Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bakımı uzun yol öncesi mi yaptırmalı, uzun yol sonrası mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar. Bir kaç hafta içinde istanbul-izmir yolculuğu yapacağım. Motorum mt25 ve şu an 4100 km de. 5000 de periyodik bakıma girmesi gerekiyor. Sizce yaklaşık 1000 kilometre erken bakıma sokup sağlıklı bir şekilde uzun yola çıkmak mı mantıklı yoksa gidiş gelişle birlikte 5000 kilometreyi geçtikten sonra doğru zamanda sokmak mu daha mantıklı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    izmire gidince yaptıramaz mısın

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    ben olsam dönünce yaptırırdım. sadece yağı suyu tammı, lasitkler de sıkıntı varmı ona bakıp çıkardım. bakım km'sini 200-300 km geçince yatak sarmıyor motor. ve sanırım motorunuz hala garantili olduğu için mecbur serviste yaptırıcaksınız bakımını. ee servis demek dışarıdan 2 kat bazen 3 kat maaliyet demek. ona göre hesabınızı yapın. yok benim i çim rahat etmez der iseniz siz bilirsiniz bence iki ihtimalde de kaybedeceğiniz birşeyiniz yok; para haricinde
    gokhan85 bunu beğendi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Dönüşte yaptırmak mantıklı görünüyor

Motosikleti
    Yamaha mt25
    bence uzun yolculuğa çıkmadan biraz daha km yapıp 5bin civarına getirip bakım yaptırmak kafa rahat yola çıkmak...

Teşekkürler cevaplarınız için. Benim de düşüncem dönüşte yaptırmak fakat uzun yol tavsiyelerinde herkes “mutlaka bakımını yaptırın” dediği için kafamda şüphe oluşmuştu. Sanırım döndüğümde yaptıracağım.

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gerekli kontrolleri yap
    sıvı seviyeleri vs

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Bence de kontrollerini yapıp çık. Boşuna kendine masraf etme. Bakımı erken yapmadın diye seni üzecek bir motor değil benim bildiğim Mt 25

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şahsen ben gittiğim yerde veya döndüğümde yaptırmayı düşünüyorum büyük şehirlerde zaten yamaha servisi mevcut, gittiğin yerde de yaptırabilirsin içine sinmezse, son gelen parça zamlarından sonra yamaha iyi ellemeye başladı diyorlar, ne kadar geç o kadar iyi.

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    yamahanın bakımları 1000 10000 km şeklinde. biz 5binde de bakıma sokuyoruz Türkiyede. 5500kmde bakım yaptırmayı hedefle. 500 gidiş 500 geliş 1000 km cepte izmirde de binsen bir 300 400 km bakıma geldikten sonra girersin. 5500-1000 = 4500, 10000-5500 = 4500 aynı kmlerde bakım yaptırmış olursun.
    Motorunu genel kontrol et, beklemediğin bir yağ var mı üstünde, zincir gerginliği iyi mi, lastiklerinde sorun var mı diye yeterli olacaktır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)