Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Kangal Saldırısı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Her "koruma köpeği" düzgün egitilmezse saldırır insana. Koruma köpeğinin iç güdüsel varlık amacı o. Bu arada Sivas Kangal dünyadaki en iyi koruma köpeği türlerinden biriymiş.

Alıntı Gietti17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerika'da kangal gibi köpeklere sigorta varsa ehliyet gibi bir uygulama da vardır diye düşündüm. Var mı? Zorunlu eğitim? Hem sahibe hem köpeğe?
    Hayır. "özgürlükler ülkesi" felsefesine aykırı olduğu için mikrokontrol hemen hemen hiç bir alanda yok.

Buna karşın sağlam yasalarla yukarıdan kontrol mevcut. Mesela bir köpek birine saldırır da öldürürse sahibi cinayetten yargılanıyor.

Dolayısıyla kendi hayatına değer veren her "büyük" köpek sahibi, otomatik olarak gereken önlemleri alıyor ister istemez...
    Gietti17 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    İşyerimde de bir sürü kedi bakıyoruz haliyle sıcak motosiklet onlar için harika bir yatak.
    Bir kaç kere selede minik çizikler ve sperm olduğundan şüphelendiğim sıvılar görünce sağlam bir temizlikten sonra,
    selenin üstüne iki ucundan lastikle alışveriş poşeti tutturup koyuyorum.
    Yaptığımdan beri üç dört aydır hiç bir kediyi motosikletin üstünde görmedim. Tavsiyedir.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı sutlusoda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşyerimde de bir sürü kedi bakıyoruz haliyle sıcak motosiklet onlar için harika bir yatak.
    Bir kaç kere selede minik çizikler ve sperm olduğundan şüphelendiğim sıvılar görünce sağlam bir temizlikten sonra,
    selenin üstüne iki ucundan lastikle alışveriş poşeti tutturup koyuyorum.
    Yaptığımdan beri üç dört aydır hiç bir kediyi motosikletin üstünde görmedim. Tavsiyedir.
    Ben battal boy cop torbasi geciriyorum seleye
    sutlusoda bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haberin içinde "kangal kırması" diye bir detay var. Önemli bir detay. Kim bilir hangi köpeğin kırması.

"Köpeği daha yavruyken almıştık. Bu bir kangal köpeği ve normalde insanlara saldırmıyor." sahibi demiş bunu ama gitmiş kırmasını almış!

https://www.haber7.com/manisa/281699...siyi-parcaladi

Konu örnek olması için.

Cogu hayvan durduk yere saldırmaz dogru, ancak durduk yere saldıranlar da var.

yani bir hayvana "insana saldırmaz" demek mümkün değil. sevgi ile büyümüş bir hayvan genetik bir sorunu yok ise saldırma ihtimali cok düşük ancak kötü bir geçmiş ya da genetik sıkıntısı olan bir hayvan için bu ihtimal daha yüksektir bence.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.haber7.com/manisa/281699...siyi-parcaladi

Konu örnek olması için.

Cogu hayvan durduk yere saldırmaz dogru, ancak durduk yere saldıranlar da var.

yani bir hayvana "insana saldırmaz" demek mümkün değil. sevgi ile büyümüş bir hayvan genetik bir sorunu yok ise saldırma ihtimali cok düşük ancak kötü bir geçmiş ya da genetik sıkıntısı olan bir hayvan için bu ihtimal daha yüksektir bence.
    Elbette "insana saldırmaz" demek yanlış olur fakat durduk yere saldırdıklarını da düşünmüyorum. Durduk yere biriyle kavga eden insan düşünün. Var mı hiç?

Ben de zaten geçmiş ve eğitim üzerinde duruyorum. Dayakla verilen eğitim, sevgisizlik köpekte travma yaratıyor. Hayvanın ileri yaşlarında da o travma tetiklenirse saldırıya geçiyor. Mesela yaşlıların elindeki bastondan dolayı saldıran köpekler var. Şimdi durduk yere yaşlıya saldırdı denemez bu olayda, sebebi belli. Eğitim aracı olarak sopa kullanılmış.

Paylaştığınız haberin içeriği kısıtlı, kontrol yapılıp sahibine vermişler. Neyini kontrol ettiler acaba, beyni sağlıklı mı değil mi bakmışlar mı, belki geni bozuk. Şayet durduk yere saldırdıysa, köpek ve sahibi hakkındaki düşüncelerim belli.

Böyle bir durumda sahiplerin beynine de bakmak lazım aslında :D

Motosikleti
    Yok
    Alıntı Kursad55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kangal basitçe bir hayvan değil. Çocuğa bebeğe saldırmaz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Ama tabi normal bir adama saldirabilir sebebi varsa
    Kızan zamanı (üreme döneminde) koy bakalım bi çocuğu napıyor.tabi yetiştirme önemli ama sonuç ta köpek şakası olmaz hocam.

Pitbull, sahibi dayak atmış ve hayvanı ağızlıkla dolaştırıyorlar çünkü çok saldırgan ve yüz ısırmayı seviyormuş . Eğitim sonrası ağızlık çıkmış, oyun oynuyor vs. Tabi bu demek değil ki eski günlerden eser kalmadı. Eski günlerini hatırlatacak bir hareket gördüğü vakit travma tetiklenecektir. Hayvanın beynini yıkamadılar ise tabi

Eğitim şart. Ama iyisinden.

Sahipli yada sahipsiz hicbir köpek basibos serbest olamaz, derhal toplatilip geregi yapilmali.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    kangal insana, çocuğa saldırmaz mı? hayvan sonuçta, o kadar beyni olsa brandayı yırtmaz, köyde kendi işimde yolumda yürürken 30 metreden üzerime koşmaz.

bu köpekleri "mahallenin emekli mülayim dedesi" sananlar da bi değişik.
    bursalıali bunu beğendi.

Elbette "insana saldırmaz" demek yanlış olur fakat durduk yere saldırdıklarını da düşünmüyorum. Durduk yere biriyle kavga eden insan düşünün. Var mı hiç?

Ben de zaten geçmiş ve eğitim üzerinde duruyorum. Dayakla verilen eğitim, sevgisizlik köpekte travma yaratıyor. Hayvanın ileri yaşlarında da o travma tetiklenirse saldırıya geçiyor. Mesela yaşlıların elindeki bastondan dolayı saldıran köpekler var. Şimdi durduk yere yaşlıya saldırdı denemez bu olayda, sebebi belli. Eğitim aracı olarak sopa kullanılmış.

Paylaştığınız haberin içeriği kısıtlı, kontrol yapılıp sahibine vermişler. Neyini kontrol ettiler acaba, beyni sağlıklı mı değil mi bakmışlar mı, belki geni bozuk. Şayet durduk yere saldırdıysa, köpek ve sahibi hakkındaki düşüncelerim belli.

Böyle bir durumda sahiplerin beynine de bakmak lazım aslında :D

demeye calıstıgım da bu, hayvanın gecmişini ya da genetiğini bilmediğimizden dolayı herhangi bir hayvanın bir anda saldırma ihtimali ne yazık ki var.

Bu arada durduk yere biriyle kavga eden insan var yolda görmediğin adam bana mı baktın diye sataşıyor kavga ediyor bazı muhitlerde :D
    bursalıali bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demeye calıstıgım da bu, hayvanın gecmişini ya da genetiğini bilmediğimizden dolayı herhangi bir hayvanın bir anda saldırma ihtimali ne yazık ki var.

Bu arada durduk yere biriyle kavga eden insan var yolda görmediğin adam bana mı baktın diye sataşıyor kavga ediyor bazı muhitlerde :D
    Bana baktın kavgaları durduk yere oluyor doğru ama bir sebebi olmalı ben anlayamıyorum onları

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Benzer olay benim de başıma gelmişti.Otoparkın Dobermanları,rüzgarın şişirdiği brandamı parçalamışlardı.Olay herhangi bir koku falan değil,rüzgarla oynayan brandayı canlı birşey sanıp hayvanın sinirlenmesi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    5 liraya cengelli 80 cm lastik ip alin motorun tam ortasindan dolayin ne kedicikler seleye ulasir ne branda ucar iseme sorunu icin de selenin oldugu tarafa brandanin ustune su gecirmez herhangi bir levha konup o da lastik iple dolandirilirsa hicbir sorun kalmaz

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mehmettayfur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer olay benim de başıma gelmişti.Otoparkın Dobermanları,rüzgarın şişirdiği brandamı parçalamışlardı.Olay herhangi bir koku falan değil,rüzgarla oynayan brandayı canlı birşey sanıp hayvanın sinirlenmesi.
    Böyle bir olasılık var. Kangal genellikle gece serbest bırakılıyor. Bunu düşünerek branda yerine uydurduğum güneşlik kumaşını gece kaldırıyorum. Burada domuz, sansar, sincap, yılan vs. bir çok hayvan var. O nedenle en küçük bir hareket köpeği tahrik edebilir.

Şimdi motoru geçtim. Gece bu hayvanla karşılaşırsam selameti nasıl bulurum diye düşünüyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kopek basibos ise sikayet et hayat boyle surmez ve yaninda bir kopek kovucu cihaz tasi ama bu tur mental anlamda guclu kopeklerde ise yaramayabiliyor kopeklerle ilgili bir baslik vardi o basligi bulup takip edebilirsin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    On karakter....

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir olasılık var. Kangal genellikle gece serbest bırakılıyor. Bunu düşünerek branda yerine uydurduğum güneşlik kumaşını gece kaldırıyorum. Burada domuz, sansar, sincap, yılan vs. bir çok hayvan var. O nedenle en küçük bir hareket köpeği tahrik edebilir.

Şimdi motoru geçtim. Gece bu hayvanla karşılaşırsam selameti nasıl bulurum diye düşünüyorum.
    En gerçekçi çözüm; (Az çok, senin kendi güvenliğin açısından)rahat ulaşılabilir bir şekilde Kazma sapı. Ve hiç olmasın ama mecbur kaldığında doğrudan doğruya kangalın - pitbullun burnuna gerçekten okkalı sağlam bir darbe.
    Söz gelimi hayvana bir şey oldu, sorumlusu sen değilsin , o saatte bu köpeği sokağa salan iki ayaklı hayvandır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

Kangal - pitbull - dogo ya köpek kovucunun vızıltı geleceğini sakın unutma.
    bursevi

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Branda neyse de, insana, çoluk çocuğa saldırırsa n'olacak? Kangal basit bir hayvan değil.

Sahibinin tehlike potansiyeli olan hayvanı gözetmeden salması büyük sorumsuzluk.

Burada olsa, sahibini bir daha salmaması için uyarır, olur da bir daha salarsa da hayvan koruma ekiplerini çağırırdım, ki direk alıp götürüyorlar başıboş hayvanı.

Bariz güvenlik tehlikesi. Şakası yok. Sahibi köpeğini seviyorsa insan gibi bakacak.
    Kangal malaklı vb köpekler durduk yere çocuğa hatta insana saldırmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hicbir kopek "durduk yere" insana saldirmaz
    kopegin guvenli bolgesine girersin seni tehlike olarak algilar sana saldirir
    bu yorkshire icin de gecerlidir kangal icin de

ozetle, kangal insana saldirir

sonucta saldırıyor. kasmayın .

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler