Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

7 bin lira bütçeyle custom motor yapmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba umarım iyisinizdir, motor için 7 bin lira bütçem var ve ybr 125 ya da cbf 125 alıp custom cafe racer yapmak istiyorum. Kendi tamir atölyem var çoğu imkana sahibim fakat motorlar konusunda hiç bir bilgim yok yani yeri geldiğinde ustaya gideceğim. Buradan gerekli tavsiyeleri alabilirsem önümüzdeki günlerde motoru alıp yapmaya başlayacağım. Motorla istanbul içi ve gerekirse çevre illerine seyahat düşünüyorum bu yüzden japon malı tercih ettim. Sizce kaç model, nasıl bir motor almalıyım bilgisi olan kişilerin tavsiyesini bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Albertorun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660r+xtz660+honda cy50+monkey z50+mobylet
    MZ alabilirsin hem klasik hem de orijinal motordur. Veyahut jawa https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...30019429/detay mesela yani

Alıntı Albertorun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MZ alabilirsin hem klasik hem de orijinal motordur. Veyahut jawa https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...30019429/detay mesela yani
    Dediğiniz motorların sıkıntısı olmaz mı? çok eski duruyor.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Custom Cafe racer yapacaksanız bence CG tarzı motorlar daha uygun.
    Mesela Honda Titan olabilir, ama ybr’ye göre biraz daha fazla titreşimlidir.
    Ybr’yi kullanacaksanız fikir açısından bu videoyu izlemenizi öneririm.
    https://youtu.be/0TpRQSboge8

Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Custom Cafe racer yapacaksanız bence CG tarzı motorlar daha uygun.
    Mesela Honda Titan olabilir, ama ybr’ye göre biraz daha fazla titreşimlidir.
    Ybr’yi kullanacaksanız fikir açısından bu videoyu izlemenizi öneririm.
    https://youtu.be/0TpRQSboge8
    Teşekkürler. Peki bu motorlar cbf ya da ybr ye göre daha fazla arıza çıkartır mı acaba?

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Bajaj boxer bu iş için çok daha uygun. Hem fiyatı ucuz hem de demirlerini kesip, seleyi kaplayıp birkaç ufak parçasını boyadın mı cafe racer oluyor.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Motor sağlığını bilemem ama Ybr'nin yuvarlak farlı 2006 modellerinden güzel custom yapılabilir.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj boxer bu iş için çok daha uygun. Hem fiyatı ucuz hem de demirlerini kesip, seleyi kaplayıp birkaç ufak parçasını boyadın mı cafe racer oluyor.
    Benim de tavsiyem bu yönde olur..
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Hocam mekanik aksam anlamında beni üzer mi?

Motosikleti
    Alıntı backinblack1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam mekanik aksan anlamında beni üzer mi?
    Kolay kolay bozulmaz. Pahalı bir parçası da yok zaten standart karbüratörlü hava soğutmalı motor. Frenleri sıkıntılı ama şehir içinde hız yapmaya gelmez.

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Herhangi bir crosstan da yapabilirsin örnek olarak kendi motosikletimi koyuyorum.

cıbılduck, buteo ve Albertorun bunu beğendiler.

Kolay kolay bozulmaz. Pahalı bir parçası da yok zaten standart karbüratörlü hava soğutmalı motor. Frenleri sıkıntılı ama şehir içinde hız yapmaya gelmez.
    Yukarda birisi daha boxer tavsiye etmiş. Sanırım boxer alacağım kafama yattı. Ben bununla şile, tekirdağ, bursa yapabilirim değil mi? Pek sıkıntı olacağını sanmıyorum 150cc yeterli geliyor bana. Bu ilk motorum olacak o yüzden sorularımı mazur görün saçma gelebilir. Benim için yolda tehlikeli bir şekilde arıza vermesin yeterli. Onun dışında motoru beğendim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:21 ----------

Alıntı ÖZALTIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika olmuş hocam elinize sağlık.

Motosikleti
    Yukarda birisi daha boxer tavsiye etmiş. Sanırım boxer alacağım kafama yattı. Ben bununla şile, tekirdağ, bursa yapabilirim değil mi? Pek sıkıntı olacağını sanmıyorum 150cc yeterli geliyor bana. Bu ilk motorum olacak o yüzden sorularımı mazur görün saçma gelebilir. Benim için yolda tehlikeli bir şekilde arıza vermesin yeterli. Onun dışında motoru beğendim.
    İstersen dünya turu bile yaparsın. Titreşim yorar sadece. Birde hava soğutmalı motorlar otobanda tapagaz gidince yağ eksiltir. 80-90 la sakin sakin istediğin yere gidebilirsin.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor sağlığını bilemem ama Ybr'nin yuvarlak farlı 2006 modellerinden güzel custom yapılabilir.
    Hocam bajaj boxer alacağım sanırım. hem 25 cc daha fazla hem de ybr den bir tık daha ucuz geldi. Malzeme, motor kalitesi olarak çok fark olmaz sanırım. Siz ne dersiniz bu konuda?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

İstersen dünya turu bile yaparsın. Titreşim yorar sadece. Birde hava soğutmalı motorlar otobanda tapagaz gidince yağ eksiltir. 80-90 la sakin sakin istediğin yere gidebilirsin.
    Teşekkür ederim. Motoru araştırmaya başlıyorum.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hocam bajaj boxer alacağım sanırım. hem 25 cc daha fazla hem de ybr den bir tık daha ucuz geldi. Malzeme, motor kalitesi olarak çok fark olmaz sanırım. Siz ne dersiniz bu konuda?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

Teşekkür ederim. Motoru araştırmaya başlıyorum.
    Boxer hiç kullanmadım ama keçi gibi dayanıklı olduğunu ben de forumda okudum. Boxer'ın custom yapılmış haliyle ilgili pek çok örnek var. Bu örnekler daha iyi fikir verebilir.

Boxer hiç kullanmadım ama keçi gibi dayanıklı olduğunu ben de forumda okudum. Boxer'ın custom yapılmış haliyle ilgili pek çok örnek var. Bu örnekler daha iyi fikir verebilir.
    Peki son bir sorum var; ruhsat ve muayenede bana ne gibi sıkıntılar çıkabilir? ücret vs. ödüyor muyum?

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı ÖZALTIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka çok güzelmiş bu ya

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Peki son bir sorum var; ruhsat ve muayenede bana ne gibi sıkıntılar çıkabilir? ücret vs. ödüyor muyum?
    Arka stop ve sinyalleri yok etmediğin, ruhsatta 2 kişilik yazan seleyi tek kişilik yapmadığın ve de motorun rengini değiştirmediğin sürece muayene ve ruhsatta problem olmaz diye düşünüyorum. Ama çok emin değilim, bu konuda bilgili arkadaşlar elbet cevap yazacaktır.

Arka stop ve sinyalleri yok etmediğin, ruhsatta 2 kişilik yazan seleyi tek kişilik yapmadığın ve de motorun rengini değiştirmediğin sürece muayene ve ruhsatta problem olmaz diye düşünüyorum. Ama çok emin değilim, bu konuda bilgili arkadaşlar elbet cevap yazacaktır.
    Tüh. Rengi değiştirmek isterim ben. Sanırım bi yolu vardır.

Av.Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 Abs
    rks cafe 152 al geç hiç uğraşma. Üzerine eklemeler yaparsın. Bajaj boxer'ın artık suyu çıktı. Önüne gelen boxerdan custom yapma derdinde ve motor bi halta da benzemiyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)