Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ekipman konusunda dürüst olalım

Motovento
    REKLAM ALANI
    yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Ben sadece kask kullananlardanım.
    Not: 38 yıllık motorcuyum, beni örnek almayın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Full ekipman giyinmeye usenirsem eğer motora binmeyip yürüyorum.

Kisa mesafe diye birsey olmadigini biliyorum ama kendimi kısa mesafe diye kandirmissam da bellik ve montun sirt korumasini takmiyorum. Ozellikle yaz aylarinda.

Dipnot: izledigim bir videodan sonra extra göğüs koruması kullanilmali mi onu dusunmeye basladim. Onu tak bunu tak fenalık geliyor ayri konu.

Lutfen benide aydinlatin abartiyor muyum?

Veya pinpirikli gotun önde gideneyimde haberim mi yok?

Edit: cevreme baktigimda ise cogu kişi kask eldiven ve mont haric ekipman kullanmıyor. Pantolon ve bot kullanan kisi sayisi ise yok denecek kadar az.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    İstanbulda 1km bile olsa full ekipman giyerim ama marmarise geldiğimde 50kmde olsa hiçbir güç kasktan ötesini taktıramaz kaskıda 5 seferin 1 inde falan belki takarım

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vallahi bugün sıcaklık 30 dereceydi ve aile alışverişe gönderdi market 2 km uzaklıkta olmasına rağmen motosiklete full ekipman bindim. Bir kere sürüklendim ve dizimde ömür boyu bir izle yaşayacağım. Bir daha sürüklenip başka bir iz daha taşımak istemiyorum açıkçası...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İzmirde gördüğüm kadarıyla (kuryeler hariç)

100 motorcudan 60 ı mont kask eldiven , 20 si full ekipman, 20 si kask eldiven olarak kullanıyor.

Tabi yazın bu oranda full ekipman ve mont oranı %60 düşüyor

Scrambler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R '20 / Brixton BX125X '18
    Ekipmanlarımı giyip motoru bulunduğu yerden çıkarıp yola çıkılabilir hale getirmem 10 dakikamı alıyor. Ne kadar üşensem de her gün bu böyle. Sen ne kadar dikkatli olup sağdan tın tın gitsen bile araçların kör noktasına gelebilirsin. Tam viraj aldığın esnada yerler ıslak olabilir fren yapman gerekebilir, önüne çocuk, kedi vs atlayabilir. Hatta olduğun yerde düşsen bile vücudunun çıkıntı olan bölgeleri(diz, omuz, dirsek) ciddi darbe alabilir.
    Ekipman alacak param yok demeyin. Motorlarınızın fiyatları belli dürüst olun. Ekipmanlarımı toplasan cebimdeki telefonun 3te1 fiyatından az çıkıyor. Ben bile bazen level 2 koruma ve üstünü almadığım için kendime kızıyorum. Durumum da öyle çok iyi değil.

Yazın durduğumuz yerde terliyoruz, evet gıcık bir durum. Ama hareket edince tersine dönüyor iş.
    espresso bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    0-3m: ekipman yok
    3-48m: kask
    48-563m: üstteki + mont
    563-685m: üstteki + eldiven
    685-2796m: üstteki + bot
    2796-4937m: üstteki + sırtlık
    4937m-40265m: üstteki + dizlik
    40265m üstü: üstteki + göğüs koruması

Albertorun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660r+xtz660+honda cy50+monkey z50+mobylet
    6-7 yaşımdan beri motor tepesindeyim fakat ekipman bilincine son 6 senede vardım diyebilirim, bu süreçte de kendimi ve ekipmanımı hep geliştirmeye gayret ettim. Şuan 1 km öteye dahi gitsem bot ve sırtlık yeleğim dahil tam ekipman gidiyorum.

Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Size şöyle söyleyeyim ciddi anlamda kısa uzun mesafe ayırt etmeksizin full ekipman giymeye özen gösteriyorum eğer o marşa basacaksam..

Sebebi ise hayatımda yaşadığım tek kazanın ekipman giymeye üşenip yine de ya hadi üşenme demem sonucunda gerçekleşmiş olması..

Adı üzerinde abilerim KAZA ne zaman olacağını bilmiyorsunuz, illa sizin hatanızdan olacak diye bir şey de yok.. başka bir araç gelip 15-20 ile giderken size çarpsa ne olacak ? şahsen dün uşakta hava 30 dereceydi bot, ceket, eldiven, kask, korumalı pantolon ile çıktım ona rağmen..

Evet sucuk oldum..

Ama ne zaman ne olacağını bilemeyiz.. bu forumda bir söz okumuştum.. " Kan akacağına ter aksın " sonuna kadar katılıyorum

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 km öteye bile gitsem uygun montu, eldiveni, botu giyiyordum. Zaten pantolon motosiklet için tasarlanan kot oluyor. Günlük pantolondan çokta farkı yok dış görünümde.

Hamama giren terler.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    neden foruma konu açtın ki bu konuda?
    giyiyorsan giy giymiyorsan giyme.
    sakat kalıyorsan kal kalmıyorsan kalma.
    ölüyorsan öl ölmüyorsan ölme.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bajajpulsar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden foruma konu açtın ki bu konuda?
    giyiyorsan giy giymiyorsan giyme.
    sakat kalıyorsan kal kalmıyorsan kalma.
    ölüyorsan öl ölmüyorsan ölme.
    Foruma öneri almak için ya da durumu değerlendirin diye değil forumadaki üyeler nasıl ilerliyor merak ettiğim için açtm

Sonucta adı üstünde forum !
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Geçtiğimiz yaz sıcaklardan motoru çook nadir çıkardım. Ben yağmurda bile sürüyorum ama sıcak zamanlarda sürmek Açıkçası şu anki sıcakta bile İstanbul'da terliyorum. Bugün acayip bunaltıcı hava var.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    15km mesafede köprü geçerek işe giderken ıslanmamak için pantolon+mont+bot+eldiven+kask şeklindeydi. Yaz ayları, 4km mesafe ve 100cc skutere gerileyince mont+eldiven+kask olarak güncellendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Ekipmansız dışarı çıkmıyorum. Eksik ekipmanla da çıkmıyorum. İstisnalar en fazla 2-3 tür bunca zamandır. Az önce motoru yıkamak için çıktım. En fazla 10 dakikalık mesafe. Bot - pantolon - eldiven - mont - kask hepsi üstümde . Hava çok sıcak ama yapacak bir şey yok

Motosikleti
    Pulsar 200ns - Yamaha mt-25abs
    ilk motosikletimi aldığımda (pulsar 200ns) hemen hemen motor parası kadar da ekipman almıştım. shoei kask dainese yazlık mont alpinestars deri mont revit eldiven overlap korumalı kot pantolon rockwell bot. motorumu bıraktığım otopark 2 sokak arkamda. yani tahminen 50 mt. yürüme mesafesi. bazen motorumu kapının önüne getirip temizlik vs yapıyordum. onda bile bu saydıklarımın hepsini giyiyordum. sonra mt25 aldım, biraz daha özgüven falan artık sadece kask mont ve eldiven takmaya başladım. ta ki bir gün önümde aniden duran bir arabaya arkadan vurana kadar. üst kısımda birşey olmadı şükür. ama diz kapağımın altında 6-7 cm uzunluğunda yara açıldı. çok şükür yine de ucuz kurtuldım. sonra motorumu ve tüm ekipmanlarımı sattım.

şimdi yeniden motor alıyorum. öncesinde yine ekipmanlarımı aldım. neler aldım arai kask dainese mont revit eldiven tech90 pantolon yds bot. bu sefer ne zaman motora binersem bineyim hepsini tam giyeceğim. ekipmanın marksı fiyatı vs herşeyi geçtim. paranızın yettiği en iyisini EKSİKSİZ alıp kullanın. 50 mt öteye gidecek olsanız bile. genelde insanlar kafaya kaskı geçirip devam ediyor. yapmayın etmeyin ayak bileğinde bilmem kaç tane kemik var ve bunlar kırılınca eski haline dönmeyebiliyor. çok pişman olursunuz keşke 10 bin bile olsa verip bot alıp giyseydim bunları yaşamasaydım dersiniz.
    espresso bunu beğendi.

wqaz00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Uzun yola çıkacağım zaman tam teçhizat giyiniyorum yoksa şehir içinde kask eldiven ve dizlik kullanıyorum.

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Bilenler bilir kim 500 milyar yarısmasının sunucusu Kenan Işık vardı. Malumunuz kendisi şu an bitkisel hayatta yani koma da. Başka bir değişle ot. Motor ile bırakın gitmeyi olduğunuz yerde bile düşüp kafanızı kaldırıma vursanız Kenan bey ile aynı Kaderi paylaşıraınız. Zira kendiside banyo-sauna gibi bir yerde düşüp bu hale geldi. Yani herhangi bir araçta olmadığı gibi olduğu yerde düştü denilebilir. Adam kosmuyordu bile. O nedenle kask daha motora binmeden takılır. Motor üstüne bindikten sonra değil. Öte yandan Ayagımda korumalı uzun bot varken virajda mazota denk gelerek motoru yatırdım. Botumu cıkrıp kontrol ettiğimde bir şey gıbı gorunuyordu. O halde motora bınıp evıme geldım. Aksama kırık oldugu anlasıldı. Kırık 0,5 cm kadardı. Eğer bot olmasaydı muhtemelen ağagım L olacaktı. İşin özü sıçmaya gitseniz full ekipman.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Haa bir de bu var, malum ekonomi hepimiz için bir sorun. Eğer en iyi en pahalı ekipmanı almaya paramız yetmiyorsa bile ucuzu olması bile hiç olmamasından iyidir. Yani pahalısından bot alamıyorsak bile en ucuz motosiklet botu bile hiç motosiklet botu giymemekten iyidir.

Motoru bir yerden bir yere (50-100 metre) taşıma/park etme amaçlı hareket ettiriyorsam ekipman giymiyorum. Onun haricinde tam ekipman giyiyorum. Kısa mesafe 500m-1km sürüşlerinde yanımda biri varsa dalga konusu oluyorum, önemsemiyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)