Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

AGV PİSTA GP RR kaskı hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    merhabalar, bir arkadaşım kask almak istiyor, şekil görünen marka bir şey istiyor.

bu kaskı bulmuş,

fiyat yüksek gelince bunun replika olanını bulmuş. replika olanının ilanı;
    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...87164821/detay

arkadaşa replika almak yerine aynı paraya orjinal bir kask almasını söyledim ama özellikle bu kaskın görünümünü çok sevmiş.

zarar etmesini istemediğim için biraz araştırma yapayım dedim. bu replika kasklar fiyatının hakkını veriyor mu? bu konuda bilgisi olan var mı? ne önerirsiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    hakkını verir mi?

arkadaşına söyle, düşünce anlar.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Abi kask denilen şeyin sahtesinin hakkı mı olur?
    TIGERSHARK ve freasy bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Replika bir ürün ve hiçbir güvenlik sertifikası da yoktur diye düşünüyorum. Orjinalini yapan firma bunlara dava acamiyor mu?

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    11.000 TL'ye çok güzel kasklar alınır hemde Sharp testinden 5 yıldız olanıda bulunur. hem bu kadar pahalı olup hem de güvensiz bir kask görmedim.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    11k lık yoğurt kovası serbest piyasayı seviyorum bebeğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

https://www.youtube.com/shorts/V34G9lEFvMk

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi kask denilen şeyin sahtesinin hakkı mı olur?
    Zaten akıl var mantık var. Bir işletme aynı kalitede bu şekilde mal üretebiliyorsa kendi markasıyla da rahatlıkla satar

Belliki arkadaş bilinçli bir tüketici hele motorcu hiç değil
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Arkadaş Antalya'da, kask İstanbul da yani bana yakın. Araştırma yaptığından değil, direkman bana bu kaski satın al dedi. Ben Replika olduğunu görünce dedim bu muhtemelen LS2 modelleri ile aynı saglamliktadir en azından ama buda salaklık çünkü 2 bin lira bandında bir kaska sırf 40 bin liralık kaska benziyor diye 11k vermek akıl işi değil.

ikna edemeyince foruma konu açıp milletin yorumunu göstermek istedim. Kask seçimi için rehber videoları var ve izlemesini de söyledim.

Görüntü önemli ama bütçe yok iken şu görüntüyü umursamasak keşke. Yani itibarı görüntüde arayan bir arkadaş, onu kendisi de itiraf eder.

itibar dan tasarruf olmaz dimi

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    LS2 ile aynı sağlamlıkta mı?
    Abi kask öyle bir şey değil. LS2 ile yanyana koymam ben bu kaskı.
    Çok uygun fiyata sattı grafikleri de çin keranesi gibi falan diye LS2 çok gömdük de, babalar gibi ECE22'sini almış satıyor adamlar EU'da.

Sahte kask alınmaz. Nokta, virgül, noktalı virgül, ünlem.

Replika demek de işi sulandırıyor. O kaskın AGV tarafından sana satılanı zaten replika, üstünde katır gibi yazıyor.
    Bu sahte sahte. İçine EPS yerine patpat koysa adamlar kim kime ne diyecek?

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ''sahte ama iyi'' diye bir kavram mümkün değildir. 11bin zaten komik bence 1000 tl civarı etmesi lazım sahte agv'nin.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Dandik bir kaska 11.000 TL gibi çok yüksek bir fiyat istemişler.

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Replika alacağına orjinal K5 S falan alsa daha iyi bence, sertifikalı vs.

Şekil olarakta oldukça yakın istediği modele. Kırmızı rengi de var.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    11 liraya scorpion exo'lar var ya, yanında ekstra koyu vizörle geliyor hatta.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    scorpionlar güzelmiş evet, hiç aklıma gelmedi, ben kasklardan anlamam. ECE-22 si olan uygun fiyatlı ne varsa kullanıyorum.

şunun üzerinde çıkartmaları beğendim, faketaxi çıkartması için bu kask alınabilir.

biraz daha bakındım, arkadaşın beğenebileceği bir model buldum galiba. şu kaskı dayıyalım ona gitsin. bunun siyah vizorü de varmış ek olarak. intercom ile beraber uyguna satıyor. tabi intercom iyi mi bilmiyorum. onu da arkadaş araştırsın. yada gitsin 11k ya sahte alıp kazıklansın. gına geldi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:29 ----------

LS2 ile aynı sağlamlıkta mı?
    Abi kask öyle bir şey değil. LS2 ile yanyana koymam ben bu kaskı.
    Çok uygun fiyata sattı grafikleri de çin keranesi gibi falan diye LS2 çok gömdük de, babalar gibi ECE22'sini almış satıyor adamlar EU'da.

Sahte kask alınmaz. Nokta, virgül, noktalı virgül, ünlem.

Replika demek de işi sulandırıyor. O kaskın AGV tarafından sana satılanı zaten replika, üstünde katır gibi yazıyor.
    Bu sahte sahte. İçine EPS yerine patpat koysa adamlar kim kime ne diyecek?
    bende ECE-22 sertifikasına güvendiğim için LS2 kullanıyorum. sonuç olarak bu davul gibi şeyleri takmada ilk kriterimiz güvenlik olduğu için bakmak gereken ilk şey güvenlik sertifikası olmalı tabi.

dediğim gibi, bazen şu görüntü mevzusu çok canımı sıkıyor. tipini beğenmeyen olursa kafasını başka yöne çevirsin, bakmasın bize. zenginiyle fakiriyle görgüsüz bir kitle oluşuyor bilmem kimler farkında.

marka takıntısı bir çok tüketim eşyasında var. gözlük alır marka, ayakkabı alır marka, telefon, araba, saat, hırka alır kazak alır marka. marka takıntısı olanlara görgüsüz gözüyle bakmaya başladım. sosyete sınıfı bu, fakirin de sosyete sınıfından olanı var zenginin de. içinde bulunmadıkları bir ruh halini yansıtmak için sahte tavırlar sergiliyorlar.

param olsa bende kalite ürün tercih ederim tabi ama bazı zenginler kaliteden ziyade pahalı olmasına bakıyor. yani misal ses sisteminde 250 bin liraya sağlam JBL marka tesisat dizebilecek iken adam gidiyor 500 bin liraya aynı kalitede Focal tesisat diziyor gibi gibi... farazi örnek verdim. JBL ile Focal kıyaslaması hakkında bir bilgim yok.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    İmaja önem vermeye bir itirazım yok.
    Marka sevme/tutma/tercih etme davranışlarına da itirazım yok.

Ama yani bunu sahte kask takmaya götürmek de üzgünüm ama zeka geriliği belirtisi.
    Umarım kafasına az az vurarak ikna edebilirsin arkadaşını.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    İmaja önem vermeye bir itirazım yok.
    Marka sevme/tutma/tercih etme davranışlarına da itirazım yok.

Ama yani bunu sahte kask takmaya götürmek de üzgünüm ama zeka geriliği belirtisi.
    Umarım kafasına az az vurarak ikna edebilirsin arkadaşını.
    herkese yorumları için teşekkürler, çakma kask almaktan vazgeçti, agv k1 alacakmış...

Barkın Bayoğlu'nun bir videosuna denk geldim. scorpion marka bir kask ile ucuz bir kaskı test ediyor. ikisinde de ece-22.05 sertifikası var ama ucuz olan parçalanıyor.

rahmetlinin anlatma şekli ve samimiyeti güldürüyor, dakika 4:55 de kaskları çekiç darbelerine boğdu iyice ama biraz daha pahalı olan kask sağlam kalıyor... kaskın darbeyi absorbe etmesini "dup ediyor dup ediyor ama kask kırılmıyor" diye tabir ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

ekleme yapayım, AEA videosuna baktım biraz. en iyi kask markasının "arai" olduğunu söylüyor. formula1 araçlarına kask ürettiğini söylüyor.

ikinci el kask almayın diyor birde,

https://www.izlesene.com/video/kask-konusu/6888345

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    bir arkadaş muhabbetinde duymuştum, hastanede çalışan birisi ikinci el arai yada shoei kask alıyor, daha sonra desenlerinden huylanıp kaskı röngen makinasına sokuyor ki, kasta ortadan kırık var, tamir ettirip boyayıp sağlam diye kitlemiş buna. bu sebeple pahalı bir kaskta ikinci el kesinlikle düşünme derim. replika olayına gelecek olursak, 2k tl ye ls2 kask alıp, besmele çeksen bile o kasktan seni daha fazla korur, 9k cebine kalır.
    11k ya gerçekten çok güzel replika olmayan kasklar bulunabilir.

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST

Arkadaş bizim mahalledeki torbacıdan farksız satıcı. "Ben ne sattığımı söylüyorum, almak isteyen ne aldığını bilerek alıyor" mantığına sahip. Kurtlar Vadisi karakteri olsam da beni kanundan koruyan senaristler olsa keşke. Neler yaparım bunlara...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)