Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Kangal Saldırısı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler ben köpeklerle konustum bundan sonra durduk yere saldırmayacaklarmış, kurumsal olup önce dilekce verip sonra saldıracaklarmış.

Lütfen hayvanlara yok efendim durduk yere saldırır yok efendim köpek saldırır vs. demeyiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .... En itici şahit olduğum örneği ise, bir gün alsancak ta kordonda gezerken, tanımadığı genç bir çiftin gezdirdiği köpeğe abanıp "ay sen ne şirin şeysin öyle" diye binbir şebeklik yaptıktan sonra, köşe başında simit satan çocuğa tiksinerek bakan kadındı...
    Bu mevzuya bende şahit oluyorum. Düsturun önce insan olması gerektiğini düşünenlerdenim.

Aşağıda yazacaklarımı ben yapıyorum diye değil, hem belki örnek olur diye, hem de reddettiğim bir çocuğu hala unutamayıp halen kendimi vicdanen rahatsız hissettiğimden yazıyorum.

Sabahları geçtiğim yol üzerinde bir Halk Ekmek büfesi var. Askıda ekmek dağıtımı yapar. Sahibini tanıyorum. 64 yaşlarında bir amcamız. Lira kabul etmez. Hesabı beceremez. Ekmek 75 kuruş büfede. Askıya koyacağı ekmek sayısına denk getirir para üstünü geri verir.

Bozuk paraları ayrı bir yere koyar 2-3 günde bir sabah geçerken önünde park eder, etrafta kimse yoksa artık cebimdeki bozuk parayla kaç ekmek alınabiliyorsa askıya koymasını söylerim.

İnanın o askıdan alacağı 75 kuruşluk bir ekmeğe ihtiyacı olan o kadar çok aile varki... Varsa çevrenizde böyle bir yer, hele birde sigara içiyorsanız, günde sadece bir dal sigara eksik içerek, ihtiyaç sahibi birisinin, bir ekmeğini temin edebilirsiniz...

Konumuza dönecek olursak...

Geçen hafta bir sabah yine Halk Ekmek önünde durdum. Bir haftadır uğrayıp askıya ekmek bırakamamıştım.
    Az içtiğim sigaralardan birikmiş sanırım 20 ekmeklik bozuk para vardı. Verdim ve işe devam ettim.

Akşam dönüşte arabayı parkettim. Üzerimde sadece 10 lira bozuk para vardı. Manavdan meyva alayım dedim.
    Baktım şeftali var, yumuşacık. Kilosu 12 lira. Valide sever deyip 10 liralık istedim. 11 lira tuttu. Cebimi karıştırınca bir 50 kuruş daha çıktı. Manav "tamam abi 10.5 liraya helalleştik" dedi.

Tam o sırada 6-7 yaşlarında bir çocuk geldi. "Mama" deyip kirazları gösteriyor benden kiraz almamı istiyor.
    Bende sabah sadaka vermiş olmam hasabiyle, "bunuda sana başkası alsın" dedim. Çocuk bu sefer elimdeki poşeti gösterdi.
    Ben yine aynı şeyi söyleyip ayrıldım.

Niye o şekilde davrandım bilmiyorum. Halbuki elimdeki poşetten bir şeftali çıkarıp verebilirdim.

Üzerinden neredeyse bir hafta geçti, ben hala niye poşetten çıkarıp bir şeftali vermediğimin rahatsızlığını hissetmekteyim.

Şimdi bu ahval ve haleti ruhuye içerisinde iken ben açıkçası elbette hayvanları seviyorum ama,

önce insan sonra hayvan diyorum.

O bahsettiğin türden insanları anlamaktada zorluk çekmekteyim...
    espresso ve hasmet bunu beğendiler.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Neden biliyor musun? İstismar edilmekten artık hiç kimseye bir şey yapamıyoruz. Kaç kere açım diyeni komşu lokanta ile bakkala soktum, hesap benim deyip ödemeye gittiğimde hepsinin çekip gittiğini öğrendim. Kime nasıl güveneyim. İhtiyaç sahibi diye avon satıyordu yok yere ihtiyaç olmadığı halde aldırıyordum hanıma. Öğrendik ki müstakil ev alıp taşınmışlar. Bana hep üç kağıtçısı denk geldi belki.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu mevzuya bende şahit oluyorum. Düsturun önce insan olması gerektiğini düşünenlerdenim.

Aşağıda yazacaklarımı ben yapıyorum diye değil, hem belki örnek olur diye, hem de reddettiğim bir çocuğu hala unutamayıp halen kendimi vicdanen rahatsız hissettiğimden yazıyorum.

Sabahları geçtiğim yol üzerinde bir Halk Ekmek büfesi var. Askıda ekmek dağıtımı yapar. Sahibini tanıyorum. 64 yaşlarında bir amcamız. Lira kabul etmez. Hesabı beceremez. Ekmek 75 kuruş büfede. Askıya koyacağı ekmek sayısına denk getirir para üstünü geri verir.

Bozuk paraları ayrı bir yere koyar 2-3 günde bir sabah geçerken önünde park eder, etrafta kimse yoksa artık cebimdeki bozuk parayla kaç ekmek alınabiliyorsa askıya koymasını söylerim.

İnanın o askıdan alacağı 75 kuruşluk bir ekmeğe ihtiyacı olan o kadar çok aile varki... Varsa çevrenizde böyle bir yer, hele birde sigara içiyorsanız, günde sadece bir dal sigara eksik içerek, ihtiyaç sahibi birisinin, bir ekmeğini temin edebilirsiniz...

Konumuza dönecek olursak...

Geçen hafta bir sabah yine Halk Ekmek önünde durdum. Bir haftadır uğrayıp askıya ekmek bırakamamıştım.
    Az içtiğim sigaralardan birikmiş sanırım 20 ekmeklik bozuk para vardı. Verdim ve işe devam ettim.

Akşam dönüşte arabayı parkettim. Üzerimde sadece 10 lira bozuk para vardı. Manavdan meyva alayım dedim.
    Baktım şeftali var, yumuşacık. Kilosu 12 lira. Valide sever deyip 10 liralık istedim. 11 lira tuttu. Cebimi karıştırınca bir 50 kuruş daha çıktı. Manav "tamam abi 10.5 liraya helalleştik" dedi.

Tam o sırada 6-7 yaşlarında bir çocuk geldi. "Mama" deyip kirazları gösteriyor benden kiraz almamı istiyor.
    Bende sabah sadaka vermiş olmam hasabiyle, "bunuda sana başkası alsın" dedim. Çocuk bu sefer elimdeki poşeti gösterdi.
    Ben yine aynı şeyi söyleyip ayrıldım.

Niye o şekilde davrandım bilmiyorum. Halbuki elimdeki poşetten bir şeftali çıkarıp verebilirdim.

Üzerinden neredeyse bir hafta geçti, ben hala niye poşetten çıkarıp bir şeftali vermediğimin rahatsızlığını hissetmekteyim.

Şimdi bu ahval ve haleti ruhuye içerisinde iken ben açıkçası elbette hayvanları seviyorum ama,

önce insan sonra hayvan diyorum.

O bahsettiğin türden insanları anlamaktada zorluk çekmekteyim...
    adam "hayvanlar insanlardan değersizdir" dememiş "bazı hayvanseverler hayvanlara verdiği değeri insanlara göstermiyor bu yüzden bu tür hayvanseverlerden hoşlanmıyorum" demiş

sen bu kadar açık bir metni kendince yontup "eyvallah gardaş aynen vallaha insanlar değerli hayvanları salla" demişsin

"önce şu önce bu" diye bir düstur olamaz

"hem insan hem hayvan" demek neden zor?

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı bluent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam "hayvanlar insanlardan değersizdir" dememiş "bazı hayvanseverler hayvanlara verdiği değeri insanlara göstermiyor bu yüzden bu tür hayvanseverlerden hoşlanmıyorum" demiş

sen bu kadar açık bir metni kendince yontup "eyvallah gardaş aynen vallaha insanlar değerli hayvanları salla" demişsin

"önce şu önce bu" diye bir düstur olamaz

"hem insan hem hayvan" demek neden zor?

Ben @hasmet'in ne dediğini çok iyi anladım. Onunla aynı fikirde olduğumu da belirttim.

İlave olarakta "önce insan, sonra hayvan" dedim.

Bunun manası şu, eğer elimde tek atımlık bir şansım varsa bunu önce insana kullanırım.

Neden böyle bir konuda bile polemiğe giriyoruz anlamış değilim.

Hakikaten son zamanlarda forumda yoruldum.

İlla bir açık bulayım diye uğraşıp, üstüne sivri kelimelerle ne yapmaya çalışıyorsunuz anlamakta güçlük yaşıyorum.
    Bu size özgü değil. Genel olarak forumda son zamanlarda yaşanan bir durum... En azından benim gözlemim bu şekilde...
    hasmet bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben @hasmet'in ne dediğini çok iyi anladım. Onunla aynı fikirde olduğumu da belirttim.

İlave olarakta "önce insan, sonra hayvan" dedim.

Bunun manası şu, eğer elimde tek atımlık bir şansım varsa bunu önce insana kullanırım.

Neden böyle bir konuda bile polemiğe giriyoruz anlamış değilim.

Hakikaten son zamanlarda forumda yoruldum.

İlla bir açık bulayım diye uğraşıp, üstüne sivri kelimelerle ne yapmaya çalışıyorsunuz anlamakta güçlük yaşıyorum.
    Bu size özgü değil. Genel olarak forumda son zamanlarda yaşanan bir durum... En azından benim gözlemim bu şekilde...
    elalemin açığını bulup üstüne sivri kelimelerle herhangi bir şey yapmak gibi herhangi bir amaç güdüyor değilim

sen forumda bir yorum yaptın
    ben senin yorumunun 2 yönüne dikkat çektim

forum budur

biri bir yorum yapar
    biri o bir yoruma yorum yapar
    biri o bir yoruma veya o bir yoruma yapılan o yoruma ve/veya yorumlara yorum yapar
    bu döngü böyle devam eder

kararını ver

ya bu döngüden kaç ya devam et

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Daha önce bir iki yerde daha belirtmiştim.
    Hagop'un meyhanesindeki masa arkadaşı değiliz. Bu nedenle size, siz diye hitap ediyor ve devam ediyorum hitap etmeye...
    Benim yorumuma yazdığınız (ki ilk kez bana hitaben yazıyorsunuz) cevabı okuyan bunun sivri bir dil olduğunu zaten görüyor.
    Hiç gerek yok bu sivri dile.

Size göre hem hayvan hem insan, canlı olması nedeniyle aynı eşit seviye ve muameleyi görmeli.

Bana göreyse önce insan sonra hayvan. İki atımlık şansım varsa, ikisinide aynı kefeye koyarım.
    Ama yoksa önce insan.

Bırakın hayvan - insan eşitlemesini. Daha öte şeyler oluyor bu hayatta.

Çok değil daha 2 ay önce, Avrupa'da Covid-19 un tepe yaptığı dönemde yoğun bakımlarda yeterince yatak olmadığı için,
    doktorlar hasta seçmek zorunda kaldılar.

Üstelik insan-hayvan'dan bahsetmiyoruz.
    İyileşme ihtimali yüksek insan, iyileşme ihtimali daha düşük insandan bahsedildi.

Allah hiç kimseyi böyle bir seçim yapmak zorunda bırakmasın...

Sağlıcakla kalın...
    hasmet bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Mahallede köpek yavruları vardı, bi koşu gidip zehirliyim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Daha önce bir iki yerde daha belirtmiştim.
    Hagop'un meyhanesindeki masa arkadaşı değiliz. Bu nedenle size, siz diye hitap ediyor ve devam ediyorum hitap etmeye...
    Benim yorumuma yazdığınız (ki ilk kez bana hitaben yazıyorsunuz) cevabı okuyan bunun sivri bir dil olduğunu zaten görüyor.
    Hiç gerek yok bu sivri dile.

Size göre hem hayvan hem insan, canlı olması nedeniyle aynı eşit seviye ve muameleyi görmeli.

Bana göreyse önce insan sonra hayvan. İki atımlık şansım varsa, ikisinide aynı kefeye koyarım.
    Ama yoksa önce insan.

Bırakın hayvan - insan eşitlemesini. Daha öte şeyler oluyor bu hayatta.

Çok değil daha 2 ay önce, Avrupa'da Covid-19 un tepe yaptığı dönemde yoğun bakımlarda yeterince yatak olmadığı için,
    doktorlar hasta seçmek zorunda kaldılar.

Üstelik insan-hayvan'dan bahsetmiyoruz.
    İyileşme ihtimali yüksek insan, iyileşme ihtimali daha düşük insandan bahsedildi.

Allah hiç kimseyi böyle bir seçim yapmak zorunda bırakmasın...

Sağlıcakla kalın...
    tamam sayın "siz"

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler