Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kangal Saldırısı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bluent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hicbir kopek "durduk yere" insana saldirmaz
    kopegin guvenli bolgesine girersin seni tehlike olarak algilar sana saldirir
    bu yorkshire icin de gecerlidir kangal icin de

ozetle, kangal insana saldirir
    "Durduk yere" diye belirtmiş ama siz sırf saldırıyor demek için senaryo yazmışsınız güvenli bölge vs. Tebrik ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Gietti17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Durduk yere" diye belirtmiş ama siz sırf saldırıyor demek için senaryo yazmışsınız güvenli bölge vs. Tebrik ediyorum.
    "durduk yere" saldirmaz derken "biz kopege karismadigimiz surece" bize saldirmaz demek isteyip konuyu kapatmaya calismis

kopek bizim ona karisip karismadigimizi bilmez kopek guvenli bolge olarak belirledigi yere yabanci bir canli girmis mi girmemis mi ona bakar

ve senaryo yazmisim oyle mi?

iyi oku

"Köpek saldırıları dünya genelinde ciddi problemlerdendir (12). Isırıklar enfeksiyonlara, kalıcı skar dokusu gelişimine ve ölümlere neden olabilir (13). Köpek saldırılarının gelişiminde; genetik predispozisyon, eğitim, sosyalizasyon, sahibi tarafından köpeğin kontrolü ve saldırıya uğrayanların davranışları (12), cinsiyet, sağlık ve kısırlaştırılma durumu (14) gibi birçok faktörün etkili olduğu bilinmektedir (15).

Avcılık, yırtıcılık ve saldırganlık dürtüsü köpeklerin doğasında vardır. Bu davranış şekilleri “temel içgüdünün” bir parçasıdır. Köpek yemek yeme veya çiftleşme sırasında aldığı hazzı, benzer şekilde ısırma esnasında da hisseder. Ancak genel olarak, ısırma davranışı bir zaruriyet sonucu ortaya çıkar (16,17)."

"Bölgesel agresyon; tanıdık olmayan insanlara, ziyaretçilere veya yayalara yönelmiştir (23,37,43). Köpeğin benimsediği bölgeyi savunması normal davranış şekli olarak kabul edilebilir. Fakat bölgesel agresyon, o bölgeden geçen insanlar için ciddi bir problem oluşturmaktadır (23).

Saf ırklar, özellikle koruma köpekleri (örneğin, Rottweiler, Alman Çoban Köpeği) ve Terrier’ler bölgesel agresyona yatkındır. Bu tipde gözlenen agresyonun derecesi, dominant tip agresyona göre daha hafiftir. Ancak bölgesel agresif köpeklerin çocuklar dahil tüm yabancılar için risk oluşturması ve bu köpeklerin bakım ve beslemesinin sahibi için ekstra sorumluluk gerektirmesi sorunu ciddi kılmaktadır (37,40,43).

Bölgesel agresyonun sırasıyla; o bölgeden geçen çocuklara (%39.4) ve yetişkinlere (%24), komşulara (%15), ziyaretçilere (%12) ve postacılara (%9) yöneldiği rapor edilmiştir (23). Tüm agresyon olgularının yaklaşık %5-29’nun bölgesel tip de olduğu bildirilmektedir (1)."

kaynak:

https://www.google.com/url?sa=t&sour...80rv_DkmUZPXZp

iyi ki bilim var, anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aklıma Sakaryadaki arabayı parçalayan köpek çetesi geldi
    Kaynak: https://onedio.com/haber/organize-ko...caliyor-734426

"durduk yere" saldirmaz derken "biz kopege karismadigimiz surece" bize saldirmaz demek isteyip konuyu kapatmaya calismis

kopek bizim ona karisip karismadigimizi bilmez kopek guvenli bolge olarak belirledigi yere yabanci bir canli girmis mi girmemis mi ona bakar

ve senaryo yazmisim oyle mi?

iyi oku

"Köpek saldırıları dünya genelinde ciddi problemlerdendir (12). Isırıklar enfeksiyonlara, kalıcı skar dokusu gelişimine ve ölümlere neden olabilir (13). Köpek saldırılarının gelişiminde; genetik predispozisyon, eğitim, sosyalizasyon, sahibi tarafından köpeğin kontrolü ve saldırıya uğrayanların davranışları (12), cinsiyet, sağlık ve kısırlaştırılma durumu (14) gibi birçok faktörün etkili olduğu bilinmektedir (15).

Avcılık, yırtıcılık ve saldırganlık dürtüsü köpeklerin doğasında vardır. Bu davranış şekilleri “temel içgüdünün” bir parçasıdır. Köpek yemek yeme veya çiftleşme sırasında aldığı hazzı, benzer şekilde ısırma esnasında da hisseder. Ancak genel olarak, ısırma davranışı bir zaruriyet sonucu ortaya çıkar (16,17)."

"Bölgesel agresyon; tanıdık olmayan insanlara, ziyaretçilere veya yayalara yönelmiştir (23,37,43). Köpeğin benimsediği bölgeyi savunması normal davranış şekli olarak kabul edilebilir. Fakat bölgesel agresyon, o bölgeden geçen insanlar için ciddi bir problem oluşturmaktadır (23).

Saf ırklar, özellikle koruma köpekleri (örneğin, Rottweiler, Alman Çoban Köpeği) ve Terrier’ler bölgesel agresyona yatkındır. Bu tipde gözlenen agresyonun derecesi, dominant tip agresyona göre daha hafiftir. Ancak bölgesel agresif köpeklerin çocuklar dahil tüm yabancılar için risk oluşturması ve bu köpeklerin bakım ve beslemesinin sahibi için ekstra sorumluluk gerektirmesi sorunu ciddi kılmaktadır (37,40,43).

Bölgesel agresyonun sırasıyla; o bölgeden geçen çocuklara (%39.4) ve yetişkinlere (%24), komşulara (%15), ziyaretçilere (%12) ve postacılara (%9) yöneldiği rapor edilmiştir (23). Tüm agresyon olgularının yaklaşık %5-29’nun bölgesel tip de olduğu bildirilmektedir (1)."

kaynak:

https://www.google.com/url?sa=t&sour...80rv_DkmUZPXZp

iyi ki bilim var, anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az
    Size "bölgesini korumaz" demedim ki. Demek istediğim "sırf saldırır demek için örnek veriyorsunuz" idi. Güvenli bölgesine girince güvenli bölgesine girmiş oluyorsunuz?! Durduk yere saldırmıyor hayvan. "Durduk yere" cümlesine karşı gelmek için uğraşmayın lütfen. Anlaması zor bir cümle de değil ki. Durduk yere yani nasıl açıklanır bilemiyorum işte anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az.

Bilgiler için de zahmet etmenize gerek yoktu, iç hastalıkları dersi gördüm bunları biliyorum fakat konu ısırığın yol açtığı tahribat değil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Size "bölgesini korumaz" demedim ki. Demek istediğim "sırf saldırır demek için örnek veriyorsunuz" idi. Güvenli bölgesine girince güvenli bölgesine girmiş oluyorsunuz?! Durduk yere saldırmıyor hayvan. "Durduk yere" cümlesine karşı gelmek için uğraşmayın lütfen. Anlaması zor bir cümle de değil ki. Durduk yere yani nasıl açıklanır bilemiyorum işte anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az.

Bilgiler için de zahmet etmenize gerek yoktu, iç hastalıkları dersi gördüm bunları biliyorum fakat konu ısırığın yol açtığı tahribat değil.

senaryo
    (sena'ryo), Fransızca scénario
    1. isim Tiyatro oyunu, piyes, film, dizi film vb. eserlerin sahnelerini ve akışını gösteren yazılı metin:
    "Kusursuz bir senaryoyu adım adım oynuyor." - Ahmet Ümit

2. isim, mecaz Bir olayı başka bir yöne, bir amaca ulaştırmak için uydurulan yalan:
    "Kurcalamazsam belki de çok iyi hazırlanmış bir senaryoyu bana gerçek diye yutturacak." - Ahmet Ümit

beni 2. maddede bahsi gecen kavrami fiilen gerceklestirmis olmakla itham ettiniz ben de bu ithama cevap verdim

son kez vurguluyorum: "kopek insana saldirir", sayin giettiseventeen

senaryo
    (sena'ryo), Fransızca scénario
    1. isim Tiyatro oyunu, piyes, film, dizi film vb. eserlerin sahnelerini ve akışını gösteren yazılı metin:
    "Kusursuz bir senaryoyu adım adım oynuyor." - Ahmet Ümit

2. isim, mecaz Bir olayı başka bir yöne, bir amaca ulaştırmak için uydurulan yalan:
    "Kurcalamazsam belki de çok iyi hazırlanmış bir senaryoyu bana gerçek diye yutturacak." - Ahmet Ümit

beni 2. maddede bahsi gecen kavrami fiilen gerceklestirmis olmakla itham ettiniz ben de bu ithama cevap verdim

son kez vurguluyorum: "kopek insana saldirir", sayin giettiseventeen
    Hay allahım! Saldırmaz demiyorum ki

1.maddeden itham ettim efendim, oyun kurdunuz kendi kendinize (filmin adı da "durduk yere") ama siz bilirsiniz, nasıl istiyorsanız öyle olsun. Sonsuza dek, ihtimalleri göz ardı ederek istediğiniz konuları vurgulayabilirsiniz.

Katılıyorum, köpek insana saldırır. İnsana saldırmayan köpek ölmüş bir köpektir, belki de köpek değildir. Arttırıyorum, aksini iddia eden köpektir.

İyi geceler sayın mavint.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    napıyorsunuz akşamları köpeklerle aynı masaya oturup "abi durduk yere saldırıyor musun" diyorsunuz.

hayvanbilimci mi oldunuz

Köpek de kedi de her hayvan durduk yere saldırır arkadaş. Adı üstünde hayvan.

Yukarda arkadaş demiş, güvenli bölgesine girersin saldırır
    Genetik yapısı bozuktur saldırır
    Şiddet gecmişi vardır saldırır
    Karnı actır saldırır
    hanım ile kavga etmiştir saldırır (yok bu olmadı )
    Canı sıkılmıştır saldırır
    Hava sıcaktır saldırır
    hava soguktur saldırır

Burada gelip de "durduk yere saldırmaz" olayı yapıp feysbukun mantıksız hayvansever kitlesi gibi davranmaya gerek yok.

Saldırır arkadaşım.

Bana köpek saldırdı, sadece yürüyordum saldırdı. Napayım anasını satayım hayvanı psikologa mı götüreyim ? Durduk yere saldırdı .

Anlatamıyorum. Hayvan bilimci olma çabaları sizde var, 2 kelimeyi anlamak istemediniz. Neyse eksik kalsın, uğraşmayacağım.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    napıyorsunuz akşamları köpeklerle aynı masaya oturup "abi durduk yere saldırıyor musun" diyorsunuz.

hayvanbilimci mi oldunuz

Köpek de kedi de her hayvan durduk yere saldırır arkadaş. Adı üstünde hayvan.

Yukarda arkadaş demiş, güvenli bölgesine girersin saldırır
    Genetik yapısı bozuktur saldırır
    Şiddet gecmişi vardır saldırır
    Karnı actır saldırır
    hanım ile kavga etmiştir saldırır (yok bu olmadı )
    Canı sıkılmıştır saldırır
    Hava sıcaktır saldırır
    hava soguktur saldırır

Burada gelip de "durduk yere saldırmaz" olayı yapıp feysbukun mantıksız hayvansever kitlesi gibi davranmaya gerek yok.

Saldırır arkadaşım.

Bana köpek saldırdı, sadece yürüyordum saldırdı. Napayım anasını satayım hayvanı psikologa mı götüreyim ? Durduk yere saldırdı .
    bunların bi de şu modeli var:
    yolda yürüyorsundur, kokoşun birinin gezdirdiği köpek ansızın hırlamaya havlamaya üzerine koşmaya başlar. hoşt-huşt dersin, "ne yapıyosun be salak, senle oynuyor o" der.
    mıymıntı musa suşi yerken halıya ispirto döktü

Çok enteresan, anlama kıtlığı var Saldırmaz demediğim halde inatlaşılıyor.

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunların bi de şu modeli var:
    yolda yürüyorsundur, kokoşun birinin gezdirdiği köpek ansızın hırlamaya havlamaya üzerine koşmaya başlar. hoşt-huşt dersin, "ne yapıyosun be salak, senle oynuyor o" der.

Bazı insanlar psikolojik olarak köpeklerden korkuyor, bunu da anlamıyorlar.
    Korkabilirsin abi.
    Cük kadar hamamböceğinden de korkuyor insanlar.

Yani gelip "korkacak birşey yok" demeleri de ayrı garip.

Hayvanseverlik önemlidir, ancak dünya üzerinde hiçbir durum için kesin konuşamayız, hayvanları korumalıyız ancak hayvanlardan da kendimizi de korumalıyız. Sağı solu belli olmaz.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar muhabbetinizi bölmek gibi olmasın ama son durumu yazayım.

- Yattığım odayı değiştirdim.(Motora 8m uzaklıkta uyuyorum.) Köpek gelmiyor.
    - Kangal'ın agresiflik derecesine göre karşılama seçenekleri oluşturdum.

1. aşama : "Aslanım benim. Hadi git evladım" gibisinden yumuşak tonlar.
    2. aşama : "Hoşt kışt" vs.
    3. aşama : "Oğlum bak git" sertleşen tonlar.
    4. aşama : Bahçe hortumu ile tazyikli mod. "serinle biraz evladım" modu.
    5. aşama : sahilden toplanmış yumurta gibi taşlar eşliğinde yumuşak atışlar.
    6. aşama : sahilden toplanmış yumurta gibi taşlar eşliğinde sertleşen atışlar.
    Alarm : cana-mala kast durumu savunmaları...

Belirteyim. Köpeğin sahibi daha önce defalarca şikayet edilmiş. Sonuç : Aynen devam...

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı insanlar psikolojik olarak köpeklerden korkuyor, bunu da anlamıyorlar.
    Korkabilirsin abi.
    Cük kadar hamamböceğinden de korkuyor insanlar.

Yani gelip "korkacak birşey yok" demeleri de ayrı garip.

Hayvanseverlik önemlidir, ancak dünya üzerinde hiçbir durum için kesin konuşamayız, hayvanları korumalıyız ancak hayvanlardan da kendimizi de korumalıyız. Sağı solu belli olmaz.
    Bunlar bana mı geliyor belirtirseniz sevinirim çünkü bu durum beni üzüyor. Ben burada ihtimallerden bahsederken işin sonunda "hiçbir durum için kesin konuşamayız" demek... İlginç yani. Anlayıp anlamamak, karşı gelmek...

Köpekler tehlikelimidir?

Köpekler insanlar kadar tehlikeli değildir.
    Örnek;
    https://youtu.be/lenKhLs1CCw

- Köpekler çok tehlikelidir. Veya hiç tehlikeli değildir demek doğru olmaz. Köpeklere iyi davranmak insanların yararınadır. Fakat, işler kötüye gidecekse elimizde seçeneklerin olması önemlidir...

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köpekler tehlikelimidir?

Köpekler insanlar kadar tehlikeli değildir.
    Örnek;
    https://youtu.be/lenKhLs1CCw

- Köpekler çok tehlikelidir. Veya hiç tehlikeli değildir demek doğru olmaz. Köpeklere iyi davranmak insanların yararınadır. Fakat, işler kötüye gidecekse elimizde seçeneklerin olması önemlidir...
    Hadi bakalım konu nereye varacak çok merak ediyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar muhabbetinizi bölmek gibi olmasın ama son durumu yazayım.

- Yattığım odayı değiştirdim.(Motora 8m uzaklıkta uyuyorum.) Köpek gelmiyor.
    - Kangal'ın agresiflik derecesine göre karşılama seçenekleri oluşturdum.

1. aşama : "Aslanım benim. Hadi git evladım" gibisinden yumuşak tonlar.
    2. aşama : "Hoşt kışt" vs.
    3. aşama : "Oğlum bak git" sertleşen tonlar.
    4. aşama : Bahçe hortumu ile tazyikli mod. "serinle biraz evladım" modu.
    5. aşama : sahilden toplanmış yumurta gibi taşlar eşliğinde yumuşak atışlar.
    6. aşama : sahilden toplanmış yumurta gibi taşlar eşliğinde sertleşen atışlar.
    Alarm : cana-mala kast durumu savunmaları...

Belirteyim. Köpeğin sahibi daha önce defalarca şikayet edilmiş. Sonuç : Aynen devam...
    var ya ortaligi karistiran hep sensin ara ara girip son durumu aktarip kayboluyorsun sen yokken biz birbirimize giriyoruz :D

var ya ortaligi karistiran hep sensin ara ara girip son durumu aktarip kayboluyorsun sen yokken biz birbirimize giriyoruz :D
    Bunlar faydalı tartışmalar. Hepimiz bir şeyler öğreniyoruz. Aynı fikirlerde birleşmesek bile.
    Mesela sizden şunu öğrendim. Hemen zıtlaşmak iyi değil.
    Bu kangal gece vakti bir yerde bana denk gelirse bu öğrendiğimi uygulayacağım. Hemen zıtlaşmayacağım. Sonu kötü biterse sorumlusu siz olacaksınız ona göre

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Çok enteresan, anlama kıtlığı var Saldırmaz demediğim halde inatlaşılıyor.
    sen neden her söylenene muhalefetsin? seni ne ilgilendiriyor millet sever-sevmez, tapar-korkar? "niye seviyorsunuz köpekleri" diye soran yok; ama "neden sevmiyorsunuz köpekleri" diye soran çok.

merak ettim, kaç köpeğin var evinde?
    mıymıntı musa suşi yerken halıya ispirto döktü

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen neden her söylenene muhalefetsin? seni ne ilgilendiriyor millet sever-sevmez, tapar-korkar? "niye seviyorsunuz köpekleri" diye soran yok; ama "neden sevmiyorsunuz köpekleri" diye soran çok.

merak ettim, kaç köpeğin var evinde?
    Muhalefet değilim, derdimi anlatmaya çalışıyorum. Derdim sadece anlaşılmak, söylediğimi doğru bulmanız değil fakat ısrarla "ısırır" diye karşılık alıyorum. Aksini iddia etmediğim halde, ihtimallerden bahsettiğim halde.

Konu saldırmadan sevgiye geldi Alakası olduğunu düşünmüyorum ama cevap vereyim. Köpeğim vardı öldü. Şu an kedi bakıyorum. Sokak kedi ve köpekleriyle de ilgileniyorum.

Şimdiye kadar tanımadığım köpeklerle ilgilendim. Daha çok sağlıklarıyla. Hayatım boyunca da sayısız köpek ile ilgilenmeye devam edeceğim. Sadece köpek değil diğer hayvanlarla da tabi. Sebebi de hayvan sağlığı okumuş olmam. Meslek lisesi hayvan sağlığı mezunuyum, kliniklerde staj yaptım, çalıştım. Şu an ise veteriner fakültesine girmek için hazırlanıyorum.

Gietti hocam , sana söylenene de yazıyorsun sana söylenmeyene de.

kactır asagılıyorsun insanları , insanlar sana cevap vermiyor hala kendi kendine konusuyorsun.

Sen cok hayvan seviyorsun diye sana cevap vermeyen insanları zorlama artık, bi sal bizi yeter.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler