor dislilerle biraz oynarsan , zor durumlarda yol kavramı ortadan kalkıyor kasis,kaldırım, merdiven,orta refus vb normal yol gibi kullanabiliyorsun.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı S3cond adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8000 TL ye 50 CC almak yerine 9 10 bin verip sıfır cross almak daha mantıklı ve eğlenceli olacaktır emin ol.
    Düşse bişi olmuyor, enjeksiyonlu,az yakıyor, trafikde skuter gibi algilanmiyor oto sürücüsü açısından,trafikde yuksekdesin,hafta sonu için tam idaal eğlence kamp vs parça fiyatları komik derecede ucuz,kalkışta ışık vs R25 ve dengi bütün motosikletlere şaka makinası oluyor dislilerle biraz oynarsan , zor durumlarda yol kavramı ortadan kalkıyor kasis,kaldırım, merdiven,orta refus vb normal yol gibi kullanabiliyorsun.
    hangi crossmus o 9-10 bin tlye enjeksiyonlu,kalkışta r25 tokatlayan?

Benimde aklıma takılan olan trafikteki durumu kullandığım yollar ana arter ancak mesai başlangıç ve bitiş saatlerinde araçlar ortalama 70-80 km ile seyir ediyor.

50 cc istememin sebebide versi sigorta ehliyet vs gibi ekstra masraflarının olmaması zaten halihazırda otomobil kullanıyorum extra gider olmasın

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hocam yine de siz bilirsiniz ama 50 cc dediğiniz motorlar 70-80 gibi hızlara hemencecik çıkamıyor hatta bir kısmının o hıza çıkabileceği de meçhul. Kaldı ki ana arterlerde otobüs,minibüs,dolmuş,taksi pek çok tehlike var özellikle sağ şeritte, sağdaki sapağı kaçırıp da üzerinize kıracak olan araçları saymıyorum bile. Ben bir motosiklet sürücüsü olarak cesaret edemezdim.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    30 km yol 50 cc motor için az değildir. Hele ki akan trafik varsa adamı gerer.

teşekkürler yorumlar için ben biraz daha detaylıca düşeneyim bu konuyu

S3cond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hemen hemen hepsi
    Şaka bir yana ülkemiz yolları trafiği sürücüleri vb. Faktörleri birleştirince R25 bence gereksiz bir motor

gidon acisi(dar)

kasis(gaz kesmeden gecemessin)

kaldırım (altı değer cikamassin)

orta refus(altı değer gecemessin)

Merdiven(inip cikamassin)

Otoban uzunyol (yetmez 600 Luk ararsın)

Bagaj (Topcase takamassin)

Mucur toprak yol(basamassin 30 40 tin tin gidersin)

Hız(yetmez 160 racing için az)10 dk bekleyip 180 görürsün belki ama oda rüzgara bağlı;)

Fiyat( 40 bin vs 9 bin ) yedek parça vs de aynı 4/1 olarak düşün

Başlı basina mantıksız bir motor bana kalırsa.

Kalkista geçme konusuna gelirsekde 200 cc ustu 130 kg altı hemen hemen her cross motor büyük dişli vs değişimlerle tüm 250 liklerden önde kalkar fizik kuralları

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ben de zamanında 50cc minik scooter alayım diyerek başlamıştım, bir tane yarım kasklardan giyerim kafama fıtı fıtı giderim diyordum, sonra araştırıp öğrenince bunun öyle olmadığını öğrendim. Evden işyerim 50km, gidiş geliş tam 100km. En sonunda 250cc xmax aldım, bir de yarı kask yeter derken gidip fullface kask ve uzun, korumalı bot da dahil bütün ekipmanları aldım da öyle binmeye başladım. Hatta motorumu aldım ehliyetim yok diye kardeşime bıraktım, o sürdü ben artçı olarak gezdim, ehliyet sınavına bile kendi motoruma artçı olarak binerek gittim, sınav bitince ancak kendi motorumla ilk defa boş alanda turladım.

50cc trafik yoğun olmayan küçük kasaba ya da kırsal yerlerde işe yarar ama istanbul trafiği gibi yerlerde arabalardan kaçabilmek için hızlı gidilmese bile anında kaçabilemk de önemli.
    Beylikdüzü ya da tuzla gibi istanbulun kıyısı yerlerde sahile gidip geleyim amaçlı idare eder belki ama e5'e çıkınca çok tehlikeli olur.
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)